title2015
укр | рус
         

    «Prime pediatrics – 2020» - найбільш потужна подія педіатричного руху, вперше в режимі он-лайн.

         В умовах COVID-19 трансформується освіта лікарів, ми отримуємо новий досвід он-лайн спілкування.
        З 04.09.2020 по 06.09.2020 відбувся Конгрес Української Академії педіатричних спеціальностей.
        3 дні насиченої праці! Більш 30 годин екранного часу.
         Українська педіатрія інтегрується у Європейську педіатричну спільноту.
         Кращі Європейські спікери та провідні українські фахівці ділились своїм досвідом роботи та своїм новим поглядом на педіатрію.
         Президент Конгресу д. мед. Н., професор, декан педіатричного факультету Національної медичної академії післядипломної освіти ім.. П.Л. Шупика, голова правління ГС «Українська Академія педіатричних спеціальностей» Марина Маменко.
         Лікарі нашого закладу активно долучалися до навчання. На Конгресі підіймались найбільш актуальні питання – нова місія педіатра в суспільстві, адвокація прав дитини, невідкладна допомога у педіатрії, передчасно народжені діти та особливості їх спостереження, педіатрична онкологія, хвороба кишечника та дитячі інфекції, вакцинація дітей в умовах COVID-19, питання дитячої кардіології та ревматології та багато інших цікавих тем.
         Робота Конгресу була досить цікавою, конструктивною та плідною. Лікарі-педіатри нашого закладу мали можливість ознайомиться з поглядом Європейських педіатрів на сучасну педіатрію. Наша педіатрична команда ДОКЛ, як завжди на сучасному, професійному рівні. Все буде добре! Все буде ПЕДІАТРІЯ!

         

    1 вересня усі навчальні заклади м. Херсона та області гостинно відчинили свої двері першокласникам та всім своїм учням.

        Дітей, які вперше переступили пороги шкіл, запрошує до своїх володінь цікава Країна знань, яка навчить їх розуміти життя і пізнавати навколишній світ. Але, на жаль, є дітки, які у цей святковий день змушені залишатися у лікарні. Для ефективного лікування дітей, котрі хворіють, а отже, й не відзначаються оптимістичним настроєм, усе має значення: і гарний настрій лікарів, і оточення, і часті візити рідних та близьких.
        Колективно було вирішено, не залишати хворих діток за межами свята, з подарунками 1 вересня привітати школярів. Залучилися волонтери та спонсори, які придбали шкільне приладдя, інтерактивні ігри та цікаві книжки.
        Працівники відділень привітали наших пацієнтів маленьких та великих з Днем знань і побажали гарного настрою, скорішого одужання, якомога скоріше влитися у велику шкільну родину та здобувати якісну освіту.

11


         

    26 серпня 2020 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні стартувала «Школа супергероїв».

        Що таке «Школа супергероїв»? це – перший в Україні освітній проєкт для дітей, які перебувають у лікарнях. Це школа на базі медичного закладу, де діти можуть відвідувати уроки, надолужувати програму та складати іспити. Її створено для дітей, які тривалий час знаходяться поза звичайним життям – через лікування серйозних захворювань в умовах стаціонару.
        Це вже 5 школа мережі освітніх просторів в Україні. Відкриття якої стало можливим завдяки організаторам проєкту - засновниці мережі Шкіл Супергероїв Євгенії Смірнової і кураторці проєкту «Право на освіту» Наталії Мосейчук та активній підтримці Херсонської обласної ради, Департаменту здоров’я та Департаменту освіти Херсонської ОДА.
         Урочисте відкриття школи відбулося за участі голови обласної ради Юрія Гусєва, заступника голови обласної ради Оксани Рукавішнікової, директора Департаменту здоров’я Херсонської ОДА Віктора Короленка, директорки Департаменту освіти облдержадміністрації Ірини Дробиш, директора школи гуманітарної праці Артема Кияновського, директорки лікарні Інни Холодняк. Участь у відкритті “Школи супергероїв” взяли й організатор та куратор проєкту Євгенія Смірнова та Наталія Мосейчук, які через онлайн-зв'язок розповіли про важливість реалізації цього проєкту для батьків та діточок, котрі через довготривалі хвороби, позбавлені права отримувати якісну освіту.

11

        У рамках проєкту спеціально облаштований навчальний клас із яскравим ергономічним простором, сучасними технологіями та спеціальною методикою викладання, яка враховує режим лікування дітлахів. З 1-го вересня, маленькі пацієнти закладу, які через тривале лікування не можуть відвідувати освітні заклади, зможуть отримувати нові знання. У школі викладають математику, українську мову і літературу, біологію, основи здоров’я, англійську мову, інформатику, географію, історію тощо.
        Директорка лікарні Інна Холодняк зазначила, що таким діткам дуже потрібно відволікатися від переживань та повертатися до звичного життя: ходити до школи, обговорювати уроки, дізнаватися про нове та цікаве. Важливим завданням школи є надання учням суперсили для одужання. Маленьких пацієнтів навчатимуть педагоги, які працюють у Школі гуманітарної праці. Вони й раніше викладали дітям, які перебувають на тривалому лікуванні, але тепер маленьких пацієнтів навчатимуть у новому кабінеті.
        “Зараз педагоги, які навчають діточок, стали членами наших родин. Діти з радістю чекають на вчителів навіть тоді, коли їм боляче і вони не дуже хочуть навчатися”, - розповіла Інна Холодняк.
        Під час відкриття пройшли перші уроки для маленьких пацієнтів лікарні.
         Слова щирої вдячності організаторам та куратору проєкту за добру та потрібну ініціативу, депутатам Херсонської обласної ради, Департаментам та усім хто долучився до такого чудового проєкту.

11         

    Україна святкує 29 річницю своєї НЕЗАЛЕЖНОСТІ!

      Напередодні Дня Незалежності України, дотримуючись необхідних карантинних заходів, в актовій залі лікарні відбулися урочистості. Поздоровити з великим національним святом нашої державності завітала Оксана Рукавішнікова – заступник голови Херсонської обласної ради. Оксана Олександрівна подякувала колективу лікарні за благородну та нелегку працю, милосердя, відданість обраній професії, а також відзначила, що наполегливість, професіоналізм та праця кожного з нас робить нашу державу кращою. Подяками голови Херсонської обласної ради були відзначені трудові колективи за значні здобутки у професійній діяльності.
        Директор закладу Інна Вікторівна Холодняк привітала усіх працівників з найбільшим державним святом та побажала міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, подальших успіхів в усіх справах і починаннях заради процвітання нашої незалежної України. Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього.

11         

    Шановні батьки! Готуйте дітей до школи, проведіть щеплення, захистіть своїх дітей!

       Сьогодні до нас завітав губернатор Херсонської ОДА Юрій Гусєв, щоб зробити щеплення своєму синові. Михайло Гусєв вже вакцинований та готовий до школи! А ваша дитина має всі щеплення?
        В 6 років необхідна ревакцинація проти коклюшу, дифтерії, правця, поліомієліту та проти кору, паротиту, краснухи.

11         

    РЕФРАКЦІЙНА ТЕРАПІЯ. НІЧНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ. НІЧНІ ЛІНЗИ

1

РЕФРАКЦІЙНА ТЕРАПІЯ РОГІВКИ (CRT)

Нічна корекція зору, або Рефракційна Терапія Рогівки (CRT) – найсучасніший вид контактної корекції короткозорості та далекозорості. Це спеціальні лінзи, які мають форму реверсної геометрії. Особлива конструкція цих лінз забезпечує після 6-8 годинного їх носіння 100% зір без будь-якої додаткової корекції на тривалий термін (24 і більше годин). Їх використовують вночі – уві сні. Після сну лінзи знімаються, при цьому досягається 100% зір на наступні 24 години (без додаткових окулярів і лінз).

Чим же обумовлений цей дивовижний ефект?

Лінзи мають дві відмінні за формою поверхні.

Зовнішня поверхня оптична – активно заломлює світло (як звичайні лінзи) і дає можливість отримати в них 100% зір. Внутрішня має складну поверхню, яка активно діє на профіль сльозової плівки. При цьому змінюється поверхневий рельєф рогівки та її заломлююча сила на точно необхідну величину.

1

Коли пацієнт знімає лінзу, ефект зміни оптичної сили рогівки зберігається, зображення фокусується на сітківці та людина добре бачить.

Результат дії нічної корекції (рефракційної терапії) близький по суті до лазерної корекції зору – зміна заломлюючої сили рогівки, з тією відмінністю, що ефект тимчасовий.

Таким чином, при рефракційній терапії, без лазерної корекції зору, Ви отримуєте той самий ефект – 100% зір на протязі 24 годин, і в лінзах, і без них. Тимчасовий ефект пояснюється постійним оновленням поверхневих клітин рогівки.

Нема такого моменту, коли б ви лишилися один на один зі своїм поганим зором, «беззбройним» перед своєю короткозорістю!

Нічна корекція зору за допомогою жорских контактних лінз (далі - ЖКЛ) пройшла тривалі клінічні спостереження і була сертифікована в 2002 році в США (FDA approval) і в країнах об’єднаної Європи (СЕ) як ефективний та безпечний метод корекції зору без вікових обмежень, починаючи з 6-річного віку.

Дуже важлива заслуга цих лінз в тому, що вони затримують розвиток короткозорості у дітей, повністю знімають спазм акомодації, розвивають резерви акомодації та розвивають зір.

Якщо у вашої дитини погіршується зір, то за допомогою рефракційної терапії ви зможете зупинити прогресію.

Чи підходить Вам нічна корекція (рефракційна терапія) – питання, яке в кожному конкретному випадку вирішується індивідуально, після повного обстеження.

Ефективність нічної корекції повністю залежить від правильності підбору лінз, від досвіду та знань лікаря.

ПІДБІР ЛІНЗ

Правильний підбір нічних лінз потребує попередньої спеціальної діагностики.

Кожен пацієнт, якому призначено CRT, проходить повне офтальмологічне обстеження, а також ряд додаткових обстежень на спеціальному обладнанні – діагностичній станції, яка дає можливість вивчити всі індивідуальні особливості рогівки.

Дітям додатково проводиться цілий комплекс обстежень та вимірювань анатомічних структур ока, для того, щоб можна було об’єктивно судити про динаміку розвитку короткозорості, стані м’язового апарату ока, тенденціях розвитку захворювання, а також в подальшому оцінювати ефективність рефракційної терапії (стабілізацію короткозорості, розвиток резервів акомодації, зняття та профілактику спазму фокусуючих м’язів ока, нормалізацію фізіологічної роботи ока).

Після того, як лікар отримає результати обстежень, будуть обговорені питання можливості та доцільності призначення вам рефракційної терапії.

Підбір лінз – заняття кропітке та займає багато часу. Пацієнту проводиться ряд тестів з лінзою, щоб оцінити правильність та адекватність підбору, а, значить прогнозувати ефективність її дії.

При підборі оцінюється три анатомічних параметра рогівки, для кожного з котрих пропонується чотири варіанти лінз. А це означає, що для кожного ока існує 12 теоретичних варіантів, з яких необхідно обрати оптимальний.

Ефективність роботи нічних лінз повністю залежить від коректності їх підбору та досвіду лікаря.

Після того, як лінзи будуть підібрані, наш персонал навчить Вас користуватись ними, вам будуть видані письмові рекомендації та всі необхідні додаткові приладдя для використання, зберігання та догляду за лінзами.

Лінзи мають річний термін використання.

ПОКАЗАННЯМИ ДО РЕФРАКЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ Є:

 • міопія від -0.5 до -6.5 Діоптрій;
 • далекозорість від +0.5 до +3.0 Діоптрій;
 • прогресування короткозорості, так як викликає ефект уповільнення короткозорості;
 • амбліопія (ліниве око) та акомодаційна косоокість при далекозорості, так як розвиває зір і оптимізує роботу м’язового апарату ока;
 • професії, пов’язані з неможливістю користування окулярами та денними лінзами (пілоти, висотники, водолази);
 • особи, які займаються контактними видами спорту, водними та швидкісними видами спорту;
 • контингент до 19-21 року;
 • ті, кому в силу будь-яких причин не можна зробити ЛАСІК.

ПРОТИПОКАЗАННЯ ДЛЯ РЕФРАКЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ:

 • будь-яка патологія рогівки (запалення, дистрофія);
 • запальні захворювання очей;
 • лагофтальм;
 • синдром сухого ока;
 • внутрішня патологія ока.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Ортокератологія – це метод тимчасової корекції рефракції за допомогою спеціальних лінз. Вперше ефект «формування» рогівки було виявлено в 40-х роках ХХ століття, в 60-ті роки цей ефект було вивчено та з’явився термін – ортокератологія.

В кінці 70-х років поява жорстких газопроникних матеріалів значно підвищила безпечність контактних лінз і дало поштовх більш швидкому розвитку новому методу корекції зору. Таким чином, історія методу нараховує більш ніж 40 років.

Механізм роботи лінзи зворотної геометрії засновано на принципі сферизації (Д.Маунтфорд) і відомий як теорія «тиску стиснутого шару».

За рахунок складної конфігурації внутрішньої поверхні лінзи створюються мікрокапілярні сили сльози, які індукують дозовану та передбачувану зміну поверхневого профілю рогівки. Зміна топографії передньої поверхні рогівки та її товщини дозволяє змінити заломлюючу силу рогівки на величину, що розраховується.

Геометрія внутрішньої – активної поверхні лінзи – складають «ноу-хау» компаній-виробників.

КОРЕКЦІЯ ЗОРУ У ДІТЕЙ

Нічні лінзи як метод корекції зору мають цілий ряд переваг для дітей. В якості альтернативи корекції короткозорості та далекозорості у дітей сучасна офтальмологія пропонує новий метод – рефракційної терапії нічними ЖКЛ.

Рефракційна терапія (ортокератологічні нічні лінзи) може дуже допомогти дітям.

1

Використання нічних лінз у дітей дозволяє вирішити дві задачі одночасно: оптичну – корекцію зору до 100% і лікувальну – стабілізувати рефракцію та зупинити прогресування короткозорості, зняти спазм акомодації та розвинути резерви акомодації (фокусуючої системи ока). У випадку корекції далекозорості знімається підвищена стомлюваність очей, розвивається зір за наявності амбліопії («лінивого ока»), усувається тенденція до косоокості.

Рефракційна терапія зупиняє розвиток короткозорості у дітей за рахунок ефективного та стійкого розвитку резервів акомодації та стабільної профілактики спазму акомодації.

Досі спроби боротися зі спазмом і розвивати резерви акомодації проводились за допомогою курсів апаратного лікування м’язів ока, періодичного проведення циклоплегій (розслаблення мускулатури ока шляхом закапування спеціальних очних крапель і призводить до розширення зіниць і погіршення зору зблизька на тривалий період часу). Ефект таких заходів тимчасовий, витрати часу та незручності – великі.

Рефракційна терапія розвиває зір, знімає втомлюваність і м’язову напругу у дітей з далекозорістю. За рахунок повної та адекватної корекції усувається необхідність підвищеної напруги фокусуючих м’язів очей, високий зір протягом усього дня (і в лінзах і без них) дає можливість розвивати зір і перешкоджати розвитку стану «лінивого ока». Умови фізіологічної роботи м’язів ока усуває причини розвитку косоокості у дітей з далекозорістю.

Користування нічними лінзами приносить стабільний ефект.

Адже око дитини тренується не 10 хвилин на день, а протягом всього дня працює в правильному режимі. При цьому дитина веде свій нормальний активний спосіб життя, а не витрачає час на відвідування лікарень і апаратного лікування.

НІЧНІ ЛІНЗИ МАЮТЬ ЩЕ НИЗКУ ПЕРЕВАГ ДЛЯ ДІТЕЙ:

 • Рефракційна терапія (лінзи нічного носіння) позбавляє від всіх обмежень в період неспання, зв’язаних з носінням окулярів і звичайних контактних лінз.
 • Можна бігати, стрибати, плавати, терти очі та ін. Це дуже важливо саме для дітей, які звикли до активного способу життя, і не розуміють через свій вік, чим загрожує порушення правил носіння контактних лінз.
 • Діти, як правило, ночують вдома і знаходяться під контролем батьків, що гарантує своєчасне та правильне використання рефракційною терапією.
 • Якісні нічні ЖКЛ володіють 100% газопроникністю, так як виготовлені зі спеціального запатентованого матеріалу і тому не викликають кисневого голодування рогівки.
 • Знімаються психологічні дитячі проблеми, пов’язані з носінням окулярів.
 • Дітям та підліткам неможна робити лазерну корекцію зору до 18-20 років.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ РЕФРАКЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ

КОМУ ПОКАЗАНА РЕФРАКЦІЙНА ТЕРАПІЯ (НІЧНА КОРЕКЦІЯ)?

Основне показання для нічної корекції – це прогресуюча короткозорість. Численні світові дослідження довели, що при використанні нічних лінз прогресія короткозорості значно сповільнюється, а в більшості випадків і зупиняється. Тому нічна корекція показана дітям з прогресуючою короткозорістю.

ДЛЯ КОГО ПІДХОДИТЬ РЕФРАКЦІЙНА ТЕРАПІЯ?

 • для короткозорих людей з короткозорістю до -6.0Д і астигматизмом до -3.5Д;
 • для зростаючої дитини та підлітка;
 • для людей активного способу життя;
 • для людей, що займаються спортом;
 • для людей, які бажають зняти окуляри, але НЕ бажають робити операцію;
 • для людей, які відчувають дискомфорт від носіння м’яких контактних лінз, сухість очей і алергічні реакції;
 • для тих, кому неможливо виконати лазерну корекцію.
  ЯК КОРИСТУВАТИСЯ ЛІНЗАМИ?

   https://www.youtube.com/watch?v=vA4XomXDOCw


         

    Комп’ютерний зоровий синдром у дітей

1

ВПЛИВ КОМП’ЮТЕРА. На сьогоднішній день складно знайти хоча би одного школяра, який не мав би доступу до комп’ютера. Однак широке розповсюдження комп’ютерної техніки і мобільних цифрових пристроїв викликало значне підвищення навантаження на зоровий аналізатор і погіршення зору.

З того часу, як в наше життя увійшли комп’ютерні технології, екран монітора та цифрового мобільного пристрою стали невід’ємною частиною в навчанні, на роботі та вдома, в транспорті і на відпочинку. Це значно полегшує життя, допомагає оперативно отримувати необхідну інформацію, швидше виконувати свої обов’язки, і спілкуватися з друзями, читати електронні книги і відпочивати, граючи в комп’ютерні ігри.

Тривале й безперервне перебування за комп’ютером шкодить центральній нервовій, кістково-м’язовій системам людини, а також зору, спричиняючи розвиток комп’ютерного зорового синдрому.


Комп`ютерний синдром супроводжується скаргами, які можна поділити на дві групи:

 • астенопічні скарги: зниження гостроти зору вдалину і зблизька, порушення акомодації, двоїння, швидке стомлювання під час читання, зміна форми та розмірів об’єктів, зміна кольорового сприйняття, порушення бінокулярного зору;
 • очні скарги: відчуття важкості, жару, пісок в очах, біль в під час руху очних яблук, почервоніння очних яблук, сльозотеча, світлобоязнь, відчуття втомлених очей.

Такі зміни відбуваються у тих дітей, які проводять за монітором 4-5 годин в день. Спочатку порушення носять тимчасовий характер, Але щоденні навантаження можуть призвести до розвитку рогівково-кон’юнктивального ксерозу. Ситуація погіршується в приміщенні з кондиціонованим повітрям.


Вплив монітора комп’ютера на орган зору:

 • Електромагнітні коливання низької частоти.
 • Інфрачервоне випромінювання і статична електрика приводить до дефіциту негативних аероіонів в повітрі.
 • Статична поза при тривалій роботі на комп’ютері порушує циркуляцію крові в вертебро- базилярних судинах.
 • У результаті безперервного руху за зображенням на екрані монітора скорочується кількість кліпань, підвищується випаровуваність слізної плівки, знижується її стабільність.
 • Війчасті м’язи постійно знаходяться в напруженому стані, що призводить до зорового стомлення (астенопія, спазм акомодації).

Як зберегти очі?

Важливо дотримання правил роботи за комп’ютером для дітей і підлітків, коли формування рефракції ще не завершилось, і надмірне навантаження може приводити до розвитку короткозорості.

Освітлення в кімнаті, в якій включений монітор, не повинно бути занадто яскравим, адже це призводить до підвищеного навантаження на орган зору.

Монітор краще встановити так, щоб вікно розташовувалося збоку, а світло не засліплювало очі, потрапляючи на екран. Монітор повинен бути оснащений антивідблисковим покриттям. Необхідно підібрати рівень яскравості, найбільш комфортний для читання та перегляду відео.

Положення тіла при роботі за монітором має бути комфортним і забезпечувати відстань від очей до екрана в межах 50-70 сантиметрів, а центр екрана знаходитись на 10-20 градусів нижче рівня очей.

Діти молодшого віку не повинні перебувати за комп’ютером більше 20-30 хвилин на добу, а школярі – не більше 2-3 годин за умови обов’язкового відпочинку через кожних 20-30 хвилин з переводом погляду на віддалені об’єкти і досить частим кліпанням для запобігання синдрому сухого ока.


         
         

    4 червня 2020 року вперше на Херсонщині спеціалісти Інституту серця МОЗ України за участі та всебічної підтримки місцевих колег провели операції на відкритому серці дітям з використанням апарату штучного кровообігу. Пацієнтами стали 4-річний хлопчик-вихованець обласного будинку дитини та 9-річна дівчинка з Миколаївської області, яка була прооперована за направленням

        Інститут серця Міністерства охорони здоров’я України вже давно тісно співпрацює з Херсонською дитячою обласною клінічною лікарнею у питанні проведення операцій дітям з вродженими вадами серця. Проте, раніше київські фахівці, які відвідують нашу лікарню кожні півроку, лише обстежували дітей відповідної категорії та відбирали для подальшого оперування до Києва. Щороку реаномобілем до Інституту серця транспортується від 10 до 15 діток. А вже навесні цього року виникла ідея спробувати провести такі операції у місті Херсоні, адже в обласній клінічній лікарні є апарат штучного кровообігу та наркозна станція. Оперовані пацієнти - це діти, яких неодноразово консультували фахівці Інституту серця, але через карантин планову госпіталізацію та операцію було відтерміновано.
        Операції були проведені на базі відділення серцево-судинної хірургії Херсонської обласної клінічної лікарні. Керував процесом завідувач відділення дитячої хірургії Інституту серця МОЗ України Василь Карпенко за активної участі завідувача хірургічного відділення для дітей раннього віку Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні Андрія Чернова та лікарів-хірургів Херсонської обласної клінічної лікарні.
         Операції пройшли успішно, прооперовані дітки переведені для подальшої реабілітації до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні, їх стан задовільний.
        Саме цій знаковій події була присвячена прес-конференція, яка відбулася 05 червня 2020 року в актовій залі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні. В конференції брали участь фахівці Інституту серця, фахівці лікарні та заступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова, яка від усього депутатського корпусу висловила слова подяки команді-професіоналів, які прооперували діток з вадами серця та пообіцяла й надалі проводити роботу щодо зміцнення матеріальної бази дитячої обласної лікарні, оснастити усім необхідним, щоб в подальшому оперативні втручання проводилися саме в дитячій обласній лікарні.
        Зі своєї сторони, лікар-кардіолог вищої категорії – завідувач відділення хірургічного лікування вроджених вад серця Інституту серця МОЗ України Василь Карпенко відзначив високий професіоналізм херсонських лікарів та їх прагнення до самовдосконалення та прогресу в розвитку медицини.

11         

    Матеріали до акції «2020 – Рік медсестринства в Україні»

        Всеукраїнський конкурс МОЗ України серед медичних сестер та медичних братів «2020 лідери змінюють світ»

         https://best.medsprava.com.ua

        Відео до Міжнародного дня медсестринства 2020 «Я – медична сестра»

         https://www.youtube.com/watch?v=J1nDxQuRyf0

        Стаття директора ДУ «Центр розвитку медсестринства МОЗ Украіни» Катерини Балабанової «Як розвиток медсестринства допоможе зробити мед послуги доступнішими»

         https://life.pravda.com.ua/columns/2020/05/25/241107/

        Телеграм-канал ДУ «Центр розвитку медсестринства МОЗ Украіни»

         https://t.me/nursingUA

1


         
         
         

             20-26 квітня ЄРБ ВОЗ проводить щорічний Європейський Тиждень Імунізації. Дивізії кампанії - Попередь. Захисти. Зроби щеплення!

Україна доєднується #ПідтримайУкраінськийТижденьІмунізації


       Після того як 2020 рік був оголошений Роком медсестри та акушерки, ЄРБ ВОЗ використовує можливість щоб завдячити медсестрам та акушеркам за допомогу в підтримці імунізації.

11

11         

       Міністр охорони здоров'я Максим Степанов: “Ми не можемо втручатись у справи церкви, але можемо просити вас залишатись вдома, навіть на Великдень”

       Шановні українці!

       Залишилось кілька днів до святкування Великодня.

       Я розумію, що для багатьох це довгоочікуваний день. Навіть під час карантину це залишається незмінним. Зі свого боку Уряд забезпечив просту доставку через Укрпошту вже освячених Великодніх пасок. Влада домовилась про онлайн- та телевізійну трансляцію церковних служінь. Ми не можемо втручатись у справи церкви, але можемо просити вас залишатись вдома, навіть у свято.

       Ми змушені на деякий час бути роз’єднаними фізично, але не духовно. Молитва, родина, любов до близьких, віра — те, чого ніхто й ніщо не може позбавити.

       На момент запису цього відео нам відомо, що через коронавірус в Україні 1248 проведуть це свято у лікарні, а 98 уже ніколи не зможуть відсвяткувати Великдень. Я знаю, що якими б різними ми не були, у нас всіх є одне спільне бажання — щоб ці цифри скоріше почали зменшуватись. Та ми можемо зробити це тільки разом.

       Просто залишайтеся вдома. Не тому що МОЗ рекомендує чи лікарі просять, а заради себе, заради своїх близьких і найрідніших.

       Бережіть себе та будьте здорові!

        https://www.facebook.com/moz.ukr/videos/539432856576917/
         

       Школа Супергероїв
            #ПідтримуюЛікарів

       Бо щодня ви несете почесну варту життя наших супергероїв. Ви знаєте, як зробити укол безболісним та як важливо дати дітям шанс на освіту в лікарні. Ви тримаєте температуру малих карапузів на заповітних 36,6 та водночас тримаєте їх надії у своїх руках.

       Час подякувати вам за те, що ви працюєте понаднормово, за те, що змагаєтеся з супротивником, якого неможливо побачити. Ви реальні супергерої з даром зцілювання не лише тіла. Будьте певні, ми підставимо вам свої плечі.

        https://www.facebook.com/superheroes.school/posts/2004455419687616

      #stopкоронавірус  #covid19

1         

             Шановні пацієнти КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР та мешканці області!

       Повторно звертаюся до Вас з проханням з розумінням прийняти ситуацію з тимчасовим переміщенням хворих до інших відділень.

       У Херсонській області, як і в цілому по Україні зростає кількість хворих на короновірусну інфекцію. КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР вживає заходи щодо недопущення розповсюдження короновірусної інфекції серед пацієнтів закладу.

       У лікарні не проводяться планові оперативні втручання, планові госпіталізації. Роботу лікарні переведено в режим карантину, заборонено відвідування пацієнтів, посилено протиепідемічні заходи.

       В той же час лікарня залишається єдиним закладом в області, який надає невідкладну допомогу дітям до 18 років. Цілодобово працює дитячий травматологічний пункт, до приймального відділення за консультативною допомогою звертаються хворі з проявами гострих респіраторних інфекцій. За показами здійснюється госпіталізація та консультація дітей з усіх районів області. Щоденно реєструється до 100-150 звернень за медичною допомогою. З метою недопущення заносу короновірусної інфекції до лікарні, за показами дітям проводиться обстеження на короновірусну інфекцію експрес-тестами та ПЛР.

       Слід зазначити, що у лікарні отримують лікування діти з складною соматичною патологією: цукровий діабет, вроджені вади розвитку, захворювання нервової, сечостатевої, серцево-судинної систем, онкогематологічної патологією.

       В той же час обласна інфекційна лікарня ім. Г.І. Горбачевського, яка є опорним закладом по наданню медичної допомоги хворим з короновірусною інфекцією, не має можливості приймати дітей з тяжкими проявами інфекційних хвороб (окрім короновірусної інфекції). Хворі діти, які будуть потребувати вказаної медичної допомоги (окрім короновірусної інфекції) будуть госпіталізовані до КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР. Інший заклад, де наявні дитячі фахівці та дитяча реанімація в області відсутній.

       З метою зменшення вірогідності інфікування дітей із складною патологією у закладі прийнято рішення тимчасово перемістити хворих без гострих інфекційних захворювань до неонатального корпусу лікарні (неврологічного для дітей з ураженням ЦНС та порушенням опорно-рухової системи, гематологічного відділень), хворих з педіатричного відділення №1 до педіатричного відділення № 2, а всі відділення, які надають медичну допомогу дітям при гострих респіраторних інфекціях до корпусу дітей старшого віку (педіатричне відділення для лікування дітей грудного віку, педіатричне відділення для лікування дітей з ГРІ).

       Переміщення дітей до інших відділень є тимчасовим та проведено з метою збереження життя та здоров'я дітей.

       Для дітей, які мають складну супутню патологію зараження короновірусною інфекцією може мати дуже серйозні наслідки!

       Адміністрація та колектив закладу прикладе всіх зусиль для забезпечення надання якісної медичної допомоги дітям та забезпечення заходів безпеки для пацієнтів.

       Сподіваємося на порозуміння!

       Колектив закладу всім бажає міцного здоров'я!       Директор та адміністрація закладу.

         

             Шановні батьки та відвідувачі!

       В умовах росту кількості осіб, які захворіли на короновірусну інфекцію, серед них і діти, адміністрація КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР вживає заходів щодо недопущення розповсюдження короновірусної інфекції серед пацієнтів закладу.

       Тому, з метою зменшення вірогідності інфікування дітей із складною патологією прийнято рішення тимчасово перемістити хворих з тяжкою соматичною патологією до неонатального корпусу лікарні, а всі відділення, які надають медичну допомогу дітям при гострих респіраторних інфекціях до корпусу дітей старшого віку.

       Вказані заходи є тимчасові та проведені з метою збереження життя та здоров'я дітей, а також батьків, які знаходяться по догляду за своїми дітьми.

       Адміністрація та колектив закладу прикладе всіх зусиль для забезпечення надання якісної медичної допомоги дітям та забезпечення заходів безпеки для пацієнтів.       З повагою,
       Директор        Інна ХОЛОДНЯК

         

    Від імені адміністрації та колективу лікарні, пацієнтів і їх батьків висловлюємо щирі слова вдячності заступнику голови Херсонської обласної ради Рукавішніковій Оксані Олександрівні, депутатам Херсонської обласної ради Гаркуші Георгію Івановичу та Рожкову Юрію Геннадійовичу за надану благодійну допомогу у боротьбі з COVID-19.

         Дезінфікуючі засоби та грошова допомога будуть е використані для придбання засобів індивідуального захисту та додатково дезінфікуючих засобів з метою проведення заходів щодо недопущення розповсюдження захворювань, спричинених спалахом гострої респіраторної хвороби COVID-19.

         

             УВАГА!

         Шановні батьки наших пацієнтів та колеги!

       На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2020 року №215 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” на період карантину 23 березня і до нормалізації епідситуації в області дитяча обласна консультативна поліклініка  припиняє плановий прийом пацієнтів.

       Прийом складних хворих з приводу погіршення стану лікарями консультативної поліклініки буде здійснюватись лише при наявності направлення сімейного лікаря/педіатра та довідки про епідоточення.

       Якщо вам необхідно отримати інформацію щодо надання медичної допомоги дітям в консультативній поліклініці, просимо звертатись за телефоном реєстратури (0552)-26-36-27.

       Сподіваємося на Ваше розуміння та підтримку в ситуації, що склалася.

       У зв’язку з швидким розповсюдженням COVID-19 у світі та обмежувальними заходами на території України, звертаємо Вашу увагу на необхідність дотримання стандартних заходів гігієни (миття рук, гігієна кашлю, провітрювання приміщень, уникання контактів, домашній режим для дітей та людей старшого віку).

       Бажаємо всім міцного здоров'я.
         

    Шановні добродії!

Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» вже 14 років поспіль проводить благодійні акції з метою збору коштів на придбання медичного обладнання для дитячих обласних лікарень України. Цього року фонд «Серце до серця» організовує 15-у Всеукраїнську акцію «Серце до серця» під гаслом «Дитяче серденько, живи!», яка розпочнеться 01 квітня та триватиме по 03 травня 2020 року. Кошти збиратимуться з метою придбання кардіореанімаційного медичного обладнання для дитячих лікарень України.

         Цього року фонд «Серце до серця» організовує 15-у Всеукраїнську акцію «Серце до серця» під гаслом «Дитяче серденько, живи!», яка розпочнеться 01 квітня та триватиме по 03 травня 2020 року. Кошти збиратимуться з метою придбання кардіореанімаційного медичного обладнання для дитячих лікарень України.

        Звертаємося до усіх небайдужих проявити милосердя та долучитися до цього суспільно-важливого благодійного проєкту.

 У ЗВ’ЯЗКУ З КАРАНТИННИМИ ЗАХОДАМИ АКЦІЮ ПРОДОВЖЕНО ДО ЧЕРВНЯ 2020 РОКУ

Реквізити для благодійних внесків:

      1. АТ КБ «ПРИВАТБАНК» IBAN UA 02 312378 0000026001053813052
     ЄДРПОУ 34354227 МФО 312378 Призначення платежу:
     Благодійний внесок на закупівлю медичного обладнання для ________ області

      2. АТ «Кредобанк» IBAN UA 39 325365 0000002600501306399
     ЄДРПОУ 34354227 МФО 325365 Призначення платежу:
     Благодійний внесок на закупівлю медичного обладнання для ________ області

Із питаннями щодо коронавірусу звертайтесь на Урядову гарячу лінію 1545

Всю необхідну інформацію можна знайти на ресурсах, що вказані нижче.

Офіційний вебсайт Міністерства охорони здоров'я України:   http://www.moz.gov.ua/

Офіційна сторінка Міністерства охорони здоров'я України в Facebook:   https://www.facebook.com/moz.ukr/

Офіційні телеграм канали:

Міністерства охорони здоров'я України (@mozofficial,   https://t.me/mozofficial )

Коронавірус_інфо (@COVID19_Ukraine, https://t.me/COVID19_Ukraine )

Чат бот:   https://t.me/COVID19_Ukraine_Bot

Відповіді на основні запитання про COVID-19:   http://covid19.com.ua

             Рекомендації для громадян щодо коронавірусу COVID-19

1

         

    27.12.2019р. Адміністрація Комунального некомерційного підприємства «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради оголошує подяку директору Херсонського Центру позашкільної роботи Свинаренко Ірині Павлівні, керівнику волонтерського клубу «Лідер» Адвокатовій Світлані Іванівні, керівнику театру-студії «Сувенір» Моргуновій Ганні Йосипівні, члену координаційної ради дорослих, волонтеру секції милосердя Крейзі Тетяні Віталіївні за проведення чудового Новорічного свята з Дідом Морозом, Снігуронькою, казковими героями та чудовими подарунками. На святі діти розповідали новорічні віршики, відгадували загадки, брали активну участь в конкурсах та розвагах.

        Бажаємо Вам і очолюваному Вами колективу подальших успіхів в опануванні вершин майстерності, щастя, здоров’я, успіхів у Новому році.

1
1
1


         

    Вже стало доброю традицією напередодні Дня Святого Миколая передавати до лікарні зроблені руками учнівських колективів херсонських шкіл в рамках конкурсу новорічні композиції благодійної акції «Діти - дітям». Ними прикрашають ігрові кімнати лікарні та створюють новорічний настрій для дітей.

        Адміністрація Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні щиро вдячна директору Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості Тавожнянському В.М. методисту Василенко Л.М. за проявлене милосердя. Зичимо Вам та очолюваному Вами колективу педагогів та учнів здоров’я, щастя, добра а також успіхів у справі благодійності.

1
1
1


         

    Сьогодні, 19.12.2019 року, у лікарні відбулася знакова подія, а саме було підписано тристоронній договір про співпрацю між Громадською організацією «Маленьке серце з мистецтвом», Комунальним некомерційним підприємством «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради та навчально-виховним комплексом «Школа гуманітарної праці» Херсонської обласної ради щодо участі у соціально-освітньому проєкті «Школа супергероїв». Головною метою Проєкту є створення освітніх просторів на базі обласних лікувальних закладів та надання у них освітніх послуг, розвитку творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку дітей, котрі перебувають на довготривалому лікуванні.

        Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня активно підтримала ініціативу та долучилася до соціально-освітнього проєкту, надала приміщення (на 3-му поверсі головного корпусу у гематологічному відділенні), яке відповідає вимогам Проєкту. У свою чергу Громадською організацією «Маленьке серце з мистецтвом», розроблено проєкт, відповідно до якого розрахована проєктно-кошторисна документація, вартість ремонтно-будівельних робіт та направлено запит до обласного бюджету на 2020рік. Фахівці Школи гуманітарної праці зобов’язалися надавати освітні послуги.

11

        Проєкт «Школа супергероїв» створено для діток, які тривалий час знаходяться поза звичайним життям – через лікування серйозних захворювань в умовах стаціонару. Сподіваємося, що навчання дозволить нашим пацієнтам відволіктися від хвороби, швидше адаптуватися після одужання та надасть можливість не випадати з освітнього процесу, а, отже, безболісно повернутися до навчання у своїх звичних школах вдома.


         
    19 грудня – чарівний день, якого чекають діти на всій планеті, день, коли трапляються маленькі дива. Саме в цей день до обласної дитячої лікарні завітали учні школи мистецтв № 1. Вони прийшли зі своїми подарунками – музичними привітаннями.

        В прекрасній залі для багатьох маленьких пацієнтів, їх батьків та медичного персоналу пролунає чудова музика на різних музичних інструментах.

1 1 1

        Ця яскрава подія стала справжнім святом для всіх присутніх діток в такий не простий для них час – час випробувань.
        Ми всі бажаємо їм скорішого одужання.

11

    
         
    «Питання дитячої неврології та реабілітації дітей з органічним ураженням ЦНС» - саме цій темі була присвячена ХІV Міжрегіональна науково-практична конференція, яка відбулася 5 грудня 2019 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні.

        З доповідями виступили:
 • Кирилова Л.Г. – доктор медичних наук, науковий керівник відділення психоневрології для дітей перших 3-х років життя з перинатальним ураженням нервової системи, ДУ «ІПАГ НАМН України», Київ, президент Асоціації дитячих неврологів України.
 • Горанський Ю.І. - доктор медичних наук кафедри нейрохірургії та неврології Одеського національного медичного університету, головний невролог ДОЗ Одеської облдержадміністрації;
 • Горб А.Л. – заслужений лікар України, лікар-невролог дитячий вищої категорії, експерт ДОЗ Херсонської облдержадміністрації з дитячої неврології, віце-президент Асоціації дитячих неврологів України;
 • Яковлева С.В. – доктор педагогічних наук, завідувач кафедри корекційної освіти ХДУ.

1 1 1

        У конференції взяли участь лікарі-педіатри, неврологи, психіатри. Програма конференції була досить насиченою, а робота, як завжди, цікавою, конструктивною та плідною. У ході конференції слухачам було представлено чудовий матеріал Горба А.Л, який бере участь у відтворенні історії неврології півдня України. Анатолій Леонідович зауважив, що історія неврології - це лише частина медицини Херсонщини з історією за майже 250 років. У презентації було зроблено акцент на історичних особистостях, які формували «генетичний код» медицини Херсонщини та своєю чесністю, відданістю неврології заклали не тільки фундамент неврологічної служби, а й забезпечили її академічність та науковість, це Дрознес М.Я., Гінзбург І.Д., Фогель Н.Д., Голгер Н.П., Андрющенко Ю.А., Авраменко В.В.
        Підіймалися актуальні питання аутизму та розладів аутистичного спектру у дітей, особливостей епілепсії у дівчат та розвиток, проблемні питання діагностики і менеджменту церебрального паралічу в Україні.

11

    
         
    02.12.2019р. у рамках проєкту «Пілотне впровадження системи ДСГ в Україні» в Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбувся моніторинговий візит консультанта проєкту Дорохіної Анни Миколаївни. Мета - оцінка процесу кодування та надання підтримки і порад у вирішенні складнощів під час кодування та навчання персоналу.

        Наприкінці 2018 року лікарню було включено до пілотного проєкту щодо впровадження ДСГ системи на основі Австралійських ДСГ, а з 01.07.2019 року лікарі розпочали клінічне кодування стаціонарних випадків за системою ДСГ. До програми візиту входили зустрічі як з керівництвом закладу, де піднімалися конкретні проблеми щодо впровадження системи УДСГ, так і зустріч із персоналом, залученим до внесення даних та кодування УДСГ.
        Надзвичайно цікавим та корисним був тренінг - заняття з лікарями. Під час презентації Анна Миколаївна стисло нагадала основні стандарти кодування УДСГ та представила наявний результат кодування. А потім відповідала на запитання, яких було чимало. Робота була конструктивною та плідною.
        Дуже дякуємо Анні Миколаївні за практичну допомогу.

11


         
    Наприкінці листопада завершилося підведення підсумків конкурсу з благоустрою ділянок території лікарні, який проводився у 4 етапи. Перше місце розділили 2 відділення: педіатричне відділення для лікування хворих з ГРІ та гастроентерологічне відділення. Друге місце – приймальне відділення неонатального корпусу, на третьому місці – гематологічне відділення.

11

11

         У номінаціях: «Прорив року» - відділення ЦСВ, неврологічне, пральня; «Завжди в лідерах» - незмінно фізіотерапевтичне відділення.
        В актовій залі зібралися колективи усіх відділень лікарні. Після відеодемонстрації художньо-естетичного оформлення ділянок, директор закладу Холодняк Інна Вікторівна подякувала колективам за активну участь у роботі щодо поліпшення благоустрою лікарні, створення атмосфери затишку та позитивного настрою нашим маленьким пацієнтам. Інна Вікторівна привітала переможців, вручила грамоти, солодощі та подарунки, побажала подальших творчих успіхів та нових ідей.

11


         
    У Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні поповнення - 20 молодих медиків, серед них 4 лікарі та 16 медичних сестер приєдналися до великої та дружньої медичної родини дитячої обласної лікарні.

        З цієї нагоди 29 листопада відбулося святкування, яке вже стало доброю традицією і щороку проходить особливо святково та радісно. Урочистості проходили в актовій залі, де зібралися колективи усіх відділень та структурних підрозділів лікарні, вони квітами та оплесками привітали молодих медиків. Ведучі заходу підготували святкову програму, з піснями та комічними постановками.
        З привітанням до молодих фахівців звернулася директор Інна Вікторівна Холодняк та зазначила про важливість найгуманнішої професії медика, її складність у педіатрії, акцентувала увагу, що ця професія не сприймає випадкових людей, адже це покликання. Нагадала, що кожний молодий фахівець вже мав можливість попрацювати на своєму робочому місці, а отже відчув міру відповідальності та важливості свого внеску. Тож Інна Вікторівна побажала приєднатися до дружньої команди працівників дитячої лікарні, стати добрими й гарними колегами, чуйними й уважними до своїх пацієнтів, постійно підвищувати рівень своєї професійної майстерності й продовжувати славні традиції Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні.

11

        В урочисту мить посвяти – прийняття молодих спеціалістів до закладу - юні медики зачитали клятву Гіппократа, а директор Інна Вікторівна Холодняк передала молоді перший трудовий хліб. З нагоди посвяти молоді медики отримають у подарунок білі халати.
        Ще раз вітаємо молодих медиків та бажаємо творчої наснаги, наполегливості та успіхів!

11


         
    05 грудня 2019 року , в актовій залі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні відбудеться ХIV Міжрегіональна науково-практична конференція "Актуальні питання дитячої неврології та реабілітації дітей з органічним ураженням ЦНС"

1


        ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ
 • 10-00 – Початок конференції

 • 10-05 - 10-15 – Вітання учасників конференції. Привітання Короленко В.М., начальника ДОЗ Херсонської облдержадміністрації

 • 10-15 - 10-30 – Відкриття конференції. Вступне слово Холодняк І.В., директора КНП «Херсонська обласна дитяча клінічна лікарня" Херсонської обласної ради.

 • 10-30 - 10-50 – «Неврологія Херсонщини, деякі сторінки історії». Доповідач: Горб А.Л., м. Херсон

 • 10-50 - 11-30 – «Розлади аутистичного спектру у структурі орфанних захворювань :теоретичні аспекти та клінічні спостереження». Доповідач: Кирилова Л.Г., Мірошников О.О., Київ

 • 11-30 - 12-00 – «Епілепсія у дівчат». Доповідач: Горанський Ю.І., Одеса

 • 12-00 - 12-30 – «Вплив протиепілептичної терапії на когнітивні функції та розвиток». Доповідач: Марценковський І.А., Київ

 • 12-30 - 13-00 – Кава-брейк

 • 13-00 - 13-30 – «Клінічний випадок сімейного варіанту метаболічної міопатії». Доповідач: Бусова В.С., ДУ "Український НДІ медреабілітації МОЗ України", Одеса

 • 13-30 - 14-00 – «Проблемні питання діагностики і менеджменту церебрального паралічу в Україні». Доповідач: Мартиненко Я., Козій З., Медичний центр «INNOVO», Львів.

 • 14-00 - 14-30 – «Значення нейрофізіологічного підходу при психологічному супроводі дітей з психофізичними порушеннями». Доповідач: Яковлєва С.Д., Херсонський державний університет

 • 14-30 - 14-40 – «Деякі клініко-параклінічні особливості у дітей з порушенням когнітивного розвитку». Доповідач: Горб А.Л., Херсон

 • 14-40 - 15-00 - Закриття конференції. Доповідач: Горб А.Л., Херсон

 • 14-40 - 15-00 - Дискусія

         
    29 листопада 2019 року до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітали колективи Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості з концертом.

        Вихованці театрального колективу «АртКлас», керівник Світлана Біневська, народний ансамбль танцю «Райдуга», керівник Олена Добровольська, солістки вокального ансамблю «Мелодія» Шинкарук Віолетта та Юдицька Анастасія з піснями «Хай радіють усі», «Як я люблю тебе» і Павло Фільєв з українським гумором.
        Адміністрація лікарні, вихователі, пацієнти дуже вдячні організаторам за чудовий концерт.

11

11


         
    Матеріали всесвітньої інформаційної кампанії "16 днів проти насильства"
25 листопада - 10 грудня 2019


        Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.
        У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.
        Цього року Міністерство соціальної політики у співпраці з UNFPA Україна у рамках програми «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочинає нову хвилю кампанії «Розірви коло». Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно-зумовленого насильства.
        Інформаційна кампанія «Розірви коло» закликає усе суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах.

1

 

Не дрібниці у стосунках №1 (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Не дрібниці у стосунках №2 (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Не дрібниці у стосунках №3 (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Не дрібниці у стосунках №4 (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Сексуальне насильство у шлюбі (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Б’є - не значить любить (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Домашнє насильство у багатих сім’ях (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Заборона працювати - не піклування (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Розірви коло насильства (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Кожна п'ята українка страждає віддомашнього насильства (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

              
         
         
    18 жовтня 2019 року , перед початком пленарного засідання чергової сесії Херсонської обласної ради відбулося урочисте нагородження наших лікарів, які у позаминулому місяці здійснили справжнє диво.         11 серпня, відпочиваючи з батьками на річці 15 річний хлопчик отримав жахливу травму: у результат удару всі нервово-судинні сплетіння правої руки були розірвані, кістки переламані, а сама рука трималася буквально на шматку шкіри. Проте навіть у недільний день лікарі нашої лікарні спрацювали оперативно й встигли запросити на допомогу колег з інших медичних закладів. Операція тривала 6 годин і руку хлопчика було збережено.
        Від усіх херсонців та жителів нашої області Владислав Мангер подякував лікарям за прекрасну і своєчасну допомогу та відзначив їх почесними відзнаками Херсонської обласної ради.
        Так за сумлінну працю, професіоналізм, медичну допомогу дитячому населенню Херсонщини Почесною грамотою обласної ради нагороджено:
 • Гаркушу Володимира Анатолійовича – завідувача травматологічного відділення КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради;
 • Гордубея Євгенія Юрійовича – завідувача відділення хірургії судин КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім.. Є.Є. Карабелеша»;
 • Спіріна Юрія Сергійовича – завідувача відділення серцево-судинної хірургії Херсонської обласної клінічної лікарні;
 • Фурмана Олександра Анатолійовича – лікаря-анестезіолога дитячого відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради;
 • Загайкана Миколу Володимировича – лікаря-ортопеда-травматолога дитячого травматологічного відділення КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради.

11

11


         
    Дифтерія – гостре інфекційне захворювання з переважно повітряно-крапельним шляхом передачі, також може передаватися контактно-побутовим шляхом.

1

        Джерело інфекції - хвора людина або бактеріоносії штаму дифтерійної палички. Захворіти можливо через 2-10 діб після контакту. Найбільш уразливі діти у віці 3-7 років, а також дорослі, які не мають щеплення. Дифтерія розвівається при попаданні дифтерійної палички на слизову оболонку верхній дихальних шляхів, кон’юнктиву очей, раньову поверхню шкіри або статеві органи. При цьому утворюються характерні нальоти у вигляді тонкої сітки, які швидко перетворюється на щільні фіброзні плівки від біло-сірого до чорного кольору. Збудник дифтерії виробляє токсин, що приводить до ураження нирок, надниркової залози, сердцево-судиної та нервової систем.
        Захворювання починається гостро з підвищення температури, симптомів загальної інтоксикації (головний біль, кволість, зниження апетиту, блідість шкірних покровів, тахікардія), появи на мигдаликах щільних, блискучих плівок, дискомфорт при ковтанні. Дихання через рот утруднено, голос стає з носовим відтінком - «гугнявим».
        При дифтерії носу притаманні серозно-сукровичні виділення, у преддвір’ях носу з’являються мацерація, кірки, у носових ходах - плівки, ерозії або виразки. При відсутності адекватного лікування розвівається дифтерія гортані, наростають симптоми інтоксикації, з’являється грубий «лаючий» кашель, наростає осиплість голосу. Порушується свідомість, з’являються судоми, настає смерть від задухи. Рідкісні локалізації очей, шкіри, пупкової ранки, статевих органів на даний час В Україні не реєструються.
        Захиститись від цього небезпечного захворювання можливо тільки за допомогою вакцинації: діти отримують вакцинацію триразово у 2,4,6 місяців, перша ревакцинація у 1,5 роки, друга у 6 років, третя у 16 років. Дорослі вакцинуються у 26 років і далі кожні 10 років. У разі відсутності щеплень або щеплень поза термінами календаря щеплень, вакцинацію можливо починати в любому віці, терміни та кратність визначає ваш лікар.
        В Україні зареєстровані перші випадки цього небезпечного захворювання. Не зволікайте з вакцинацією проти дифтерії. Негайно зверніться до свого лікаря за місцем проживання та безкоштовно отримайте рятівне щеплення! Бажаємо здоров’я!


        Лікар-епідеміолог Авілова Н.І.
         
    23.08.2019 г. співробітники Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні на чолі з головним лікарем Холодняк І.В. прийняли участь в урочистій церемонії підняття Державного Прапора України з нагоди відзначення Дня Державного Прапора, яка відбулася біля Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.О.Гончара.

11

         
         
         

    19 червня 2019 року в актовій залі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні відбулася знакова подія: передача благодійної допомоги - медичного обладнання на суму 139 тис. грн для догляду та лікування передчасно новонароджених дітей в рамках соціального проекту «Orange Days» Лінії магазинів EVA. В урочистій події брали участь Холодняк Інна Вікторівна - головний лікар закладу, Олександра Гнатик - керівниця PR-відділу Лінії магазинів EVA, Тетяна Ростовська - представниця Благодійного фонду «Коло», Бакіна Наталія Володимирівна - експерт Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямком «Неонатологія», завідувач відділення для виходжування новонароджених, недоношених дітей; лікарі та медичні сестри лікарні, матері, дітки котрих лікуються у відділенні для виходжування новонароджених, недоношених дітей.


1

     Організатори розповіли, що проект був започаткований у 2015 році Лінією магазинів EVA для допомоги передчасно народженим малюкам України. Тричі на рік українці з усіх куточків країни купують в мережі магазинів товари з помаранчевими цінниками, тим самим роблячи свій внесок у закупку спеціалізованого обладнання.
     За 4 роки існування проекту було зібрано 1,2 млн гривень та надано допомогу 11 дитячим лікарням та перинатальним центрам України. Нині учасниками акції було зібрано суму, на яку придбано для відділення для виходжування новонароджених, недоношених дітей фотометричний аналізатор гіпербілірубінемії, двоканальний шприцевий дозатор, шприцевий насос та 2 портативні монітори пацієнта. Ця допомога є досить суттєвою та вкрай необхідною.
     Щорічно в Херсонській області народжується близько 500 передчасно народжених немовлят, а це близько 7% від народжених в області, з них 300-350 немовлят проходять лікування у неонатальних відділеннях лікарні. Їх виходжування та лікування є тривалим і високовартісним, потребує як медикаментозного забезпечення, так і наявності високотехнологічного сучасного медичного обладнання, якого у лікарні недостатньо, а наявне матеріально застаріле.
     Після передачі обладнання завідувач відділення для виходжування новонароджених, недоношених дітей Бакіна Н.В. прочитала лекцію мамам про правильний догляд за передчасно народженими дітьми удома та важливість їх вакцинації.
     Щиро вдячні організаторам проекту «Orange Days» Лінії магазинів EVA, та усім учасникам, котрі долучилися до акції, за розуміння важливості проблеми, підтримку, співчуття та особистий внесок у порятунок дитячих життів.

1 1 1

                
         

1


     Вітаємо Вас з професійним святом – Днем медичного працівника!

     Прийміть щирі слова вдячності за вашу благородну працю, талант та майстерність, вірність своїй професії. Бажаємо Вам міцного здоров’я, творчої наснаги та вдачі, щастя та благополуччя! Нехай збуваються ваші кращі задуми, а людська повага буде подякою за плідну роботу, чуйність та вміння творити добро!

    


     Адміністрація та профспілковий комітет лікарні
    
           
         
    19 червня об 11:00 в актовій залі лікарні відбудеться офіційна передача нового медичного обладнання для догляду за передчасно народженими дітьми Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні в рамках проекту «Orange Days» Лінії магазинів EVA.

    Після офіційної частини, об 11:35, завідуюча відділення передчасно народжених дітей та головний неонатолог Наталія Володимирівна Бакіна проведе освітній семінар для всіх бажаючих, в рамках якого детально розповість про:  
1. Особливості догляду за передчасно народженими дітьми:
   a. Чому передчасно народженим дітям потрібен особливий догляд?
   b. Як правильно вигодовувати малюків та контролювати об’єм порції?
   c. Чому важливо підтримувати температурний баланс?
   d. Як правильно купати «поспішайок» та доглядати за їхньою шкірою?
2. Вакцинація передчасно народжених дітей:
   a. Чому шкідливість вакцинації для передчасно народжених дітей – це міф та чому важливо робити щеплення?
   b. Чим відрізняється календар щеплень для передчасно народжених дітей?
   c. Особливості основних щеплень: проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту тощо.
    
Дата: 19 червня
Початок заходу: 11:00.
Початок освітнього семінару: 11:35
Адреса: м. Херсон, вул. Українська 81, актова зала (актова зала, 3 поверх Поліклініки)
Вхід вільний

11

         
    23 травня 2019 р. в актовій залі лікарні відбувся конкурс медичних сестер «Ми талановиті в усьому», присвячений Міжнародному дню медичної сестри.
    Як показує досвід, такі заходи не тільки підвищують престиж професії, але і розкривають художній потенціал та можливості наших медичних сестер. Конкурс проходив у творчому форматі поетапно, надзвичайно цікаво, та захоплююче.

11

            Перший етап – «Висока мода 2019 у КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР, в якому команди представили нові моделі сучасного спецодягу для медичних сестер. Модний одяг дуже практичний, економічний, представлений у єдиному екземплярі та виготовлений із виробів медичного призначення. У такому одязі і працювати зручно, і це сприяє скорішому одужанню наших маленьких пацієнтів.

11

      Другий етап – музично-театралізований «Заспокой малечу», в якому команди представляли гумористичні мініатюри. Третій етап – конкурс художньої майстерності, було представлено творчу виставку під назвою «Талановита людина – талановита у всьому».

11

       Свято-конкурс не залишило байдужим жодного з присутніх. В залі панували чудова атмосфера, яскраві емоції, позитивний настрій та гордість за наших дівчат, які підтвердили, що вони не тільки медичні сестри професіонали своєї справи, а ще й творчі та талановиті особистості.

11

                
         
    22 травня у місті Києві відбулася конференція “Безперервний професійний розвиток лікарів: можливості з Британським медичним журналом” за участі лікарів, експертів МОЗ України та Світового банку. Під час конференції директоркою із стратегічного розвитку BMJ Морган Кіндберг було представлено нову угоду щодо продовження дистанційного навчання та розвитку сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. Навчання за світовими стандартами лікування, результатами новітніх досліджень та наукових публікацій, а також допомога у прийнятті клінічних рішень - все це можна опанувати, не покидаючи домівки.
    Присутні лікарі обговорили переваги онлайн-навчання на платформі BMJ. Від Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні виступила Тройнякова Валентина Іванівна – заступник головного лікаря з медичної частини. Вона зазначила, що з 2017 року лікарі закладу мають можливість онлайн-навчання на платформі BMJ як складової розвитку безперервного навчання в Україні, адже це - основа якості надання медичних послуг.
     Доступ до онлайн-платформи дає можливість нашим лікарям опановувати викладені у доступній та структурованій формі сучасні медичні знання та протоколи, що базовані на доказовій медицині. На даний час 65 лікарів Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні залучено до цієї інноваційної форми навчання. Лікарів Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні визнано одними із найактивніших учасників навчального онлайн-ресурсу. А лікар-онколог дитячий закладу Ляшенко Сергій Юрійович став переможцем конкурсу «Британського медичного журналу» («BMJ») у номінації «Інфекційні захворювання» і 27-29 березня 2019 року у місті Глазго представляв інтереси України на Міжнародному форумі з якості та безпеки охорони здоров’я («Quality and Safety in Healthcare»).

11

                
         
    16 травня 2019 року у Палаці молоді та спорту відбулося урочисте святкування Міжнародного дня медичної сестри. Щирі вітання та безмежна вдячність лунали зі сцени представницям цієї найгуманнішої професії. Натомість у цьому році організатори святкування представили дещо інший формат, а саме обласний конкурс краси «Супермедсестра 2019». Адже наші медичні сестри не тільки прекрасні у професійному сенсі фахівці, але і чарівні, гарні жінки та дівчата. У конкурсі прийняли участь 15 медичних сестер із обласного та районних медичних закладів Херсонської області.
     У кожній номінації талановиті, милосердні та феєрично гарні дівчата, розкрили свої здібності та довели, що медичні сестри талановиті в усьому.
     Херсонську дитячу обласну клінічну лікарню представляла медична сестра приймального відділення для новонароджених та дітей раннього віку Махнюк Світлана. Дружніми оплесками учасницю підтримували колеги та друзі.
     Світлана отримала почесний титул «Міс елегантність». Вітаємо, пишаємося та бажаємо й надалі бути такою ж активною, чарівною, творчою особистістю.

111

                
         

1


     Шановні медичні сестри!

     Вітаємо Вас з професійним святом. У цей день хочеться сказати вам багато теплих і лагідних слів. Ви – рятівники дитячого життя! Бажаємо вам здоров’я, витримки, невичерпаного душевного потенціалу, яким ви щиро ділитеся зі своїми маленькими пацієнтами. Добра та щастя, миру та злагоди, добробуту та безхмарного неба вам і вашим родинам. Низький уклін вам за невтомну працю та щире і відкрите серце.

     Нехай наступний рік буде щедрим на безмежне натхнення, яскраві успіхи, приємний смак перемог та дарує процвітання, злагоду Вам, вашим сім’ям та друзям!     


     Адміністрація та профспілковий комітет лікарні
    
           
         
    З 06.05 по 12.05.2019 року в Україні проходить 5-й Глобальний Тиждень безпеки дорожнього руху ООН під гаслом «Лідерство в галузі безпеки дорожнього руху». Як підкреслює ВООЗ для підвищення безпеки дорожнього руху в країнах усього світу необхідне сильне керівництво. Освічені лікарі здатні бачити, які зміни необхідні для покращення ситуації в майбутньому та мобілізувати громадськість для їх досягнення. Боротьба з автотранспортним травматизмом належить до глобальних проблем сучасності і викликає тривогу медичної громадськості всього світу. Метою даного заходу є привернення уваги до надскладної ситуації з безпеки дорожнього руху в Україні, сприяння вихованню дорожньої культури серед населення та об’єднання зусиль суспільства задля зменшення кількості смертей і травм на дорозі, адже в Україні найбільша смертність на дорогах з поміж усіх європейських країн.
    07 травня 2019 року у рамках Тижня безпеки колектив Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні долучився до заходу та провів акцію «Безпека на дорозі – безпека життя». Працівники лікарні вийшли на акцію з плакатами та листівками, щоб привернути увагу до складної ситуації з безпеки дорожнього руху. Адже безпека на дорозі – це справа кожного, тож необхідно сумлінно дотримуватися правил дорожнього руху та бути прикладом для інших. Необхідно пам’ятати, що тільки спільними зусиллями і свідомим ставленням до вивчення та дотримання правил дорожнього руху можна досягти безаварійної ситуації на шляхах.
     Цей захід є одним із важливих завдань працівників охорони здоров’я, який проводиться щороку з метою запобігання своєрідної «війни на дорогах». Адже саме ті, хто бореться за життя і здоров’я людей, повинні намагатися попередити біду. Тому співробітники лікарні закликають як пішоходів, так і водіїв автотранспортних засобів дотримуватися правил дорожнього руху, дбати про безпеку на дорозі. Адже травми, спричинені транспортом, є найтяжчими, з найбільшим відсотком смертності, і лише спільні зусилля зможуть їх попередити.

11

                
         
    3 травня 2019 року вперше на Херсонщині відбувся благодійний марафон «Врятуємо життя разом!». Організатори благодійної акції – маленька, проте вже відома в Україні та за її межами співачка, переможниця всеукраїнських та міжнародних конкурсів 13 річна Ліза Волощенко та відомий меценат, лідер Громадської платформи «Добро переможе» Юрій Рожков.
     До заходу активно долучилися громадські діячі та відомі співаки, як регіональні, так і всеукраїнські, освітні заклади міста Херсона. Було зібрано майже 150 тис. грн. для онкохворих діток Херсонщини. Багато навчальних закладів відгукнулися на пропозицію зробити вироби своїми руками та продати на ярмарку у день благодійного концерту. Зокрема, під час Благодійного ярмарку вдалось виручити від реалізації дитячих поробок понад 46 тис. грн., які було передано мамам хворих діток, котрі зараз проходять лікування в гематологічному відділенні Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні. Також на сцені офіційно та урочисто, від імені усіх учасників благодійного музичного марафону, котрі придбали квитки, було передано головному лікарю Херсонської обласної клінічної лікарні Інні Вікторівні Холодняк обладнання для проведення медичних процедур хіміотерапії – 2 дозатори “Інфузомати”. .
     Щиро дякуємо усім учасникам Благодійного марафону “Врятуємо життя разом”! Ви дуже щирі, небайдужі та ДОБРІ ЛЮДИ! Дякуючи Вашим зусиллям та відкритим серцям, ми зможемо допомогти ще багатьом діткам.
    

1

                
         
    До Всесвітнього дня нирки в Україні
     Гасло цього року професійно-просвітницької кампанії, присвяченої Всесвітньому дню нирки (щорічно з 2006 р. більш ніж в 100 країнах світу стартує у березні): «Здорові нирки у всіх і всюди».

11

                    Двічі у березні в Києві та квітні в Ірпені нефрологи нашої лікарні мали змогу прийняти участь в науково-практичних конференціях і долучитись до обговорення актуальних питань нефрології. Багато уваги в доповідях та дискусіях було приділено ренопротекції у хронічних хворих; діагностиці та генетичному картуванню спадкових нефропатій; визначенню морфологічних маркерів прогнозування перебігу нефриту; корекції порушень обміну речовин у пацієнтів з хронічною хворобою нирок та покращенню їх нутриційного стану; важливості фізичної активності при різних захворюваннях сечової системи, метафілактики сечо-кам’яної хвороби. Отримана інформація, безумовно, дозволить розширити діагностичні та лікувальні можливості нашого нефрологічного центру.
    

1

        
           
         
    25 березня 2019 року до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітала Карпій Станіслава Зіновіївна, керівник гуртка Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості та провела майстер-класи з оригамі в нефрологічному та отоларінгологічному відділеннях. Діти з великим задоволенням виготовляли птахів з паперу, а потім їх розфарбовували різнокольоровими олівцями та слухали легенди про птахів – чому їх так назвали і за які заслуги.
    

11

                  
         
    14 березня 2019 року До Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні знову завітали давні знайомі – театральний колектив «АртКлас» та вокальний ансамбль «Мелодія» Херсонського центру дитячої та юнацької творчості з керівником Біневською Світланою Анатолііївною.
     Цього разу вони підготували для нас спектаклі «Одного разу в квітнику» та «Маленька Баба-Яга». Дуже гарно співали пісні дівчата з вокального ансамблю – «Скрипка плаче та страждає» та «Чарівна країна».
     Адміністрація, вихователі, діти дуже вдячні за чудовий виступ колективу.
    

11

    

11

    
           
         
   

1

                
         
    Українські лікарі продовжують долучатися до Навчальної ініціативи в сфері підвищення кваліфікації та професійної перепідготовки, яку Міністерство охорони здоров’я реалізовує за підтримки Британського медичного журналу (BMJ). У межах цієї освітньої ініціативи доступ до ресурсів «BMJ», окрім України, також отримали Грузія та Азербайджан. Відповідно до проекту, «BMJ» створив Український портал та відкрив необмежений доступ до своїх ресурсів.
   Завдяки цій співпраці працівники сфери охорони здоров’я мають можливість отримати доступ до доказових онлайн-інструментів та ресурсів для покращення рівня діагностики, лікування і заходів із захисту від інфекційних та неінфекційних захворювань. Кожен лікар, який прагне бути кращим, повинен навчатися та вдосконалюватися протягом усього свого лікарського життя. А дистанційна освіта, у тому числі і через навчання на платформі Британського медичного журналу, дає можливість здобувати нові знання у будь-який зручний час.
    Лікарі Херсонщини також долучилися до цієї ініціативи, Комунальний заклад «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради один з найбільш активних серед закладів України.
    Лікар-онколог нашої лікарні Ляшенко Сергій Юрійович став переможцем конкурсу «Британського медичного журналу» («BMJ») у номінації «Інфекційні захворювання» та удостоєний честі представляти інтереси країни на Міжнародному форумі з якості та безпеки охорони здоров’я, який відбудеться у Глазго 27-29 березня 2019 року («Quality and Safety in Healthcare»).
    Вітаємо з перемогою та пишаємося нашим лікарем! Бажаємо невичерпної життєвої енергії, сили, натхнення для подолання професійних висот.

11

                
         
    14 лютого 2019 року в актовій залі лікарні проведено медичну раду за підсумками діяльності 2018 року. З доповідями виступили головний лікар Холодняк І.В. та представник керівництва з якості Тройнякова В.І. У доповіді головного лікаря було представлено та наочно продемонстровано аналіз діяльності закладу за усіма підрозділами та наголошено, що минулий рік був досить складним та плідним на події. Було проведено значну роботу щодо зміцнення матеріально-технічної бази і науково- діагностичного потенціалу, поліпшення кадрового забезпечення, виконано основні показники діяльності. Разом з тим вказано на недоліки, причини та шляхи їх усунення.
     Продемонстровано події у житті лікарні за 2018 рік, а їх чимало: перехід на новий стандарт якості та отримання сертифікату якості ДСТУ ISO 9001:2015, включення до пілотного проекту щодо впровадження інфекційного контролю в медичних закладах, організація та проведення Благодійного забігу «Моє сонце не згасне» на підтримку онкохворих дітей, традиційний День донора у лікарні, участь і призові місця у фестивалі «Мистецька толока» та щорічній галузевій XII спартакіаді працівників охорони здоров’я, присвоєння почесного звання «Заслужений лікар України» заступнику головного лікаря з хірургічної роботи, лікарю дитячому анестезіологу Бурдовіцину Віктору Степановичу, презентація книги «Складна дитина» та 60-річний ювілей її автора – Горба Анатолія Леонідовича, заслуженого лікаря України, віце-президента Асоціації дитячих неврологів України, головного експерта ДОЗ облдержадміністрації за напрямком «Дитяча неврологія», завідувача неврологічного відділення Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні та багато інших цікавих подій.
     Представник керівництва з якості Тройнякова В.І, відмітила, що у закладі система управління якістю впроваджена та підтримується в робочому стані згідно з вимогами ДСТУ ISO 9001:2015, затверджено основні процеси, визначені ризики, розроблено план запобіжних дій. Головна ціль політики лікарні - це надання якісної медичної допомоги. Заплановані Цілі лікарні на 2018 рік виконано на 95,7%.У Критичному аналізі керівництва з якості проаналізовано діяльність лікарні за процесами та їх взаємодією, вказано на можливі ризики та зазначено запобіжні дії.
     Результатом впровадження системи, без сумнівів, є поліпшення виконавчої дисципліни та зворотнього зв’язку із замовниками, поліпшення якості задокументованої інформації її розуміння та застосування персоналом у практичній діяльності, розуміння необхідності виявлення та аналізування невідповідностей у повсякденній діяльності.
     Головний лікар Холодняк І.В. щиро подякувала колективу за плідну роботу, побажала успіхів та натхнення у подальшій праці та вручила подарунки лікарям, котрі відзначилися своєю активністю в індивідуальному навчанні, проявили активність у програмі ВМJ.

111

                
         
    17 січня 2019 року До Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітали аніматори із JUMP PARK – Супер Кіт, Леді Баг та Міні Маус з розважальною програмою. Казкові герої запрошували дітей із зали на різноманітні ігри і конкурси. Маленькі пацієнти з великим захопленням грали з м‘ячем, виконували завдання, розгадували загадки.
     Дуже вдячні казковим героям та чекаємо нових зустрічей.
    

11

                
         

1

    Шановні колеги!
Прийміть щирі вітання з наступаючим Новим 2019 роком
та Різдвом Христовим!

     У це казкове свято світ навколо стає яскравішим, очі світяться від захоплення, а в житті відбуваються приємні і незабутні пригоди. Так нехай примножаться казкові миті у вашому житті.

     Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і впевненість у майбутньому, міцне здоров'я, родинне щастя, достаток і благополуччя!

     Нехай наступний рік буде щедрим на безмежне натхнення, яскраві успіхи, приємний смак перемог та дарує процвітання, злагоду Вам, вашим сім’ям та друзям!

     З Новим роком, з новими починаннями й новими успіхами!     Адміністрація лікарні
    
           
         
    26 грудня 2018 року до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітали казкові герої з Дідом Морозом. Діти, в свою чергу, проявляли таланти, розповідали новорічні віршики, відгадували загадки, приймали активну участь в конкурсах.
     Адміністрація лікарні оголошує подяку директору Херсонського Центру позашкільної роботи Свинаренко Ірині Павлівні, Адвокатовій Світлані Іванівні – керівнику волонтерького центру «Лідер», Моргуновій Ганні Йосипівні - керівнику театру-студії «Сувенір» за проведення чудового Новорічного свята. Бажаємо Вам і очолюваному Вами колективу подальших успіхів в опануванні вершин майстерності, щастя, здоров’я, успіхів у Новому році.
    

11

                
         
    21 грудня 2018 року. Адміністрація Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні висловлює щиру подяку директору Херсонського центру дитячої та юнацької творчості Тавожнянському Валерію Михайловичу, методисту Василенко Ларисі Михайлівні, керівникам гуртків та їх учням за створені новорічні композиції, які прикрасили ігрові кімнати лікарні.
     Бажаємо Вам і очолюваному Вами колективу щастя, здоров’я, творчих успіхів.
    

11

                
         
    19 грудня 2018 року У День Святого Миколая до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітали студенти Херсонського базового медичного коледжу зі святковою виставою та подарунками.
     Казкові герої разом з дітками проводили ігри, вікторіни, водили хороводи, розповідали вірші, співали. Творчі виступи створили теплу та зворушливу атмосферу. Було дуже приємно спостерігати за піднесеним настроєм дітей та їх посмішками.
    Щиро дякуємо директору Ващук Миколі Сергійовичу, заступнику директора з виховної роботи Руденко Тетяні Іванівні, художнім керівникам Кузнецовій Олені Едуардівні, Слабчак Олені Іванівні, Кучерук Юрію Дмитровичу та студентам медичного коледжу за чудовий виступ.

    

11

    

11

                
         
    06 грудня 2018 року в Херсонській дитячій обласній клінічній лікарня відбулася урочиста та знаменна подія – посвята у професію молодих спеціалістів.
    Численна медична родина лікарні поповнилася 15 молодими спеціалістами, це лікарі та медичні сестри. У залі панувала особлива святкова атмосфера. Колектив лікарні зустрічав молодих спеціалістів дружніми оплесками та квітами.

11

      Ведуча свята привітала молодих медиків, демонструвалися слайди із життя лікарні та традиції закладу. Головний лікар Холодняк Інна Вікторівна вручила молодим працівникам перший трудовий хліб та звернулася із щирими словами вітання і побажаннями стати не тільки висококваліфікованими спеціалістами, але завжди бути добрими, чуйними і уважними до своїх пацієнтів, як великих, так і маленьких, продовжувати славні традиції Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні. Також із привітаннями та побажаннями виступив заступник головного лікаря з хірургічної роботи Бурдовіцин Віктор Степанович.
     Молоді фахівці прочитали Клятву Гіппократа та отримали подарунки - свій перший професійний одяг, пригощалися своїм першим трудовим хлібом. Ще раз вітаємо молодих спеціалістів та бажаємо натхнення, успіхів та професійного зростання у такій нелегкій, але святій справі!
   

11

         У другій частині урочистої події завершилося підведення підсумків конкурсу з благоустрою ділянок території лікарні , який проводився у 4 етапи. Перше місце отримало відділення променевої діагностики, друге місце - педіатричне відділення для лікування хворих з ГРІ, третє місце – 2 хірургічні відділення (хірургічне та хірургічне для новонароджених, недоношених та дітей раннього віку).
     У номінації «Завжди в лідерах» відділення фізіотерпевтичне та отоларингологічне. Після відеодемонстрації художньо-естетичного оформлення ділянок головний лікар Холодняк Інна Вікторівна привітала переможців, вручила грамоти та подарунки, побажала подальшої творчої наснаги.

11

 

11

 

11

             
         
    05.12.2018 р. лікарі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні взяли участь у навчальному семінарі у форматі телемосту «Імплементація міжнародних протоколів у педіатричну практику», який проходив у ТК «Фрегат». Цей захід було проведено відповідно до вимог та стандартів Акредитаційної Ради з Безперервної Медичної Освіти «АССМЕ» у рамках співпраці Siyemi Learning та Групи компаній МедЕксперт. Також у семінарі брали участь педіатри, неонатологи та сімейні лікарі з усієї області.

     З доповідями виступили: д.м.н., професор кафедри педіатрії №2 НМАПО ім. П.Л. Шупика Бережний В.В., д.м.н. зав.кафедри дитячих і підліткових захворювань НМАПО ім.. П.Л. Шупика Бекетова Г.В., доктор мед. наук, заслужений лікар України, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, заступник керівника Центру алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів та вуха ДУ «Інституту отоларингології імені проф. О.С. Коломійченка НАМН України», міжнародний бізнес-тренер тренінгової компанії «ASK» Гогунська І.В., д.м.н., професор, керівник відділення проблем харчування та соматичних захворювань дітей раннього віку ДУ «ІПАГ ім. академіка О.М. Лук’янової НАМН України» Шадрін О.Г., д.м.н., професор, науковий керівник відділення дитячої психоневрології ДУ «ІПАГ ім.. академіка О.М. Лук’янової НАМН України» Кирилова Л.Г., д.м.н., професор зав., кафедри медичної паразитології та тропічних хвороб ХМАПО Бодня К.І., д.м.н., професор зав., кафедри педіатрії інституту післядипломної освіти НМУ ім.. О.О. Богомольця Марушко Ю.В., д.м.н., професор зав., кафедри дитячої інфекційних хвороб НМУ ім.. О.О. Богомольця Крамарьов С.О. Підіймалися актуальні питання щодо імплементації міжнародних стандартів антипіретичної терапії у дітей, лікування грипу та ГРВІ, гельмінтозів, труднощі діагностики та перспективи у лікуванні розладів аутистичного спектру у дітей раннього віку, аналізувалися помилки, які допускають лікарі,при вакцинації в Україні. Проводився майстер- клас з приводу ацетонемічних станів у дітей. Робота семінару була досить цікавою, конструктивною та плідною. Ціль навчання було досягнуто, а саме: краща орієнтація у проблематиці, представленій у лекціях, та підвищення компетенції лікарів.
    По закінченні семінару учасники телемосту отримали міжнародні та національні сертифікати.

1

1

                
         
    05.12.2018 р. у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша відбулася вистава «Оскар і Рожева пані». Актори Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру з Ірмою Вітовською в головній ролі і музикою «Океану Ельзи» розповіли нам історію хлопчика Оскара, який невиліковно хворий і проживає останні дні у пошуках відповідей у Бога на питання про сенс життя, любов і смерть. Посередником між Богом і людьми для Оскара стає Рожева пані – сестра милосердя. Щоб полегшити хлопчикові стан, вона пропонує йому зіграти у гру і уявити кожен прожитий день за 10 років. Так Оскар проживає дуже довге життя за 12 днів - аж 110 ілюзорних років Ця гра у «10 років за один день» на сцені перетворилася в метафору людського життя. Очима Оскара херсонці побачили його юність, перше кохання, подружнє життя, кризу середнього віку, старість і очікування близької смерті. У листах приречений малюк звертається до Бога, де розповідає про кожен свій день, що прожив, і просить у Бога милосердя, радості хоча б в останні дні життя та гармонії і любові у цілому світі.

    Сюжет вистави емоційно насичений, адже малюк Оскар – це голос мільйонів тяжкохворих дітей, які просять нас про милосердя та співчуття. Постановка має благодійний характер. Творці вистави прагнули привернути увагу до паліативної допомоги хворим, яких лікарі вже не в змозі врятувати. Дивовижна по гостроті відчуттів вистава з аншлагами пройшла у містах: Києві, Одесі, Львові, Харкові , а відтепер і у нас в Херсоні. Відкриті обличчя, гострі нестримні емоції і сльози глядачів, які перероджуються разом з маленьким Оскаром і знаходять силу життя.
    Щиро вдячні усім, хто залучився до цієї благодійної акції, прийшов на виставу та проявив солідарність до тяжкохворих дітей і допомагає здійснити їх мрію - мрію бути здоровими. Всі кошти зібрані під час вистави підуть на допомогу пацієнтам онкогематологічного відділення Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні.
    

1

                
         
    30 грудня 2018 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбулася прес-конференція, присвячена презентації благодійного театрального арт-проекту «Оскар і Рожева пані» ( за мотивами всесвітньо відомого роману Еріка Емманюеля Шмітта) у виконанні Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру. Вистава відбудеться 05.12. 2018р. на сцені Херсонського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша. Вистава психологічно тяжка, у сюжеті - відтворення монологів-звернень до Бога безнадійно хворого на онкологічне захворювання хлопчика Оскара. У своїх посланнях приречений малюк благає Всевишнього про милосердя, про радість хоча б в останні дні свого життя. Посередником поміж Богом та людьми для Оскара стає сестра милосердя - Рожева пані.
    Мета проекту: привернути увагу суспільства до проблеми доступності паліативної допомоги до невиліковних та тяжкохворих дітей та започаткувати суспільний рух з метою створення в українських містах дитячих Центрів паліативної допомоги. Усі зібрані кошти будуть направлені на забезпечення маленьких пацієнтів необхідними медичними препаратами.

1

     У прес-конференції взяли участь головний педіатр ДОЗ облдержадміністрації Карчевич Т.Є., головний лікар Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні Холодняк І.В., експерт ДОЗ облдержадміністрації з дитячої онкогематології Александрова Р.О., засновники благодійного фонду «Фарби життя» Боцман А., Пуделко Н.
     Учасники прес-конференції акцентували увагу, що онкогематологічне захворювання – це не тільки проблема батьків та лікарів, але і громадськості, оскільки лікування є надзвичайно дороговартісне і складне. Тому ми не повинні стояти осторонь, а повернутися обличчям до проблеми, адже на сьогодні онкогематологія – не вирок, і завдяки впровадженню нових протоколів лікування та нових препаратів її можливо зупинити. Купуючи квиток на виставу, ми не тільки долучаємося до благодійності, а й віддаємо частинку свого тепла заради порятунку хворих дітей.
     Запрошуємо усіх небайдужих відвідати виставу.

    

11

    

 

           
         
    22 листопада 2018 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбулася ХІІІ Міжрегіональна науково-практична конференція «Актуальні питання дитячої неврології» за участю ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології Національної Академії медичних наук України» (м. Київ), ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології Національної Академії медичних наук України» (м. Харків), Одеського національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
     У конференції взяли участь практичні лікарі-неврологи Херсонської, Одеської, Миколаївської, Івано-Франківської областей, лікарі-педіатри, магістри та випускники Херсонського державного педагогічного університету. З доповідями виступили: Кирилова Л.Г. – доктор медичних наук, науковий керівник відділення психоневрології для дітей перших 3-х років життя з перинатальним ураженням нервової системи, ДУ «ІПАГ НАМН України», президент Асоціації дитячих неврологів України; Горанський Ю.І. - доктор медичних наук кафедри нейрохірургії та неврології Одеського національного медичного університету, головний невролог ДОЗ Одеської облдержадміністрації. Горб А.Л. – заслужений лікар України, лікар-невролог дитячий вищої категорії, експерт ДОЗ Херсонської облдержадміністрації за напрямком «Дитяча неврологія», віце-президент Асоціації дитячих неврологів України.
     У ході конференції обговорювалися питання діагностики орфанних хвороб, порушення когнітивного розвитку, розлади аутистичного спектру у дітей та інші найбільш актуальні питання дитячої неврології. Робота конференції була як завжди цікавою, конструктивною та плідною.

    

11

                
         
    19 листопада 2018 року в актовій залі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні відбулася урочиста подія – презентація книги «Складна дитина». та 60-річний ювілей її автора – Горба Анатолія Леонідовича, заслуженого лікаря України, віце-президента Асоціації дитячих неврологів України, головного експерта ДОЗ облдержадміністрації за напрямком «Дитяча неврологія», завідувача неврологічного відділення Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні.
    «Складна дитина» - це не тільки інформаційний посібник для практичних лікарів, педіатрів, неврологів, які займаються наданням допомоги дітям із захворюванням нервової системи, а й особистий звіт практикуючого невролога з аналітичним розумом науковця, 35 років неврологічної практики, 30 із них у якості головного дитячого невролога Херсонської області. До книги увійшли статті та тези з питань організації допомоги дітям, а також клінічні спостереження. Ініційовані автором дослідження, присвячені питанням розповсюдженості мінімальних мозкових порушень, розладів аутистичного спектру, порушень мовленнєвого розвитку, епілепсії у дітей тощо, свідчать про їх високу актуальність та необхідність подібних досліджень.

1

     Автор книги розповів про нелегкий шлях професійного зростання і висловив безмежну вдячність головному лікарю, герою України, заслуженому лікарю України Л.В. Лятецькій, головному лікарю І.В. Холодняк., головному дитячому неврологу МОЗ України, к.м.н. В.Ю.Мартинюку, д.м.н., професору С.К. Євтушенку, президенту Асоціації дитячих неврологів України, д.м.н. Л.Г. Кириловій, головному дитячому психіатру МОЗ України І.А. Марцинковському, д.м.н. Ю.І. Горанському, які протягом багатьох років ділилися своїм досвідом і підтримували дитячу неврологічну службу Херсонщини та особисто автора.
     Від гостей, представників Департаменту охорони здоров’я, обласної галузевої профспілки, адміністрації лікарні, колег, друзів, рідних і вдячних пацієнтів лунали щирі вітання та побажання здоров’я і натхнення, подальших успіхів у науковій та практичній діяльності.
     Пишаємося колегою!

    

11

    

11

                
         
    23.11.2018 р. до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітало Лисеня Міроша у супроводі чарівних фей-казкарок Ольги Александрової та Інни Полонецької. Діти отримали у подарунок книжку, що створена цілим колективом чарівних фей. У цю книжку увійшли казки, що мають терапевтичний ефект та допомагають маленьким пацієнтам лікуватися швидше.

    Адміністрація, педколектив та пацієнти всіх відділень дякують гостям за подарунки і бажають колективу здоров’я, щастя, творчих успіхів в роботі.

    

11

                
         
    07/11/2018 р. Адміністрація Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні висловлює щиру подяку Громадській організації «Фестиваль «Кінокімерія» за підтримкою Українського культурного фонду в особі голови правління Максимова Євгена Івановича за демонстрацію мультфільмів «Микита Кожум’яка» та «Велика котяча втеча», під час перегляду яких діти отримали багато позитивних емоцій.

           
         
         
    30.10.2018 р. Адміністрація Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні та маленькі пацієнти від всього серця дякують колективу Херсонського центру дитячої та юнацької творчості (директор Тавожнянський В.М.) за чудовий концерт.

    В концерті взяли участь:
 • народний хореографічний колектив «Райдуга», керівник Добровольська О.В.,
 • театральний колектив «Арт-клас», «Варіації на тему Ліни Костенко», керівник Біневська С.А.,
 • театральний колектив «Ідея» з виставами «Офелія і театр тіней», «Тук-тук! Хто там?», керівник Вовк В.А.

    Бажаємо Вашому колективу здоров’я, щастя, творчих успіхів!

    

11

    

11

           
         
    08-09 сентября 2018 года состоялась ежегодная отраслевая XII спартакиада работников здравоохранения при поддержке областной организации профсоюзных работников здравоохранения и областного спортивного товарищества «Спартак», которая проходила на берегу моря в пгт Лазурное Скадовского района. В соревнованиях участвовали медицинские работники всей области, в общем соревновались команды из 34 учреждений здравоохранения Херсонской области. О чрезвычайной популярности этого спортивного праздника свидетельствует то, что в первой спартакиаде 2006 года участвовали в соревнованиях всего лишь 11 команд.
    Как всегда, яркой и торжественной была церемония открытия. Приветствие с началом соревнований и пожелания победы прозвучали от директора ДОЗ облгосадминистрации Короленка Виктора Николаевича. Возглавляли нашу команду медиков главный врач Инна Викторовна Холодняк и председатель профсоюзного комитета Александр Григорьевич Брюхно. Участники команды детской областной клинической больницы участвовали в соревнованиях: мини-футбол, пляжный волейбол, настольный теннис, легкая атлетика, шахматы, шашки, и доказали на собственном примере, что физкультура и спорт – залог крепкого здоровья. На протяжении двух дней продолжалась напряженная спортивная борьба спортсменов-медиков, в результате которой мы заняли призовые места в пляжном волейболе (2-е место) и легкой атлетике (3-е место). По мини-футболу наша команда заняла 5-е место. Такие соревнования помогают нашим сотрудникам не только укрепить свое здоровье, но и дарят яркие впечатления и чудесное настроение.
    Кроме того Департаментом здравоохранения было отмечено, что группа поддержки детской областной клинической больницы – наилучшая и самая дружная. Поздравляем победителей и гордимся ими!

    

11

    

11

                
         
   З початку 2018 року у лікарні проводилася значна робота щодо переходу на нову версію стандарту якості ДСТУ ISO 9001:2015, а липні місяці поточного року заклад успішно пройшов сертифікаційний аудит на відповідність надання медичних послуг вимогам нового стандарту. Цей стандарт ввів нові позиції для оцінювання системи управління: лідерство, знання організації, управління ризиками тощо.
     Зовнішні аудитори ДП «Черкасистандартметрологія» оцінили якість та безпечність організації роботи у відділеннях, по всім ключовим направленням підтвердили надання якісних медичних послуг нашим пацієнтам. Було також відмічено, що в процес створення безпечних та комфортних умов перебування для пацієнтів залучені усі працівники закладу від головного лікаря до технічного працівника. Висновки аудиторів підтверджують той факт, що робота щодо якості та створенню безпечних умов, яка проводиться навіть в умовах обмежених резервів дає позитивні результати.
    Визнання відповідності якості надання медичної допомоги міжнародним стандартам - заслуга усього колективу лікарні, але потрібно відмітити, що високий статус потрібно підтверджувати постійно, наглядовий аудит в лікарні буде проводитися щорічно.
    

1

         
   Нове обладнання для дитячої обласної лікарні
     3 липня 2018 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні за участі голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера та директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Віктора Короленка відбулося урочисте вручення нового обладнання, закупленого за кошти обласного бюджету. Відтепер надсучасні апарати штучної вентиляції легень та ультразвукового дослідження працюватимуть у реанімаційному відділенні закладу і допомагатимуть рятувати життя маленьких пацієнтів.
    Досі у відділенні реанімації працювали апарати ШВЛ 2008-2009 року випуску, які вже технічно застарілі і не можуть забезпечити адекватну дихальну підтримку хворим дітям. Новий апарат ШВЛ – найсучасніший у цьому відділенні, універсальний для дітей різних вікових категорій. Наразі новий УЗД апарат вирішив величезну проблему – неможливість обстеження дітей, що знаходяться в реанімаційному відділенні і на штучній вентиляції легень. Він компактний і легко транспортується, тому застосовуватиметься як у реанімації для недоношених і новонароджених, так і в реанімації для старших діток.
    «На закупівлю цих двох апаратів в обласному бюджеті було передбачено більше ніж 2 млн. грн. Ми хочемо наповнити наші лікарні обладнанням, яке буде діагностувати і лікувати людей. Це пріоритетне завдання обласної ради», - наголосив голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер.
    Про важливість кадрового забезпечення говорив директор Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Віктор Короленко: «Це обладнання найсучасніше на сьогодні, такі апарати працюють в Європі, в Києві. Наше основне завдання – забезпечити сервісне обслуговування цього обладнання, а також його ефективне використання для встановлення стану здоров’я дитини, а це може зробити виключно лікар і або змінити лікування, або призначити щось інше».
    Головний лікар дитячої обласної лікарні Інна Холодняк щиро дякувала обласній раді, депутатському корпусу обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров’я за допомогу закладу протягом останніх років: «У нас відремонтовано покрівлю, закуплено сучасні реанімобілі, апарати ШВЛ. Це значний внесок у покращення якості надання медичної допомоги».
    

11

               
         
   14 червня 2018 року на базі КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР відбулася заключна науково-практична конференція 2017-2018 року для лікарів Херсонщини «Актуальні питання педіатричної практики», яку організувала та провела кафедра педіатрії №3 з післядипломною підготовкою Одеського національного медичного університету.

     З доповідями та презентаціями виступили: завідувач кафедри д.мед.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України Зубаренко Олександр Всеволодович, к.мед.н., доцент Горностаєва Наталя Юріївна, к.мед.н., доцент Кравченко Тетяна Юріївна, к.мед.н., доцент Васильченко Лілія Вікторівна, к.мед.н., доцент Копійка Ганна Кузьмівна, ст. науковий співробітник Ковальов Олександр Степанович, аспіранти кафедри Лузан Валерія Вадимівна та Коваль Лариса Іванівна, а також асистенти кафедри - лікарі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні. У конференції взяли участь 102 спеціалісти з усієї області – лікарі-педіатри, лікарі-неонатологи та лікарі загальної практики сімейної медицини. Після закінчення конференції її учасники отримали сертифікати.
    Робота конференції була, як завжди, конструктивною та плідною, а доповіді - досить актуальними, цікавими, з висвітленням останніх досягнень медичної науки. Після закінчення відбулося жваве обговорення проблем сучасної педіатрії.
    Щиро вдячні доповідачам.
    

111

         
    Вітаємо з присвоєнням почесного звання «Заслужений лікар України»!

    За вагомий внесок в організацію охорони здоров’я дітей Херсонщини, високий професіоналізм, відданість справі медицини заступнику головного лікаря з хірургічної роботи, лікарю дитячому анестезіологу КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР Бурдовіцину Віктору Степановичу указом Президента України присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».
    Шановний Вікторе Степановичу! Щиро вітаємо Вас з професійним визнанням - високою державною нагородою. Прийміть наші слова подяки за Вашу наполегливу працю, щирість, чуйність, уважність, вимогливість до себе і підлеглих. За те, що Ви завжди знаходите час, щоб підтримати колег, порадити, допомогти.
    Щиро зичимо Вам, шановний Вікторе Степановичу, міцного здоров’я, подальших успіхів у збереженні здоров’я дітей, наснаги, а також здійснення усіх ваших надій та планів. Нехай завжди у вашій оселі буде достаток і злагода, у справах - мудрість і натхнення, у серці – тепло від людської вдячності.

111

              
         
   26 травня 2018 року у місті Олешки на базі клубу «Grand Prix» відбувся фестиваль «Мистецька толока», організований Херсонським обласним Центром народної творчості.
     Місією фестивалю стало впровадження сучасних форм проведення дозвілля на основі національних українських традицій і звичаїв. Родзинкою цього заходу став кулінарний фестиваль найсмачнішої та найкориснішої страви української кухні «ТАВРІЯ БОРЩ». Це був відкритий конкурс-змагання з приготування борщу як для любителів, так і для професіоналів кулінарного мистецтва, після чого проводилася дегустація. Присутні мали можливість не тільки скуштувати цю унікальну автентичну страву, але і відчути буття і сучасність традиції, ставлення до основи національної кухні, що символізує смак, здоров’я, добробут, домашній затишок, родину.
    Під девізом «Мінздрав пропонує борщ дитячої обласної клінічної лікарні - корисний для здоров’я» команда Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні на чолі з головним лікарем Інною Вікторівною Холодняк проводила презентацію свого борщу під назвою «Горщик здоров’я». Наш борщ вдався на славу !
    Крім того, під час фестивалю Благодійною організацією «Фонд громади міста Херсон «Захист» проводилася Благодійна акція, в результаті якої благодійна скринька лікарні поповнилася коштами на придбання медичного обладнання для гематологічного відділення.
    Колектив лікарні та шеф-кухар Оксана Нешпіль були нагороджені дипломами за участь у фестивалі та в номінації «За активну творчу позицію». Гості фестивалю та учасники отримали заряд позитивних емоцій та чудовий святковий настрій.
    

11

11

               
         
   25 травня 2018 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбувся День донора. 30 медичних працівників закладу, які відповідали необхідним медичним вимогам, виявили бажання здати кров. День донора у лікарні вже став традиційним. Багато хто став постійним донором і завжди долучається до такого заходу. Таким чином обласна «скарбниця крові» поповнюється і зусиллям наших медиків. А це гарантія того, що ще кілька людських, дитячих життів буде врятовано. Своїм вчинком у цій шляхетній справі медичні працівники лікарні подають приклад гуманності та милосердя, стверджуючи загальнолюдські цінності. Ми щиро вдячні усім, хто відгукнувся на наш заклик.
    

11

               
         
   19 травня 2018 року за підтримки голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва, під егідою голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера відбувся Благодійний забіг «Моє сонце не згасне» на підтримку онкохворих дітей. Під час забігу було зібрано коштів на суму 31 197 грн, на яку буде закуплено медичне обладнання для лікування онкохворих дітей. Колектив лікарні, батьки й наші маленькі пацієнти щиро вдячні усім учасникам за допомогу та підтримку.
    

11

11

               
         
   12 травня - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

1 Дорогі медичні сестри!


У день професійного свята хочеться сказати Вам багато теплих і лагідних слів.
Ви – запорука дитячого здоров’я.
Ви – рятівники у найтяжчі хвилини маленького дитячого життя!
Низький уклін Вам за Вашу невтомну працю та щире і відкрите серце.
Завдяки Вашій турботі та професійній майстерності у батьків з’являється віра та надія на одужання дитини, і це найголовніше.
Від усієї душі бажаємо Вам здоров’я, щастя та безхмарного неба.
Нехай усе у Вас буде добре!


Зі святом Вас, дорогі медичні сестри!


         
   12.04.2018р. Адміністрація Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні висловлює щиру подяку Немчонок Олександру Леонідовичу - керівнику естрадного ансамблю «Ф’южн» школи №12 за проведений концерт для діток, які лікуються в нашій лікарні.
          Шановний Олександре Леонідовичу!
         Ви привезли нам маленьку краплину своєї душі, надію і віру в те, що наші дітки отримають якнайшвидше одужання. Бажаємо Вам і очолюваному Вами колективу подальших успіхів в опануванні вершин майстерності, хай спалахують у Вас яскравими зірочками все нові й нові таланти.

11

               
         
    Продовжуючи українську традицію весняного прибирання присадибних ділянок, озеленення територій, 05.04 2018 р. , саме напередодні Великодня, було організовано акцію «Чистий четвер» у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні.
    До заходу під керівництвом головного лікаря І.В.Холодняк активно долучилися медпрацівники з кожного структурного підрозділу. На чималому подвір’ї закладу лікарі, медсестри, молодші медсестри, технічні працівники висаджували кущі та квіти, обрізали дерева, перекопували грядки, підбілювали стовбури дерев та бордюри, упорядковували територію навколо лікарні.
    Чудовий весняний день, спільна праця, чистота створили у всіх піднесений настрій, викликали багато позитивних вражень та емоцій і не залишили сумнівів, що наша лікарня найкраща. Щиро дякуємо всім, хто взяв участь в акції.

111

         
   4 января 2018 года в Херсонскую детскую областную клиническую больницу пришли с новогодней программой, интересными играми, конкурсами, загадками, Дедом Морозом и Снегурочкой, сказочными героями и подарками руководители Центра внешкольной работы Моргунова Анна Иосифовна со своим театром-студией «Сувенир», Адвокатова Светлана Ивановна с участниками волонтерского клуба «Лидер».
          Выражаем искреннюю благодарность директору Свинаренко Ирине Павловне, руководителям кружков и их воспитанниками за проведенную на высоком профессиональном уровне развлекательную программу. Желаем Вам и Вашему коллективу счастья, здоровья, успехов в Новом Году.

11

11

               
         
   20 декабря 2017 года ко Дню Святого Николая, театральный коллектив Херсонского центра детского и юношеского творчества «АртКласс», руководитель Биневская Светлана Анатольевна, порадовал детей, приходящих лечение в Херсонской детской областной клинической больнице, спектаклем «Николай шагает по Земле» и демонстрацией мультфильма о добрых делах Святого Николая. В перерывах между действиями с детьми проводились интересные игры и конкурс загадок.

11

          Администрация детской областной клинической больницы выражает искреннюю благодарность директору Херсонского центра детского и юношеского творчества Тавожнянскому Валерию Михайловичу, руководителю театрального коллектива «Арткласс» Биневской Светлане Анатольевне, а также детям, задействованным в представлении, за интересную и познавательную праздничную программу.

11

               
         
   18 декабря 2017 года ко Дню Святого Николая, Новому Году и Рождественским праздникам больным детям детской областной клинической больницы были подарены яркие новогодние композиции, созданные умелыми руками учеников херсонских школ на конкурс «Букет вместо елки». Дети с восхищением их рассматривали, фотографировались на их фоне и радовались наступающим праздникам.
          Администрация детской областной клинической больницы выражает искреннюю благодарность директору Херсонского центра детского и юношеского творчества Тавожнянскому Валерию Михайловичу и всему его коллективу, а также всем учащимся, умелыми руками которых были созданы новогодние поделки, за доставленную радость детям, которые вынуждены проводить праздники на больничной койке.

11

11

               
   С 2009 года в мире отмечают Международный день недоношенных детей, который был основан 17 ноября по инициативе Европейского фонда ухода за новорожденными детьми. День белых лепестков - называют его во всем мире, подчеркивая особую хрупкость и незащищенность детей, которые родились преждевременно.
     Как известно, все новорожденные дети очень уязвимые, а преждевременно родившиеся - в особенности. Сложность работы с этими детьми состоит в том, что большинство из них имеют сопутствующие проблемы со здоровьем. Как правило, нарушение дыхательных функций - синдром дыхательных расстройств, асфиксии разной степени тяжести. А недоношенные с экстремально низкой массой тела относятся к группе высочайшего риска по формированию органической патологии в виде церебрального паралича, слепоты, глухоты, задержки ментального развития, расстройств аутистичного спектра, социоэмоциональных проблем, а также постнеонатальной смертности. Выхаживание и лечение недоношенных детей довольно продолжительное и дорогостоящее, требует специального технического оснащения отделений для преждевременно родившихся малышей. Для этого необходимы серьезные материальные затраты на сложное электронное оборудование (инкубаторы, мониторы, пульсоксиметры и т.п.), которое позволяет не только создать для ребенка условия, приближенные к внутриутробным, но и выполняют часть еще не сформированных функций организма: помогают ребенку дышать, получать питание, контролировать частоту сердечных сокращений, поддерживать нормальную температуру тела. Даже после выписки такие дети требуют продолжительной реабилитации и медицинского сопровождения, главное - профессионально наблюдать за их развитием.

11

     Отделение для выхаживания новорожденных недоношенных детей Херсонской детской областной клинической больницы было создано и начало свою работу как самостоятельное в 1993 году. Расположенное в корпусе для новорожденных и детей раннего возраста, функционирует на 20 коек и работает по принципу "Мать - дитя". В отделении работают врачи- неонатологи высшей категории: Бакина Наталия Владимировна - заведующая отделением, главный внештатный неонатолог ДОЗ облгосадминистрации, Скляр Алина Александровна, Мендель Майя Анатольевна. Ежегодно здесь выхаживают и лечат около 300 недоношенных детей, треть от всех госпитализированных - это дети, переведенные из отделения реанимации новорожденных. Среди госпитализированных в отделение до 5 % - глубоко недоношенные дети. После выписки из стационара, недоношенных малышей, которые родились с маленькой и чрезвычайно маленькой массой тела, ставят на учет в кабинете катамнестического наблюдения, который функционирует в консультативной детской поликлинике с 2010 года. Педиатром кабинета ведется картотека, проводится мониторинг состояния здоровья недоношенных детей. Это позволяет своевременно выявлять отклонения в сенсорном, моторном, когнитивном и социоэмоциональном развитии, использовать методы ранней реабилитации и снизить уровень инвалидизации глубоко недоношенных детей. Ежегодно кабинет посещают около 400 детей.
     В больнице такой праздник отмечают впервые и говорят, что будут праздновать его ежегодно. Отделение для выхаживания новорожденных недоношенных детей украсили цветами и воздушными шариками. На изготовленном стенде фотографии деток, которые здесь выхаживались и лечились, это девочки и мальчики - тройняшки, детки до 1000гр.

      «Недоношенность - это не приговор, это дети, которых надо выхаживать и бороться за их жизнь и здоровье. Мы работаем не только для того, чтобы детки выжили, нас беспокоит и качество их жизни. Каждая успешная история и здоровый недоношенный ребенок - это результат неутомимой работы врачей, внедрения передовых технологий и использования современного оборудования», - рассказывает заведующая отделением Бакина Наталия Владимировна. 1

1      "Рождение недоношенного ребенка - это серьезный стресс для родителей, которые нуждаються не только в качественном лечении их малышей и материальной поддержке, но и психологической помощи. К рождению ребенка нужно готовиться. Разные инфекции, употребление спиртного, курение могут отобразиться на здоровье ребенка. Поэтому следует помнить, что здоровье доношенного здорового ребенка зависит от здоровья будущих родителей", - заметила главный врач Холодняк Инна Викторовна.
               
         
   14 листопада 2017 року до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітали вихованці Херсонського центру дитячої та юнацької творчості з піснями та міні-виставами:
 • «Не буду просити пробачення» (театр «АртКлас», керівник Біневська С.А.),
 • «Офелія. Театр тіней» (театр «Ідея», керівник Вовк. В.А.).
          Висловлюємо подяку керівництву та колективу Центра за проведення благодійного заходу, що надало дітям чудовий настрій та позитивні емоції.

11

               
         
   26 жовтня поточного року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбулося урочисте вручення високовартісного (на суму 1,2 млн.грн) сучасного лабораторного обладнання – автоматизованих біохімічного та гематологічного аналізаторів.

1 1

     Кошти були зібрані під час проведення благодійної акції «Допомагати просто». Придбане обладнання дасть змогу проводити обстеження дітей відповідно до Європейських стандартів. Це вже третя благодійна акція, яка проводиться адміністрацією Приватбанку.

1

               Щиро вдячні клієнтам та Адміністрації Приватбанку за надану допомогу.
         
         
   V съезд нефрологов Украины проходил 21-22 сентября в Виннице.
     231 делегат, из них 70 детских нефрологов;7 пленарных заседаний;49 докладов ;симпозиум молодых ученых. Основные направления работы съезда:
 • Организационные вопросы ассоциации нефрологов Украины. Проведены:
  • отчет; выборы нового состава правления,
  • слияние с ассоциацией специалистов по трансплантации почки.
 • Утверждение новых редакций классификаций почечной патологии: клинических и морфологических,
 • Обсуждение фундаментальных проблем нефрологии,
 • Отработка протокола и мониторинга пациентов с хронической почечной недостаточностью,
 • Обмен опытом с Белорусью по организации трансплантации почки у детей и взрослых пациентов.

1

         
   Сентябрь нынешнего стал «урожайным» на нефрологические форумы.
     Два значительных события:
 • международная конференция "REENA 2017. Клинический случай в нефрологической практике" под патронатом Европейской ассоциации детских нефрологов.
 • V съезд нефрологов Украины.
     Нефрологи больницы стали активными участниками этих важных слетов специалистов, задействованных в организации и оказании помощи больным нефрологического профиля в нашей стране.
     Первый форум состоялся 15 сентября в Ирпене под Киевом. В его программе много внимания было уделено наиболее частым причинам ХБП (хронической болезни почек) у детей, распространенность которой составляет 40-50 случаев на 1млн. детского населения и этиологическая структура принципиально отличается от таковой у взрослых; определению общих подходов к лечению.
     Отмечено, что до 60% ХБП у детей составляют структурные аномалии, объединенные понятием CACUT-синдрома и 20%-гломерулярные болезни. Ранняя их диагностика, комплексная терапия с включением препаратов моноклональных антител, своевременная хирургическая коррекция позволяют продлевать компенсированное функциональное состояние почек и пролонгировать додиализный период хронической почечной недостаточности.

1   1

         
   14-15 вересня 2017 року у м. Запоріжжі відбувся XІ-й Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-Професіонал». Конкурс був заснований ще у 2007 році МОЗ України з метою підвищення рівня підготовки медичних спеціалістів, підняття престижу медичної сестри в Україні.
     У складі учасників з 21 регіону України Херсонщину представляла медична сестра хірургічного відділення КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР Стадник Олена – переможець обласного фахового змагання «Краща медична сестра 2017 року».
     Протягом 2-х днів учасниці конкурсу проходили онлайн-тестування, складали іспит на перевірку якості гігієнічної обробки рук, демонстрували професійну майстерність у виконанні практичних навичок з терапії, хірургії, педіатрії. Змагання проводилося на базі Запорізького медичного базового коледжу, де знання та майстерність конкурсанток оцінювало професійне журі.
     Стадник Олена гідно захищала честь медичних закладів Херсонщини та довела, що відмінно володіє теоретичними знаннями та професійною практичною підготовкою. За результатами XІ-го Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-Професіонал» Олена Стадник зайняла почесне ІІ місце та була нагороджена Дипломом Міністерства охорони здоров’я України «Переможець».
    Вітаємо Стадник Олену з перемогою!
     Бажаємо невичерпного джерела енергії, сили, наснаги для подолання нових професійних висот!


1 1 1

         
   09-10.09.2017 г. XI ОБЛАСТНАЯ СПАРТАКИАДА РАБОТНИКОВ ЗДРАВООХРАНЕНИЯ
       Спортивная команда медиков КЗ «Херсонская детская областная клиническая больница» ХОР приняла активное участие в соревновании XI областной Спартакиады работников здравоохранения, которое проходило 9-10 сентября 2017 года в пгт. Лазурное на базе детского оздоровительного лагеря «Парус».
       Спартакиада была организована Департаментом здравоохранения, управлением молодежи и спорта Херсонского городского совета, областной организацией профсоюза работников здравоохранения при активной поддержке областной организации физкультурно–спортивного общества «Спартак». Традиционно спортивное мероприятие объединило коллективы районных больниц, областных и городских медицинских учреждений, собрав 34 команды из всей области. Организаторы приложили максимум усилия, чтобы соревнование состоялось на высоком уровне, интерестно и запомнилось.
       На торжественной церемонии открытия участников Спартакиады поздравили директор Департамента здравоохранения Короленко Виктор Николаевич, председатель областного межотраслевого совета профсоюзов Петр Лазник, председатель областной организации профсоюза работников здравоохранения Гайдученко Николай Иванович.
       Поддержать нашу команду приехали главный врач детской областной клинической больницы Холодняк Инна Викторовна, а также болельщики – сотрудники больницы.
       В течение двух дней шла напряженная спортивная борьба. Соревнование проводилось за пятью видами спорта: легкая атлетика, мини-футбол, настольный теннис, шахматы, шашки. Кроме заслуженных спортивных наград, все участники и болельщики Спартакиады получили позитивные эмоции, мощный заряд бодрости, энергии и здоровья.
       Эти традиционные соревнования дают нам возможность не только отвлечься от ежедневной изнурительной сложной работы, но и на собственном примере популяризировать здоровый образ жизни и сплачивают коллектив.

1   1

 

         
   20.06.2017 р. Роботу трудового колективу лікарні відзначено подякою від обласної ради.
      20 червня 2017 року з нагоди професійного свята - Дня медичного працівника в актовій залі лікарні відбулися урочисті збори за участю голови Херсонської обласної ради Мангера Владислава Миколайовича. На честь медичних працівників прозвучали теплі слова вдячності за таку нелегку працю, щирі серця та тисячі врятованих дитячих життів.
      Голова Херсонської обласної ради відзначив, що колектив Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні серед найкращих медиків Херсонського регіону і вручив Подяку трудовому колективу лікарні за багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у справу охорони здоров’я населення області, високий професіоналізм, відданість справі, активну громадську позицію та з нагоди відзначення Дня медичного працівника. Побажав усім присутнім міцного здоров’я, миру, злагоди та благополуччя.

1

         
   26.06.2017 р. ПОДЯКА ЗА СПІВПРАЦЮ.
      За плідну співпрацю, активну підтримку та пропагування культури донорства в Херсонській області КУ «Херсонський обласний центр служби крові» ХОР висловлює щиру подяку колективу Херсонської обласної клінічної лікарні.

1

         
   20.06.2017 р. Роботу трудового колективу лікарні відзначено подякою від обласної ради.
      20 червня 2017 року з нагоди професійного свята - Дня медичного працівника в актовій залі лікарні відбулися урочисті збори за участю голови Херсонської обласної ради Мангера Владислава Миколайовича. На честь медичних працівників прозвучали теплі слова вдячності за таку нелегку працю, щирі серця та тисячі врятованих дитячих життів.
      Голова Херсонської обласної ради відзначив, що колектив Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні серед найкращих медиків Херсонського регіону і вручив Подяку трудовому колективу лікарні за багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у справу охорони здоров’я населення області, високий професіоналізм, відданість справі, активну громадську позицію та з нагоди відзначення Дня медичного працівника. Побажав усім присутнім міцного здоров’я, миру, злагоди та благополуччя.

1

         
   16.06.2017 р. ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ НА КРАЩЕ ОФОРМЛЕННЯ ДІЛЯНОК
    З метою поліпшення художньо-естетичного стану та благоустрою території у лікарні другий рік поспіль проводиться конкурс на краще оформлення ділянок, закріплених за підрозділами.
    У конкурсі брали активну участь усі відділення, які підійшли до справи творчо та з неабиякою фантазією. 16.06.2017 року відбулося підведення підсумків І етапу конкурсу, переможцями якого стали:
 • І місце – фізіотерапевтичне відділення;

  1   1

 • ІІ місце – отоларингологічне відділення;

  1

 • ІІІ місце – приймальне, діагностичне та нефрологічне відділення.

  1

    Остаточне підведення підсумків конкурсу та нагородження переможців відбудеться у вересні місяці.
         
   08.06.2017 г. на базе КП «Херсонская детская областная клиническая больница» ХОС состоялась заключительная научно- практическая конференция 2016-2017 учебного года для врачей Херсонской области, которая была проведена кафедрой педиатрии №3 с последипломной подготовкой Одесского государственного медицинского университета. В работе конференции приняли участие около 100 врачей Херсонской области, среди участников конференции было много врачей–интернов. На открытии мероприятия с приветственной речью, словами благодарности коллективу кафедры и пожеланиями дальнейшего сотрудничества выступили Карчевич Татьяна Евгеньевна - главный педиатр ДОЗ облгосадминистрации, Холодняк Инна Викторовна - главный врач Херсонской детской областной клинической больницы.
    Научный потенциал кафедры был представлен: Зубаренко Александром Всеволодовичем – д.мед.н., профессором, заслуженным деятелем науки и техники Украины, Кравченко Татьяной Юрьевной - к.мед.н., доцентом, Васильченко Лилией Викторовной - к.мед.н., доцентом, Горностаевой Наталией Юрьевной - к.мед.н., доцентом, Копейкой Анной Кузьминичной - к.мед.н., доцентом. Участники конференции прослушали 21 доклад по проблемным вопросам педиатрии, 3 из них представили врачи - сотрудники больницы. Конференция была достаточно объемной, содержательной и плодотворной. По завершению состоялось обсуждение докладов. Участники конференции получили ответы на все интересующие их вопросы.

1 11

         
   29.05.2017 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбувся чудовий концерт, який допомогла організувати Біневська Світлана Анатоліївна – керівник Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості. У концерті взяли участь колективи цього центру, а саме: вокальна студія «Унісон» (керівник Усатюк Галина) та народний художній колектив «Райдуга» (керівники Добровольська Олена та Саланська Ольга).
      Висловлюємо щиру подяку за проведену розважальну програму, яка допомогла дітям отримати позитивні емоції під час перебування у лікарні.

11
11

         
   У 2016 році в Україні був започаткований та стартував Міжнародний проект «Я - Українка» - розповідь про берегинь роду, миру, злагоди і гармонії на рідній землі. Проект зібрав понад 120 історій про жінок, які поєднали наполегливу працю і любов до України для її блага та розквіту. Жінок, які невтомною працею возвеличують державу, множать здобутки, зачаровують своєю вдачею, вражають шляхетністю та милосердям. Проект дав можливість розповісти про особистий внесок кожної жінки задля звеличення рідного краю. Заключна частина Міжнародного проекту відбулася 18 травня 2017 року у Будинку офіційних прийомів Уряду м.Київ за участі представників Адміністрації Президента, народних депутатів, органів влади та місцевого самоврядування, громадських організацій. На урочистому засіданні учасницям проекту було присвоєне народне звання «Берегиня України», вручено орден Подяки «За особистий внесок у розвиток України та вірність нації», а також Книгу Пошани «Я - Українка».
    Щиро вітаємо головного лікаря Інну Вікторівну Холодняк - учасницю проекту «Я - Українка» з громадською відзнакою. Бажаємо наснаги на нові звершення. Хай ні на мить не залишають Вас оптимізм, удача, любов рідних людей. Щастя і здоров’я на довгі роки! Ми пишаємося Вами!
      Ваш колектив.

1 1 1

         
   12 травня - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

1 Дорогі медичні сестри!

У день професійного свята хочеться сказати Вам багато теплих і лагідних слів.
Ви – запорука дитячого здоров’я.
Ви – рятівники у найтяжчі хвилини маленького дитячого життя!
Низький уклін Вам за Вашу невтомну працю та щире і відкрите серце.
Завдяки Вашій турботі і професійній майстерності у батьків з’являється віра та надія на одужання дитини, і це найголовніше.


Від усієї душі бажаємо Вам здоров’я, щастя та безхмарного неба.
Нехай усе у Вас буде добре!


         
   С 8 по 14 мая 2017 года на территории Херсонской области, а также по всей территории Украины проходит Неделя безопасности дорожного движения. В этом году она пройдет под девизом «Снизить скорость – сберечь жизнь». Основная цель проведения Недели безопасности – обращение внимания органов государственной власти и общества на «тихую эпидемию» смертности и травматизма в результате дорожно-транспортных происшествий на дорогах, объединение усилий в сфере безопасности и принятие реальных и действующих мер для повышения уровня безопасности дорожного движения. Дорожно-транспортные происшествия являются первой причиной смерти молодежи в возрасте от 15 до 24 лет и второй – среди детей в возрасте от 5 до 14 лет.
    10.05.2017 года в рамках Недели безопасности дорожного движения работники Херсонской детской областной клинической больницы вышли на акцию с плакатами и листовками, чтобы обратить внимание на сложную ситуацию по безопасности дорожного движения. Поскольку безопасность на дороге – это дело каждого, поэтому необходимо придерживаться правил дорожного движения и быть примером для других. Необходимо помнить, что только общими усилиями и сознательным отношением к изучению и выполнению правил дорожного движения можно достичь безаварийной ситуации на дорогах.

1 1

         
   27-28 апреля 2017 года в г. Киеве состоялся ІІІ Всеукраинский съезд детских кардиологов Украины с международным участием. В съезде участвовали и детские кардиоревматологи города Херсона. На сессии «Доктор Хаус» был представлен доклад Козиной Т.В. - главного детского кардиоревматолога Департамента охраны здоровья облгосадминистрации «Клинический случай гемангиомы межжелудочковой перегородки у ребенка». Доклад вызвал оживленную дискуссию. Коллеги с Украины и Польши дали свои советы по поводу дальнейшего ведения таких больных.

1

         
   27 апреля 2017 года в Херсонской детской областной клинической больнице достоялась благотворительная акция по сдаче крови, посвященная Всемирному дню донора. В акции приняли участие 33 сотрудника больницы: врачи, врачи-интерны, медицинские сестры и младшие медицинские работники. Забор крови осуществляла выездная бригада медиков Херсонского областного центра службы крови. Было сдано свыше 14 литров крови. В очередной раз медики больницы собственным примером доказывают обществу, что каждый может помочь спасти человеческую жизнь, может подарить, еще один день рождения, еще одну ночь под звездами, еще одно свидание, еще одну минуту смеха, еще один разговор, еще один шанс….
      Искренне благодарны всем медицинским работникам, которые приняли участие в этом мероприятии.

1 1 1

         
   СУЯ КЗ «Херсонская детская областная клиническая больница» ХОС: Наблюдательный аудит пройден успешно.
      25 апреля 2017 года в Херсонской детской областной клинической больнице был проведен наблюдательный аудит системы управления качеством. Аудиторы провели объективный анализ результативности функционирования системы управления качеством: проверили соответствие внедренной системы требованиям стандарта ISO 9001:2009, а также внутренним требованиям, изложенным в руководстве по качеству, задокументированых методиках выполнения процессов, инструкциях и т.д. Аудит прошел в доброжелательной атмосфере и послужил основанием для последующего развития и усовершенствования системы управления качеством. Аудиторская группа ДП «Черкасский научно-производственный центр стандартизации, метрологии и сертификации», положительно оценила работу больницы и приняла обоснованное решение о продолжении срока действия сертификата качества, выданного в 2016 году.
      Поздравляем коллектив с очередным подтверждением высокого уровня работы больницы.
         
   24-30 апреля 2017 года проводится Европейская неделя иммунизации.
       

       Европейский план действий в отношении вакцин является дорожной картой на пути к будущему, в котором все люди будут свободны от бремени управляемых инфекций.

     Целью Европейской недели иммунизации 2017 г. является повышение осведомленности о важности иммунизации на протяжении всей жизни для формирования и поддержания популяционного иммунитета во всех сообществах по всему Региону.

Вакцины действуют.


Вакцинация защищает здоровье на всех этапах жизни.

      Основные послания № 1 - Иммунизация детей
 • Каждый ребенок имеет право на равную возможность здоровой жизни, а вакцинация является одним из первых важнейших этапов в достижении этой цели.
 • Дети до 5 лет подвергаются особому риску развития серьезных осложнений или даже смерти от управляемых инфекций. Вакцины, вводимые в соответствии с календарем прививок каждой страны, обеспечивают надежную защиту для детей, когда они наиболее нуждаются в этом.
 • Предотвращая дальнейшее распространение болезней, привитые дети помогают оградить от инфекции окружающих их людей. К ним относятся младшие братья и сестры, которые еще слишком малы, чтобы получать прививки, одноклассники со специальными нуждами здоровья, а также бабушки и дедушки.
 • Иммунизация детей против гепатита В на первом году жизни и против вируса папилломы человека (ВПЧ) в пред- подростковом возрасте поможет защитить их от некоторых форм рака и генитальных бородавок в более поздних периодах жизни.
 • Иммунизация детей против патогенов, которые могут вызывать пневмонию, в том числе против гриппа и пневмококковой инфекции, помогает сократить использование антибиотиков, что снижает угрозу формирования устойчивости к противомикробным препаратам.
 • Дикий полиовирус остается эндемичным лишь в трех странах мира. Глобальная ликвидация заболевания - в пределах досягаемости, но это потребует бдительности и поддержания повсеместного высокого уровня охвата иммунизацией для гарантии того, что вирус нигде более не сможет распространяться.
      Основные послания № 2 - Иммунизация подростков
 • Вакцинация важна не только для детей. Ревакцинация и вакцинация против ВПЧ необходима в подростковом возрасте для защиты детей в долгосрочной перспективе.
 • Иммунитет к дифтерии, столбняку и коклюшу может со временем ослабевать, поэтому чтобы оставаться защищенным ревакцинация комбинированной вакциной против коклюша, дифтерии и столбняка необходима в подростковом, а потом и в зрелом возрасте.
 • Ранний подростковый возраст (9-13 лет) предпочтителен для проведения вакцинации против вируса папилломы человека (ВПЧ), что помогает защитить от рака шейки матки, ануса, вульвы, влагалища и пениса. ВПЧ – очень распространенный вирус, передаваемый половым путем, а рак шейки матки стал основной причиной смерти у женщин. Вакцинация, которую предпочтительнее проводить до начала половой активности человека, является первым важным шагом в комплексной профилактике и борьбе с раком шейки матки.
 • Подростковый возраст – это также время для «иммунизации вдогонку» вакцинами от болезней, опасных в любом возрасте, в том числе кори, краснухи, столбняка, дифтерии и менингита. Девушки должны быть особенно осведомлены об опасности краснухи для плода и обязательно сделать прививку от краснухи до наступления беременности.
      Основные послания № 3 - Иммунизация взрослых
 • Вакцины обеспечивают защиту в любом возрасте. Своевременная и полная вакцинация защищает вас и окружающих людей от серьезных и потенциально смертельных заболеваний.
 • Многие люди восприимчивы к кори и другим управляемым инфекциям, не осознавая этого. В последние годы плановые календари прививок были значительно расширены, и многие из сегодняшних взрослых не были привиты современными вакцинами в молодом возрасте.
 • Со временем защита, обеспечиваемая некоторыми вакцинами, ослабевает. Для обеспечения пожизненной защиты необходима ревакцинация против дифтерии и столбняка во зрелом возрасте.
 • Некоторые виды вакцин рекомендованы определенным группам риска в силу возраста, профессии, образа жизни или состояния здоровья. Имеется в виду вакцинация беременных женщин против гриппа, коклюша и столбняка, вакцинация пожилых людей против гриппа и, в некоторых странах, против опоясывающего лишая, а также вакцинация против гепатита В и менингококковой инфекции для медицинских работников, подверженных риску заражения.
 • Здоровые взрослые, заразившиеся управляемыми инфекциями, могут передавать их другим восприимчивым лицам с высоким риском серьезных осложнений (дети до года, лица с иммунодефицитами, а также пожилые старше 65 лет).
 • Если вы не получили все прививки, предусмотренные действующим календарем прививок вашей страны, или не уверены в своем прививочном статусе, обратитесь к своему врачу за советом относительно необходимых вам вакцин.
      Основные послания № 4 - Иммунизация медработников
 • Привитые медработники защищают себя и своих пациентов от управляемых инфекций.
 • Медработники подвержены особому риску заражения инфекционными заболеваниями, а также передачи их своим пациентам. ВОЗ рекомендует, чтобы медработники:  
  • были полностью привиты против кори, краснухи, полиомиелита и ветряной оспы;
  • получали ежегодную прививку против сезонного гриппа;
  • получали ревакцинацию против дифтерии каждые 10 лет;
  • были привиты против гепатита В и менингококка при наличии риска заражения.
   
 • Будучи своевременно и полностью привитыми, медработники демонстрируют своим пациентам важность вакцинации.
 • Отношение медработников к вакцинации оказывает сильное влияние на пациента / родителя при принятии решений. Врачи, медсестры и акушерки играют важную роль в советах пациентам относительно необходимости вакцинации.

         
   09-10 марта 2017 года нефрологи ДОКБ приняли участие в ежегодном форуме, посвященном международной кампании «Всемирный день почки». Кампания нынешнего года года проходит под лозунгом «Почки и ожирение». Ожирение статистически достоверно уменьшает продолжительность жизни.
      По данным ВОЗ 2015г. 42 млн детей до 5 лет имеет ожирение и избыточную массу. Избыточная масса является триггером запуска поражения почек, которое выражается в развитии клубочковой гиперфильтрации и эндотелиальной дисфункции. Что в конечном итоге приводит к сегментарно-фокальному нефросклерозу.
      У пациентов хронической болезнью почек ожирение увеличивает кардиоваскулярные риски; ускоряет прогрессирование хронической почечной недостаточности. Вот почему важно использовать весь арсенал методов коррекции избытка жировой ткани: диету, активный образ жизни, ренопротекцию, управление и ликвидацию артериальной гипертензии и метаболических нарушений.

1 1

         
   14 марта 2017 года в конференц-зале Херсонской детской областной клинической больницы состоится научно-практический семинар "Первазивные нарушения развития в детском возрасте". Начало в 11-00.
      ДОКЛАДЧИКИ:
      Горб Анатолий Леонидович, главный внештатный детский невролог ДЗ Херсонской облгосадминистрации, заслуженный врач Украины - "Расстройства аутистического спектра - актуальные вопросы распространеннности и диагностики",
      Марценковский Игорь Анатольевич, к.м.н., зав. отделом психических расстройств детей и подростков Украинского научно-исследовательского института социальной и судебной психиатрии и наркологии МОЗ Украины, г.Киев, главный внештатный детский психиатр МОЗ Украины - "Расстройства аутистического спектра: ранняя диагностика, терапия, коморбидность первазивных нарушений развития с эпилепсией, РДУГ, аффективными, тревожными и поведенческими расстройствами: двойная диагностика и терапевтические стратегии ".

        Уважаемые, дорогие женщины!

                  По случаю Вашего празника – Международного женского дня 8 Марта примите искренние поздравления от коллектива Херсонской детской областной клинической больницы с пожеланиями вечной молодости и неувядающей красоты, крепкого здоровья, семейного счастья и большой любви!
                  Пусть первые весенние лучи принесут Вам солнечное тепло, благополучие и надежду на лучшее. Пусть этот день будет для Вас полным счастливых улыбок и приятных забот!

С уважением, коллектив ХОДКБ
         
   01 марта 2017 года в Херсонской детской областной клинической больнице состоялся итоговый медицинский совет на тему: «Итоги деятельности больницы в 2016 году и задачи на 2017 год».
      В работе принимали участие: заместитель начальника управления – начальник отдела развития и контроля качества медицинской помощи населению, аккредитации управления лечебно-профилактической помощи населению, медицинских кадров и обращений граждан Департамента охраны здравоохранения Н.В. Шахман, администрация и сотрудники больницы, председатель профсоюзного комитета.
      С докладами выступили: главный врач Холодняк И.В., представитель руководства по качеству, заместитель главного врача по медицинской части Тройнякова В.И., заместитель главного врача по поликлинической работе Марченко Н.М. Главный врач проанализировала основные показатели деятельности больницы, отметила, что 2016 год был очень результативным, в частности внедрена система управления качеством в соответствии с требованиями ISО 9001:2009, проведен внешний аудит и получен сертификат ISО, подтвержден статус «Больница, доброжелательная к ребенку», подтверждена высшая аккредитационная категория. Инна Викторовна обозначила приоритетные направления и указала на проблемы нуждающиеся в решении на 2017 год.
      Заместитель главного врача по медицинской части Тройнякова В.И. довела до сведения присутствующих Критический анализ руководства по качеству, где охарактеризовала внедренную систему управления качеством в соответствии с требованиями ISО 9001:2009, оценила возможности улучшения и обозначила потребности в изменениях СУЯ, в. т. ч. политики и целей в области качества.
      Заместитель главного врача по поликлинической работе Марченко Н.М. доложила об организации, возможностях, уровне и качестве оказания поликлинической консультативной помощи детскому населению области.
      С заключительным словом к присутствующим обратилась заместитель начальника управления – начальник отдела развития и контроля качества медицинской помощи населению, аккредитации управления лечебно-профилактической помощи населению, медицинских кадров и обращений граждан Департамента охраны здравоохранения Н.В. Шахман и поблагодарила коллектив за плодотворную работу, пожелала успехов и вдохновения в труде.
  Основные задачи, которые стоят перед коллективом больницы на 2017 год:
 • обеспечение в полном объеме высококвалифицированной стационарной и поликлинической медицинской помощью детского населения области в возрасте от 0 до 18 лет;
 • повышение удовлетворенности пациентов качеством оказания медицинской помощи;
 • принятия эффективных мер по снижению показателей летальности;
 • внедрение в практику инновационных методов диагностики и лечения больных детей;
 • успешное проведение внешнего подтверждающего аудита по сертификационной системе управления качеством;
 • изучение, обобщение и внедрение опыта работы лучших лечебно-профилактических учреждений.
         
   16 января 2017 года в Херсонской областной детской клинической больнице состоялась торжественная церемония вручения компанией «Данон» в Украине совместно с партнерами медицинского оборудования (ультразвукового аппарата), которое было отремонтировано за счет средств от благотворительной акции «Пробег с верой в сердце». Уже седьмой год подряд Пробег поддерживает больницу, помогает обеспечить оказание качественной и своевременной помощи маленьким пациентам. За эти годы благодаря всем участникам улучшились технические возможности обследования, лечения и реанимации детей с пороками сердца. Это замечательный пример социально ответственного бизнеса и всех неравнодушных людей ради спасения детских жизней.
      Почетные гости: председатель городского совета Миколаенко В.В., директор завода «Данон-Днипро» Михаил Юзва, заместитель директора Департамента здравоохранения облгосадминистрации Бондарева Л.В., во время передачи оборудования выступили с пожеланиями успехов в диагностике и лечении. Мы искренне благодарны всем, кто принял участие и был привлечен к этому благородному, доброму делу.

1 11

         
   19 декабря 2016 года детскую областную клиническую больницу посетил детский театр Херсонского Центра детского и юношеского творчества «АртКласс» (учащиеся школ №5 и №46) с руководителем Биневской Светланой Анатольевной и провел благотворительное мероприятие «Святой Николай шагает к нам» в рамках благотворительной акции «Чужих детей не бывает». Администрация больницы сердечно благодарна за проявление милосердия и заботы о наших маленьких пациентах.

1 11

         
      05 января 2017 года в Херсонскую детскую областную клиническую больницу пришли актеры с интересным новогодним спектаклем и подарками. Дети, в свою очередь, проявили таланты, читали новогодние стихи, отгадывали загадки, принимали активное участие в конкурсах. Праздник очень понравился нашим маленьким пациентам.

1 1 1

         Администрация и коллектив воспитателей выражают искреннюю благодарность руководителю библиотеки-филиала №5 (для детей) Херсонской ЦБС Пугачевой Людмиле Николаевне и общественному спонсору просветительского Фонда «Международное партнерство», который возглавляет Тугарина Ирина Витальевна. Желаем Вам и Вашему коллективу здоровья и дальнейших успехов в воспитании молодежи.

11

         
      04 января 2017 года в Херсонской детской областной клинической больнице состоялся Новогодний праздник с Дедом Морозом, Снегурочкой и сказочными героями. Благодаря руководителям Херсонского центра внешкольной работы Моргуновой Светлане Иосифовне, Адвокатовой Светлане Ивановне, театру-студии «Сувенир» и волонтерскому центру «Лидер» проведены творческие выступления, конкурсы, развлекательные номера с сюрпризами и подарками.
        Сердечно благодарим за чудесное выступление. Желаем Вам и возглавляемому Вам коллективу дальнейших успехов в освоении вершин мастерства, здоровья, счастья, творческих успехов.

1 11

         
      19 декабря 2016 года к Дню Святого Николая в гематологическом отделении Херсонской областной детской клинической больницы был проведен утренник с вручением подарков больным детям, а для актового зала и фойе больницы и поликлиники приобретены новогодние елки.
        Администрация больницы благодарит Тарас Металл (ООО «Викона 8») за поздравления, понимание и душевное отношение. Ваша благотворительная помощь спасает жизни наших маленьких пациентов. Ваш пример укрепляет в нас веру в непобедимость добра. Желаем здоровья, человеческого счастья и радости!

1 1

         
  21 декабря 2016 г. в Херсонскую областную клиническую больницу пришли студенты волонтерского центра «Власний вибір» с руководителем Югай Еленой Валерьевной.
         Уже не один год студенты 111 группы факультета культуры и искусства приезжают к нашим детям со Святым Николаем и новогодней сказкой. Посещая новогодний спектакль, дети получают позитивные эмоции, которые помогают им быстрее выздоравливать.
         Дорогие наши друзья! Мы благодарны вам за праздничное настроение. Желаем Вашему коллективу здоровья, счастья, творческих успехов. Пусть Ваш благородный труд приумножает добро на Земле!

1 11

    
         
      20 декабря 2016 года Администрация детской областной клинической больницы выражает искреннюю благодарность директору Херсонского центра детского и юношеского творчества Тавожанскому Валерию Михайловичу и методистам Коваленко Инне Владимировне, Василенко Ларисе Михайловне, Козуб Наталье Марковне за работы, созданные умелыми руками учеников школ «Букет вместо елки».
         Яркие новогодние композиции украсили игровые комнаты больницы. Дети любовались новогодними поделками, с удовольствием фотографировались на их фоне, радовались наступающим праздникам.

11

АРХИВ НОВОСТЕЙ (в разработке)
 
 

     

    

     

     

и

 

 

 

 

 

   
 
   
на початок стоінки
  © Херсонская детская областная клиническая больница. Отдел АСУ 2007-2015 гг.   webmaster Sergei Polskoi: svyaz@bdp.ks.ua ( PoSeV )