title2015
укр | рус
         

    «Prime pediatrics – 2020» - найбільш потужна подія педіатричного руху, вперше в режимі он-лайн.

         В умовах COVID-19 трансформується освіта лікарів, ми отримуємо новий досвід он-лайн спілкування.
        З 04.09.2020 по 06.09.2020 відбувся Конгрес Української Академії педіатричних спеціальностей.
        3 дні насиченої праці! Більш 30 годин екранного часу.
         Українська педіатрія інтегрується у Європейську педіатричну спільноту.
         Кращі Європейські спікери та провідні українські фахівці ділились своїм досвідом роботи та своїм новим поглядом на педіатрію.
         Президент Конгресу д. мед. Н., професор, декан педіатричного факультету Національної медичної академії післядипломної освіти ім.. П.Л. Шупика, голова правління ГС «Українська Академія педіатричних спеціальностей» Марина Маменко.
         Лікарі нашого закладу активно долучалися до навчання. На Конгресі підіймались найбільш актуальні питання – нова місія педіатра в суспільстві, адвокація прав дитини, невідкладна допомога у педіатрії, передчасно народжені діти та особливості їх спостереження, педіатрична онкологія, хвороба кишечника та дитячі інфекції, вакцинація дітей в умовах COVID-19, питання дитячої кардіології та ревматології та багато інших цікавих тем.
         Робота Конгресу була досить цікавою, конструктивною та плідною. Лікарі-педіатри нашого закладу мали можливість ознайомиться з поглядом Європейських педіатрів на сучасну педіатрію. Наша педіатрична команда ДОКЛ, як завжди на сучасному, професійному рівні. Все буде добре! Все буде ПЕДІАТРІЯ!

         

    1 вересня усі навчальні заклади м. Херсона та області гостинно відчинили свої двері першокласникам та всім своїм учням.

        Дітей, які вперше переступили пороги шкіл, запрошує до своїх володінь цікава Країна знань, яка навчить їх розуміти життя і пізнавати навколишній світ. Але, на жаль, є дітки, які у цей святковий день змушені залишатися у лікарні. Для ефективного лікування дітей, котрі хворіють, а отже, й не відзначаються оптимістичним настроєм, усе має значення: і гарний настрій лікарів, і оточення, і часті візити рідних та близьких.
        Колективно було вирішено, не залишати хворих діток за межами свята, з подарунками 1 вересня привітати школярів. Залучилися волонтери та спонсори, які придбали шкільне приладдя, інтерактивні ігри та цікаві книжки.
        Працівники відділень привітали наших пацієнтів маленьких та великих з Днем знань і побажали гарного настрою, скорішого одужання, якомога скоріше влитися у велику шкільну родину та здобувати якісну освіту.

11


         

    26 серпня 2020 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні стартувала «Школа супергероїв».

        Що таке «Школа супергероїв»? це – перший в Україні освітній проєкт для дітей, які перебувають у лікарнях. Це школа на базі медичного закладу, де діти можуть відвідувати уроки, надолужувати програму та складати іспити. Її створено для дітей, які тривалий час знаходяться поза звичайним життям – через лікування серйозних захворювань в умовах стаціонару.
        Це вже 5 школа мережі освітніх просторів в Україні. Відкриття якої стало можливим завдяки організаторам проєкту - засновниці мережі Шкіл Супергероїв Євгенії Смірнової і кураторці проєкту «Право на освіту» Наталії Мосейчук та активній підтримці Херсонської обласної ради, Департаменту здоров’я та Департаменту освіти Херсонської ОДА.
         Урочисте відкриття школи відбулося за участі голови обласної ради Юрія Гусєва, заступника голови обласної ради Оксани Рукавішнікової, директора Департаменту здоров’я Херсонської ОДА Віктора Короленка, директорки Департаменту освіти облдержадміністрації Ірини Дробиш, директора школи гуманітарної праці Артема Кияновського, директорки лікарні Інни Холодняк. Участь у відкритті “Школи супергероїв” взяли й організатор та куратор проєкту Євгенія Смірнова та Наталія Мосейчук, які через онлайн-зв'язок розповіли про важливість реалізації цього проєкту для батьків та діточок, котрі через довготривалі хвороби, позбавлені права отримувати якісну освіту.

11

        У рамках проєкту спеціально облаштований навчальний клас із яскравим ергономічним простором, сучасними технологіями та спеціальною методикою викладання, яка враховує режим лікування дітлахів. З 1-го вересня, маленькі пацієнти закладу, які через тривале лікування не можуть відвідувати освітні заклади, зможуть отримувати нові знання. У школі викладають математику, українську мову і літературу, біологію, основи здоров’я, англійську мову, інформатику, географію, історію тощо.
        Директорка лікарні Інна Холодняк зазначила, що таким діткам дуже потрібно відволікатися від переживань та повертатися до звичного життя: ходити до школи, обговорювати уроки, дізнаватися про нове та цікаве. Важливим завданням школи є надання учням суперсили для одужання. Маленьких пацієнтів навчатимуть педагоги, які працюють у Школі гуманітарної праці. Вони й раніше викладали дітям, які перебувають на тривалому лікуванні, але тепер маленьких пацієнтів навчатимуть у новому кабінеті.
        “Зараз педагоги, які навчають діточок, стали членами наших родин. Діти з радістю чекають на вчителів навіть тоді, коли їм боляче і вони не дуже хочуть навчатися”, - розповіла Інна Холодняк.
        Під час відкриття пройшли перші уроки для маленьких пацієнтів лікарні.
         Слова щирої вдячності організаторам та куратору проєкту за добру та потрібну ініціативу, депутатам Херсонської обласної ради, Департаментам та усім хто долучився до такого чудового проєкту.

11         

    Україна святкує 29 річницю своєї НЕЗАЛЕЖНОСТІ!

      Напередодні Дня Незалежності України, дотримуючись необхідних карантинних заходів, в актовій залі лікарні відбулися урочистості. Поздоровити з великим національним святом нашої державності завітала Оксана Рукавішнікова – заступник голови Херсонської обласної ради. Оксана Олександрівна подякувала колективу лікарні за благородну та нелегку працю, милосердя, відданість обраній професії, а також відзначила, що наполегливість, професіоналізм та праця кожного з нас робить нашу державу кращою. Подяками голови Херсонської обласної ради були відзначені трудові колективи за значні здобутки у професійній діяльності.
        Директор закладу Інна Вікторівна Холодняк привітала усіх працівників з найбільшим державним святом та побажала міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, подальших успіхів в усіх справах і починаннях заради процвітання нашої незалежної України. Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього.

11         

    Шановні батьки! Готуйте дітей до школи, проведіть щеплення, захистіть своїх дітей!

       Сьогодні до нас завітав губернатор Херсонської ОДА Юрій Гусєв, щоб зробити щеплення своєму синові. Михайло Гусєв вже вакцинований та готовий до школи! А ваша дитина має всі щеплення?
        В 6 років необхідна ревакцинація проти коклюшу, дифтерії, правця, поліомієліту та проти кору, паротиту, краснухи.

11         

    РЕФРАКЦІЙНА ТЕРАПІЯ. НІЧНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ. НІЧНІ ЛІНЗИ

1

РЕФРАКЦІЙНА ТЕРАПІЯ РОГІВКИ (CRT)

Нічна корекція зору, або Рефракційна Терапія Рогівки (CRT) – найсучасніший вид контактної корекції короткозорості та далекозорості. Це спеціальні лінзи, які мають форму реверсної геометрії. Особлива конструкція цих лінз забезпечує після 6-8 годинного їх носіння 100% зір без будь-якої додаткової корекції на тривалий термін (24 і більше годин). Їх використовують вночі – уві сні. Після сну лінзи знімаються, при цьому досягається 100% зір на наступні 24 години (без додаткових окулярів і лінз).

Чим же обумовлений цей дивовижний ефект?

Лінзи мають дві відмінні за формою поверхні.

Зовнішня поверхня оптична – активно заломлює світло (як звичайні лінзи) і дає можливість отримати в них 100% зір. Внутрішня має складну поверхню, яка активно діє на профіль сльозової плівки. При цьому змінюється поверхневий рельєф рогівки та її заломлююча сила на точно необхідну величину.

1

Коли пацієнт знімає лінзу, ефект зміни оптичної сили рогівки зберігається, зображення фокусується на сітківці та людина добре бачить.

Результат дії нічної корекції (рефракційної терапії) близький по суті до лазерної корекції зору – зміна заломлюючої сили рогівки, з тією відмінністю, що ефект тимчасовий.

Таким чином, при рефракційній терапії, без лазерної корекції зору, Ви отримуєте той самий ефект – 100% зір на протязі 24 годин, і в лінзах, і без них. Тимчасовий ефект пояснюється постійним оновленням поверхневих клітин рогівки.

Нема такого моменту, коли б ви лишилися один на один зі своїм поганим зором, «беззбройним» перед своєю короткозорістю!

Нічна корекція зору за допомогою жорских контактних лінз (далі - ЖКЛ) пройшла тривалі клінічні спостереження і була сертифікована в 2002 році в США (FDA approval) і в країнах об’єднаної Європи (СЕ) як ефективний та безпечний метод корекції зору без вікових обмежень, починаючи з 6-річного віку.

Дуже важлива заслуга цих лінз в тому, що вони затримують розвиток короткозорості у дітей, повністю знімають спазм акомодації, розвивають резерви акомодації та розвивають зір.

Якщо у вашої дитини погіршується зір, то за допомогою рефракційної терапії ви зможете зупинити прогресію.

Чи підходить Вам нічна корекція (рефракційна терапія) – питання, яке в кожному конкретному випадку вирішується індивідуально, після повного обстеження.

Ефективність нічної корекції повністю залежить від правильності підбору лінз, від досвіду та знань лікаря.

ПІДБІР ЛІНЗ

Правильний підбір нічних лінз потребує попередньої спеціальної діагностики.

Кожен пацієнт, якому призначено CRT, проходить повне офтальмологічне обстеження, а також ряд додаткових обстежень на спеціальному обладнанні – діагностичній станції, яка дає можливість вивчити всі індивідуальні особливості рогівки.

Дітям додатково проводиться цілий комплекс обстежень та вимірювань анатомічних структур ока, для того, щоб можна було об’єктивно судити про динаміку розвитку короткозорості, стані м’язового апарату ока, тенденціях розвитку захворювання, а також в подальшому оцінювати ефективність рефракційної терапії (стабілізацію короткозорості, розвиток резервів акомодації, зняття та профілактику спазму фокусуючих м’язів ока, нормалізацію фізіологічної роботи ока).

Після того, як лікар отримає результати обстежень, будуть обговорені питання можливості та доцільності призначення вам рефракційної терапії.

Підбір лінз – заняття кропітке та займає багато часу. Пацієнту проводиться ряд тестів з лінзою, щоб оцінити правильність та адекватність підбору, а, значить прогнозувати ефективність її дії.

При підборі оцінюється три анатомічних параметра рогівки, для кожного з котрих пропонується чотири варіанти лінз. А це означає, що для кожного ока існує 12 теоретичних варіантів, з яких необхідно обрати оптимальний.

Ефективність роботи нічних лінз повністю залежить від коректності їх підбору та досвіду лікаря.

Після того, як лінзи будуть підібрані, наш персонал навчить Вас користуватись ними, вам будуть видані письмові рекомендації та всі необхідні додаткові приладдя для використання, зберігання та догляду за лінзами.

Лінзи мають річний термін використання.

ПОКАЗАННЯМИ ДО РЕФРАКЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ Є:

 • міопія від -0.5 до -6.5 Діоптрій;
 • далекозорість від +0.5 до +3.0 Діоптрій;
 • прогресування короткозорості, так як викликає ефект уповільнення короткозорості;
 • амбліопія (ліниве око) та акомодаційна косоокість при далекозорості, так як розвиває зір і оптимізує роботу м’язового апарату ока;
 • професії, пов’язані з неможливістю користування окулярами та денними лінзами (пілоти, висотники, водолази);
 • особи, які займаються контактними видами спорту, водними та швидкісними видами спорту;
 • контингент до 19-21 року;
 • ті, кому в силу будь-яких причин не можна зробити ЛАСІК.

ПРОТИПОКАЗАННЯ ДЛЯ РЕФРАКЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ:

 • будь-яка патологія рогівки (запалення, дистрофія);
 • запальні захворювання очей;
 • лагофтальм;
 • синдром сухого ока;
 • внутрішня патологія ока.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Ортокератологія – це метод тимчасової корекції рефракції за допомогою спеціальних лінз. Вперше ефект «формування» рогівки було виявлено в 40-х роках ХХ століття, в 60-ті роки цей ефект було вивчено та з’явився термін – ортокератологія.

В кінці 70-х років поява жорстких газопроникних матеріалів значно підвищила безпечність контактних лінз і дало поштовх більш швидкому розвитку новому методу корекції зору. Таким чином, історія методу нараховує більш ніж 40 років.

Механізм роботи лінзи зворотної геометрії засновано на принципі сферизації (Д.Маунтфорд) і відомий як теорія «тиску стиснутого шару».

За рахунок складної конфігурації внутрішньої поверхні лінзи створюються мікрокапілярні сили сльози, які індукують дозовану та передбачувану зміну поверхневого профілю рогівки. Зміна топографії передньої поверхні рогівки та її товщини дозволяє змінити заломлюючу силу рогівки на величину, що розраховується.

Геометрія внутрішньої – активної поверхні лінзи – складають «ноу-хау» компаній-виробників.

КОРЕКЦІЯ ЗОРУ У ДІТЕЙ

Нічні лінзи як метод корекції зору мають цілий ряд переваг для дітей. В якості альтернативи корекції короткозорості та далекозорості у дітей сучасна офтальмологія пропонує новий метод – рефракційної терапії нічними ЖКЛ.

Рефракційна терапія (ортокератологічні нічні лінзи) може дуже допомогти дітям.

1

Використання нічних лінз у дітей дозволяє вирішити дві задачі одночасно: оптичну – корекцію зору до 100% і лікувальну – стабілізувати рефракцію та зупинити прогресування короткозорості, зняти спазм акомодації та розвинути резерви акомодації (фокусуючої системи ока). У випадку корекції далекозорості знімається підвищена стомлюваність очей, розвивається зір за наявності амбліопії («лінивого ока»), усувається тенденція до косоокості.

Рефракційна терапія зупиняє розвиток короткозорості у дітей за рахунок ефективного та стійкого розвитку резервів акомодації та стабільної профілактики спазму акомодації.

Досі спроби боротися зі спазмом і розвивати резерви акомодації проводились за допомогою курсів апаратного лікування м’язів ока, періодичного проведення циклоплегій (розслаблення мускулатури ока шляхом закапування спеціальних очних крапель і призводить до розширення зіниць і погіршення зору зблизька на тривалий період часу). Ефект таких заходів тимчасовий, витрати часу та незручності – великі.

Рефракційна терапія розвиває зір, знімає втомлюваність і м’язову напругу у дітей з далекозорістю. За рахунок повної та адекватної корекції усувається необхідність підвищеної напруги фокусуючих м’язів очей, високий зір протягом усього дня (і в лінзах і без них) дає можливість розвивати зір і перешкоджати розвитку стану «лінивого ока». Умови фізіологічної роботи м’язів ока усуває причини розвитку косоокості у дітей з далекозорістю.

Користування нічними лінзами приносить стабільний ефект.

Адже око дитини тренується не 10 хвилин на день, а протягом всього дня працює в правильному режимі. При цьому дитина веде свій нормальний активний спосіб життя, а не витрачає час на відвідування лікарень і апаратного лікування.

НІЧНІ ЛІНЗИ МАЮТЬ ЩЕ НИЗКУ ПЕРЕВАГ ДЛЯ ДІТЕЙ:

 • Рефракційна терапія (лінзи нічного носіння) позбавляє від всіх обмежень в період неспання, зв’язаних з носінням окулярів і звичайних контактних лінз.
 • Можна бігати, стрибати, плавати, терти очі та ін. Це дуже важливо саме для дітей, які звикли до активного способу життя, і не розуміють через свій вік, чим загрожує порушення правил носіння контактних лінз.
 • Діти, як правило, ночують вдома і знаходяться під контролем батьків, що гарантує своєчасне та правильне використання рефракційною терапією.
 • Якісні нічні ЖКЛ володіють 100% газопроникністю, так як виготовлені зі спеціального запатентованого матеріалу і тому не викликають кисневого голодування рогівки.
 • Знімаються психологічні дитячі проблеми, пов’язані з носінням окулярів.
 • Дітям та підліткам неможна робити лазерну корекцію зору до 18-20 років.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ РЕФРАКЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ

КОМУ ПОКАЗАНА РЕФРАКЦІЙНА ТЕРАПІЯ (НІЧНА КОРЕКЦІЯ)?

Основне показання для нічної корекції – це прогресуюча короткозорість. Численні світові дослідження довели, що при використанні нічних лінз прогресія короткозорості значно сповільнюється, а в більшості випадків і зупиняється. Тому нічна корекція показана дітям з прогресуючою короткозорістю.

ДЛЯ КОГО ПІДХОДИТЬ РЕФРАКЦІЙНА ТЕРАПІЯ?

 • для короткозорих людей з короткозорістю до -6.0Д і астигматизмом до -3.5Д;
 • для зростаючої дитини та підлітка;
 • для людей активного способу життя;
 • для людей, що займаються спортом;
 • для людей, які бажають зняти окуляри, але НЕ бажають робити операцію;
 • для людей, які відчувають дискомфорт від носіння м’яких контактних лінз, сухість очей і алергічні реакції;
 • для тих, кому неможливо виконати лазерну корекцію.
  ЯК КОРИСТУВАТИСЯ ЛІНЗАМИ?

   https://www.youtube.com/watch?v=vA4XomXDOCw


         

    Комп’ютерний зоровий синдром у дітей

1

ВПЛИВ КОМП’ЮТЕРА. На сьогоднішній день складно знайти хоча би одного школяра, який не мав би доступу до комп’ютера. Однак широке розповсюдження комп’ютерної техніки і мобільних цифрових пристроїв викликало значне підвищення навантаження на зоровий аналізатор і погіршення зору.

З того часу, як в наше життя увійшли комп’ютерні технології, екран монітора та цифрового мобільного пристрою стали невід’ємною частиною в навчанні, на роботі та вдома, в транспорті і на відпочинку. Це значно полегшує життя, допомагає оперативно отримувати необхідну інформацію, швидше виконувати свої обов’язки, і спілкуватися з друзями, читати електронні книги і відпочивати, граючи в комп’ютерні ігри.

Тривале й безперервне перебування за комп’ютером шкодить центральній нервовій, кістково-м’язовій системам людини, а також зору, спричиняючи розвиток комп’ютерного зорового синдрому.


Комп`ютерний синдром супроводжується скаргами, які можна поділити на дві групи:

 • астенопічні скарги: зниження гостроти зору вдалину і зблизька, порушення акомодації, двоїння, швидке стомлювання під час читання, зміна форми та розмірів об’єктів, зміна кольорового сприйняття, порушення бінокулярного зору;
 • очні скарги: відчуття важкості, жару, пісок в очах, біль в під час руху очних яблук, почервоніння очних яблук, сльозотеча, світлобоязнь, відчуття втомлених очей.

Такі зміни відбуваються у тих дітей, які проводять за монітором 4-5 годин в день. Спочатку порушення носять тимчасовий характер, Але щоденні навантаження можуть призвести до розвитку рогівково-кон’юнктивального ксерозу. Ситуація погіршується в приміщенні з кондиціонованим повітрям.


Вплив монітора комп’ютера на орган зору:

 • Електромагнітні коливання низької частоти.
 • Інфрачервоне випромінювання і статична електрика приводить до дефіциту негативних аероіонів в повітрі.
 • Статична поза при тривалій роботі на комп’ютері порушує циркуляцію крові в вертебро- базилярних судинах.
 • У результаті безперервного руху за зображенням на екрані монітора скорочується кількість кліпань, підвищується випаровуваність слізної плівки, знижується її стабільність.
 • Війчасті м’язи постійно знаходяться в напруженому стані, що призводить до зорового стомлення (астенопія, спазм акомодації).

Як зберегти очі?

Важливо дотримання правил роботи за комп’ютером для дітей і підлітків, коли формування рефракції ще не завершилось, і надмірне навантаження може приводити до розвитку короткозорості.

Освітлення в кімнаті, в якій включений монітор, не повинно бути занадто яскравим, адже це призводить до підвищеного навантаження на орган зору.

Монітор краще встановити так, щоб вікно розташовувалося збоку, а світло не засліплювало очі, потрапляючи на екран. Монітор повинен бути оснащений антивідблисковим покриттям. Необхідно підібрати рівень яскравості, найбільш комфортний для читання та перегляду відео.

Положення тіла при роботі за монітором має бути комфортним і забезпечувати відстань від очей до екрана в межах 50-70 сантиметрів, а центр екрана знаходитись на 10-20 градусів нижче рівня очей.

Діти молодшого віку не повинні перебувати за комп’ютером більше 20-30 хвилин на добу, а школярі – не більше 2-3 годин за умови обов’язкового відпочинку через кожних 20-30 хвилин з переводом погляду на віддалені об’єкти і досить частим кліпанням для запобігання синдрому сухого ока.


         
         

    4 червня 2020 року вперше на Херсонщині спеціалісти Інституту серця МОЗ України за участі та всебічної підтримки місцевих колег провели операції на відкритому серці дітям з використанням апарату штучного кровообігу. Пацієнтами стали 4-річний хлопчик-вихованець обласного будинку дитини та 9-річна дівчинка з Миколаївської області, яка була прооперована за направленням

        Інститут серця Міністерства охорони здоров’я України вже давно тісно співпрацює з Херсонською дитячою обласною клінічною лікарнею у питанні проведення операцій дітям з вродженими вадами серця. Проте, раніше київські фахівці, які відвідують нашу лікарню кожні півроку, лише обстежували дітей відповідної категорії та відбирали для подальшого оперування до Києва. Щороку реаномобілем до Інституту серця транспортується від 10 до 15 діток. А вже навесні цього року виникла ідея спробувати провести такі операції у місті Херсоні, адже в обласній клінічній лікарні є апарат штучного кровообігу та наркозна станція. Оперовані пацієнти - це діти, яких неодноразово консультували фахівці Інституту серця, але через карантин планову госпіталізацію та операцію було відтерміновано.
        Операції були проведені на базі відділення серцево-судинної хірургії Херсонської обласної клінічної лікарні. Керував процесом завідувач відділення дитячої хірургії Інституту серця МОЗ України Василь Карпенко за активної участі завідувача хірургічного відділення для дітей раннього віку Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні Андрія Чернова та лікарів-хірургів Херсонської обласної клінічної лікарні.
         Операції пройшли успішно, прооперовані дітки переведені для подальшої реабілітації до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні, їх стан задовільний.
        Саме цій знаковій події була присвячена прес-конференція, яка відбулася 05 червня 2020 року в актовій залі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні. В конференції брали участь фахівці Інституту серця, фахівці лікарні та заступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова, яка від усього депутатського корпусу висловила слова подяки команді-професіоналів, які прооперували діток з вадами серця та пообіцяла й надалі проводити роботу щодо зміцнення матеріальної бази дитячої обласної лікарні, оснастити усім необхідним, щоб в подальшому оперативні втручання проводилися саме в дитячій обласній лікарні.
        Зі своєї сторони, лікар-кардіолог вищої категорії – завідувач відділення хірургічного лікування вроджених вад серця Інституту серця МОЗ України Василь Карпенко відзначив високий професіоналізм херсонських лікарів та їх прагнення до самовдосконалення та прогресу в розвитку медицини.

11         

    Матеріали до акції «2020 – Рік медсестринства в Україні»

        Всеукраїнський конкурс МОЗ України серед медичних сестер та медичних братів «2020 лідери змінюють світ»

         https://best.medsprava.com.ua

        Відео до Міжнародного дня медсестринства 2020 «Я – медична сестра»

         https://www.youtube.com/watch?v=J1nDxQuRyf0

        Стаття директора ДУ «Центр розвитку медсестринства МОЗ Украіни» Катерини Балабанової «Як розвиток медсестринства допоможе зробити мед послуги доступнішими»

         https://life.pravda.com.ua/columns/2020/05/25/241107/

        Телеграм-канал ДУ «Центр розвитку медсестринства МОЗ Украіни»

         https://t.me/nursingUA

1


         
         
         

             20-26 квітня ЄРБ ВОЗ проводить щорічний Європейський Тиждень Імунізації. Дивізії кампанії - Попередь. Захисти. Зроби щеплення!

Україна доєднується #ПідтримайУкраінськийТижденьІмунізації


       Після того як 2020 рік був оголошений Роком медсестри та акушерки, ЄРБ ВОЗ використовує можливість щоб завдячити медсестрам та акушеркам за допомогу в підтримці імунізації.

11

11         

       Міністр охорони здоров'я Максим Степанов: “Ми не можемо втручатись у справи церкви, але можемо просити вас залишатись вдома, навіть на Великдень”

       Шановні українці!

       Залишилось кілька днів до святкування Великодня.

       Я розумію, що для багатьох це довгоочікуваний день. Навіть під час карантину це залишається незмінним. Зі свого боку Уряд забезпечив просту доставку через Укрпошту вже освячених Великодніх пасок. Влада домовилась про онлайн- та телевізійну трансляцію церковних служінь. Ми не можемо втручатись у справи церкви, але можемо просити вас залишатись вдома, навіть у свято.

       Ми змушені на деякий час бути роз’єднаними фізично, але не духовно. Молитва, родина, любов до близьких, віра — те, чого ніхто й ніщо не може позбавити.

       На момент запису цього відео нам відомо, що через коронавірус в Україні 1248 проведуть це свято у лікарні, а 98 уже ніколи не зможуть відсвяткувати Великдень. Я знаю, що якими б різними ми не були, у нас всіх є одне спільне бажання — щоб ці цифри скоріше почали зменшуватись. Та ми можемо зробити це тільки разом.

       Просто залишайтеся вдома. Не тому що МОЗ рекомендує чи лікарі просять, а заради себе, заради своїх близьких і найрідніших.

       Бережіть себе та будьте здорові!

        https://www.facebook.com/moz.ukr/videos/539432856576917/
         

       Школа Супергероїв
            #ПідтримуюЛікарів

       Бо щодня ви несете почесну варту життя наших супергероїв. Ви знаєте, як зробити укол безболісним та як важливо дати дітям шанс на освіту в лікарні. Ви тримаєте температуру малих карапузів на заповітних 36,6 та водночас тримаєте їх надії у своїх руках.

       Час подякувати вам за те, що ви працюєте понаднормово, за те, що змагаєтеся з супротивником, якого неможливо побачити. Ви реальні супергерої з даром зцілювання не лише тіла. Будьте певні, ми підставимо вам свої плечі.

        https://www.facebook.com/superheroes.school/posts/2004455419687616

      #stopкоронавірус  #covid19

1         

             Шановні пацієнти КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР та мешканці області!

       Повторно звертаюся до Вас з проханням з розумінням прийняти ситуацію з тимчасовим переміщенням хворих до інших відділень.

       У Херсонській області, як і в цілому по Україні зростає кількість хворих на короновірусну інфекцію. КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР вживає заходи щодо недопущення розповсюдження короновірусної інфекції серед пацієнтів закладу.

       У лікарні не проводяться планові оперативні втручання, планові госпіталізації. Роботу лікарні переведено в режим карантину, заборонено відвідування пацієнтів, посилено протиепідемічні заходи.

       В той же час лікарня залишається єдиним закладом в області, який надає невідкладну допомогу дітям до 18 років. Цілодобово працює дитячий травматологічний пункт, до приймального відділення за консультативною допомогою звертаються хворі з проявами гострих респіраторних інфекцій. За показами здійснюється госпіталізація та консультація дітей з усіх районів області. Щоденно реєструється до 100-150 звернень за медичною допомогою. З метою недопущення заносу короновірусної інфекції до лікарні, за показами дітям проводиться обстеження на короновірусну інфекцію експрес-тестами та ПЛР.

       Слід зазначити, що у лікарні отримують лікування діти з складною соматичною патологією: цукровий діабет, вроджені вади розвитку, захворювання нервової, сечостатевої, серцево-судинної систем, онкогематологічної патологією.

       В той же час обласна інфекційна лікарня ім. Г.І. Горбачевського, яка є опорним закладом по наданню медичної допомоги хворим з короновірусною інфекцією, не має можливості приймати дітей з тяжкими проявами інфекційних хвороб (окрім короновірусної інфекції). Хворі діти, які будуть потребувати вказаної медичної допомоги (окрім короновірусної інфекції) будуть госпіталізовані до КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР. Інший заклад, де наявні дитячі фахівці та дитяча реанімація в області відсутній.

       З метою зменшення вірогідності інфікування дітей із складною патологією у закладі прийнято рішення тимчасово перемістити хворих без гострих інфекційних захворювань до неонатального корпусу лікарні (неврологічного для дітей з ураженням ЦНС та порушенням опорно-рухової системи, гематологічного відділень), хворих з педіатричного відділення №1 до педіатричного відділення № 2, а всі відділення, які надають медичну допомогу дітям при гострих респіраторних інфекціях до корпусу дітей старшого віку (педіатричне відділення для лікування дітей грудного віку, педіатричне відділення для лікування дітей з ГРІ).

       Переміщення дітей до інших відділень є тимчасовим та проведено з метою збереження життя та здоров'я дітей.

       Для дітей, які мають складну супутню патологію зараження короновірусною інфекцією може мати дуже серйозні наслідки!

       Адміністрація та колектив закладу прикладе всіх зусиль для забезпечення надання якісної медичної допомоги дітям та забезпечення заходів безпеки для пацієнтів.

       Сподіваємося на порозуміння!

       Колектив закладу всім бажає міцного здоров'я!       Директор та адміністрація закладу.

         

             Шановні батьки та відвідувачі!

       В умовах росту кількості осіб, які захворіли на короновірусну інфекцію, серед них і діти, адміністрація КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР вживає заходів щодо недопущення розповсюдження короновірусної інфекції серед пацієнтів закладу.

       Тому, з метою зменшення вірогідності інфікування дітей із складною патологією прийнято рішення тимчасово перемістити хворих з тяжкою соматичною патологією до неонатального корпусу лікарні, а всі відділення, які надають медичну допомогу дітям при гострих респіраторних інфекціях до корпусу дітей старшого віку.

       Вказані заходи є тимчасові та проведені з метою збереження життя та здоров'я дітей, а також батьків, які знаходяться по догляду за своїми дітьми.

       Адміністрація та колектив закладу прикладе всіх зусиль для забезпечення надання якісної медичної допомоги дітям та забезпечення заходів безпеки для пацієнтів.       З повагою,
       Директор        Інна ХОЛОДНЯК

         

    Від імені адміністрації та колективу лікарні, пацієнтів і їх батьків висловлюємо щирі слова вдячності заступнику голови Херсонської обласної ради Рукавішніковій Оксані Олександрівні, депутатам Херсонської обласної ради Гаркуші Георгію Івановичу та Рожкову Юрію Геннадійовичу за надану благодійну допомогу у боротьбі з COVID-19.

         Дезінфікуючі засоби та грошова допомога будуть е використані для придбання засобів індивідуального захисту та додатково дезінфікуючих засобів з метою проведення заходів щодо недопущення розповсюдження захворювань, спричинених спалахом гострої респіраторної хвороби COVID-19.

         

             УВАГА!

         Шановні батьки наших пацієнтів та колеги!

       На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2020 року №215 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” на період карантину 23 березня і до нормалізації епідситуації в області дитяча обласна консультативна поліклініка  припиняє плановий прийом пацієнтів.

       Прийом складних хворих з приводу погіршення стану лікарями консультативної поліклініки буде здійснюватись лише при наявності направлення сімейного лікаря/педіатра та довідки про епідоточення.

       Якщо вам необхідно отримати інформацію щодо надання медичної допомоги дітям в консультативній поліклініці, просимо звертатись за телефоном реєстратури (0552)-26-36-27.

       Сподіваємося на Ваше розуміння та підтримку в ситуації, що склалася.

       У зв’язку з швидким розповсюдженням COVID-19 у світі та обмежувальними заходами на території України, звертаємо Вашу увагу на необхідність дотримання стандартних заходів гігієни (миття рук, гігієна кашлю, провітрювання приміщень, уникання контактів, домашній режим для дітей та людей старшого віку).

       Бажаємо всім міцного здоров'я.
         

    Шановні добродії!

Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» вже 14 років поспіль проводить благодійні акції з метою збору коштів на придбання медичного обладнання для дитячих обласних лікарень України. Цього року фонд «Серце до серця» організовує 15-у Всеукраїнську акцію «Серце до серця» під гаслом «Дитяче серденько, живи!», яка розпочнеться 01 квітня та триватиме по 03 травня 2020 року. Кошти збиратимуться з метою придбання кардіореанімаційного медичного обладнання для дитячих лікарень України.

         Цього року фонд «Серце до серця» організовує 15-у Всеукраїнську акцію «Серце до серця» під гаслом «Дитяче серденько, живи!», яка розпочнеться 01 квітня та триватиме по 03 травня 2020 року. Кошти збиратимуться з метою придбання кардіореанімаційного медичного обладнання для дитячих лікарень України.

        Звертаємося до усіх небайдужих проявити милосердя та долучитися до цього суспільно-важливого благодійного проєкту.

 У ЗВ’ЯЗКУ З КАРАНТИННИМИ ЗАХОДАМИ АКЦІЮ ПРОДОВЖЕНО ДО ЧЕРВНЯ 2020 РОКУ

Реквізити для благодійних внесків:

      1. АТ КБ «ПРИВАТБАНК» IBAN UA 02 312378 0000026001053813052
     ЄДРПОУ 34354227 МФО 312378 Призначення платежу:
     Благодійний внесок на закупівлю медичного обладнання для ________ області

      2. АТ «Кредобанк» IBAN UA 39 325365 0000002600501306399
     ЄДРПОУ 34354227 МФО 325365 Призначення платежу:
     Благодійний внесок на закупівлю медичного обладнання для ________ області

Із питаннями щодо коронавірусу звертайтесь на Урядову гарячу лінію 1545

Всю необхідну інформацію можна знайти на ресурсах, що вказані нижче.

Офіційний вебсайт Міністерства охорони здоров'я України:   http://www.moz.gov.ua/

Офіційна сторінка Міністерства охорони здоров'я України в Facebook:   https://www.facebook.com/moz.ukr/

Офіційні телеграм канали:

Міністерства охорони здоров'я України (@mozofficial,   https://t.me/mozofficial )

Коронавірус_інфо (@COVID19_Ukraine, https://t.me/COVID19_Ukraine )

Чат бот:   https://t.me/COVID19_Ukraine_Bot

Відповіді на основні запитання про COVID-19:   http://covid19.com.ua

             Рекомендації для громадян щодо коронавірусу COVID-19

1

         

    27.12.2019р. Адміністрація Комунального некомерційного підприємства «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради оголошує подяку директору Херсонського Центру позашкільної роботи Свинаренко Ірині Павлівні, керівнику волонтерського клубу «Лідер» Адвокатовій Світлані Іванівні, керівнику театру-студії «Сувенір» Моргуновій Ганні Йосипівні, члену координаційної ради дорослих, волонтеру секції милосердя Крейзі Тетяні Віталіївні за проведення чудового Новорічного свята з Дідом Морозом, Снігуронькою, казковими героями та чудовими подарунками. На святі діти розповідали новорічні віршики, відгадували загадки, брали активну участь в конкурсах та розвагах.

        Бажаємо Вам і очолюваному Вами колективу подальших успіхів в опануванні вершин майстерності, щастя, здоров’я, успіхів у Новому році.

1
1
1


         

    Вже стало доброю традицією напередодні Дня Святого Миколая передавати до лікарні зроблені руками учнівських колективів херсонських шкіл в рамках конкурсу новорічні композиції благодійної акції «Діти - дітям». Ними прикрашають ігрові кімнати лікарні та створюють новорічний настрій для дітей.

        Адміністрація Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні щиро вдячна директору Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості Тавожнянському В.М. методисту Василенко Л.М. за проявлене милосердя. Зичимо Вам та очолюваному Вами колективу педагогів та учнів здоров’я, щастя, добра а також успіхів у справі благодійності.

1
1
1


         

    Сьогодні, 19.12.2019 року, у лікарні відбулася знакова подія, а саме було підписано тристоронній договір про співпрацю між Громадською організацією «Маленьке серце з мистецтвом», Комунальним некомерційним підприємством «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради та навчально-виховним комплексом «Школа гуманітарної праці» Херсонської обласної ради щодо участі у соціально-освітньому проєкті «Школа супергероїв». Головною метою Проєкту є створення освітніх просторів на базі обласних лікувальних закладів та надання у них освітніх послуг, розвитку творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку дітей, котрі перебувають на довготривалому лікуванні.

        Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня активно підтримала ініціативу та долучилася до соціально-освітнього проєкту, надала приміщення (на 3-му поверсі головного корпусу у гематологічному відділенні), яке відповідає вимогам Проєкту. У свою чергу Громадською організацією «Маленьке серце з мистецтвом», розроблено проєкт, відповідно до якого розрахована проєктно-кошторисна документація, вартість ремонтно-будівельних робіт та направлено запит до обласного бюджету на 2020рік. Фахівці Школи гуманітарної праці зобов’язалися надавати освітні послуги.

11

        Проєкт «Школа супергероїв» створено для діток, які тривалий час знаходяться поза звичайним життям – через лікування серйозних захворювань в умовах стаціонару. Сподіваємося, що навчання дозволить нашим пацієнтам відволіктися від хвороби, швидше адаптуватися після одужання та надасть можливість не випадати з освітнього процесу, а, отже, безболісно повернутися до навчання у своїх звичних школах вдома.


         
    19 грудня – чарівний день, якого чекають діти на всій планеті, день, коли трапляються маленькі дива. Саме в цей день до обласної дитячої лікарні завітали учні школи мистецтв № 1. Вони прийшли зі своїми подарунками – музичними привітаннями.

        В прекрасній залі для багатьох маленьких пацієнтів, їх батьків та медичного персоналу пролунає чудова музика на різних музичних інструментах.

1 1 1

        Ця яскрава подія стала справжнім святом для всіх присутніх діток в такий не простий для них час – час випробувань.
        Ми всі бажаємо їм скорішого одужання.

11

    
         
    «Питання дитячої неврології та реабілітації дітей з органічним ураженням ЦНС» - саме цій темі була присвячена ХІV Міжрегіональна науково-практична конференція, яка відбулася 5 грудня 2019 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні.

        З доповідями виступили:
 • Кирилова Л.Г. – доктор медичних наук, науковий керівник відділення психоневрології для дітей перших 3-х років життя з перинатальним ураженням нервової системи, ДУ «ІПАГ НАМН України», Київ, президент Асоціації дитячих неврологів України.
 • Горанський Ю.І. - доктор медичних наук кафедри нейрохірургії та неврології Одеського національного медичного університету, головний невролог ДОЗ Одеської облдержадміністрації;
 • Горб А.Л. – заслужений лікар України, лікар-невролог дитячий вищої категорії, експерт ДОЗ Херсонської облдержадміністрації з дитячої неврології, віце-президент Асоціації дитячих неврологів України;
 • Яковлева С.В. – доктор педагогічних наук, завідувач кафедри корекційної освіти ХДУ.

1 1 1

        У конференції взяли участь лікарі-педіатри, неврологи, психіатри. Програма конференції була досить насиченою, а робота, як завжди, цікавою, конструктивною та плідною. У ході конференції слухачам було представлено чудовий матеріал Горба А.Л, який бере участь у відтворенні історії неврології півдня України. Анатолій Леонідович зауважив, що історія неврології - це лише частина медицини Херсонщини з історією за майже 250 років. У презентації було зроблено акцент на історичних особистостях, які формували «генетичний код» медицини Херсонщини та своєю чесністю, відданістю неврології заклали не тільки фундамент неврологічної служби, а й забезпечили її академічність та науковість, це Дрознес М.Я., Гінзбург І.Д., Фогель Н.Д., Голгер Н.П., Андрющенко Ю.А., Авраменко В.В.
        Підіймалися актуальні питання аутизму та розладів аутистичного спектру у дітей, особливостей епілепсії у дівчат та розвиток, проблемні питання діагностики і менеджменту церебрального паралічу в Україні.

11

    
         
    02.12.2019р. у рамках проєкту «Пілотне впровадження системи ДСГ в Україні» в Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбувся моніторинговий візит консультанта проєкту Дорохіної Анни Миколаївни. Мета - оцінка процесу кодування та надання підтримки і порад у вирішенні складнощів під час кодування та навчання персоналу.

        Наприкінці 2018 року лікарню було включено до пілотного проєкту щодо впровадження ДСГ системи на основі Австралійських ДСГ, а з 01.07.2019 року лікарі розпочали клінічне кодування стаціонарних випадків за системою ДСГ. До програми візиту входили зустрічі як з керівництвом закладу, де піднімалися конкретні проблеми щодо впровадження системи УДСГ, так і зустріч із персоналом, залученим до внесення даних та кодування УДСГ.
        Надзвичайно цікавим та корисним був тренінг - заняття з лікарями. Під час презентації Анна Миколаївна стисло нагадала основні стандарти кодування УДСГ та представила наявний результат кодування. А потім відповідала на запитання, яких було чимало. Робота була конструктивною та плідною.
        Дуже дякуємо Анні Миколаївні за практичну допомогу.

11


         
    Наприкінці листопада завершилося підведення підсумків конкурсу з благоустрою ділянок території лікарні, який проводився у 4 етапи. Перше місце розділили 2 відділення: педіатричне відділення для лікування хворих з ГРІ та гастроентерологічне відділення. Друге місце – приймальне відділення неонатального корпусу, на третьому місці – гематологічне відділення.

11

11

         У номінаціях: «Прорив року» - відділення ЦСВ, неврологічне, пральня; «Завжди в лідерах» - незмінно фізіотерапевтичне відділення.
        В актовій залі зібралися колективи усіх відділень лікарні. Після відеодемонстрації художньо-естетичного оформлення ділянок, директор закладу Холодняк Інна Вікторівна подякувала колективам за активну участь у роботі щодо поліпшення благоустрою лікарні, створення атмосфери затишку та позитивного настрою нашим маленьким пацієнтам. Інна Вікторівна привітала переможців, вручила грамоти, солодощі та подарунки, побажала подальших творчих успіхів та нових ідей.

11


         
    У Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні поповнення - 20 молодих медиків, серед них 4 лікарі та 16 медичних сестер приєдналися до великої та дружньої медичної родини дитячої обласної лікарні.

        З цієї нагоди 29 листопада відбулося святкування, яке вже стало доброю традицією і щороку проходить особливо святково та радісно. Урочистості проходили в актовій залі, де зібралися колективи усіх відділень та структурних підрозділів лікарні, вони квітами та оплесками привітали молодих медиків. Ведучі заходу підготували святкову програму, з піснями та комічними постановками.
        З привітанням до молодих фахівців звернулася директор Інна Вікторівна Холодняк та зазначила про важливість найгуманнішої професії медика, її складність у педіатрії, акцентувала увагу, що ця професія не сприймає випадкових людей, адже це покликання. Нагадала, що кожний молодий фахівець вже мав можливість попрацювати на своєму робочому місці, а отже відчув міру відповідальності та важливості свого внеску. Тож Інна Вікторівна побажала приєднатися до дружньої команди працівників дитячої лікарні, стати добрими й гарними колегами, чуйними й уважними до своїх пацієнтів, постійно підвищувати рівень своєї професійної майстерності й продовжувати славні традиції Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні.

11

        В урочисту мить посвяти – прийняття молодих спеціалістів до закладу - юні медики зачитали клятву Гіппократа, а директор Інна Вікторівна Холодняк передала молоді перший трудовий хліб. З нагоди посвяти молоді медики отримають у подарунок білі халати.
        Ще раз вітаємо молодих медиків та бажаємо творчої наснаги, наполегливості та успіхів!

11


         
    05 грудня 2019 року , в актовій залі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні відбудеться ХIV Міжрегіональна науково-практична конференція "Актуальні питання дитячої неврології та реабілітації дітей з органічним ураженням ЦНС"

1


        ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ
 • 10-00 – Початок конференції

 • 10-05 - 10-15 – Вітання учасників конференції. Привітання Короленко В.М., начальника ДОЗ Херсонської облдержадміністрації

 • 10-15 - 10-30 – Відкриття конференції. Вступне слово Холодняк І.В., директора КНП «Херсонська обласна дитяча клінічна лікарня" Херсонської обласної ради.

 • 10-30 - 10-50 – «Неврологія Херсонщини, деякі сторінки історії». Доповідач: Горб А.Л., м. Херсон

 • 10-50 - 11-30 – «Розлади аутистичного спектру у структурі орфанних захворювань :теоретичні аспекти та клінічні спостереження». Доповідач: Кирилова Л.Г., Мірошников О.О., Київ

 • 11-30 - 12-00 – «Епілепсія у дівчат». Доповідач: Горанський Ю.І., Одеса

 • 12-00 - 12-30 – «Вплив протиепілептичної терапії на когнітивні функції та розвиток». Доповідач: Марценковський І.А., Київ

 • 12-30 - 13-00 – Кава-брейк

 • 13-00 - 13-30 – «Клінічний випадок сімейного варіанту метаболічної міопатії». Доповідач: Бусова В.С., ДУ "Український НДІ медреабілітації МОЗ України", Одеса

 • 13-30 - 14-00 – «Проблемні питання діагностики і менеджменту церебрального паралічу в Україні». Доповідач: Мартиненко Я., Козій З., Медичний центр «INNOVO», Львів.

 • 14-00 - 14-30 – «Значення нейрофізіологічного підходу при психологічному супроводі дітей з психофізичними порушеннями». Доповідач: Яковлєва С.Д., Херсонський державний університет

 • 14-30 - 14-40 – «Деякі клініко-параклінічні особливості у дітей з порушенням когнітивного розвитку». Доповідач: Горб А.Л., Херсон

 • 14-40 - 15-00 - Закриття конференції. Доповідач: Горб А.Л., Херсон

 • 14-40 - 15-00 - Дискусія

         
    29 листопада 2019 року до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітали колективи Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості з концертом.

        Вихованці театрального колективу «АртКлас», керівник Світлана Біневська, народний ансамбль танцю «Райдуга», керівник Олена Добровольська, солістки вокального ансамблю «Мелодія» Шинкарук Віолетта та Юдицька Анастасія з піснями «Хай радіють усі», «Як я люблю тебе» і Павло Фільєв з українським гумором.
        Адміністрація лікарні, вихователі, пацієнти дуже вдячні організаторам за чудовий концерт.

11

11


         
    Матеріали всесвітньої інформаційної кампанії "16 днів проти насильства"
25 листопада - 10 грудня 2019


        Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.
        У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.
        Цього року Міністерство соціальної політики у співпраці з UNFPA Україна у рамках програми «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочинає нову хвилю кампанії «Розірви коло». Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно-зумовленого насильства.
        Інформаційна кампанія «Розірви коло» закликає усе суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах.

1

 

Не дрібниці у стосунках №1 (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Не дрібниці у стосунках №2 (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Не дрібниці у стосунках №3 (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Не дрібниці у стосунках №4 (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Сексуальне насильство у шлюбі (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Б’є - не значить любить (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Домашнє насильство у багатих сім’ях (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Заборона працювати - не піклування (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Розірви коло насильства (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Кожна п'ята українка страждає віддомашнього насильства (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

              
         
         
    18 жовтня 2019 року , перед початком пленарного засідання чергової сесії Херсонської обласної ради відбулося урочисте нагородження наших лікарів, які у позаминулому місяці здійснили справжнє диво.         11 серпня, відпочиваючи з батьками на річці 15 річний хлопчик отримав жахливу травму: у результат удару всі нервово-судинні сплетіння правої руки були розірвані, кістки переламані, а сама рука трималася буквально на шматку шкіри. Проте навіть у недільний день лікарі нашої лікарні спрацювали оперативно й встигли запросити на допомогу колег з інших медичних закладів. Операція тривала 6 годин і руку хлопчика було збережено.
        Від усіх херсонців та жителів нашої області Владислав Мангер подякував лікарям за прекрасну і своєчасну допомогу та відзначив їх почесними відзнаками Херсонської обласної ради.
        Так за сумлінну працю, професіоналізм, медичну допомогу дитячому населенню Херсонщини Почесною грамотою обласної ради нагороджено:
 • Гаркушу Володимира Анатолійовича – завідувача травматологічного відділення КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради;
 • Гордубея Євгенія Юрійовича – завідувача відділення хірургії судин КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім.. Є.Є. Карабелеша»;
 • Спіріна Юрія Сергійовича – завідувача відділення серцево-судинної хірургії Херсонської обласної клінічної лікарні;
 • Фурмана Олександра Анатолійовича – лікаря-анестезіолога дитячого відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради;
 • Загайкана Миколу Володимировича – лікаря-ортопеда-травматолога дитячого травматологічного відділення КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради.

11

11


         
    Дифтерія – гостре інфекційне захворювання з переважно повітряно-крапельним шляхом передачі, також може передаватися контактно-побутовим шляхом.

1

        Джерело інфекції - хвора людина або бактеріоносії штаму дифтерійної палички. Захворіти можливо через 2-10 діб після контакту. Найбільш уразливі діти у віці 3-7 років, а також дорослі, які не мають щеплення. Дифтерія розвівається при попаданні дифтерійної палички на слизову оболонку верхній дихальних шляхів, кон’юнктиву очей, раньову поверхню шкіри або статеві органи. При цьому утворюються характерні нальоти у вигляді тонкої сітки, які швидко перетворюється на щільні фіброзні плівки від біло-сірого до чорного кольору. Збудник дифтерії виробляє токсин, що приводить до ураження нирок, надниркової залози, сердцево-судиної та нервової систем.
        Захворювання починається гостро з підвищення температури, симптомів загальної інтоксикації (головний біль, кволість, зниження апетиту, блідість шкірних покровів, тахікардія), появи на мигдаликах щільних, блискучих плівок, дискомфорт при ковтанні. Дихання через рот утруднено, голос стає з носовим відтінком - «гугнявим».
        При дифтерії носу притаманні серозно-сукровичні виділення, у преддвір’ях носу з’являються мацерація, кірки, у носових ходах - плівки, ерозії або виразки. При відсутності адекватного лікування розвівається дифтерія гортані, наростають симптоми інтоксикації, з’являється грубий «лаючий» кашель, наростає осиплість голосу. Порушується свідомість, з’являються судоми, настає смерть від задухи. Рідкісні локалізації очей, шкіри, пупкової ранки, статевих органів на даний час В Україні не реєструються.
        Захиститись від цього небезпечного захворювання можливо тільки за допомогою вакцинації: діти отримують вакцинацію триразово у 2,4,6 місяців, перша ревакцинація у 1,5 роки, друга у 6 років, третя у 16 років. Дорослі вакцинуються у 26 років і далі кожні 10 років. У разі відсутності щеплень або щеплень поза термінами календаря щеплень, вакцинацію можливо починати в любому віці, терміни та кратність визначає ваш лікар.
        В Україні зареєстровані перші випадки цього небезпечного захворювання. Не зволікайте з вакцинацією проти дифтерії. Негайно зверніться до свого лікаря за місцем проживання та безкоштовно отримайте рятівне щеплення! Бажаємо здоров’я!


        Лікар-епідеміолог Авілова Н.І.
         
    23.08.2019 г. співробітники Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні на чолі з головним лікарем Холодняк І.В. прийняли участь в урочистій церемонії підняття Державного Прапора України з нагоди відзначення Дня Державного Прапора, яка відбулася біля Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.О.Гончара.

11

         
         
         

    19 червня 2019 року в актовій залі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні відбулася знакова подія: передача благодійної допомоги - медичного обладнання на суму 139 тис. грн для догляду та лікування передчасно новонароджених дітей в рамках соціального проекту «Orange Days» Лінії магазинів EVA. В урочистій події брали участь Холодняк Інна Вікторівна - головний лікар закладу, Олександра Гнатик - керівниця PR-відділу Лінії магазинів EVA, Тетяна Ростовська - представниця Благодійного фонду «Коло», Бакіна Наталія Володимирівна - експерт Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямком «Неонатологія», завідувач відділення для виходжування новонароджених, недоношених дітей; лікарі та медичні сестри лікарні, матері, дітки котрих лікуються у відділенні для виходжування новонароджених, недоношених дітей.


1

     Організатори розповіли, що проект був започаткований у 2015 році Лінією магазинів EVA для допомоги передчасно народженим малюкам України. Тричі на рік українці з усіх куточків країни купують в мережі магазинів товари з помаранчевими цінниками, тим самим роблячи свій внесок у закупку спеціалізованого обладнання.
     За 4 роки існування проекту було зібрано 1,2 млн гривень та надано допомогу 11 дитячим лікарням та перинатальним центрам України. Нині учасниками акції було зібрано суму, на яку придбано для відділення для виходжування новонароджених, недоношених дітей фотометричний аналізатор гіпербілірубінемії, двоканальний шприцевий дозатор, шприцевий насос та 2 портативні монітори пацієнта. Ця допомога є досить суттєвою та вкрай необхідною.
     Щорічно в Херсонській області народжується близько 500 передчасно народжених немовлят, а це близько 7% від народжених в області, з них 300-350 немовлят проходять лікування у неонатальних відділеннях лікарні. Їх виходжування та лікування є тривалим і високовартісним, потребує як медикаментозного забезпечення, так і наявності високотехнологічного сучасного медичного обладнання, якого у лікарні недостатньо, а наявне матеріально застаріле.
     Після передачі обладнання завідувач відділення для виходжування новонароджених, недоношених дітей Бакіна Н.В. прочитала лекцію мамам про правильний догляд за передчасно народженими дітьми удома та важливість їх вакцинації.
     Щиро вдячні організаторам проекту «Orange Days» Лінії магазинів EVA, та усім учасникам, котрі долучилися до акції, за розуміння важливості проблеми, підтримку, співчуття та особистий внесок у порятунок дитячих життів.

1 1 1

                
         

1


     Вітаємо Вас з професійним святом – Днем медичного працівника!

     Прийміть щирі слова вдячності за вашу благородну працю, талант та майстерність, вірність своїй професії. Бажаємо Вам міцного здоров’я, творчої наснаги та вдачі, щастя та благополуччя! Нехай збуваються ваші кращі задуми, а людська повага буде подякою за плідну роботу, чуйність та вміння творити добро!

    


     Адміністрація та профспілковий комітет лікарні
    
           
         
    19 червня об 11:00 в актовій залі лікарні відбудеться офіційна передача нового медичного обладнання для догляду за передчасно народженими дітьми Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні в рамках проекту «Orange Days» Лінії магазинів EVA.

    Після офіційної частини, об 11:35, завідуюча відділення передчасно народжених дітей та головний неонатолог Наталія Володимирівна Бакіна проведе освітній семінар для всіх бажаючих, в рамках якого детально розповість про:  
1. Особливості догляду за передчасно народженими дітьми:
   a. Чому передчасно народженим дітям потрібен особливий догляд?
   b. Як правильно вигодовувати малюків та контролювати об’єм порції?
   c. Чому важливо підтримувати температурний баланс?
   d. Як правильно купати «поспішайок» та доглядати за їхньою шкірою?
2. Вакцинація передчасно народжених дітей:
   a. Чому шкідливість вакцинації для передчасно народжених дітей – це міф та чому важливо робити щеплення?
   b. Чим відрізняється календар щеплень для передчасно народжених дітей?
   c. Особливості основних щеплень: проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту тощо.
    
Дата: 19 червня
Початок заходу: 11:00.
Початок освітнього семінару: 11:35
Адреса: м. Херсон, вул. Українська 81, актова зала (актова зала, 3 поверх Поліклініки)
Вхід вільний

11

         
    23 травня 2019 р. в актовій залі лікарні відбувся конкурс медичних сестер «Ми талановиті в усьому», присвячений Міжнародному дню медичної сестри.
    Як показує досвід, такі заходи не тільки підвищують престиж професії, але і розкривають художній потенціал та можливості наших медичних сестер. Конкурс проходив у творчому форматі поетапно, надзвичайно цікаво, та захоплююче.

11

            Перший етап – «Висока мода 2019 у КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР, в якому команди представили нові моделі сучасного спецодягу для медичних сестер. Модний одяг дуже практичний, економічний, представлений у єдиному екземплярі та виготовлений із виробів медичного призначення. У такому одязі і працювати зручно, і це сприяє скорішому одужанню наших маленьких пацієнтів.

11

      Другий етап – музично-театралізований «Заспокой малечу», в якому команди представляли гумористичні мініатюри. Третій етап – конкурс художньої майстерності, було представлено творчу виставку під назвою «Талановита людина – талановита у всьому».

11

       Свято-конкурс не залишило байдужим жодного з присутніх. В залі панували чудова атмосфера, яскраві емоції, позитивний настрій та гордість за наших дівчат, які підтвердили, що вони не тільки медичні сестри професіонали своєї справи, а ще й творчі та талановиті особистості.

11

                
         
    22 травня у місті Києві відбулася конференція “Безперервний професійний розвиток лікарів: можливості з Британським медичним журналом” за участі лікарів, експертів МОЗ України та Світового банку. Під час конференції директоркою із стратегічного розвитку BMJ Морган Кіндберг було представлено нову угоду щодо продовження дистанційного навчання та розвитку сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. Навчання за світовими стандартами лікування, результатами новітніх досліджень та наукових публікацій, а також допомога у прийнятті клінічних рішень - все це можна опанувати, не покидаючи домівки.
    Присутні лікарі обговорили переваги онлайн-навчання на платформі BMJ. Від Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні виступила Тройнякова Валентина Іванівна – заступник головного лікаря з медичної частини. Вона зазначила, що з 2017 року лікарі закладу мають можливість онлайн-навчання на платформі BMJ як складової розвитку безперервного навчання в Україні, адже це - основа якості надання медичних послуг.
     Доступ до онлайн-платформи дає можливість нашим лікарям опановувати викладені у доступній та структурованій формі сучасні медичні знання та протоколи, що базовані на доказовій медицині. На даний час 65 лікарів Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні залучено до цієї інноваційної форми навчання. Лікарів Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні визнано одними із найактивніших учасників навчального онлайн-ресурсу. А лікар-онколог дитячий закладу Ляшенко Сергій Юрійович став переможцем конкурсу «Британського медичного журналу» («BMJ») у номінації «Інфекційні захворювання» і 27-29 березня 2019 року у місті Глазго представляв інтереси України на Міжнародному форумі з якості та безпеки охорони здоров’я («Quality and Safety in Healthcare»).

11

                
         
    16 травня 2019 року у Палаці молоді та спорту відбулося урочисте святкування Міжнародного дня медичної сестри. Щирі вітання та безмежна вдячність лунали зі сцени представницям цієї найгуманнішої професії. Натомість у цьому році організатори святкування представили дещо інший формат, а саме обласний конкурс краси «Супермедсестра 2019». Адже наші медичні сестри не тільки прекрасні у професійному сенсі фахівці, але і чарівні, гарні жінки та дівчата. У конкурсі прийняли участь 15 медичних сестер із обласного та районних медичних закладів Херсонської області.
     У кожній номінації талановиті, милосердні та феєрично гарні дівчата, розкрили свої здібності та довели, що медичні сестри талановиті в усьому.
     Херсонську дитячу обласну клінічну лікарню представляла медична сестра приймального відділення для новонароджених та дітей раннього віку Махнюк Світлана. Дружніми оплесками учасницю підтримували колеги та друзі.
     Світлана отримала почесний титул «Міс елегантність». Вітаємо, пишаємося та бажаємо й надалі бути такою ж активною, чарівною, творчою особистістю.

111

                
         

1


     Шановні медичні сестри!

     Вітаємо Вас з професійним святом. У цей день хочеться сказати вам багато теплих і лагідних слів. Ви – рятівники дитячого життя! Бажаємо вам здоров’я, витримки, невичерпаного душевного потенціалу, яким ви щиро ділитеся зі своїми маленькими пацієнтами. Добра та щастя, миру та злагоди, добробуту та безхмарного неба вам і вашим родинам. Низький уклін вам за невтомну працю та щире і відкрите серце.

     Нехай наступний рік буде щедрим на безмежне натхнення, яскраві успіхи, приємний смак перемог та дарує процвітання, злагоду Вам, вашим сім’ям та друзям!     


     Адміністрація та профспілковий комітет лікарні
    
           
         
    З 06.05 по 12.05.2019 року в Україні проходить 5-й Глобальний Тиждень безпеки дорожнього руху ООН під гаслом «Лідерство в галузі безпеки дорожнього руху». Як підкреслює ВООЗ для підвищення безпеки дорожнього руху в країнах усього світу необхідне сильне керівництво. Освічені лікарі здатні бачити, які зміни необхідні для покращення ситуації в майбутньому та мобілізувати громадськість для їх досягнення. Боротьба з автотранспортним травматизмом належить до глобальних проблем сучасності і викликає тривогу медичної громадськості всього світу. Метою даного заходу є привернення уваги до надскладної ситуації з безпеки дорожнього руху в Україні, сприяння вихованню дорожньої культури серед населення та об’єднання зусиль суспільства задля зменшення кількості смертей і травм на дорозі, адже в Україні найбільша смертність на дорогах з поміж усіх європейських країн.
    07 травня 2019 року у рамках Тижня безпеки колектив Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні долучився до заходу та провів акцію «Безпека на дорозі – безпека життя». Працівники лікарні вийшли на акцію з плакатами та листівками, щоб привернути увагу до складної ситуації з безпеки дорожнього руху. Адже безпека на дорозі – це справа кожного, тож необхідно сумлінно дотримуватися правил дорожнього руху та бути прикладом для інших. Необхідно пам’ятати, що тільки спільними зусиллями і свідомим ставленням до вивчення та дотримання правил дорожнього руху можна досягти безаварійної ситуації на шляхах.
     Цей захід є одним із важливих завдань працівників охорони здоров’я, який проводиться щороку з метою запобігання своєрідної «війни на дорогах». Адже саме ті, хто бореться за життя і здоров’я людей, повинні намагатися попередити біду. Тому співробітники лікарні закликають як пішоходів, так і водіїв автотранспортних засобів дотримуватися правил дорожнього руху, дбати про безпеку на дорозі. Адже травми, спричинені транспортом, є найтяжчими, з найбільшим відсотком смертності, і лише спільні зусилля зможуть їх попередити.

11

                
         
    3 травня 2019 року вперше на Херсонщині відбувся благодійний марафон «Врятуємо життя разом!». Організатори благодійної акції – маленька, проте вже відома в Україні та за її межами співачка, переможниця всеукраїнських та міжнародних конкурсів 13 річна Ліза Волощенко та відомий меценат, лідер Громадської платформи «Добро переможе» Юрій Рожков.
     До заходу активно долучилися громадські діячі та відомі співаки, як регіональні, так і всеукраїнські, освітні заклади міста Херсона. Було зібрано майже 150 тис. грн. для онкохворих діток Херсонщини. Багато навчальних закладів відгукнулися на пропозицію зробити вироби своїми руками та продати на ярмарку у день благодійного концерту. Зокрема, під час Благодійного ярмарку вдалось виручити від реалізації дитячих поробок понад 46 тис. грн., які було передано мамам хворих діток, котрі зараз проходять лікування в гематологічному відділенні Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні. Також на сцені офіційно та урочисто, від імені усіх учасників благодійного музичного марафону, котрі придбали квитки, було передано головному лікарю Херсонської обласної клінічної лікарні Інні Вікторівні Холодняк обладнання для проведення медичних процедур хіміотерапії – 2 дозатори “Інфузомати”. .
     Щиро дякуємо усім учасникам Благодійного марафону “Врятуємо життя разом”! Ви дуже щирі, небайдужі та ДОБРІ ЛЮДИ! Дякуючи Вашим зусиллям та відкритим серцям, ми зможемо допомогти ще багатьом діткам.
    

1

                
         
    До Всесвітнього дня нирки в Україні
     Гасло цього року професійно-просвітницької кампанії, присвяченої Всесвітньому дню нирки (щорічно з 2006 р. більш ніж в 100 країнах світу стартує у березні): «Здорові нирки у всіх і всюди».

11

                    Двічі у березні в Києві та квітні в Ірпені нефрологи нашої лікарні мали змогу прийняти участь в науково-практичних конференціях і долучитись до обговорення актуальних питань нефрології. Багато уваги в доповідях та дискусіях було приділено ренопротекції у хронічних хворих; діагностиці та генетичному картуванню спадкових нефропатій; визначенню морфологічних маркерів прогнозування перебігу нефриту; корекції порушень обміну речовин у пацієнтів з хронічною хворобою нирок та покращенню їх нутриційного стану; важливості фізичної активності при різних захворюваннях сечової системи, метафілактики сечо-кам’яної хвороби. Отримана інформація, безумовно, дозволить розширити діагностичні та лікувальні можливості нашого нефрологічного центру.
    

1

        
           
         
    25 березня 2019 року до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітала Карпій Станіслава Зіновіївна, керівник гуртка Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості та провела майстер-класи з оригамі в нефрологічному та отоларінгологічному відділеннях. Діти з великим задоволенням виготовляли птахів з паперу, а потім їх розфарбовували різнокольоровими олівцями та слухали легенди про птахів – чому їх так назвали і за які заслуги.
    

11

                  
         
    14 березня 2019 року До Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні знову завітали давні знайомі – театральний колектив «АртКлас» та вокальний ансамбль «Мелодія» Херсонського центру дитячої та юнацької творчості з керівником Біневською Світланою Анатолііївною.
     Цього разу вони підготували для нас спектаклі «Одного разу в квітнику» та «Маленька Баба-Яга». Дуже гарно співали пісні дівчата з вокального ансамблю – «Скрипка плаче та страждає» та «Чарівна країна».
     Адміністрація, вихователі, діти дуже вдячні за чудовий виступ колективу.
    

11

    

11

    
           
         
   

1

                
         
    Українські лікарі продовжують долучатися до Навчальної ініціативи в сфері підвищення кваліфікації та професійної перепідготовки, яку Міністерство охорони здоров’я реалізовує за підтримки Британського медичного журналу (BMJ). У межах цієї освітньої ініціативи доступ до ресурсів «BMJ», окрім України, також отримали Грузія та Азербайджан. Відповідно до проекту, «BMJ» створив Український портал та відкрив необмежений доступ до своїх ресурсів.
   Завдяки цій співпраці працівники сфери охорони здоров’я мають можливість отримати доступ до доказових онлайн-інструментів та ресурсів для покращення рівня діагностики, лікування і заходів із захисту від інфекційних та неінфекційних захворювань. Кожен лікар, який прагне бути кращим, повинен навчатися та вдосконалюватися протягом усього свого лікарського життя. А дистанційна освіта, у тому числі і через навчання на платформі Британського медичного журналу, дає можливість здобувати нові знання у будь-який зручний час.
    Лікарі Херсонщини також долучилися до цієї ініціативи, Комунальний заклад «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради один з найбільш активних серед закладів України.
    Лікар-онколог нашої лікарні Ляшенко Сергій Юрійович став переможцем конкурсу «Британського медичного журналу» («BMJ») у номінації «Інфекційні захворювання» та удостоєний честі представляти інтереси країни на Міжнародному форумі з якості та безпеки охорони здоров’я, який відбудеться у Глазго 27-29 березня 2019 року («Quality and Safety in Healthcare»).
    Вітаємо з перемогою та пишаємося нашим лікарем! Бажаємо невичерпної життєвої енергії, сили, натхнення для подолання професійних висот.

11

                
         
    14 лютого 2019 року в актовій залі лікарні проведено медичну раду за підсумками діяльності 2018 року. З доповідями виступили головний лікар Холодняк І.В. та представник керівництва з якості Тройнякова В.І. У доповіді головного лікаря було представлено та наочно продемонстровано аналіз діяльності закладу за усіма підрозділами та наголошено, що минулий рік був досить складним та плідним на події. Було проведено значну роботу щодо зміцнення матеріально-технічної бази і науково- діагностичного потенціалу, поліпшення кадрового забезпечення, виконано основні показники діяльності. Разом з тим вказано на недоліки, причини та шляхи їх усунення.
     Продемонстровано події у житті лікарні за 2018 рік, а їх чимало: перехід на новий стандарт якості та отримання сертифікату якості ДСТУ ISO 9001:2015, включення до пілотного проекту щодо впровадження інфекційного контролю в медичних закладах, організація та проведення Благодійного забігу «Моє сонце не згасне» на підтримку онкохворих дітей, традиційний День донора у лікарні, участь і призові місця у фестивалі «Мистецька толока» та щорічній галузевій XII спартакіаді працівників охорони здоров’я, присвоєння почесного звання «Заслужений лікар України» заступнику головного лікаря з хірургічної роботи, лікарю дитячому анестезіологу Бурдовіцину Віктору Степановичу, презентація книги «Складна дитина» та 60-річний ювілей її автора – Горба Анатолія Леонідовича, заслуженого лікаря України, віце-президента Асоціації дитячих неврологів України, головного експерта ДОЗ облдержадміністрації за напрямком «Дитяча неврологія», завідувача неврологічного відділення Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні та багато інших цікавих подій.
     Представник керівництва з якості Тройнякова В.І, відмітила, що у закладі система управління якістю впроваджена та підтримується в робочому стані згідно з вимогами ДСТУ ISO 9001:2015, затверджено основні процеси, визначені ризики, розроблено план запобіжних дій. Головна ціль політики лікарні - це надання якісної медичної допомоги. Заплановані Цілі лікарні на 2018 рік виконано на 95,7%.У Критичному аналізі керівництва з якості проаналізовано діяльність лікарні за процесами та їх взаємодією, вказано на можливі ризики та зазначено запобіжні дії.
     Результатом впровадження системи, без сумнівів, є поліпшення виконавчої дисципліни та зворотнього зв’язку із замовниками, поліпшення якості задокументованої інформації її розуміння та застосування персоналом у практичній діяльності, розуміння необхідності виявлення та аналізування невідповідностей у повсякденній діяльності.
     Головний лікар Холодняк І.В. щиро подякувала колективу за плідну роботу, побажала успіхів та натхнення у подальшій праці та вручила подарунки лікарям, котрі відзначилися своєю активністю в індивідуальному навчанні, проявили активність у програмі ВМJ.

111

                
         
    17 січня 2019 року До Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітали аніматори із JUMP PARK – Супер Кіт, Леді Баг та Міні Маус з розважальною програмою. Казкові герої запрошували дітей із зали на різноманітні ігри і конкурси. Маленькі пацієнти з великим захопленням грали з м‘ячем, виконували завдання, розгадували загадки.
     Дуже вдячні казковим героям та чекаємо нових зустрічей.
    

11

                
         

1

    Шановні колеги!
Прийміть щирі вітання з наступаючим Новим 2019 роком
та Різдвом Христовим!

     У це казкове свято світ навколо стає яскравішим, очі світяться від захоплення, а в житті відбуваються приємні і незабутні пригоди. Так нехай примножаться казкові миті у вашому житті.

     Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і впевненість у майбутньому, міцне здоров'я, родинне щастя, достаток і благополуччя!

     Нехай наступний рік буде щедрим на безмежне натхнення, яскраві успіхи, приємний смак перемог та дарує процвітання, злагоду Вам, вашим сім’ям та друзям!

     З Новим роком, з новими починаннями й новими успіхами!     Адміністрація лікарні
    
           
         
    26 грудня 2018 року до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітали казкові герої з Дідом Морозом. Діти, в свою чергу, проявляли таланти, розповідали новорічні віршики, відгадували загадки, приймали активну участь в конкурсах.
     Адміністрація лікарні оголошує подяку директору Херсонського Центру позашкільної роботи Свинаренко Ірині Павлівні, Адвокатовій Світлані Іванівні – керівнику волонтерького центру «Лідер», Моргуновій Ганні Йосипівні - керівнику театру-студії «Сувенір» за проведення чудового Новорічного свята. Бажаємо Вам і очолюваному Вами колективу подальших успіхів в опануванні вершин майстерності, щастя, здоров’я, успіхів у Новому році.
    

11

                
         
    21 грудня 2018 року. Адміністрація Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні висловлює щиру подяку директору Херсонського центру дитячої та юнацької творчості Тавожнянському Валерію Михайловичу, методисту Василенко Ларисі Михайлівні, керівникам гуртків та їх учням за створені новорічні композиції, які прикрасили ігрові кімнати лікарні.
     Бажаємо Вам і очолюваному Вами колективу щастя, здоров’я, творчих успіхів.
    

11

                
         
    19 грудня 2018 року У День Святого Миколая до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітали студенти Херсонського базового медичного коледжу зі святковою виставою та подарунками.
     Казкові герої разом з дітками проводили ігри, вікторіни, водили хороводи, розповідали вірші, співали. Творчі виступи створили теплу та зворушливу атмосферу. Було дуже приємно спостерігати за піднесеним настроєм дітей та їх посмішками.
    Щиро дякуємо директору Ващук Миколі Сергійовичу, заступнику директора з виховної роботи Руденко Тетяні Іванівні, художнім керівникам Кузнецовій Олені Едуардівні, Слабчак Олені Іванівні, Кучерук Юрію Дмитровичу та студентам медичного коледжу за чудовий виступ.

    

11

    

11

                
         
    06 грудня 2018 року в Херсонській дитячій обласній клінічній лікарня відбулася урочиста та знаменна подія – посвята у професію молодих спеціалістів.
    Численна медична родина лікарні поповнилася 15 молодими спеціалістами, це лікарі та медичні сестри. У залі панувала особлива святкова атмосфера. Колектив лікарні зустрічав молодих спеціалістів дружніми оплесками та квітами.

11

      Ведуча свята привітала молодих медиків, демонструвалися слайди із життя лікарні та традиції закладу. Головний лікар Холодняк Інна Вікторівна вручила молодим працівникам перший трудовий хліб та звернулася із щирими словами вітання і побажаннями стати не тільки висококваліфікованими спеціалістами, але завжди бути добрими, чуйними і уважними до своїх пацієнтів, як великих, так і маленьких, продовжувати славні традиції Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні. Також із привітаннями та побажаннями виступив заступник головного лікаря з хірургічної роботи Бурдовіцин Віктор Степанович.
     Молоді фахівці прочитали Клятву Гіппократа та отримали подарунки - свій перший професійний одяг, пригощалися своїм першим трудовим хлібом. Ще раз вітаємо молодих спеціалістів та бажаємо натхнення, успіхів та професійного зростання у такій нелегкій, але святій справі!
   

11

         У другій частині урочистої події завершилося підведення підсумків конкурсу з благоустрою ділянок території лікарні , який проводився у 4 етапи. Перше місце отримало відділення променевої діагностики, друге місце - педіатричне відділення для лікування хворих з ГРІ, третє місце – 2 хірургічні відділення (хірургічне та хірургічне для новонароджених, недоношених та дітей раннього віку).
     У номінації «Завжди в лідерах» відділення фізіотерпевтичне та отоларингологічне. Після відеодемонстрації художньо-естетичного оформлення ділянок головний лікар Холодняк Інна Вікторівна привітала переможців, вручила грамоти та подарунки, побажала подальшої творчої наснаги.

11

 

11

 

11

             
         
    05.12.2018 р. лікарі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні взяли участь у навчальному семінарі у форматі телемосту «Імплементація міжнародних протоколів у педіатричну практику», який проходив у ТК «Фрегат». Цей захід було проведено відповідно до вимог та стандартів Акредитаційної Ради з Безперервної Медичної Освіти «АССМЕ» у рамках співпраці Siyemi Learning та Групи компаній МедЕксперт. Також у семінарі брали участь педіатри, неонатологи та сімейні лікарі з усієї області.

     З доповідями виступили: д.м.н., професор кафедри педіатрії №2 НМАПО ім. П.Л. Шупика Бережний В.В., д.м.н. зав.кафедри дитячих і підліткових захворювань НМАПО ім.. П.Л. Шупика Бекетова Г.В., доктор мед. наук, заслужений лікар України, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, заступник керівника Центру алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів та вуха ДУ «Інституту отоларингології імені проф. О.С. Коломійченка НАМН України», міжнародний бізнес-тренер тренінгової компанії «ASK» Гогунська І.В., д.м.н., професор, керівник відділення проблем харчування та соматичних захворювань дітей раннього віку ДУ «ІПАГ ім. академіка О.М. Лук’янової НАМН України» Шадрін О.Г., д.м.н., професор, науковий керівник відділення дитячої психоневрології ДУ «ІПАГ ім.. академіка О.М. Лук’янової НАМН України» Кирилова Л.Г., д.м.н., професор зав., кафедри медичної паразитології та тропічних хвороб ХМАПО Бодня К.І., д.м.н., професор зав., кафедри педіатрії інституту післядипломної освіти НМУ ім.. О.О. Богомольця Марушко Ю.В., д.м.н., професор зав., кафедри дитячої інфекційних хвороб НМУ ім.. О.О. Богомольця Крамарьов С.О. Підіймалися актуальні питання щодо імплементації міжнародних стандартів антипіретичної терапії у дітей, лікування грипу та ГРВІ, гельмінтозів, труднощі діагностики та перспективи у лікуванні розладів аутистичного спектру у дітей раннього віку, аналізувалися помилки, які допускають лікарі,при вакцинації в Україні. Проводився майстер- клас з приводу ацетонемічних станів у дітей. Робота семінару була досить цікавою, конструктивною та плідною. Ціль навчання було досягнуто, а саме: краща орієнтація у проблематиці, представленій у лекціях, та підвищення компетенції лікарів.
    По закінченні семінару учасники телемосту отримали міжнародні та національні сертифікати.

1

1

                
         
    05.12.2018 р. у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша відбулася вистава «Оскар і Рожева пані». Актори Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру з Ірмою Вітовською в головній ролі і музикою «Океану Ельзи» розповіли нам історію хлопчика Оскара, який невиліковно хворий і проживає останні дні у пошуках відповідей у Бога на питання про сенс життя, любов і смерть. Посередником між Богом і людьми для Оскара стає Рожева пані – сестра милосердя. Щоб полегшити хлопчикові стан, вона пропонує йому зіграти у гру і уявити кожен прожитий день за 10 років. Так Оскар проживає дуже довге життя за 12 днів - аж 110 ілюзорних років Ця гра у «10 років за один день» на сцені перетворилася в метафору людського життя. Очима Оскара херсонці побачили його юність, перше кохання, подружнє життя, кризу середнього віку, старість і очікування близької смерті. У листах приречений малюк звертається до Бога, де розповідає про кожен свій день, що прожив, і просить у Бога милосердя, радості хоча б в останні дні життя та гармонії і любові у цілому світі.

    Сюжет вистави емоційно насичений, адже малюк Оскар – це голос мільйонів тяжкохворих дітей, які просять нас про милосердя та співчуття. Постановка має благодійний характер. Творці вистави прагнули привернути увагу до паліативної допомоги хворим, яких лікарі вже не в змозі врятувати. Дивовижна по гостроті відчуттів вистава з аншлагами пройшла у містах: Києві, Одесі, Львові, Харкові , а відтепер і у нас в Херсоні. Відкриті обличчя, гострі нестримні емоції і сльози глядачів, які перероджуються разом з маленьким Оскаром і знаходять силу життя.
    Щиро вдячні усім, хто залучився до цієї благодійної акції, прийшов на виставу та проявив солідарність до тяжкохворих дітей і допомагає здійснити їх мрію - мрію бути здоровими. Всі кошти зібрані під час вистави підуть на допомогу пацієнтам онкогематологічного відділення Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні.
    

1

                
         
    30 грудня 2018 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбулася прес-конференція, присвячена презентації благодійного театрального арт-проекту «Оскар і Рожева пані» ( за мотивами всесвітньо відомого роману Еріка Емманюеля Шмітта) у виконанні Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру. Вистава відбудеться 05.12. 2018р. на сцені Херсонського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша. Вистава психологічно тяжка, у сюжеті - відтворення монологів-звернень до Бога безнадійно хворого на онкологічне захворювання хлопчика Оскара. У своїх посланнях приречений малюк благає Всевишнього про милосердя, про радість хоча б в останні дні свого життя. Посередником поміж Богом та людьми для Оскара стає сестра милосердя - Рожева пані.
    Мета проекту: привернути увагу суспільства до проблеми доступності паліативної допомоги до невиліковних та тяжкохворих дітей та започаткувати суспільний рух з метою створення в українських містах дитячих Центрів паліативної допомоги. Усі зібрані кошти будуть направлені на забезпечення маленьких пацієнтів необхідними медичними препаратами.

1

     У прес-конференції взяли участь головний педіатр ДОЗ облдержадміністрації Карчевич Т.Є., головний лікар Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні Холодняк І.В., експерт ДОЗ облдержадміністрації з дитячої онкогематології Александрова Р.О., засновники благодійного фонду «Фарби життя» Боцман А., Пуделко Н.
     Учасники прес-конференції акцентували увагу, що онкогематологічне захворювання – це не тільки проблема батьків та лікарів, але і громадськості, оскільки лікування є надзвичайно дороговартісне і складне. Тому ми не повинні стояти осторонь, а повернутися обличчям до проблеми, адже на сьогодні онкогематологія – не вирок, і завдяки впровадженню нових протоколів лікування та нових препаратів її можливо зупинити. Купуючи квиток на виставу, ми не тільки долучаємося до благодійності, а й віддаємо частинку свого тепла заради порятунку хворих дітей.
     Запрошуємо усіх небайдужих відвідати виставу.

    

11

    

 

           
         
    22 листопада 2018 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбулася ХІІІ Міжрегіональна науково-практична конференція «Актуальні питання дитячої неврології» за участю ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології Національної Академії медичних наук України» (м. Київ), ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології Національної Академії медичних наук України» (м. Харків), Одеського національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
     У конференції взяли участь практичні лікарі-неврологи Херсонської, Одеської, Миколаївської, Івано-Франківської областей, лікарі-педіатри, магістри та випускники Херсонського державного педагогічного університету. З доповідями виступили: Кирилова Л.Г. – доктор медичних наук, науковий керівник відділення психоневрології для дітей перших 3-х років життя з перинатальним ураженням нервової системи, ДУ «ІПАГ НАМН України», президент Асоціації дитячих неврологів України; Горанський Ю.І. - доктор медичних наук кафедри нейрохірургії та неврології Одеського національного медичного університету, головний невролог ДОЗ Одеської облдержадміністрації. Горб А.Л. – заслужений лікар України, лікар-невролог дитячий вищої категорії, експерт ДОЗ Херсонської облдержадміністрації за напрямком «Дитяча неврологія», віце-президент Асоціації дитячих неврологів України.
     У ході конференції обговорювалися питання діагностики орфанних хвороб, порушення когнітивного розвитку, розлади аутистичного спектру у дітей та інші найбільш актуальні питання дитячої неврології. Робота конференції була як завжди цікавою, конструктивною та плідною.

    

11

                
         
    19 листопада 2018 року в актовій залі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні відбулася урочиста подія – презентація книги «Складна дитина». та 60-річний ювілей її автора – Горба Анатолія Леонідовича, заслуженого лікаря України, віце-президента Асоціації дитячих неврологів України, головного експерта ДОЗ облдержадміністрації за напрямком «Дитяча неврологія», завідувача неврологічного відділення Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні.
    «Складна дитина» - це не тільки інформаційний посібник для практичних лікарів, педіатрів, неврологів, які займаються наданням допомоги дітям із захворюванням нервової системи, а й особистий звіт практикуючого невролога з аналітичним розумом науковця, 35 років неврологічної практики, 30 із них у якості головного дитячого невролога Херсонської області. До книги увійшли статті та тези з питань організації допомоги дітям, а також клінічні спостереження. Ініційовані автором дослідження, присвячені питанням розповсюдженості мінімальних мозкових порушень, розладів аутистичного спектру, порушень мовленнєвого розвитку, епілепсії у дітей тощо, свідчать про їх високу актуальність та необхідність подібних досліджень.

1

     Автор книги розповів про нелегкий шлях професійного зростання і висловив безмежну вдячність головному лікарю, герою України, заслуженому лікарю України Л.В. Лятецькій, головному лікарю І.В. Холодняк., головному дитячому неврологу МОЗ України, к.м.н. В.Ю.Мартинюку, д.м.н., професору С.К. Євтушенку, президенту Асоціації дитячих неврологів України, д.м.н. Л.Г. Кириловій, головному дитячому психіатру МОЗ України І.А. Марцинковському, д.м.н. Ю.І. Горанському, які протягом багатьох років ділилися своїм досвідом і підтримували дитячу неврологічну службу Херсонщини та особисто автора.
     Від гостей, представників Департаменту охорони здоров’я, обласної галузевої профспілки, адміністрації лікарні, колег, друзів, рідних і вдячних пацієнтів лунали щирі вітання та побажання здоров’я і натхнення, подальших успіхів у науковій та практичній діяльності.
     Пишаємося колегою!

    

11

    

11

                
         
    23.11.2018 р. до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітало Лисеня Міроша у супроводі чарівних фей-казкарок Ольги Александрової та Інни Полонецької. Діти отримали у подарунок книжку, що створена цілим колективом чарівних фей. У цю книжку увійшли казки, що мають терапевтичний ефект та допомагають маленьким пацієнтам лікуватися швидше.

    Адміністрація, педколектив та пацієнти всіх відділень дякують гостям за подарунки і бажають колективу здоров’я, щастя, творчих успіхів в роботі.

    

11

                
         
    07/11/2018 р. Адміністрація Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні висловлює щиру подяку Громадській організації «Фестиваль «Кінокімерія» за підтримкою Українського культурного фонду в особі голови правління Максимова Євгена Івановича за демонстрацію мультфільмів «Микита Кожум’яка» та «Велика котяча втеча», під час перегляду яких діти отримали багато позитивних емоцій.

           
         
         
    30.10.2018 р. Адміністрація Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні та маленькі пацієнти від всього серця дякують колективу Херсонського центру дитячої та юнацької творчості (директор Тавожнянський В.М.) за чудовий концерт.

    В концерті взяли участь:
 • народний хореографічний колектив «Райдуга», керівник Добровольська О.В.,
 • театральний колектив «Арт-клас», «Варіації на тему Ліни Костенко», керівник Біневська С.А.,
 • театральний колектив «Ідея» з виставами «Офелія і театр тіней», «Тук-тук! Хто там?», керівник Вовк В.А.

    Бажаємо Вашому колективу здоров’я, щастя, творчих успіхів!

    

11

    

11

           
         
    08-09 сентября 2018 года состоялась ежегодная отраслевая XII спартакиада работников здравоохранения при поддержке областной организации профсоюзных работников здравоохранения и областного спортивного товарищества «Спартак», которая проходила на берегу моря в пгт Лазурное Скадовского района. В соревнованиях участвовали медицинские работники всей области, в общем соревновались команды из 34 учреждений здравоохранения Херсонской области. О чрезвычайной популярности этого спортивного праздника свидетельствует то, что в первой спартакиаде 2006 года участвовали в соревнованиях всего лишь 11 команд.
    Как всегда, яркой и торжественной была церемония открытия. Приветствие с началом соревнований и пожелания победы прозвучали от директора ДОЗ облгосадминистрации Короленка Виктора Николаевича. Возглавляли нашу команду медиков главный врач Инна Викторовна Холодняк и председатель профсоюзного комитета Александр Григорьевич Брюхно. Участники команды детской областной клинической больницы участвовали в соревнованиях: мини-футбол, пляжный волейбол, настольный теннис, легкая атлетика, шахматы, шашки, и доказали на собственном примере, что физкультура и спорт – залог крепкого здоровья. На протяжении двух дней продолжалась напряженная спортивная борьба спортсменов-медиков, в результате которой мы заняли призовые места в пляжном волейболе (2-е место) и легкой атлетике (3-е место). По мини-футболу наша команда заняла 5-е место. Такие соревнования помогают нашим сотрудникам не только укрепить свое здоровье, но и дарят яркие впечатления и чудесное настроение.
    Кроме того Департаментом здравоохранения было отмечено, что группа поддержки детской областной клинической больницы – наилучшая и самая дружная. Поздравляем победителей и гордимся ими!

    

11

    

11

                
         
   З початку 2018 року у лікарні проводилася значна робота щодо переходу на нову версію стандарту якості ДСТУ ISO 9001:2015, а липні місяці поточного року заклад успішно пройшов сертифікаційний аудит на відповідність надання медичних послуг вимогам нового стандарту. Цей стандарт ввів нові позиції для оцінювання системи управління: лідерство, знання організації, управління ризиками тощо.
     Зовнішні аудитори ДП «Черкасистандартметрологія» оцінили якість та безпечність організації роботи у відділеннях, по всім ключовим направленням підтвердили надання якісних медичних послуг нашим пацієнтам. Було також відмічено, що в процес створення безпечних та комфортних умов перебування для пацієнтів залучені усі працівники закладу від головного лікаря до технічного працівника. Висновки аудиторів підтверджують той факт, що робота щодо якості та створенню безпечних умов, яка проводиться навіть в умовах обмежених резервів дає позитивні результати.
    Визнання відповідності якості надання медичної допомоги міжнародним стандартам - заслуга усього колективу лікарні, але потрібно відмітити, що високий статус потрібно підтверджувати постійно, наглядовий аудит в лікарні буде проводитися щорічно.
    

1

         
   Нове обладнання для дитячої обласної лікарні
     3 липня 2018 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні за участі голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера та директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Віктора Короленка відбулося урочисте вручення нового обладнання, закупленого за кошти обласного бюджету. Відтепер надсучасні апарати штучної вентиляції легень та ультразвукового дослідження працюватимуть у реанімаційному відділенні закладу і допомагатимуть рятувати життя маленьких пацієнтів.
    Досі у відділенні реанімації працювали апарати ШВЛ 2008-2009 року випуску, які вже технічно застарілі і не можуть забезпечити адекватну дихальну підтримку хворим дітям. Новий апарат ШВЛ – найсучасніший у цьому відділенні, універсальний для дітей різних вікових категорій. Наразі новий УЗД апарат вирішив величезну проблему – неможливість обстеження дітей, що знаходяться в реанімаційному відділенні і на штучній вентиляції легень. Він компактний і легко транспортується, тому застосовуватиметься як у реанімації для недоношених і новонароджених, так і в реанімації для старших діток.
    «На закупівлю цих двох апаратів в обласному бюджеті було передбачено більше ніж 2 млн. грн. Ми хочемо наповнити наші лікарні обладнанням, яке буде діагностувати і лікувати людей. Це пріоритетне завдання обласної ради», - наголосив голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер.
    Про важливість кадрового забезпечення говорив директор Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Віктор Короленко: «Це обладнання найсучасніше на сьогодні, такі апарати працюють в Європі, в Києві. Наше основне завдання – забезпечити сервісне обслуговування цього обладнання, а також його ефективне використання для встановлення стану здоров’я дитини, а це може зробити виключно лікар і або змінити лікування, або призначити щось інше».
    Головний лікар дитячої обласної лікарні Інна Холодняк щиро дякувала обласній раді, депутатському корпусу обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров’я за допомогу закладу протягом останніх років: «У нас відремонтовано покрівлю, закуплено сучасні реанімобілі, апарати ШВЛ. Це значний внесок у покращення якості надання медичної допомоги».
    

11

               
         
   14 червня 2018 року на базі КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР відбулася заключна науково-практична конференція 2017-2018 року для лікарів Херсонщини «Актуальні питання педіатричної практики», яку організувала та провела кафедра педіатрії №3 з післядипломною підготовкою Одеського національного медичного університету.

     З доповідями та презентаціями виступили: завідувач кафедри д.мед.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України Зубаренко Олександр Всеволодович, к.мед.н., доцент Горностаєва Наталя Юріївна, к.мед.н., доцент Кравченко Тетяна Юріївна, к.мед.н., доцент Васильченко Лілія Вікторівна, к.мед.н., доцент Копійка Ганна Кузьмівна, ст. науковий співробітник Ковальов Олександр Степанович, аспіранти кафедри Лузан Валерія Вадимівна та Коваль Лариса Іванівна, а також асистенти кафедри - лікарі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні. У конференції взяли участь 102 спеціалісти з усієї області – лікарі-педіатри, лікарі-неонатологи та лікарі загальної практики сімейної медицини. Після закінчення конференції її учасники отримали сертифікати.
    Робота конференції була, як завжди, конструктивною та плідною, а доповіді - досить актуальними, цікавими, з висвітленням останніх досягнень медичної науки. Після закінчення відбулося жваве обговорення проблем сучасної педіатрії.
    Щиро вдячні доповідачам.
    

111

         
    Вітаємо з присвоєнням почесного звання «Заслужений лікар України»!

    За вагомий внесок в організацію охорони здоров’я дітей Херсонщини, високий професіоналізм, відданість справі медицини заступнику головного лікаря з хірургічної роботи, лікарю дитячому анестезіологу КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР Бурдовіцину Віктору Степановичу указом Президента України присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».
    Шановний Вікторе Степановичу! Щиро вітаємо Вас з професійним визнанням - високою державною нагородою. Прийміть наші слова подяки за Вашу наполегливу працю, щирість, чуйність, уважність, вимогливість до себе і підлеглих. За те, що Ви завжди знаходите час, щоб підтримати колег, порадити, допомогти.
    Щиро зичимо Вам, шановний Вікторе Степановичу, міцного здоров’я, подальших успіхів у збереженні здоров’я дітей, наснаги, а також здійснення усіх ваших надій та планів. Нехай завжди у вашій оселі буде достаток і злагода, у справах - мудрість і натхнення, у серці – тепло від людської вдячності.

111

              
         
   26 травня 2018 року у місті Олешки на базі клубу «Grand Prix» відбувся фестиваль «Мистецька толока», організований Херсонським обласним Центром народної творчості.
     Місією фестивалю стало впровадження сучасних форм проведення дозвілля на основі національних українських традицій і звичаїв. Родзинкою цього заходу став кулінарний фестиваль найсмачнішої та найкориснішої страви української кухні «ТАВРІЯ БОРЩ». Це був відкритий конкурс-змагання з приготування борщу як для любителів, так і для професіоналів кулінарного мистецтва, після чого проводилася дегустація. Присутні мали можливість не тільки скуштувати цю унікальну автентичну страву, але і відчути буття і сучасність традиції, ставлення до основи національної кухні, що символізує смак, здоров’я, добробут, домашній затишок, родину.
    Під девізом «Мінздрав пропонує борщ дитячої обласної клінічної лікарні - корисний для здоров’я» команда Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні на чолі з головним лікарем Інною Вікторівною Холодняк проводила презентацію свого борщу під назвою «Горщик здоров’я». Наш борщ вдався на славу !
    Крім того, під час фестивалю Благодійною організацією «Фонд громади міста Херсон «Захист» проводилася Благодійна акція, в результаті якої благодійна скринька лікарні поповнилася коштами на придбання медичного обладнання для гематологічного відділення.
    Колектив лікарні та шеф-кухар Оксана Нешпіль були нагороджені дипломами за участь у фестивалі та в номінації «За активну творчу позицію». Гості фестивалю та учасники отримали заряд позитивних емоцій та чудовий святковий настрій.
    

11

11

               
         
   25 травня 2018 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбувся День донора. 30 медичних працівників закладу, які відповідали необхідним медичним вимогам, виявили бажання здати кров. День донора у лікарні вже став традиційним. Багато хто став постійним донором і завжди долучається до такого заходу. Таким чином обласна «скарбниця крові» поповнюється і зусиллям наших медиків. А це гарантія того, що ще кілька людських, дитячих життів буде врятовано. Своїм вчинком у цій шляхетній справі медичні працівники лікарні подають приклад гуманності та милосердя, стверджуючи загальнолюдські цінності. Ми щиро вдячні усім, хто відгукнувся на наш заклик.
    

11

               
         
   19 травня 2018 року за підтримки голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва, під егідою голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера відбувся Благодійний забіг «Моє сонце не згасне» на підтримку онкохворих дітей. Під час забігу було зібрано коштів на суму 31 197 грн, на яку буде закуплено медичне обладнання для лікування онкохворих дітей. Колектив лікарні, батьки й наші маленькі пацієнти щиро вдячні усім учасникам за допомогу та підтримку.
    

11

11

               
         
   12 травня - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

1 Дорогі медичні сестри!


У день професійного свята хочеться сказати Вам багато теплих і лагідних слів.
Ви – запорука дитячого здоров’я.
Ви – рятівники у найтяжчі хвилини маленького дитячого життя!
Низький уклін Вам за Вашу невтомну працю та щире і відкрите серце.
Завдяки Вашій турботі та професійній майстерності у батьків з’являється віра та надія на одужання дитини, і це найголовніше.
Від усієї душі бажаємо Вам здоров’я, щастя та безхмарного неба.
Нехай усе у Вас буде добре!


Зі святом Вас, дорогі медичні сестри!


         
   12.04.2018р. Адміністрація Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні висловлює щиру подяку Немчонок Олександру Леонідовичу - керівнику естрадного ансамблю «Ф’южн» школи №12 за проведений концерт для діток, які лікуються в нашій лікарні.
          Шановний Олександре Леонідовичу!
         Ви привезли нам маленьку краплину своєї душі, надію і віру в те, що наші дітки отримають якнайшвидше одужання. Бажаємо Вам і очолюваному Вами колективу подальших успіхів в опануванні вершин майстерності, хай спалахують у Вас яскравими зірочками все нові й нові таланти.

11

               
         
    Продовжуючи українську традицію весняного прибирання присадибних ділянок, озеленення територій, 05.04 2018 р. , саме напередодні Великодня, було організовано акцію «Чистий четвер» у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні.
    До заходу під керівництвом головного лікаря І.В.Холодняк активно долучилися медпрацівники з кожного структурного підрозділу. На чималому подвір’ї закладу лікарі, медсестри, молодші медсестри, технічні працівники висаджували кущі та квіти, обрізали дерева, перекопували грядки, підбілювали стовбури дерев та бордюри, упорядковували територію навколо лікарні.
    Чудовий весняний день, спільна праця, чистота створили у всіх піднесений настрій, викликали багато позитивних вражень та емоцій і не залишили сумнівів, що наша лікарня найкраща. Щиро дякуємо всім, хто взяв участь в акції.

111

         
   4 января 2018 года в Херсонскую детскую областную клиническую больницу пришли с новогодней программой, интересными играми, конкурсами, загадками, Дедом Морозом и Снегурочкой, сказочными героями и подарками руководители Центра внешкольной работы Моргунова Анна Иосифовна со своим театром-студией «Сувенир», Адвокатова Светлана Ивановна с участниками волонтерского клуба «Лидер».
          Выражаем искреннюю благодарность директору Свинаренко Ирине Павловне, руководителям кружков и их воспитанниками за проведенную на высоком профессиональном уровне развлекательную программу. Желаем Вам и Вашему коллективу счастья, здоровья, успехов в Новом Году.

11

11

               
         
   20 декабря 2017 года ко Дню Святого Николая, театральный коллектив Херсонского центра детского и юношеского творчества «АртКласс», руководитель Биневская Светлана Анатольевна, порадовал детей, приходящих лечение в Херсонской детской областной клинической больнице, спектаклем «Николай шагает по Земле» и демонстрацией мультфильма о добрых делах Святого Николая. В перерывах между действиями с детьми проводились интересные игры и конкурс загадок.

11

          Администрация детской областной клинической больницы выражает искреннюю благодарность директору Херсонского центра детского и юношеского творчества Тавожнянскому Валерию Михайловичу, руководителю театрального коллектива «Арткласс» Биневской Светлане Анатольевне, а также детям, задействованным в представлении, за интересную и познавательную праздничную программу.

11

               
         
   18 декабря 2017 года ко Дню Святого Николая, Новому Году и Рождественским праздникам больным детям детской областной клинической больницы были подарены яркие новогодние композиции, созданные умелыми руками учеников херсонских школ на конкурс «Букет вместо елки». Дети с восхищением их рассматривали, фотографировались на их фоне и радовались наступающим праздникам.
          Администрация детской областной клинической больницы выражает искреннюю благодарность директору Херсонского центра детского и юношеского творчества Тавожнянскому Валерию Михайловичу и всему его коллективу, а также всем учащимся, умелыми руками которых были созданы новогодние поделки, за доставленную радость детям, которые вынуждены проводить праздники на больничной койке.

11

11

               
   С 2009 года в мире отмечают Международный день недоношенных детей, который был основан 17 ноября по инициативе Европейского фонда ухода за новорожденными детьми. День белых лепестков - называют его во всем мире, подчеркивая особую хрупкость и незащищенность детей, которые родились преждевременно.
     Как известно, все новорожденные дети очень уязвимые, а преждевременно родившиеся - в особенности. Сложность работы с этими детьми состоит в том, что большинство из них имеют сопутствующие проблемы со здоровьем. Как правило, нарушение дыхательных функций - синдром дыхательных расстройств, асфиксии разной степени тяжести. А недоношенные с экстремально низкой массой тела относятся к группе высочайшего риска по формированию органической патологии в виде церебрального паралича, слепоты, глухоты, задержки ментального развития, расстройств аутистичного спектра, социоэмоциональных проблем, а также постнеонатальной смертности. Выхаживание и лечение недоношенных детей довольно продолжительное и дорогостоящее, требует специального технического оснащения отделений для преждевременно родившихся малышей. Для этого необходимы серьезные материальные затраты на сложное электронное оборудование (инкубаторы, мониторы, пульсоксиметры и т.п.), которое позволяет не только создать для ребенка условия, приближенные к внутриутробным, но и выполняют часть еще не сформированных функций организма: помогают ребенку дышать, получать питание, контролировать частоту сердечных сокращений, поддерживать нормальную температуру тела. Даже после выписки такие дети требуют продолжительной реабилитации и медицинского сопровождения, главное - профессионально наблюдать за их развитием.

11

     Отделение для выхаживания новорожденных недоношенных детей Херсонской детской областной клинической больницы было создано и начало свою работу как самостоятельное в 1993 году. Расположенное в корпусе для новорожденных и детей раннего возраста, функционирует на 20 коек и работает по принципу "Мать - дитя". В отделении работают врачи- неонатологи высшей категории: Бакина Наталия Владимировна - заведующая отделением, главный внештатный неонатолог ДОЗ облгосадминистрации, Скляр Алина Александровна, Мендель Майя Анатольевна. Ежегодно здесь выхаживают и лечат около 300 недоношенных детей, треть от всех госпитализированных - это дети, переведенные из отделения реанимации новорожденных. Среди госпитализированных в отделение до 5 % - глубоко недоношенные дети. После выписки из стационара, недоношенных малышей, которые родились с маленькой и чрезвычайно маленькой массой тела, ставят на учет в кабинете катамнестического наблюдения, который функционирует в консультативной детской поликлинике с 2010 года. Педиатром кабинета ведется картотека, проводится мониторинг состояния здоровья недоношенных детей. Это позволяет своевременно выявлять отклонения в сенсорном, моторном, когнитивном и социоэмоциональном развитии, использовать методы ранней реабилитации и снизить уровень инвалидизации глубоко недоношенных детей. Ежегодно кабинет посещают около 400 детей.
     В больнице такой праздник отмечают впервые и говорят, что будут праздновать его ежегодно. Отделение для выхаживания новорожденных недоношенных детей украсили цветами и воздушными шариками. На изготовленном стенде фотографии деток, которые здесь выхаживались и лечились, это девочки и мальчики - тройняшки, детки до 1000гр.

      «Недоношенность - это не приговор, это дети, которых надо выхаживать и бороться за их жизнь и здоровье. Мы работаем не только для того, чтобы детки выжили, нас беспокоит и качество их жизни. Каждая успешная история и здоровый недоношенный ребенок - это результат неутомимой работы врачей, внедрения передовых технологий и использования современного оборудования», - рассказывает заведующая отделением Бакина Наталия Владимировна. 1

1      "Рождение недоношенного ребенка - это серьезный стресс для родителей, которые нуждаються не только в качественном лечении их малышей и материальной поддержке, но и психологической помощи. К рождению ребенка нужно готовиться. Разные инфекции, употребление спиртного, курение могут отобразиться на здоровье ребенка. Поэтому следует помнить, что здоровье доношенного здорового ребенка зависит от здоровья будущих родителей", - заметила главный врач Холодняк Инна Викторовна.
               
         
   14 листопада 2017 року до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітали вихованці Херсонського центру дитячої та юнацької творчості з піснями та міні-виставами:
 • «Не буду просити пробачення» (театр «АртКлас», керівник Біневська С.А.),
 • «Офелія. Театр тіней» (театр «Ідея», керівник Вовк. В.А.).
          Висловлюємо подяку керівництву та колективу Центра за проведення благодійного заходу, що надало дітям чудовий настрій та позитивні емоції.

11

               
         
   26 жовтня поточного року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбулося урочисте вручення високовартісного (на суму 1,2 млн.грн) сучасного лабораторного обладнання – автоматизованих біохімічного та гематологічного аналізаторів.

1 1

     Кошти були зібрані під час проведення благодійної акції «Допомагати просто». Придбане обладнання дасть змогу проводити обстеження дітей відповідно до Європейських стандартів. Це вже третя благодійна акція, яка проводиться адміністрацією Приватбанку.

1

               Щиро вдячні клієнтам та Адміністрації Приватбанку за надану допомогу.
         
         
   V съезд нефрологов Украины проходил 21-22 сентября в Виннице.
     231 делегат, из них 70 детских нефрологов;7 пленарных заседаний;49 докладов ;симпозиум молодых ученых. Основные направления работы съезда:
 • Организационные вопросы ассоциации нефрологов Украины. Проведены:
  • отчет; выборы нового состава правления,
  • слияние с ассоциацией специалистов по трансплантации почки.
 • Утверждение новых редакций классификаций почечной патологии: клинических и морфологических,
 • Обсуждение фундаментальных проблем нефрологии,
 • Отработка протокола и мониторинга пациентов с хронической почечной недостаточностью,
 • Обмен опытом с Белорусью по организации трансплантации почки у детей и взрослых пациентов.

1

         
   Сентябрь нынешнего стал «урожайным» на нефрологические форумы.
     Два значительных события:
 • международная конференция "REENA 2017. Клинический случай в нефрологической практике" под патронатом Европейской ассоциации детских нефрологов.
 • V съезд нефрологов Украины.
     Нефрологи больницы стали активными участниками этих важных слетов специалистов, задействованных в организации и оказании помощи больным нефрологического профиля в нашей стране.
     Первый форум состоялся 15 сентября в Ирпене под Киевом. В его программе много внимания было уделено наиболее частым причинам ХБП (хронической болезни почек) у детей, распространенность которой составляет 40-50 случаев на 1млн. детского населения и этиологическая структура принципиально отличается от таковой у взрослых; определению общих подходов к лечению.
     Отмечено, что до 60% ХБП у детей составляют структурные аномалии, объединенные понятием CACUT-синдрома и 20%-гломерулярные болезни. Ранняя их диагностика, комплексная терапия с включением препаратов моноклональных антител, своевременная хирургическая коррекция позволяют продлевать компенсированное функциональное состояние почек и пролонгировать додиализный период хронической почечной недостаточности.

1   1

         
   14-15 вересня 2017 року у м. Запоріжжі відбувся XІ-й Всеукраїнський конкурс професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-Професіонал». Конкурс був заснований ще у 2007 році МОЗ України з метою підвищення рівня підготовки медичних спеціалістів, підняття престижу медичної сестри в Україні.
     У складі учасників з 21 регіону України Херсонщину представляла медична сестра хірургічного відділення КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР Стадник Олена – переможець обласного фахового змагання «Краща медична сестра 2017 року».
     Протягом 2-х днів учасниці конкурсу проходили онлайн-тестування, складали іспит на перевірку якості гігієнічної обробки рук, демонстрували професійну майстерність у виконанні практичних навичок з терапії, хірургії, педіатрії. Змагання проводилося на базі Запорізького медичного базового коледжу, де знання та майстерність конкурсанток оцінювало професійне журі.
     Стадник Олена гідно захищала честь медичних закладів Херсонщини та довела, що відмінно володіє теоретичними знаннями та професійною практичною підготовкою. За результатами XІ-го Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-Професіонал» Олена Стадник зайняла почесне ІІ місце та була нагороджена Дипломом Міністерства охорони здоров’я України «Переможець».
    Вітаємо Стадник Олену з перемогою!
     Бажаємо невичерпного джерела енергії, сили, наснаги для подолання нових професійних висот!


1 1 1

         
   09-10.09.2017 г. XI ОБЛАСТНАЯ СПАРТАКИАДА РАБОТНИКОВ ЗДРАВООХРАНЕНИЯ
       Спортивная команда медиков КЗ «Херсонская детская областная клиническая больница» ХОР приняла активное участие в соревновании XI областной Спартакиады работников здравоохранения, которое проходило 9-10 сентября 2017 года в пгт. Лазурное на базе детского оздоровительного лагеря «Парус».
       Спартакиада была организована Департаментом здравоохранения, управлением молодежи и спорта Херсонского городского совета, областной организацией профсоюза работников здравоохранения при активной поддержке областной организации физкультурно–спортивного общества «Спартак». Традиционно спортивное мероприятие объединило коллективы районных больниц, областных и городских медицинских учреждений, собрав 34 команды из всей области. Организаторы приложили максимум усилия, чтобы соревнование состоялось на высоком уровне, интерестно и запомнилось.
       На торжественной церемонии открытия участников Спартакиады поздравили директор Департамента здравоохранения Короленко Виктор Николаевич, председатель областного межотраслевого совета профсоюзов Петр Лазник, председатель областной организации профсоюза работников здравоохранения Гайдученко Николай Иванович.
       Поддержать нашу команду приехали главный врач детской областной клинической больницы Холодняк Инна Викторовна, а также болельщики – сотрудники больницы.
       В течение двух дней шла напряженная спортивная борьба. Соревнование проводилось за пятью видами спорта: легкая атлетика, мини-футбол, настольный теннис, шахматы, шашки. Кроме заслуженных спортивных наград, все участники и болельщики Спартакиады получили позитивные эмоции, мощный заряд бодрости, энергии и здоровья.
       Эти традиционные соревнования дают нам возможность не только отвлечься от ежедневной изнурительной сложной работы, но и на собственном примере популяризировать здоровый образ жизни и сплачивают коллектив.

1   1

 

         
   20.06.2017 р. Роботу трудового колективу лікарні відзначено подякою від обласної ради.
      20 червня 2017 року з нагоди професійного свята - Дня медичного працівника в актовій залі лікарні відбулися урочисті збори за участю голови Херсонської обласної ради Мангера Владислава Миколайовича. На честь медичних працівників прозвучали теплі слова вдячності за таку нелегку працю, щирі серця та тисячі врятованих дитячих життів.
      Голова Херсонської обласної ради відзначив, що колектив Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні серед найкращих медиків Херсонського регіону і вручив Подяку трудовому колективу лікарні за багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у справу охорони здоров’я населення області, високий професіоналізм, відданість справі, активну громадську позицію та з нагоди відзначення Дня медичного працівника. Побажав усім присутнім міцного здоров’я, миру, злагоди та благополуччя.

1

         
   26.06.2017 р. ПОДЯКА ЗА СПІВПРАЦЮ.
      За плідну співпрацю, активну підтримку та пропагування культури донорства в Херсонській області КУ «Херсонський обласний центр служби крові» ХОР висловлює щиру подяку колективу Херсонської обласної клінічної лікарні.

1

         
   20.06.2017 р. Роботу трудового колективу лікарні відзначено подякою від обласної ради.
      20 червня 2017 року з нагоди професійного свята - Дня медичного працівника в актовій залі лікарні відбулися урочисті збори за участю голови Херсонської обласної ради Мангера Владислава Миколайовича. На честь медичних працівників прозвучали теплі слова вдячності за таку нелегку працю, щирі серця та тисячі врятованих дитячих життів.
      Голова Херсонської обласної ради відзначив, що колектив Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні серед найкращих медиків Херсонського регіону і вручив Подяку трудовому колективу лікарні за багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у справу охорони здоров’я населення області, високий професіоналізм, відданість справі, активну громадську позицію та з нагоди відзначення Дня медичного працівника. Побажав усім присутнім міцного здоров’я, миру, злагоди та благополуччя.

1

         
   16.06.2017 р. ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ НА КРАЩЕ ОФОРМЛЕННЯ ДІЛЯНОК
    З метою поліпшення художньо-естетичного стану та благоустрою території у лікарні другий рік поспіль проводиться конкурс на краще оформлення ділянок, закріплених за підрозділами.
    У конкурсі брали активну участь усі відділення, які підійшли до справи творчо та з неабиякою фантазією. 16.06.2017 року відбулося підведення підсумків І етапу конкурсу, переможцями якого стали:
 • І місце – фізіотерапевтичне відділення;

  1   1

 • ІІ місце – отоларингологічне відділення;

  1

 • ІІІ місце – приймальне, діагностичне та нефрологічне відділення.

  1

    Остаточне підведення підсумків конкурсу та нагородження переможців відбудеться у вересні місяці.
         
   08.06.2017 г. на базе КП «Херсонская детская областная клиническая больница» ХОС состоялась заключительная научно- практическая конференция 2016-2017 учебного года для врачей Херсонской области, которая была проведена кафедрой педиатрии №3 с последипломной подготовкой Одесского государственного медицинского университета. В работе конференции приняли участие около 100 врачей Херсонской области, среди участников конференции было много врачей–интернов. На открытии мероприятия с приветственной речью, словами благодарности коллективу кафедры и пожеланиями дальнейшего сотрудничества выступили Карчевич Татьяна Евгеньевна - главный педиатр ДОЗ облгосадминистрации, Холодняк Инна Викторовна - главный врач Херсонской детской областной клинической больницы.
    Научный потенциал кафедры был представлен: Зубаренко Александром Всеволодовичем – д.мед.н., профессором, заслуженным деятелем науки и техники Украины, Кравченко Татьяной Юрьевной - к.мед.н., доцентом, Васильченко Лилией Викторовной - к.мед.н., доцентом, Горностаевой Наталией Юрьевной - к.мед.н., доцентом, Копейкой Анной Кузьминичной - к.мед.н., доцентом. Участники конференции прослушали 21 доклад по проблемным вопросам педиатрии, 3 из них представили врачи - сотрудники больницы. Конференция была достаточно объемной, содержательной и плодотворной. По завершению состоялось обсуждение докладов. Участники конференции получили ответы на все интересующие их вопросы.

1 11

         
   29.05.2017 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбувся чудовий концерт, який допомогла організувати Біневська Світлана Анатоліївна – керівник Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості. У концерті взяли участь колективи цього центру, а саме: вокальна студія «Унісон» (керівник Усатюк Галина) та народний художній колектив «Райдуга» (керівники Добровольська Олена та Саланська Ольга).
      Висловлюємо щиру подяку за проведену розважальну програму, яка допомогла дітям отримати позитивні емоції під час перебування у лікарні.

11
11

         
   У 2016 році в Україні був започаткований та стартував Міжнародний проект «Я - Українка» - розповідь про берегинь роду, миру, злагоди і гармонії на рідній землі. Проект зібрав понад 120 історій про жінок, які поєднали наполегливу працю і любов до України для її блага та розквіту. Жінок, які невтомною працею возвеличують державу, множать здобутки, зачаровують своєю вдачею, вражають шляхетністю та милосердям. Проект дав можливість розповісти про особистий внесок кожної жінки задля звеличення рідного краю. Заключна частина Міжнародного проекту відбулася 18 травня 2017 року у Будинку офіційних прийомів Уряду м.Київ за участі представників Адміністрації Президента, народних депутатів, органів влади та місцевого самоврядування, громадських організацій. На урочистому засіданні учасницям проекту було присвоєне народне звання «Берегиня України», вручено орден Подяки «За особистий внесок у розвиток України та вірність нації», а також Книгу Пошани «Я - Українка».
    Щиро вітаємо головного лікаря Інну Вікторівну Холодняк - учасницю проекту «Я - Українка» з громадською відзнакою. Бажаємо наснаги на нові звершення. Хай ні на мить не залишають Вас оптимізм, удача, любов рідних людей. Щастя і здоров’я на довгі роки! Ми пишаємося Вами!
      Ваш колектив.

1 1 1

         
   12 травня - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

1 Дорогі медичні сестри!

У день професійного свята хочеться сказати Вам багато теплих і лагідних слів.
Ви – запорука дитячого здоров’я.
Ви – рятівники у найтяжчі хвилини маленького дитячого життя!
Низький уклін Вам за Вашу невтомну працю та щире і відкрите серце.
Завдяки Вашій турботі і професійній майстерності у батьків з’являється віра та надія на одужання дитини, і це найголовніше.


Від усієї душі бажаємо Вам здоров’я, щастя та безхмарного неба.
Нехай усе у Вас буде добре!


         
   С 8 по 14 мая 2017 года на территории Херсонской области, а также по всей территории Украины проходит Неделя безопасности дорожного движения. В этом году она пройдет под девизом «Снизить скорость – сберечь жизнь». Основная цель проведения Недели безопасности – обращение внимания органов государственной власти и общества на «тихую эпидемию» смертности и травматизма в результате дорожно-транспортных происшествий на дорогах, объединение усилий в сфере безопасности и принятие реальных и действующих мер для повышения уровня безопасности дорожного движения. Дорожно-транспортные происшествия являются первой причиной смерти молодежи в возрасте от 15 до 24 лет и второй – среди детей в возрасте от 5 до 14 лет.
    10.05.2017 года в рамках Недели безопасности дорожного движения работники Херсонской детской областной клинической больницы вышли на акцию с плакатами и листовками, чтобы обратить внимание на сложную ситуацию по безопасности дорожного движения. Поскольку безопасность на дороге – это дело каждого, поэтому необходимо придерживаться правил дорожного движения и быть примером для других. Необходимо помнить, что только общими усилиями и сознательным отношением к изучению и выполнению правил дорожного движения можно достичь безаварийной ситуации на дорогах.

1 1

         
   27-28 апреля 2017 года в г. Киеве состоялся ІІІ Всеукраинский съезд детских кардиологов Украины с международным участием. В съезде участвовали и детские кардиоревматологи города Херсона. На сессии «Доктор Хаус» был представлен доклад Козиной Т.В. - главного детского кардиоревматолога Департамента охраны здоровья облгосадминистрации «Клинический случай гемангиомы межжелудочковой перегородки у ребенка». Доклад вызвал оживленную дискуссию. Коллеги с Украины и Польши дали свои советы по поводу дальнейшего ведения таких больных.

1

         
   27 апреля 2017 года в Херсонской детской областной клинической больнице достоялась благотворительная акция по сдаче крови, посвященная Всемирному дню донора. В акции приняли участие 33 сотрудника больницы: врачи, врачи-интерны, медицинские сестры и младшие медицинские работники. Забор крови осуществляла выездная бригада медиков Херсонского областного центра службы крови. Было сдано свыше 14 литров крови. В очередной раз медики больницы собственным примером доказывают обществу, что каждый может помочь спасти человеческую жизнь, может подарить, еще один день рождения, еще одну ночь под звездами, еще одно свидание, еще одну минуту смеха, еще один разговор, еще один шанс….
      Искренне благодарны всем медицинским работникам, которые приняли участие в этом мероприятии.

1 1 1

         
   СУЯ КЗ «Херсонская детская областная клиническая больница» ХОС: Наблюдательный аудит пройден успешно.
      25 апреля 2017 года в Херсонской детской областной клинической больнице был проведен наблюдательный аудит системы управления качеством. Аудиторы провели объективный анализ результативности функционирования системы управления качеством: проверили соответствие внедренной системы требованиям стандарта ISO 9001:2009, а также внутренним требованиям, изложенным в руководстве по качеству, задокументированых методиках выполнения процессов, инструкциях и т.д. Аудит прошел в доброжелательной атмосфере и послужил основанием для последующего развития и усовершенствования системы управления качеством. Аудиторская группа ДП «Черкасский научно-производственный центр стандартизации, метрологии и сертификации», положительно оценила работу больницы и приняла обоснованное решение о продолжении срока действия сертификата качества, выданного в 2016 году.
      Поздравляем коллектив с очередным подтверждением высокого уровня работы больницы.
         
   24-30 апреля 2017 года проводится Европейская неделя иммунизации.
       

       Европейский план действий в отношении вакцин является дорожной картой на пути к будущему, в котором все люди будут свободны от бремени управляемых инфекций.

     Целью Европейской недели иммунизации 2017 г. является повышение осведомленности о важности иммунизации на протяжении всей жизни для формирования и поддержания популяционного иммунитета во всех сообществах по всему Региону.

Вакцины действуют.


Вакцинация защищает здоровье на всех этапах жизни.

      Основные послания № 1 - Иммунизация детей
 • Каждый ребенок имеет право на равную возможность здоровой жизни, а вакцинация является одним из первых важнейших этапов в достижении этой цели.
 • Дети до 5 лет подвергаются особому риску развития серьезных осложнений или даже смерти от управляемых инфекций. Вакцины, вводимые в соответствии с календарем прививок каждой страны, обеспечивают надежную защиту для детей, когда они наиболее нуждаются в этом.
 • Предотвращая дальнейшее распространение болезней, привитые дети помогают оградить от инфекции окружающих их людей. К ним относятся младшие братья и сестры, которые еще слишком малы, чтобы получать прививки, одноклассники со специальными нуждами здоровья, а также бабушки и дедушки.
 • Иммунизация детей против гепатита В на первом году жизни и против вируса папилломы человека (ВПЧ) в пред- подростковом возрасте поможет защитить их от некоторых форм рака и генитальных бородавок в более поздних периодах жизни.
 • Иммунизация детей против патогенов, которые могут вызывать пневмонию, в том числе против гриппа и пневмококковой инфекции, помогает сократить использование антибиотиков, что снижает угрозу формирования устойчивости к противомикробным препаратам.
 • Дикий полиовирус остается эндемичным лишь в трех странах мира. Глобальная ликвидация заболевания - в пределах досягаемости, но это потребует бдительности и поддержания повсеместного высокого уровня охвата иммунизацией для гарантии того, что вирус нигде более не сможет распространяться.
      Основные послания № 2 - Иммунизация подростков
 • Вакцинация важна не только для детей. Ревакцинация и вакцинация против ВПЧ необходима в подростковом возрасте для защиты детей в долгосрочной перспективе.
 • Иммунитет к дифтерии, столбняку и коклюшу может со временем ослабевать, поэтому чтобы оставаться защищенным ревакцинация комбинированной вакциной против коклюша, дифтерии и столбняка необходима в подростковом, а потом и в зрелом возрасте.
 • Ранний подростковый возраст (9-13 лет) предпочтителен для проведения вакцинации против вируса папилломы человека (ВПЧ), что помогает защитить от рака шейки матки, ануса, вульвы, влагалища и пениса. ВПЧ – очень распространенный вирус, передаваемый половым путем, а рак шейки матки стал основной причиной смерти у женщин. Вакцинация, которую предпочтительнее проводить до начала половой активности человека, является первым важным шагом в комплексной профилактике и борьбе с раком шейки матки.
 • Подростковый возраст – это также время для «иммунизации вдогонку» вакцинами от болезней, опасных в любом возрасте, в том числе кори, краснухи, столбняка, дифтерии и менингита. Девушки должны быть особенно осведомлены об опасности краснухи для плода и обязательно сделать прививку от краснухи до наступления беременности.
      Основные послания № 3 - Иммунизация взрослых
 • Вакцины обеспечивают защиту в любом возрасте. Своевременная и полная вакцинация защищает вас и окружающих людей от серьезных и потенциально смертельных заболеваний.
 • Многие люди восприимчивы к кори и другим управляемым инфекциям, не осознавая этого. В последние годы плановые календари прививок были значительно расширены, и многие из сегодняшних взрослых не были привиты современными вакцинами в молодом возрасте.
 • Со временем защита, обеспечиваемая некоторыми вакцинами, ослабевает. Для обеспечения пожизненной защиты необходима ревакцинация против дифтерии и столбняка во зрелом возрасте.
 • Некоторые виды вакцин рекомендованы определенным группам риска в силу возраста, профессии, образа жизни или состояния здоровья. Имеется в виду вакцинация беременных женщин против гриппа, коклюша и столбняка, вакцинация пожилых людей против гриппа и, в некоторых странах, против опоясывающего лишая, а также вакцинация против гепатита В и менингококковой инфекции для медицинских работников, подверженных риску заражения.
 • Здоровые взрослые, заразившиеся управляемыми инфекциями, могут передавать их другим восприимчивым лицам с высоким риском серьезных осложнений (дети до года, лица с иммунодефицитами, а также пожилые старше 65 лет).
 • Если вы не получили все прививки, предусмотренные действующим календарем прививок вашей страны, или не уверены в своем прививочном статусе, обратитесь к своему врачу за советом относительно необходимых вам вакцин.
      Основные послания № 4 - Иммунизация медработников
 • Привитые медработники защищают себя и своих пациентов от управляемых инфекций.
 • Медработники подвержены особому риску заражения инфекционными заболеваниями, а также передачи их своим пациентам. ВОЗ рекомендует, чтобы медработники:  
  • были полностью привиты против кори, краснухи, полиомиелита и ветряной оспы;
  • получали ежегодную прививку против сезонного гриппа;
  • получали ревакцинацию против дифтерии каждые 10 лет;
  • были привиты против гепатита В и менингококка при наличии риска заражения.
   
 • Будучи своевременно и полностью привитыми, медработники демонстрируют своим пациентам важность вакцинации.
 • Отношение медработников к вакцинации оказывает сильное влияние на пациента / родителя при принятии решений. Врачи, медсестры и акушерки играют важную роль в советах пациентам относительно необходимости вакцинации.

         
   09-10 марта 2017 года нефрологи ДОКБ приняли участие в ежегодном форуме, посвященном международной кампании «Всемирный день почки». Кампания нынешнего года года проходит под лозунгом «Почки и ожирение». Ожирение статистически достоверно уменьшает продолжительность жизни.
      По данным ВОЗ 2015г. 42 млн детей до 5 лет имеет ожирение и избыточную массу. Избыточная масса является триггером запуска поражения почек, которое выражается в развитии клубочковой гиперфильтрации и эндотелиальной дисфункции. Что в конечном итоге приводит к сегментарно-фокальному нефросклерозу.
      У пациентов хронической болезнью почек ожирение увеличивает кардиоваскулярные риски; ускоряет прогрессирование хронической почечной недостаточности. Вот почему важно использовать весь арсенал методов коррекции избытка жировой ткани: диету, активный образ жизни, ренопротекцию, управление и ликвидацию артериальной гипертензии и метаболических нарушений.

1 1

         
   14 марта 2017 года в конференц-зале Херсонской детской областной клинической больницы состоится научно-практический семинар "Первазивные нарушения развития в детском возрасте". Начало в 11-00.
      ДОКЛАДЧИКИ:
      Горб Анатолий Леонидович, главный внештатный детский невролог ДЗ Херсонской облгосадминистрации, заслуженный врач Украины - "Расстройства аутистического спектра - актуальные вопросы распространеннности и диагностики",
      Марценковский Игорь Анатольевич, к.м.н., зав. отделом психических расстройств детей и подростков Украинского научно-исследовательского института социальной и судебной психиатрии и наркологии МОЗ Украины, г.Киев, главный внештатный детский психиатр МОЗ Украины - "Расстройства аутистического спектра: ранняя диагностика, терапия, коморбидность первазивных нарушений развития с эпилепсией, РДУГ, аффективными, тревожными и поведенческими расстройствами: двойная диагностика и терапевтические стратегии ".

        Уважаемые, дорогие женщины!

                  По случаю Вашего празника – Международного женского дня 8 Марта примите искренние поздравления от коллектива Херсонской детской областной клинической больницы с пожеланиями вечной молодости и неувядающей красоты, крепкого здоровья, семейного счастья и большой любви!
                  Пусть первые весенние лучи принесут Вам солнечное тепло, благополучие и надежду на лучшее. Пусть этот день будет для Вас полным счастливых улыбок и приятных забот!

С уважением, коллектив ХОДКБ
         
   01 марта 2017 года в Херсонской детской областной клинической больнице состоялся итоговый медицинский совет на тему: «Итоги деятельности больницы в 2016 году и задачи на 2017 год».
      В работе принимали участие: заместитель начальника управления – начальник отдела развития и контроля качества медицинской помощи населению, аккредитации управления лечебно-профилактической помощи населению, медицинских кадров и обращений граждан Департамента охраны здравоохранения Н.В. Шахман, администрация и сотрудники больницы, председатель профсоюзного комитета.
      С докладами выступили: главный врач Холодняк И.В., представитель руководства по качеству, заместитель главного врача по медицинской части Тройнякова В.И., заместитель главного врача по поликлинической работе Марченко Н.М. Главный врач проанализировала основные показатели деятельности больницы, отметила, что 2016 год был очень результативным, в частности внедрена система управления качеством в соответствии с требованиями ISО 9001:2009, проведен внешний аудит и получен сертификат ISО, подтвержден статус «Больница, доброжелательная к ребенку», подтверждена высшая аккредитационная категория. Инна Викторовна обозначила приоритетные направления и указала на проблемы нуждающиеся в решении на 2017 год.
      Заместитель главного врача по медицинской части Тройнякова В.И. довела до сведения присутствующих Критический анализ руководства по качеству, где охарактеризовала внедренную систему управления качеством в соответствии с требованиями ISО 9001:2009, оценила возможности улучшения и обозначила потребности в изменениях СУЯ, в. т. ч. политики и целей в области качества.
      Заместитель главного врача по поликлинической работе Марченко Н.М. доложила об организации, возможностях, уровне и качестве оказания поликлинической консультативной помощи детскому населению области.
      С заключительным словом к присутствующим обратилась заместитель начальника управления – начальник отдела развития и контроля качества медицинской помощи населению, аккредитации управления лечебно-профилактической помощи населению, медицинских кадров и обращений граждан Департамента охраны здравоохранения Н.В. Шахман и поблагодарила коллектив за плодотворную работу, пожелала успехов и вдохновения в труде.
  Основные задачи, которые стоят перед коллективом больницы на 2017 год:
 • обеспечение в полном объеме высококвалифицированной стационарной и поликлинической медицинской помощью детского населения области в возрасте от 0 до 18 лет;
 • повышение удовлетворенности пациентов качеством оказания медицинской помощи;
 • принятия эффективных мер по снижению показателей летальности;
 • внедрение в практику инновационных методов диагностики и лечения больных детей;
 • успешное проведение внешнего подтверждающего аудита по сертификационной системе управления качеством;
 • изучение, обобщение и внедрение опыта работы лучших лечебно-профилактических учреждений.
         
   16 января 2017 года в Херсонской областной детской клинической больнице состоялась торжественная церемония вручения компанией «Данон» в Украине совместно с партнерами медицинского оборудования (ультразвукового аппарата), которое было отремонтировано за счет средств от благотворительной акции «Пробег с верой в сердце». Уже седьмой год подряд Пробег поддерживает больницу, помогает обеспечить оказание качественной и своевременной помощи маленьким пациентам. За эти годы благодаря всем участникам улучшились технические возможности обследования, лечения и реанимации детей с пороками сердца. Это замечательный пример социально ответственного бизнеса и всех неравнодушных людей ради спасения детских жизней.
      Почетные гости: председатель городского совета Миколаенко В.В., директор завода «Данон-Днипро» Михаил Юзва, заместитель директора Департамента здравоохранения облгосадминистрации Бондарева Л.В., во время передачи оборудования выступили с пожеланиями успехов в диагностике и лечении. Мы искренне благодарны всем, кто принял участие и был привлечен к этому благородному, доброму делу.

1 11

         
   19 декабря 2016 года детскую областную клиническую больницу посетил детский театр Херсонского Центра детского и юношеского творчества «АртКласс» (учащиеся школ №5 и №46) с руководителем Биневской Светланой Анатольевной и провел благотворительное мероприятие «Святой Николай шагает к нам» в рамках благотворительной акции «Чужих детей не бывает». Администрация больницы сердечно благодарна за проявление милосердия и заботы о наших маленьких пациентах.

1 11

         
      05 января 2017 года в Херсонскую детскую областную клиническую больницу пришли актеры с интересным новогодним спектаклем и подарками. Дети, в свою очередь, проявили таланты, читали новогодние стихи, отгадывали загадки, принимали активное участие в конкурсах. Праздник очень понравился нашим маленьким пациентам.

1 1 1

         Администрация и коллектив воспитателей выражают искреннюю благодарность руководителю библиотеки-филиала №5 (для детей) Херсонской ЦБС Пугачевой Людмиле Николаевне и общественному спонсору просветительского Фонда «Международное партнерство», который возглавляет Тугарина Ирина Витальевна. Желаем Вам и Вашему коллективу здоровья и дальнейших успехов в воспитании молодежи.

11

         
      04 января 2017 года в Херсонской детской областной клинической больнице состоялся Новогодний праздник с Дедом Морозом, Снегурочкой и сказочными героями. Благодаря руководителям Херсонского центра внешкольной работы Моргуновой Светлане Иосифовне, Адвокатовой Светлане Ивановне, театру-студии «Сувенир» и волонтерскому центру «Лидер» проведены творческие выступления, конкурсы, развлекательные номера с сюрпризами и подарками.
        Сердечно благодарим за чудесное выступление. Желаем Вам и возглавляемому Вам коллективу дальнейших успехов в освоении вершин мастерства, здоровья, счастья, творческих успехов.

1 11

         
      19 декабря 2016 года к Дню Святого Николая в гематологическом отделении Херсонской областной детской клинической больницы был проведен утренник с вручением подарков больным детям, а для актового зала и фойе больницы и поликлиники приобретены новогодние елки.
        Администрация больницы благодарит Тарас Металл (ООО «Викона 8») за поздравления, понимание и душевное отношение. Ваша благотворительная помощь спасает жизни наших маленьких пациентов. Ваш пример укрепляет в нас веру в непобедимость добра. Желаем здоровья, человеческого счастья и радости!

1 1

         
  21 декабря 2016 г. в Херсонскую областную клиническую больницу пришли студенты волонтерского центра «Власний вибір» с руководителем Югай Еленой Валерьевной.
         Уже не один год студенты 111 группы факультета культуры и искусства приезжают к нашим детям со Святым Николаем и новогодней сказкой. Посещая новогодний спектакль, дети получают позитивные эмоции, которые помогают им быстрее выздоравливать.
         Дорогие наши друзья! Мы благодарны вам за праздничное настроение. Желаем Вашему коллективу здоровья, счастья, творческих успехов. Пусть Ваш благородный труд приумножает добро на Земле!

1 11

    
         
      20 декабря 2016 года Администрация детской областной клинической больницы выражает искреннюю благодарность директору Херсонского центра детского и юношеского творчества Тавожанскому Валерию Михайловичу и методистам Коваленко Инне Владимировне, Василенко Ларисе Михайловне, Козуб Наталье Марковне за работы, созданные умелыми руками учеников школ «Букет вместо елки».
         Яркие новогодние композиции украсили игровые комнаты больницы. Дети любовались новогодними поделками, с удовольствием фотографировались на их фоне, радовались наступающим праздникам.

1 1

         
  19 декабря 2016 г. в Херсонской детской областной клинической больнице состоялось торжественное событие - вручение медицинского транспорта и оборудования, в частности двух реанимобилей, одного рабочего места в отделение анестезиологии с палатами интенсивной терапии для новорожденных, недоношенных детей и лапароскопического оборудования для проведения хирургических вмешательств, которое было приобретено за средства медицинской субвенции на сумму 8,6млн. гривен.

11

Почетные гости: председатель областной государственной администрации Гордеев А.А., председатель областного совета Мангер В.Н., директор Департамента охраны здоровья облгосадминистрации Короленко В.Н. во время передачи оборудования выступили с пожеланиями успехов в лечении. Символическим есть то, что это событие происходило в День Святого Николая.

11

    
         
  1 декабря 2016 г. в актовом зале Херсонской детской областной клинической больницы состоялась научно-практическая конференция для педиатрической сети области и врачей общей практики семейной медицины. С докладами выступили: заведующий кафедрой педиатрии №2 НМАПО им. П.Л. Шупика профессор Бережной В.В. и доцент кафедрой Козачук В.Г. Во время конференции освещены современные аспекты лечения острых респираторных инфекций у детей, проблемы дефицита витаминов и микроэлементов в детском возрасте. Конференция прошла интересно, активно обсуждались проблемы современной педиатрии.

1 11

    
         
  24.11.2016 г.   Когнитивные расстройства у человека – это особенные изменения, которые возникают в его познавательной деятельности и проявляются снижением памяти, ухудшением умственных способностей в сравнении с изначальным личностным уровнем. Об этих расстройствах говорят, когда есть снижение мнестико-интелектуальных способностей относительно индивидуальной нормы для данного пациента. У ребенка это те случаи, когда эти функции не розвиваются или же розвиваются из задержкой разной степени.
         Именно этой теме была посвящена ХІ Межрегиональная научно-практическая конференция «Нарушения когнитивного развития у детей», которая состоялась 24 ноября 2016 года в Херсонской детской областной клинической больнице. С докладами выступили:
 • Кирилова Л.Г. – доктор медицинских наук, научный руководитель отделения психоневрологии для детей первых 3-х лет жизни с перинатальным поражением нервной системы ГУ «ИПАГ НАМН Украины», Киев, президент Ассоциации детских неврологов Украины;
 • Горб А.Л. – заслуженный врач Украины, врач-невролог детский высшей категории, главный внештатный детский невролог ДОЗ Херсонской облгосадминистрации, вице-президент Ассоциации детских неврологов Украины;
 • Горанский Ю.И. – доктор медицинских наук кафедры нейрохирургии и неврологии Одесского национального медицинского университета, главный невролог ДОЗ Одесской облгосадминистрации;
 • Блинова Е.Е. – доктор психологических наук, профессор, заведующая кафедрой общей и социальной психологии ХГУ;
 • Карпухина Ю.В. - кандидат биологических наук, доцент кафедры здоровья человека ХГУ;
 • Васильева Н.О. - кандидат биологических наук, доцент кафедры коррекционного образования ХГУ;
 • Онищенко С.Е. – главный генетик ДОЗ Херсонской облгосадминистрации;
 • Миронова Н.А. – врач-психиатр ХОДКБ.

1 1

                  В конференции участвовали: врачи-педиатры, неврологи, психиатры, студенты ХГУ.
         Работа конференции как всегда была интересной, конструктивной и плодотворной. Докладчики и участники конференции пришли к выводу, что нарушения когнитивного развития у детей имеют высокую распространенность как самостоятельные заболевания, так и в структуре других назологических форм болезней. Ранняя диагностика нарушений когнитивного развития возможна лишь при условии консолидации усилий специалистов учреждений охраны здоровья, образования, социальной защиты, стандартизации диагностических и реабилитационных мероприятий.

11

         
  17 листопада 2016 р. У рамках Десятиліття дії із забезпечення безпеки дорожнього руху 2011-2020 р.р. в усьому світі проводяться Тижні безпеки дорожнього руху, метою яких є привернення уваги суспільства до проблеми травматизму та смертності на дорогах, а найголовніше - пошук шляхів вирішення цієї проблеми.
         Щорічно у світі в результаті дорожньо-транспортних пригод помирає 186300 дітей, тобто понад 500 дітей щодня. Сумною є і статистика по Україні. Так, згідно з даними Міністерства внутрішніх справ України, щорічно внаслідок ДТП гине 200-250 дітей. Дуже прикро, що більшість цих випадків можна було попередити.
         Дорожньо-транспортні пригоди відносяться до чотирьох найпоширеніших причин смерті у дітей у віці старше 5–ти років.
         За ініціативи МОЗ України та за участі Міністерства внутрішніх справ, інших міністерств та відомств з 14 по 20 листопада 2016 року в Україні проводиться другий етап Тижня безпеки дорожнього руху, мета якого - підвищення рівня обізнаності населення щодо безпеки на дорозі, особливо дітей, попередження дорожньо-транспортного травматизму, медичного забезпечення безпеки дорожнього руху тощо.
         Більш безпечні дороги для усіх - це більш безпечні дороги і для дітей. Наголошено на 10 стратегіях забезпечення безпеки дорожнього руху для дітей, а саме:
 • контроль швидкості;
 • скорочення випадків керування транспортними засобами в стані сп’яніння;
 • використання захисних касок велосипедистами і мотоциклістами;
 • використання спеціальних сидінь для перевезення дітей в автомобілі;
 • поліпшення здатності бачити дитину і бути видимим;
 • посилення дорожньої інфраструктури;
 • пристосування конструкції автомобіля;
 • зменшення ризиків для молодих водіїв;
 • надання належної допомоги постраждалим дітям;
 • спостереження за дітьми поблизу доріг.
                        Працівники КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР взяли активну участь у Тижні безпеки дорожнього руху, зокрема було підготовлено виступ по обласному радіо та 17 листопада 2016 року об 11-00 проведено акцію з виходом на проїжджу частину вулиці Української з листівками та плакатами, що попереджають пішоходів та водіїв про безпеку на дорогах.

1 11

    
         
      16 ноября 2016 года в актовом зале Херсонской детской областной клинической больницы состоялась торжественное посвящение в профессию молодых специалистов.
         Коллектив больницы встречал молодых специалистов бурными аплодисментами и цветами, главный врач больницы Холодняк Инна Викторовна в своем обращении пожелала им профессионального роста, творческих достижений и, по традиции, приняла их в свой коллектив хлебом и солью. Также с искренними приветствиями выступили заместитель главного врача с медсестринства Марченко Ирина Анатольевна, председатель профсоюзного комитета Брюхно Александр Григорьевич и колеги. Были продемонстрированы фильм и слайды о жизни и традициях коллектива, а молодые специалисты в знак благодарности продемонстрировали свои творческие способности в песнях и танцах.

1 1

1 1

         
      11 ноября 2016 года в актовом зале КЗ «Херсонская детская областная клиническая больница » ХОС состоялась благотворительная акция дарения благотворителями и мебельным арт-центром «NICOLAS» мебели и постельного белья для отделений больницы. Улучшеные условия пребывания помогут нашим пациентам поскорее преодолеть болезни.

1 1

         Коллектив и администрация больницы, пациенты и их родители выражают искреннюю благодарность за оказанную помощь и желают своим благодетелям крепкого здоровья, успехов и постояного роста делового имиджа . Пусть Господь Бог сторицей отблагодарит Вас за понимание и поддержку.

1 1

         
      13 жовтня 2016 року в Херсонській ДОКЛ відбулася подія, присвячена Всесвітньому дню артриту. У нашій області проживає біля 80 дітей, хворих на Ювенільний артрит. Це діти, віком від 1-го до 18 років. На сьогодні це ще невиліковне захворювання. Ще 10-15 років тому діагноз Ювенільного артриту прирікав дітей на інвалідність. Хвороба невпинно прогресувала, вражала суглоби, призводила до незворотніх змін. Життя дітей і сім’ї мінялося: вони не могли відвідувати дитячі заклади, не могли займатися спортом, багато дітей переставали рости. На сьогодні у світі існують ефективні ліки, які контролюють хворобу. Діти можуть ходити до школи, ростуть і розвиваються. Зовні вони нічим не відрізняються від ровесників, проте мають отримувати ліки і бути під постійним наглядом лікаря. Препарати для лікування Ювенільного артриту дороговартісні. На рік для лікування однієї дитини потрібно біля 400 000 гривень. Держава на сьогодні не забезпечує в повному обсязі всіх, хто потребує такого лікування. У багатьох областях України (наприклад, Львівській, Кіровоградській, Київській) існують місцеві програми, які повністю забезпечують потребу дітей в лікуванні.
     Державна програма забезпечила в нашій області менше половини від потреби. На сьогодні всі вони вже використані.
     Саме з метою привернути увагу спільноти і керівництва області до проблеми дітей з Ювенільним артритом Департамент охорони здоров’я ініціював цей захід. В ньому взяли участь: заступник директора Департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації Бондарева Л.В. , головний педіатр Карчевич Т.Є., головний лікар ДОКЛ Холодняк І.В, головний дитячий кардіоревматолог Козіна Т.В., голова пацієнтської організації Яценко Ірина, лікарі, пацієнти та їх батьки. Керівники відповіли на питання журналістів.

1 1

        Для дітей було організовано свято, шоу мильних бульбашок, конкурси, подарунки. Батьки пацієнтів мали змогу поспілкуватися, обмінятися думками. За результатом зустрічі було прийнято звернення пацієнтів, їх батьків і лікарів до депутатів обласної та місцевих рад.

1 1 1

Херсонська обласна рада

Звернення пацієнтів , що страждають на Ювенільний артрит, їх батьків та лікарів.

     Ювенільний ревматоїдний артрит — одне з найдраматичніших захворювань дитини. Досі невідомі причини його виникнення. Донедавна встановлення такого діагнозу прирікало дитину на інвалідизацію, дитина переставала рости, погано рухалася, переставала відвідувати дитячий садок, школу,була позбавлена майбутнього.
     Існуючі ліки давали лише тимчасове покращення і мали багато побічних дій. Звичайним було звернення батьків з відчаю до знахарів, до нетрадиційних методів лікування. Кращим став прогноз захворювання, коли для його лікування стали використовувати так звані цитостатики - препарати, якими лікують онкологічні хвороби. Але деяким пацієнтам таке лікування не допомагало.
     Більше 10 років тому у світі винайшли ліки, які значно полегшують перебіг цієї важкої хвороби. Їх називають біологічними препаратами, тому що отримують їх за допомогою новітніх генних технологій. Діти, які мають можливість отримувати таке лікування, не відстають у рості, активно рухаються, навчаються в школах та вишах. Вони мало відрізняються від здорових дітей, але в багатьох випадках вимушені отримувати лікування роками. З 2010 року такі ліки з’явились і в Україні.
     Протягом останніх 3-х років у нашій області завдяки державній програмі та коштам, виділеним з місцевого бюджету, 6 дітей, які страждають на найважчі форми захворювання, мають змогу отримувати сучасне ефективне лікування біологічними препаратами, що значно покращило якість їх життя. На жаль, поки що немає державної програми щодо дорослих пацієнтів. Тих коштів, які виділяє держава, вкрай недостатньо для забезпечення ліками всіх, хто потребує. У нашій області лікування отримує лише 6 дітей, а потребує біля 15 дітей.
     Ми звертаємося до депутатів обласної ради та районних рад, до всіх від кого залежить прийняття рішення . Просимо передбачити виділення цільових коштів на лікування дітей з Ювенільним артритом при формувань місцевих бюджетів на 2017 рік. На лікування 1 дитини потрібно близько 30 000 грн на місяць. Лікування продовжується роки, при своєчасному початку таке лікування може бути коротшим. Додатково будуть надані відомості про кожну таку дитину поіменно.
     Сучасна медицина дає шанс тим дітям, які ще вчора були приречені на інвалідність, бути здоровими, приносити користь суспільству, а не бути його тягарем. Допоможіть їм використати цей шанс.
         
      28 сентября 2016 года в Херсонской детской областной клинической больнице проведен День Донора. На этот раз в акции приняли участие 48 человек. Надеемся на активное продолжение акции не только в пределах больницы. Приглашаем родителей наших пациентов и всех неравнодушных принять и поддержать это благородное и важное дело.

1 1
1 1

         
     18 вересня 2016 г. в Херсоне в 7-й раз провели «Пробег с верой в сердце», во время которого были собраны деньги в помощь детям с кардиологическими заболеваниями. В пробеге участвовали 651 человек, из них около 100 человек сотрудники нашей больницы.

11

                        Организатор пробега – компания "Данон", передала Херсонской детской областной клинической больнице сертификат на ремонт ультразвукового аппарата HD11 общей стоимостью 153 тыс. грн.
        Выражаем искреннюю благодарность всем участникам забега за оказанную помощь. Благодаря Вашей помощи врачи больницы имеют возможность своевременно оказывать помощь маленьким жителям Херсонщины.

1 1

         
  03-04 вересня 2016 г. у селищі Лазурне Скадовського району на базі оздоровчого комплексу «Парус» відбулася X обласна Спартакіада працівників охорони здоров’я. Участь у змаганнях взяло 37 команд медичних закладів міста та області.

1 11

     Спортивна команда нашої лікарні змагалася у таких видах спорту – шахи, шахмати, настільний теніс, біг, міні-футбол.
Бажаємо спортивних досягнень, успіхів та перемог нашим спортсменам.

1 1 1

         
  06.09.2016 г. ЧТО ТАКОЕ СТОЛБНЯК И КАК ОТ НЕГО УБЕРЕЧЬСЯ?

1

         
  23 та 24.08.2016 г. співробітники Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні на чолі з головним лікарем Холодняк І.В. прийняли участь в святкуванні Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України.

1 1

     На головній площі міста з нагоди Дня Незалежності відбулися святкові заходи – мітинг за участю керівників області, учасників АТО, громадських активістів та жителів міста.

11

1

         
  06.07.2016 г. ШИЗОФРЕНИЯ - ОСНОВНЫЕ ФАКТЫ

1

         
  30.06.2016 г. Ми раді повідомити батьків та фахівців Херсону та області про те, що на базі КЗ "Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня" Херсонської обласної ради стали доступними методики діагностики розладів спектру аутизму, які рекомендовані УНІФІКОВАНИМ КЛІНІЧНИМ ПРОТОКОЛОМ ПЕРВИННОЇ, ВТОРИННОЇ (СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ), ТРЕТИННОЇ (ВИСОКОСПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ) МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ ТА МЕДИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ "РОЗЛАДИ АУТИСТИЧНОГО СПЕКТРА (РОЗЛАДИ ЗАГАЛЬНОГО РОЗВИТКУ)" (Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 15.06.2015 № 341) та локальним клінічним протоколом.

1 Це:
 1. ADI-R - методика «золотого стандарту» (інтерв’ю для діагностики аутизму, переглянуте). ADI-R - це інтерв’ю з широким діагностичним спектром, яке надає можливість отримати повну інформацію для діагностики аутизму та для оцінки розладів аутистичного спектру (ASD). Інтерв’ю проводиться з батьками та/чи педагогами (психологами, дефектологами), які працюють з пацієнтами віком від раннього дитинства до дорослого віку з рівнем психічного розвитку, вищим за 2 роки.
 2. CASD (скринінгова Шкала Розладів Аутистичного Спектру). CASD виявляє дітей, хворих на аутизм з достовірністю 99,5%. CASD відповідає критеріям DSM-V. Вікова категорія діти та підлітки віком від 1 до 16 років.
 3. SCQ (Соціально-Комунікативний Опитувальник) - скринінг симптомів розладів аутистичного спектру
Висловлюємо щиру подяку компанії ОС Україна (OS Ukraine). Зокрема Олегу Бурлачуку та ведучому навчальних сертифікаційних семінарів з ADOS та ADI-R Олександру Сорокіну за надану можливість навчання, рівень проведення семінарів та якість продукції. Олені Сергєєвій - за технічну допомогу.
Протягом 2014 та 2016 років Наталія Миронова (лікар психіатр дитячий КЗ ХДОКЛ ХОР) та Антоніна Усовченко (психолог КЗ ХДОКЛ ХОР) пройшли навчання на базі ОС Україна (м. Київ) вищенаведеним діагностичним методикам та внесені до списків Всеукраїнської Психодіагностичної Асоціації (VPA) як сертифіковані фахівці.
         
  14.06.2016 г. в конференцзале Херсонской детской областной клинической больницы состоялась межрегиональная междисциплинарная научно-практическая конференция "Проблемы диагностики и сопровождения речевых расстройств у детей" с участием специалистов г.Одесса и г.Херсон. С докладами выступили:
       - Горб Анатолий Леонидович - главный внештатный детский невролог Департамента здравоохранения Херсонской облгосадминистрации, заслуженный врач Украины,
       - Стоянов Александр Николаевич - д.м.н., профессор кафедры неврологии, Одесский национальный медицинский университет им. М.И. Пирогова,
       - Бусова Валентина Степановна - к.м.н., ГП "Украинский научно – исследовательский институт медицинской реабилитации и курортологии Министерства охраны здоровья Украины", г. Одесса,
       - Яковлева Светлана Дмитриевна - д.п.н., к.м.н., доцент, и.о. зав. кафедры коррекционного обучения, Херсонский государственный университет,
       - Глущенко Ирина Ивановна - к.п.н., доцент, и.о. декана факультета естествознания, здоровья человека и туризма, Херсонский государстенный университет.
     Состав аудитории - врачи разных педиатрических специальностей, логопеды , психологи, дефектологи и педагоги.
     Речь - человеческий признак, ее бесценный дар. Голос, слова, песни, стихи, проза – это сокровище. Распостраненность речевых расстройств - одна из насущных проблем не только специалистов охраны здоровья, педагогов, родителей, но прежде всего больных детей. Широко известная фраза «выговорится» чаще приводит к позднему обращению за помощью, формированию сложного дефекта, который в структуре имеет не только речевые, но и поведенческие нарушения.
     Польза междисциплинарных встреч неоценима. Именно в таких условиях формируется комплексный подход к лечению и сопровождению ребенка, становятся понятными «слабые места», осуществляется диалог в полном смысле во имя будущего.

1 1 1

         
  16.06.2016 г. В Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні протягом року керівник гуртка Херсонського центру дитячої та юнацької творчості Карпій С.З. в різних відділеннях проводила майстер-класи з патріотичного та екологічного виховання серед дітей, які перебувають на лікуванні. Разом з керівником діти виготовляли в техніці орігамі птахів, ангелів, квіти лотосу, різноманітні прикраси. З великим задоволенням виготовляли браслети з жовтих та синіх стрічок, які з великою любов’ю передали воякам АТО.

1

         
  14.06.2016 г. на базе КУ «Херсонская детская областная больница» ХОС состоялась встреча председателя областного совета Андрея Путилова с трудовым коллективом больницы. Во время встречи были награждены лучшие отделения по благоустройству территории больницы. Также вручено медицинское оборудование, которое будет использоваться для диагностики и лечения детей.

1 1
1 1

Міністерство охорони здоров'я України
Департамент охорони здоров'я Херсонської облдержадміністрації
ДУ "Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров'я України", Одеса
Херсонський державний університет
Одеський національний медичний університет ім. М.І. Пирогова
КЗ "Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня" Херсонської обласної ради
Асоціація дитячих неврологів України, Херсонська філія

Міжрегіональна міждисциплінарна науково-практична конференція

"Проблеми діагностики та супроводу мовленнєвих розладів у дітей""Щоб любити – треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну,
величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити."
                                                                        Василь Сухомлинський


14 червня 2016 року м. ХерсонВельмишановні колеги!
Херсонська філія асоціації дитячих неврологів України
запрошує Вас взяти участь в роботі конференції.

Дата та час початку конференції:
14.06.2015 року, 10-00

Місце проведення: конференцзал поліклініки обласної дитячої клінічної лікарні м. Херсона.

Адреса: вул.. Українська, б. 81,
телефон оргкомітету:
0552 (для області 22) 49-31-69

Стоянов Олександр Миколайович - д.м.н., професор кафедри неврології, Одеський національний медичний університет ім. М.І. Пирогова.
Бусова Валентина Степанівна - к.м.н., ДУ "Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров'я України", Одеса
Яковлева Світлана Дмитрівна - д.п.н., к.м.н., доцент, в/о зав. кафедри корекційної освіти, Херсонський державний університет.
Глущенко Ірина Іванівна - к.п.н., доцент, в/о декана факультету природознавства, здоров’я людини та туризму, Херсонський державний університет.
Горб Анатолій Леонідович – головний позаштатний дитячий невролог ДОЗ Херсонської облдержадміністрації, заслужений лікар України
З повагою, оргкомітет конференції!

Міжрегіональна міждисциплінарна науково-практична конференція
"Проблеми діагностики та супроводу мовленнєвих розладів у дітей"


ПРЕЗИДІЯ:

 • Карчевич Т.Є. – головний педіатр ДОЗ Херсонської облдержадміністрації
 • Холодняк І.В. - головний лікар КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня" Херсонської обласної ради
 • Стоянов О.М. - д.м.н., професор кафедри неврології, Одеський національний медичний університет ім. М.І. Пирогова.
 • Яковлева С.Д. - д.п.н., к.м.н., доцент, в/о зав. кафедри корекційної освіти, Херсонський державний університет.
 • Бусова В.С. - к.м.н., ДУ "Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров'я України", Одеса
 • Глущенко І.І. - к.п.н., доцент, в/о декана факультету природознавства, здоров’я людини та туризму, Херсонський державний університет.
 • Горб А.Л. - головний позаштатний дитячий невролог ДОЗ Херсонської облдержадміністрації, заслужений лікар України.
ПОРЯДОК РОБОТИ

10-00 – Початок конференції

10-05 - 10-15  -  Вітання учасників конференції.
Привітання Карчевич Т.Є.,  головного педіатра ДОЗ Херсонської облдержадміністрації

10-15 - 10-30 – Відкриття конференції.
Вступне слово Холодняк І.В., головного лікаря КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня" Херсонської обласної ради.

10-30 - 11-00 "Аналіз деяких причин та факторів формування загального недорозвинення мовлення у дітей".
Доповідач: Горб А.Л., Херсон.

11-00 - 11-40"Церебральні ангіодистонії у структурі вегетативних дисфункцій".
Доповідач: Стоянов О.М., Одеса.

11-40 - 12-20 - "Неврологічні аспекти психомовленнєвих  порушень у дітей".
Доповідач: Бусова В.С.,  Одеса

12-20 - 12-35 - "Вади мовлення у  структурі дефекту при порушеннях інтелекту".
Доповідач: Яковлева С.Д., Херсон.

12-25 - 12-50 - "Логопедичний супровід у системі комплексної допомоги дітям з психофізичними вадами".
Доповідач: Глущенко І.І.

12-50 - 13-30 -  дискусія

13-30 -  фуршет


СКАЧАТИ ПРОГРАМУ КОНФЕРЕНЦІІ В ФОРМАТІ DOC
         
  01.06.2016 г. Студенческий волонтерский центр ХГУ «Власний вибір» организовал в Международный день защиты детей праздник для пациентов Херсонской областной детской клинической больницы.
    Студенты Херсонского государственного университета пришли к малышам не с пустыми руками – кроме гостинцев и сюрпризов, благотворители подготовили развлекательную программу с конкурсами, загадками, танцами и другими интересными забавами. Волонтеры вместе с детьми рисовали на асфальте, запускали бумажные самолетики, пускали мыльные пузыри, танцевали, разгадывали загадки.
    Праздник, который устроили волонтеры ХГУ Югай Елена Валерьевна, Дмитренко Виктория Владимировна, Татаринова Екатерина Викторовна, Хижняк Татьяна Юрьевна, Дацюк Виктория Сергеевна и Брацкая Снежана Александровна, выдался по-семейному теплым, а маленькие пациенты получили много позитивных эмоций.

1 1 1

         
  01.06.2016 г. Сегодня в отделение гематологии пришли волонтеры общественной организации «Перспектива и доверие», молодежного театра Христианской церкви «Новое поколение» и кафе «Пирог и торт». Детям показали спектакль «Колобок 12 лет спустя», в котором приняли участие и сами маленькие пациенты – они танцевали вместе с артистами и отгадывали загадки. В конце дети получили в подарок наборы игрушек.
    Администрация больницы выражает благодарность пастору церкви Александру Малорану, руководителю театра Светлане Малоран и всем актерам.

11

         
  19.05.2016 г. в Херсонской областной детской клинической больнице Всемирный день вышиванки, который в этом году отмечает 10-летний юбилей, ознаменовался традиционным одеванием вышиванок. В мероприятии приняли активное участие главный врач И.В. Холодняк, заместитель главного врача по поликлинической работе Н.М. Марченко, заведующий отделением хирургии В.Д. Малищук, врач-хирург Т.П. Овсийчук, воспитатели и пациенты отделений. Также в отделениях был проведен конкурс «Рисуем вышиванку», лучшие работы с которого были размещены на выставке «Мир глазами детей», которая постоянно действует в больнице.

11 1

         
  19.05.2016 г. в Херсонской областной детской клинической больнице экскурсоводом Херсонского областного краеведческого музея Хворостиной Анной Александровной была проведена виртуальная экскурсия «Из бабушкиного сундука», посвященная Всемирному дню вышиванки. Экскурсовод продемонстрировала одежду, обувь, украшения, технические устройства, рассказала о быте, символике и обычаях украинского народа. Администрация больницы и пациенты выражают искреннюю благодарность сотрудникам музея за интересную информацию.

1 1 1

         
  18.05.2016 г. сотрудники КП «Херсонская детская областная клиническая больница» ХОС приняли участие во всеукраинской «Неделе безопасности дорожного движения», цель которого - пропаганда важности соблюдения правил дорожного движения всеми участниками движения, обращение внимания общества на проблемы детского травматизма и смертности на дорогах, поиск решения этой проблемы. Специалисты больницы провели ряд мероприятий, в частности выступления на радио и телевидении, направленные на повышение уровня знаний населения, особенно детей, относительно правил безопасности на дорогах, предупреждение дорожно–транспортного травматизма.

1 1

         
  12.05.2016 г. на базе КП «Херсонская детская областная клиническая больница» ХОС состоялась научно-практическая конференция «Современные технологии интенсивной терапии и выхаживания новородженных детей» с практическим курсом сердечно-легочной реанимации, в которой с докладами и презентациями выступили: председатель ассоциации неонатологов Украины, профессор Знаменская Татьяна Константиновна, заведующий отделением АИТН Киевского перинатального центра Тишкевич Валерия Николаевна, заведующий отделением АИТН Житомирского перинатального центра, к.м.н. Лапоног Сергей Петрович. Практический курс сердечно-легочной реанимации с мониторинговой системой и симуляционным оборудованием обеспечила компания НЗ «Техно», которую возглавляет генеральный менеджер Митин Владимир Александрович. В конференции приняли участие 126 специалистов со всей области - неонатологи, акушеры-гинекологи, анестезиологи. После окончания конференции ее участники получили сертификаты.
Сердечно благодарны докладчикам, а также компании «Амаха» за организацию и проведение интересной и познавательной конференции.

1 11

         
  20-25.04.2016 г. ЕВРОПЕЙСКАЯ НЕДЕЛЯ ИММУНИЗАЦИИ - 2016

1

СКАЧАТЬ PDF

         
  27.04.2016 г. Херсонская общеобразовательная школа I-III степеней №32 провела благотворительную ярмарку в поддержку детей-пациентов гематологического отделения Херсонской детской областной клинической больницы. Администрация больницы выражает искреннюю благодарность директору Педченко В.В., заместителю директора по воспитательной работе Потаповой Г.Б., педагогу-организатору Гилевской В.И. и всем ученикам, принявшим участие в мероприятии, за помощь и сочувствие.

1

         
  25.04.2016 г. В Херсонском общеобразовательном учебно-воспитательном комплексе №48 под руководством директора Кирцхалия Елены Петровны и завучей Иванесян Нелли Давыдовны и Абдурахмановой Светланы Григорьевны прошла благотворительная ярмарка в рамках акции «От сердца к сердцу», в которой приняли участие учащиеся 1-11 классов и их родители. На собранные деньги были приобретены гигиенические средства для ухода за больными и наборы для детского творчества – пластилин, карандаши, альбомы, бумага и краски.
    Педагог-организатор Антоненко Алла Юрьевна и ученики 10-А класса Федченко Анастасия, Белоус Наталья и Федосенко Владислав посетили детей, которые проходят лечение в гематологическом отделении больницы. Школьники пожелали маленьким пациентам хорошего настроения и скорейшего выздоровления.

1 1

         
  22.04.2016 г. в офтальмологическом отделении Херсонской детской областной клинической больницы прошла благотворительная акция в рамках акции «Подари краски жизни» - мастер-класс «Пальчиковая живопись». Мастер-класс провела учитель изобразительного искусства школы № 46 Бабий Ульяна Владимировна и участники кружка «Фантазеры» Розенфельд Кристина (4-А кл.), Ветвицкая Екатерина (6-В кл.) , Сердюкова Екатерина (6-Б кл.) и Сергеева Татьяна (8-Б кл.) Маленькие пациенты рисовали цветы с помощью акварельных красок. Рисунки дети посвятили Дню матери.

1 1

         
  22.04.2016 г. Актеры Херсонского областного академического театра кукол при поддержке группы волонтеров «Фарби життя» выступили перед детьми-пациентами Херсонской детской областной клинической больницы со спектаклем «Приключения жирафа и носорога или Чародей Марабу» (режиссер-постановщик Чуприна Борис Владимирович).
        Дети, родители и коллектив больницы сердечно благодарны артистам за замечательное выступление.

1 1 1

         
  20.04.2016 г. Адміністрація Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні та маленькі пацієнти від всього серця дякують колективу Херсонської спеціалізованої школи I-III ступенів №52 з поглибленним вивченням української мови (директор – Бєляєва Валентина Іванівна) за чудовий концерт, що відбувся в рамках акції «Подаруємо барви життя».
В концерті взяли участь:
 • народний колектив хору «Жайвір»,
 • танцювальний колектив «Бебі-денс»,
 • хореографічний гурток «Ельданс»,
 • вокалістка Крістіна Чугунова.

 Організатори концерту:

 •  заступник директора з навчально-виховної роботи Герасимова О.П.,
 • хореографи Євстратенко Г.В., Алексюшкин М.М.,
 • керівники хору Козян Р.М., Дробітько В.О., Дзеншина Т.М.,
 • музика Могилевський О.О.

11

1 1

     Також учні школи під керівництвом вчителя Комкової Т.Д. розмалювали двері актової зали та кабінету долікарського прийому.
Школяри підняли настрій маленьких пацієнтів оригінальними номерами та бадьорими українськими піснями. Звертали на себе увагу багаті національні костюми хору і танцювальних колективів. На думку однієї з мам, діти неначе побували на концерті у справжньому театрі.


         
       18.04.2016 г. Ученики 9-го класса Херсонской многопрофильной гимназии №20 во главе с педагогами-организаторами Песарюк О.Г. и Петриченко М.С. на своей школьной благотворительной акции собрали средства и приобрели подарки для маленьких пациентов гематологического отделения. Гимназисты подарили детям наборы для творчества - карандаши, фломастеры и альбомы. Администрация больницы сердечно благодарна школьникам и педагогам за подарки и сочувствие.

1 1 1


         
       14.04.2016 г. до Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні завітали учні загальноосвітньої школи I-III ступенів №4 з концертною програмою та подарунками. Маленькі пацієнти побачили повчальні сценки про важливість дотримання правил дорожнього руху та пожежної безпеки, а також гумористичну міні-виставу «Жартівниця».

1 1

      Адміністрація лікарні щиро дякує заступнику директора з виховної роботи Ступці О.В., фахівцям Кучеренко М.О., Спільній Ю.Ю., Білоконь Л.О. та учнівському колективу за проявлене милосердя до хворих діток. Ви привезли нам маленьку краплинку своєї душі, надію і віру в те, що наші дітки отримають якнайшвидше одужання.

1 1

         
       07.04.2016 г. до Херсонської обласної клінічної лікарні завітали дипломанти конкурсу «Театральна весна», гуртківці «Смайлики» з Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного комплексу №11, під керівництвом Непоможець Олени Романівни з казкою «Коза-Дереза».

      Дякуючи проведеному Вами театралізованому дійству, дитяче дозвілля стало більш цікавим, різноманітним та принесло дітям велике задоволення та радість, що дуже важливо для їх скорішого одужання. Бажаємо Вашому колективу здоров’я, щастя, творчих успіхів.

         
       10.03.2016 г. в Украине состоялся ряд форумов, посвященных ежегодной кампании Всемирного Дня почки, в которых приняли участие и нефрологи Херсонской детской областной клинической больницы. Девиз 2016 года: «Болезни почек у детей. Действуй своевременно и предотврати их».

Конференцию открыл академик Национальной Академии медицинских наук, член-корреспондент Национальной академии наук Украины, Заслуженный деятель науки и техники, лауреат Государственной премии в  области науки и техники Украины, корифей украинской нефрологии Л.А.Пыриг, 85-летие которого недавно отметила медицинская общественность страны.  В конференции приняли участие ведущие нефрологи Украины: проф. Багдасарова И.В, проф. Иванов Д.Д., проф. Майданник В.Г., проф. Дудар И.А.
Рассматривались актуальные  вопросы детской нефрологии: 
- новое в лечении инфекций мочевой системы;
- профилактика хронической болезни почек;
- функциональный почечный резерв: диагностика и возможности;
- фармакогенетика и дозирование препаратов;
- индивидуальный подбор антигипертензивных и иммуносупрессивных препаратов;
- современный подход к назначению иммуносупрессивной терапии после трансплантации почки;
- особенности течения стероидорезистентных форм гломерулонефрита;
- профилактика и метафилактика мочекаменной болезни у детей.
В рамках кампании Всемирного Дня почки в течение года будут проходить симпозиумы специалистов, мастер-классы для пациентов и их родственников, просветительские акции для  населения.


         
       31.03.2016 г. у Херсонській дитячий обласній клінічній лікарні відбувся концерт для діток, які лікуються в нашій лікарні.
Щиро дякуємо керівнику естрадного ансамблю «Ф’южн» Немчонок Олександру Леонідовичу за чудовий виступ. Бажаємо Вам і очолюваному Вами колективу подальших успіхів в опануванні вершин майстерності, хай спалахують у Вас яскравими зірочками все нові і нові таланти. Віримо в те, що отримані позитивні емоції допоможуть нашим діткам якнайшвидше одужати.

         
       02.04.2016 г. Всемирный день распространения информации о проблеме аутизма (World Autism Awareness Day)

   

         
       21.03.2016 г. Международный день человека с синдромом Дауна.

         21 марта (день и месяц выбранные по номеру пары и количеством хромосом) с 2006 г. весь мир отмечает Международный день человека с синдромом Дауна.
         Причиной болезни является «катастрофа» на уровне мейоза (деления клетки). В каждой клетке обычного человека 23 пары (46) хромосом. Когда через «капризы» природы, возникает трисомия (лишняя хромосома) 21-й хромосомы, на свет появляются дети с синдромом Дауна. Ранее считалось, что этот синдром встречается у  детей, матери которых старше 35 лет. На сегодня в 80% случаев матери этих детей имеют возраст 20-24 года, что может быть связано с более ранним деторождением. Риск родить такого ребенка увеличивается с возрастом: в возрасте 20-25 лет он составляет 1:1500, в возрасте 30-40 лет - 1:215, старше 45 - 1:20. В результате проведения многочисленных исследований ученые обнаружили  наиболее значимые факторы, которые повышают риск рождения ребенка с синдромом Дауна: основной - возраст матери,  возраст отца,  кровнородственные браки,  возраст бабушки (по линии матери) на момент рождения дочери - матери ребенка с синдромом Дауна, окружающая среда, вредные привычки, инфекции.
         Эта болезнь встречается с частотой 1:700-800 малышей и не «выбирает» родителей ни по статусу, ни по средствам. Дети с синдромом Дауна рождались и в самых известных, а значит в благополучных семьях.
         Какова же ситуация с рождением детей с синдромом Дауна в настоящее время?
         В 2015 г. в Херсонской области родилось 15 детей с синдромом Дауна. Вообще, в нашей области ежегодно рождается 10-15 таких детей.
         Синдром Дауна - это, конечно, не то, о чем мечтала семья, но в любом случае у этой семьи есть надежда и вероятность того, что такой человек может жить полноценной жизнью и, главное, быть счастливым. А это - главная миссия родителей - сделать счастливой свою жизнь и жизнь ребёнка!
         В настоящее время, когда есть возможности Интернета, общение на форумах, существует организация родителей, в семьях которых растет такой «особый» ребенок, родители  понимают, что у этих детей есть очень много шансов адаптироваться в окружающем мире. Терпение и последовательность, подкрепленные любовью к ребенку, помогут в значительной степени сгладить последствия болезни Дауна и адаптировать детей к жизни в нашем обществе.

         
       03.02.2016 г. Недавно в гематологическое отделение Херсонской областной детской клинической больницы пришли волонтеры из «Центра эколого-натуралистического творчества ученической молодежи» (директор Витренко Эльвира Валентиновна) и Авиационного клуба Херсонского областного совета (директор Боднарук Валерий Николаевич), чтобы немного украсить наши серые будни. Ведь известно, что радость, улыбки и веселье лечат лучше таблеток. Чтобы хоть немного поднять настроение детям, волонтеры устроили настоящую сказкотерапию и открыли новый способ лечения маленьких пациентов, проще говоря, нас посетили друзья человека – животные, такие пушистые и крохотные: кролики, дегу, хомячки и морские свинки. Позитивные эмоции были у всех.
      Маленькие радости необходимы не только малюткам-пациентам, но и их родителям и нашим воспитателям.
      В конце праздника детям раздали яблоки, печенье, конфеты.

1 1 1

         
       08.02.2016 г.
Международный день борьбы с эпилепсией.


      Ежегодно во второй понедельник февраля отмечается Международный день борьбы с эпилепсией (International Epilepsy Day). Впервые его отмечали в Польше в 2009 году как День больных эпилепсией, а международный статус он приобрел в 2015 году.
      14 февраля 2009 года в столице Польши, Варшаве, впервые прошли мероприятия, приуроченные ко Дню больных эпилепсией. Такая дата была выбрана не случайно: 14 февраля отмечается День святого Валентина, а этот святой является покровителем не только влюбленных, но и людей, страдающих от эпилепсии.
      14 февраля 2011 года этот день впервые отмечали как Европейский день борьбы с эпилепсией. Его дата была перенесена на второй понедельник января. С 2015 года он отмечается как Международный день борьбы с эпилепсией под эгидой Международного бюро по эпилепсии и Международной лиги борьбы против эпилепсии.
      На современном этапе диагностика и прием специальных препаратов позволяют больным эпилепсией вести нормальный образ жизни: примерно у 70% больных лечение вызывает ремиссию. Однако проблема состоит в том, что при не диагностированной эпилепсии или единичном припадке больной может пострадать из-за того, что окружающие не умеют правильно оказывать первую помощь.
      По этой причине 14 февраля медицинские организации проводят акции, основная цель которых — повысить осведомленность общественности о таком заболевании, как эпилепсия, а также научить людей оказанию первой помощи при эпилептическом припадке.
      Международный День эпилепсии является особым событием, которое ежегодно способствует информированности об эпилепсии в более чем 120 странах. Каждый год во второй понедельник февраля (2016 г. 8 февраля) люди объединяются, чтобы отметить этот день и определить проблемы, с которыми сталкиваются люди с эпилепсией, их семьи и лица, осуществляющих уход.
      Это день для всех, независимо от того, где вы находитесь, независимо от того, насколько мала ваша группа или большой ваш район, независимо от того, занимаетесь вы медицинскими или социальными аспектами эпилепсии! Давайте говорить одним глобальным голосом.
      День является совместной инициативой заболевания. Мы хотим, чтобы вы помогли нам праздновать Международный День Международного бюро по эпилепсии (IBE) и Международной лиги против эпилепсии (ILAE).
  

Талисман Международного дня эпилепсии 2016 морской конек Кампи, который, страдает эпилепсией. Морской конек (лат. Hippocampus) Кемпи выбран не случайно талисманом международного дня эпилепсии. Область головного мозга под названием Гиппокамп имеет непосредственное и важное значение в развитии припадков при эпилепсии.

      Подпись под мультфильмом
      Это Кемпи, талисман Международного дня эпилепсии. Кемпи это маленький симпатичный морской конек, у которого, иногда случаются приступы эпилепсии. Он очень нежный и добрый, но иногда он немного стесняется. Он хочет дружить со всеми.
      Наше видео показывает Кемпи в школе со своими друзьями Кейла и Tуно и их учителем г-н Хейл. Кейла любит "девчачьи" вещи и, имея такое количество рук (щупалец), у нее есть много возможностей для ношения сверкающих браслетов! Туно немного сорванец - или, может быть, хочет казаться таким! Он немного трусоват и прячет это за своей бравадой.
      Видео представляет первое знакомство с эпилепсией, и мы планируем развить это в серию учебных историй, специально приспособленных для маленьких детей. Вместе с видео, мы создаем пакет для учителей, чтобы помочь преподавателям использовать инструмент в классе. Это только начало, но очень скоро мы будем иметь в своем распоряжении другие материалы.
      Между прочим, вы можете спросить, почему мы выбираем конька? Мы хотели, чтобы его характер имел связь с эпилепсией, и у Кемпи, в какой-то мере, получилось соответствовать этим требованиям. Морской конек имеет вид Гиппокампа и его форма напоминает эту структуру мозга, которая имеет то же имя и играет важную роль в провоцировании судорог и эпилепсии.
      Этот же мультфильм на сервисе YOUTUBE: https://www.youtube.com/watch?v=tncT70DXCS8
      Для того, чтобы посмотреть видео с субтитрами нажмите дважды на белую прямоугольную кнопку слева от кнопки-шестеренки (появятся после начала показа).
Данные о текущем дне на http://epilepsy.org/
         
       30.12.2015 г. в Херсонской детской областной клинической больнице состоялся Новогодний праздник с Дедом Морозом, Снегурочкой и сказочными героями для девочек и мальчиков, проходящих лечение в больнице.
      Благодаря руководителям Моргуновой Анне Иосифовне, Адвокатовой Светлане Ивановне, театру-студии «Сувенир» и волонтерскому центру «Лидер» был проведен концерт с развлекательными номерами и конкурсами. Праздник очень понравился детям, они получили подарки и пожелали всем участникам концерта успехов, удачи и счастья.

11

         
       22.12.2015 г. Администрация детской областной клинической больницы выражает искреннюю благодарность директору Херсонского Центра детского и юношеского творчества Тавожнянскому Валерию Михайловичу и методистам Василенко Ларисе Михайловне, Коваленко Инне Владимировне и Козуб Наталье Марковне за организацию благотворительной акции «Букет вместо елки».
      Мы сердечно благодарны Вам за замечательные новогодние композиции, которые украсили и придали праздничный вид игровым комнатам больницы. Они еще долго будут поддерживать у детей праздничное новогоднее настроение и вызывать положительные эмоции, которые помогут нашим детям быстрее выздороветь.

11

         
      18 декабря 2015 года в детской областной клинической больнице состоялась благотворительная акция под названием «День благотворительности и милосердия», приуроченная ко дню Святого Николая. Во время акции детям и родителям было рассказано об истории праздника, благотворительности, добрых делах. Кроме того, в лечебном учреждении организована выставка «Мир глазами ребенка», где девочки и мальчики, проходящие лечение в больнице, представили поделки и картины, созданные своими руками.

1 1 1

      Также по случаю дня Святого Николая детей пришли проведать волонтеры из Херсонского государственного университета, Херсонской государственной морской академии, Херсонского физико-технического лицея, представители Радикальной партии Олега Ляшка и журналисты. Детей и родителей поздравили подарками и искренними пожеланиями здоровья, вдохновения, удачи и счастья.

1 1 1

         
      16 декабря 2015 года в Херсонской детской областной клинической больнице ко дню Святого Николая состоялся благотворительный концерт с поздравлениями и подарками. Сердечно благодарим руководителей волонтерского центра «Власний вибір» Херсонского государственного университета Югай Елену Валерьевну, Форостяна Анатолия Федоровича, студентов волонтерского центра, 111 группу факультета культуры и искусств за внимание и милосердие к детям, проходящим лечение в нашей больнице.
      Праздничная программа наших гостей подарила детям хорошее настроение, так необходимое для быстрого выздоровления.

1 11

          Новое медицинское оборудование для детской областной больницы


      11 декабря 2015 года состоялось торжественное вручение нового медицинского оборудования коммунальному учреждению «Херсонская детская областная клиническая больница». По этому поводу больницу посетили почетные гости: директор Департамента здравоохранения облгосадминистрации Виктор Короленко, городской голова Владимир Миколаенко, индустриальный директор завода «Днипро» компании «Данон» Борис Жигалов, региональный менеджер компании “WOG” Леонид Гарькавый, руководитель направления коммуникации благотворительного фонда «Открытые сердца Украины» Наталья Строкань.
         За благотворительные средства, собранные в сентябре во время проведения VI ежегодной благотворительной акции «Пробег с верой в сердце» приобретены: трехканальный электрокардиограф типа «300G», с помощью которого можно диагностировать болезни сердца, медицинский компрессор АД 3500XJ, который обеспечивает работу аппарата искусственной вентиляции легких, шприцевой насос ASCOR MODEL AP22 для точного дозирования лекарств, в которых нуждаються новорожденные и тяжелобольные дети. Инициатором проведения акции была компания «Данон» при поддержке партнеров: компании «WOG», благотворительного фонда «Открытые сердца Украины», «Украинской биржи благотворительности», компании «General Voice», Херсонского городского совета. Приняли участие 2600 человек, было собрано около 200 тысяч гривен.

1 1 1

        Благодаря компании «Данон» и херсонской общественности, городской голова Владимир Миколаенко напомнил, что в этом году в забеге принимал участие ребенок, который в свое время получил медицинскую помощь именно благодаря оборудованию, приобретенному на средства, собранные в ходе первых благотворительных акций.
        Директор Департамента здравоохранения облгосадминистрации Виктор Короленко выразил благодарность спонсорам за помощь в организации и проведении благотворительного мероприятия и выразил уверенность в том, что такие акции будут проводиться ежегодно и значительно улучшат материально-техническую базу медицинский учреждений области. «Современное медицинское оборудование хоть и дорогостоящее, но очень необходимо для диагностики, ведь от правильно поставленного диагноза здоровье и жизнь пациентов,» - отметил он.
        По словам Бориса Жигалова, за шесть лет в Украине проведены 22 благотворительных забега, в которых приняли участие 73 тысячи человек, собрано 3 млн. гривен, а в Херсонской области спасено 800 маленьких пациентов. Благодаря умению торговаться удается находить качественное медицинское оборудование по доступной цене. Главный врач КУ «Херсонская детская областная клиническая больница» Инна Холодняк заверила, что все имеющееся медицинское оборудование крайне необходиом и находится в работе круглосуточно.

1 1 1

         
      9 декабря 2015 года в Херсонской детской областной клинической больнице на базе отделения анестезиологии с палатами интенсивной терапии для новорожденных и недоношенных детей был проведен семинар-тренинг с внедрения новых технологий в лечении РДС у новорожденных и недоношенных детей. Мастер-класс проводил Сурков Денис Николаевич - кандидат медицинских наук, главный детский анестезиолог Департамента охраны здоровья Днепропетровской ОГА. В семинаре приняли участие: врачи-неонатологи, гинекологи родильного дома №1 и родильных отделений города и области, неонатологи и анестезиологи Херсонской детской областной клинической больницы, врачи-интерны. Полученные знания и умения существенно улучшат результаты лечения наших самых маленьких пациентов.

1 11
1 1

         
      8 декабря 2015 года в Херсонской детской областной клинической больнице второй раз в этом году было проведено акцию по безоплатному донорству крови «Люди в белых халатах». Инициатором и активным донором стала главный врач больницы Холодняк Инна Викторовна. Сотрудниками больницы было сдано больше 10 литров этого спасительного эликсира жизни. Надеемся на активное продолжение акции не только в пределах больницы. Приглашаем родителей наших пациентов и всех неравнодушных принять и поддержать это благородное и важное дело.

1 1
1 1

         
       26 ноября на базе КЗ "Херсонская детская областная клиническая больница" Херсонского облсовета состоялась Юбилейная Х межрегиональная научно-практическая конференция, посвященная 55 годовщине детской неврологической службы Херсонской области. Детская неврологическая служба Херсонщины - одна из старейших на Украине, имеет свои традиции, которые позволяют оказывать помощь детям с болезнями нервной системы на высоком профессиональном и современном уровне. В конференции приняли участие:
1       Мартынюк Владимир Юрьевич - к.м.н., доцент, заслуженный врач Украины, главный внештатный специалист МОЗ Украины по специальности "Детская неврология", директор ДЗ "Украинский медицинский центр реабилитации детей с органическим поражением нервной системы;
1       Евтушенко Станислав Константинович - д.м.н., профессор, заслуженный деятель науки и техники Украины, академик Академии наук высшей школы Украины, член Американской академии церебрального паралича, лауреат Государственной премии Украины в области науки и техники, главный редактор "Международного неврологического журнала";
1       Горанский Юрий Иванович - д.м.н., Одесский национальный медицинский университет, кафедра нейрохирургии и неврологии, главный невролог Департамента здравоохранения Одесской облгосадминистрации.
            Подробно об истории службы и планах на будущее рассказал главный внештатный детский невролог ДОЗ Херсонской облгосадминистрации, вице-президент Ассоциации детских неврологов Украины, заслуженный врач Украины Горб Анатолий Леонидович. В рамках конференции были освещены актуальные вопросы детской неврологии, в частности проблемы диагностики и лечения междисциплинарных митохондриальных болезней, проблемы нейропротекции, гендерных вопросов лечения эпилепсий, нейровизуализации детей с экстремально низким весом при рождении.
            В конференции приняли участие около 150 специалистов области (неврологи и психиатры детской и общей практики, врачи семейной медицины, педиатры и специалисты "профильных" педиатрических специальностей), делегации из Николаевской и Одесской областей, города Чернигова. Формат конференции дал возможность специалистам области не только услышать выступления докладчиков, но и предоставить собственные примеры клинических случаев в рамках стендовых докладов (Смирнова С.А., Бондаренко А.В., Живило Л.М., Покропивна Л.С., Миронова Н.А., Мартыненко Я.А., которая начинала свой профессиональный путь и путь в аспирантуру на базе больницы, сейчас продолжает семейные профессиональные традиции в г. Львове).
            Конференция была чрезвычайно полезной и актуальной.

4 4
4 4

Міністерство охорони здоров'я України
Департамент охорони здоров'я Херсонської облдержадміністрації
ДУ "Інститут педіатрії, акушерства та гінекології Національної Академії медичних наук України", Київ
Державний заклад "Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Міністерства охорони здоров’я України"
Харківська медична академія післядипломної освіти
Одеський національний медичний університет
ім. М.І. Пирогова
КЗ "Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня"
Херсонської обласної ради
Асоціація дитячих неврологів України, Херсонська філія

Х міжрегіональна науково-практична конференція
присвячена 55 річчю дитячої неврологічної служби Херсонщини.

"Актуальні питання дитячої неврології"" Бесценный опыт всех веков для нас становится трамплином. "
                                                                        Георгий Александров


26 листопада 2015 року м. ХерсонВельмишановні колеги!
Херсонська філія асоціації дитячих неврологів України
запрошує Вас взяти участь в роботі конференції.

Дата та час початку конференції:
26.11.2015 року, 10-00

Місце проведення: конференцзал поліклініки обласної дитячої клінічної лікарні м. Херсона.

Адреса: вул.. Українська, б. 81,
телефон оргкомітету:
0552 (для області 22) 49-31-69

Мартинюк Володимир Юрійович – к.м.н., доцент,. заслужений лікар України, головний позаштатний спеціаліст з фаху «Дитяча неврологія» МОЗ України, директор ДЗ "Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Міністерства охорони здоров’я України", Київ.
Кирилова Людмила Григорівна - д.м.н., науковий керівник відділення психоневрології для дітей перших трьох років з перинатальними ураженнями нервової системи, ДУ "ІПАГ НАМН України", Київ, президент Асоціації дитячих неврологів України
Євтушенко Станіслав Костянтинович - д.м.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України. Академік Академії наук вищої школи України, член Американської академії церебрального паралічу, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, головний редактор «Международного неврологического журнала».
Горанський Юрій Іванович - д.м.н., Одеський національний медичний університет, кафедра нейрохірургії та неврології, головний невролог Департаменту охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації

З повагою, оргкомітет конференції!

Х Міжрегіональна науково-практична конференція
"Актуальні питання дитячої неврології"


ПРЕЗИДІЯ:

 • Короленко В.М., директор ДОЗ Херсонської облдержадміністрації, заслужений лікар України
 • Холодняк І.В., головний лікар КЗ «Херсонська обласна дитяча клінічна лікарня" Херсонської обласної ради
 • Мартинюк В.Ю., кандидат медичних наук, доцент, заслужений лікар України, головний позаштатний спеціаліст з фаху «Дитяча неврологія» МОЗ України, директор Державного закладу "Український медичний центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи Міністерства охорони здоров’я України", Київ.
 • Євтушенко С.К., доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік академії наук вищої школи України, член Американської академії церебрального паралічу, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, головний редактор «Международного неврологического журнала».
 • Горб А.Л., заслужений лікар України, головний позаштатний дитячий невролог ДОЗ Херсонської облдержадміністрації
ПОРЯДОК РОБОТИ

10-00 – Початок конференції

10-05 - 10-15 - Вітання учасників конференції.
Привітання Короленко В.М., директора ДОЗ Херсонської облдержадміністрації

10-15 - 10-30 – Відкриття конференції.
Вступне слово Холодняк І.В., головного лікаря КЗ «Херсонська обласна дитяча клінічна лікарня" Херсонської обласної ради.

Секція І. Головуючі: Холодняк І.В., Мартинюк В.Ю., Горб А.Л.

10-30 - 11-00 – "55 років дитячій неврологічній службі Херсонщини. Етапи та напрямки розвитку".
Доповідач: Горб А.Л., Херсон.

11-00 - 11-40 – "Нейропротекторна, нейрометаболічна та ноотропна стратегії при лікуванні хвороб у дітей".
Доповідач: Мартинюк В. Ю., Київ.

11-40 - 12-20 - "Неврологічні прояви мітохондріальних захворювань у дітей".
Доповідач: Євтушенко С.К., Харків

12-20 - 12-40 - Перерва.

Секція ІІ. Головуючі: Євтушенко С.К., Горб А.Л

Стендові доповіді:
1. Живило Л.М. "Клінічний випадок синдрому Корнелії де Ланге". Херсон.
2. Покропивна Л.С. "Клінічний випадок правця у нещепленої дитини 14 місяців". Херсон.
3. Мартиненко Я.А. "Раннє втручання у дітей з руховими порушеннями". Львів.
4. Смірнова С.А. "Клінічний випадок рефлекторної епілепсії, «епілепсія гарячої води», у дитини 10 місяців". Херсон.
5. Бондаренко А.В. "Клінічне спостереження випадку тромбоцитопєнії на фоні комбінованої терапії антиконвульсантами". Херсон.
6. Миронова Н.А. "Ефективність впливу дієти у дитини з порушенням обміну фолатного циклу на симптоматику розладів спектру аутизму. Клінічний випадок". Херсон.

Секція ІІІ. Головуючі: Горанський Ю.І., Марченко Н.М.

12-40 - 13-10 - "Гендерні питання лікування епілепсій".
Доповідач: Горанський Ю.І., Одеса.

13-10 - 13-30 - "Томографічні маркери ураження головного мозку у дітей з екстремально низькою масою тіла при народженні (ЕНМТ)".
Доповідач: Кирилова Л.Г., Мартиненко Я.А., Київ, Львів.

13-30 - 14-00 – "MELASсиндром. Труднощі діагностики. Клінічний випадок".
Доповідач: Горб А.Л., Херсон.

14-00 - 14-30 - Дискусія

14-30 - Фуршет

СКАЧАТИ ПРОГРАМУ КОНФЕРЕНЦІІ В ФОРМАТІ DOC
         
      Делегация хирургов Херсонской детской областной клинической больницы приняла участие в работе XXІІІ съезда хирургов Украины, который проводился 21-23.10.2015 года в городе Киеве. На протяжении 3-х дней интенсивной работы на пленарных и секционных заседаниях, сателитных симпозиумах, мастер-классах, участники съезда знакомились с оригинальными докладами и сообщениями. Эти дни были информативными и интересными, насыщеными общением и дискуссиями как с коллегами, так и с гостями конгресса.

         
      09.10.2015 года врачи ортопеды-травматологи Херсонской детской областной клинической больницы приняли участие в межрегиональной научно-практической конференции, посвященной 50-тилетию организации травматологического пункта городской больницы им А.и О. Тропиных «Травматизм – проблема общественного здоровья». Особенности и пути усовершенствования медицинской помощи травмированным на региональном уровне», которая проводилась в зале Херсонского областного совета. Во время конференции поднимались актуальные вопросы ортопедии и травматологии, травматизма, в частности главный детский ортопед-травматолог Департамента охраны здоровья облгосадминистрации, заведующий травматологическим отделением Гаркуша В.А. выступил с докладом «Детский травматизм и его профилактика».
         
      Ювенильный ревматоидный артрит - одно из самых драматичных заболеваний ребенка. До сих пор неизвестны его причины. До недавнего времени установления такого диагноза обрекало ребенка на инвалидизацию, ребенок переставал расти, плохо двигался, переставал посещать детский сад, школу, был лишен будущего. Существующие лекарства давали лишь временное улучшение и имели много побочных действий. Более 10 лет назад в мире изобрели лекарства, которые значительно облегчают течение этой тяжелой болезни, их называют биологическими препаратами, так как получают их с помощью новейших генных технологий. Дети, которые имеют возможность получать такое лечение, не отстают в росте, активно двигаются, учатся в школах. С 2010 года такие лекарства появились и в Украине. В течение последних 2 лет в нашей области благодаря государственной программе и средствам, выделенным из местного бюджета, 6 детей, страдающих на тяжелые формы заболевания, могут получать современное эффективное лечение биологическими препаратами, что значительно улучшило качество их жизни. Украинские врачи только приобретают собственный опыт в использовании современных сложных технологий лечения ревматических болезней.
      Нам очень важен опыт мировых лидеров в этой области. Так, в рамках помощи Европейской ассоциации детских ревматологов Украине, 9 октября 2015 года в Херсонской детской областной клинической больнице проводилась консультация наиболее тяжелых больных с ревматическими заболеваниями. Консультировала пациентов доктор мед. наук, профессор Вильнюсского университета, член Европейской ассоциации детских ревматологов Виолетта Панавене, консультации получили 15 детей. Имея большой опыт в лечении ревматических болезней у детей, профессор искренне делилась своими знаниями, которые получала в ведущих мировых центрах по лечению этой патологии. Современная медицина дает шанс тем детям, которые еще вчера были обречены на инвалидность, быть здоровыми. Мы должны помочь им использовать этот шанс.

 

         
      Нефрологи Херсонской детской областной клинической больницы приняли участие во всеукраинской научно-практической конференции «Нефрология и диализ»: «Up to date», которая состоялась 8-9 октября 2015 года в г. Черновцы. В конференции участвовали украинские и белорусские нефрологи, трансплантологи, врачи отделения гемодиализа. Рассматривались вопросы ренопротекции при хронических заболеваниях почек, лечение микробно-воспалительных заболеваний мочевой системы, патогенетической терапии системных заболеваний соединительной ткани с поражением почек, а также вопросы подготовки и ведения больных до трансплантации почки. В резолюции конференции поставлены задачи по улучшению оказания помощи детям с нефрологической патологией: ранняя диагностика, индивидуальный подход в терапии, использование программ лечения, удлиняющего додиализный период хронической патологии мочевой системы.

         
      Делегация из г. Херсона, в состав которой вошли практические врачи: неврологи, детские неврологи, психиатры, врачи функциональной диагностики, от Херсонской детской областной клинической больницы: главный невролог Департамента охраны здоровья облгосадминистрации, зав.отделением неврологии А.Л.Горб, зав. отделением функциональной диагностики А.В.Покачалова, зав. отделением неврологии раннего возраста С.А.Смирнова приняли участие в XIX Конференции Украинской противоэпилептической лиги «Эпилепсия и коморбидные состояния», которая состоялась 17–19 сентября 2015 г. в г.Одессе. Организаторами мероприятия выступили Министерство здравоохранения Украины, Национальная академия медицинских наук Украины, Одесский национальный медуниверситет, ГУ «Институт неврологии, психиатрии и наркологии Национальной академии медицинских наук Украины», Харьковская медицинская академия последипломного образования, Центр реконструктивной и восстановительной медицины, Украинская противоэпилептическая лига, Украинская ассоциация клинических нейрофизиологов, Благотворительный фонд развития инновационной медицины «РИМОН». Для участников конференции прозвучали лекции ведущих специалистов в области лечения эпилепсии из Австралии, Великобритании, Соединенных Штатов Америки и Бразилии. Конференция сопровождалась стендовой выставкой фармацевтических компаний.

          Одно из первых пленарных заседаний было посвящено проблемным вопросам терапии при эпилепсии. Академик, доктор мед. наук профессор Е.Г. Дубенко ГУ «Институт неврологии, психиатрии и наркологии НАМН Украины» осветил роль антиэпилептического метаболизма в лечении эпилепсий. Андрей Дубенко, вице-президент УПЭЛ, научный руководитель лечебно-диагностического эпилептического центра Харьковской областной клинической психиатрической больницы № 3, поднял вопросы дифференциальной диагностики эпилепсии и нарушений сна.
          Интерес участников конференции вызвал доклад Юрия Горанского, доцента кафедры нейрохирургии и неврологии Одесского национального медицинского университета, посвященный гендерным проблемам эпилепсии. Заболеваемость эпилепсией в популяции примерно одинакова, однако у мужчин она преобладает во взрослом возрасте, у женщин — в пубертатный период и молодом возрасте (до 30 лет). Лечение ламотриджином не ассоциировано с репродуктивными нарушениями у женщин, поэтому является препаратом выбора у женщин фертильного периода. Эндокринных нарушений при применении леветирацетама у женщин и подростков также не отмечено.
          Профессор Евтушенко остановился на освещении синдрома (SUDEP) внезапной смерти при эпилепсии. Она определена как внезапное прекращение жизнедеятельности при отсутствии очевидных причин смерти (анатомических, токсикологических и др.).Этот феномен называется «синдромом неожиданной, внезапной смерти у больного эпилепсией» – sudden unexpected death in epilepsy (SUDEP) и занимает 2–17% среди всех причин смерти при данном заболевании. Естественные причины смерти, такие как ишемическая болезнь сердца, тромбоэмболия легочной артерии и геморрагический инсульт, не включаются в понятие внезапной смерти при эпилепсии. Кроме того, непосредственные причины смерти при эпилепсии, такие как эпилептический статус, асфиксия, черепно-мозговая травма, также не должны быть включены в понятие SUDEP. Таким образом, понятие внезапной и неожиданной смерти при эпилепсии исключает любые естественные, случайные, суицидальные и другие понятные причины непредвиденной смерти. Синдром чаще развивается у мужчин в возрасте от 20 до 40 лет.
          Профессор Татьяна Литовченко, заведующая кафедрой неврологии Харьковской медицинской академии последипломного образования, осветила вопросы клинических особенностей миоклонических эпилепсий и аутомоторных приступов. Она остановилась на современных взглядах о политерапии при определенных видах эпилепсий. В некоторых случаях остается необходимость назначения двух, трех и, крайне редко, четырех антиконвульсантов. Такая терапия может быть столь же безопасной, как и монотерапия, при учете фармакокинетического и фармакодинамического взаимодействия ПЭП. Нежелательно применение ПЭП со сходными побочными эффектами и общим механизмом их развития, желательно сочетать препараты с разными путями метаболизма и выведения. Преимуществами монотерапии остается прогнозируемые побочные эффекты ПЭП и их минимизация, прогнозируемая фармакокинетика, достаточно высокая эффективность при адекватном применении препарата, более низкая стоимость лечения, лучшее соблюдение регулярности приема и учет лекарственного взаимодействия с препаратами других групп. К преимуществам политерапии относят повышение эффективности терапии, возможность применения препаратов в более низких дозах, преодоление фармакорезистентности, быстрое достижение терапевтического эффекта.
          Профессор Людмила Танцура, руководитель отдела детской психоневрологии и пароксизмальных состояний ГУ «Институт неврологии, психиатрии и наркологии НАМН Украины», остановилась на вопросах преодоления фармакорезистентности посредством влияния на систему цитохромов печени.
          В.Ю.Мартынюк, главный детский невролог Украины, директор Украинского медицинского центра реабилитации детей с органическими поражениями нервной системы МЗ Украины осветил вопросы эпилепсии у детей с церебральным параличом, основываясь на материалах работы своего центра.
          В докладе Владимира Харитонова, заведующего детским отделением Киевской городской кли¬нической психо¬неврологической больницы № 1 имени академика Павлова, шла речь о некоторых аспектах рефрактерных эпилепсий у детей. Автор поделился своим личным опытом применения топамакса в лечении эпилептических синдромов (синдром Веста, Леннокса—Гасто).
          Среди прочего поднимались вопросы коморбидных состояний (в клинике психических расстройств при эпилепсии одно из ведущих мест занимают депрессивные состояния, снижающие социальную адаптацию и качество жизни пациента), роль видеомониторинга электроэнцефалограмм в дифференциальной диагностике эпилепсии. О возможностях магнитно-диффузионной тензорной магнитно-резонансной томографии в диагностике криптогенной эпилепсии.
          Анатолий Горб вел одно из заседаний секции, посвященной вопросам практической медицины. Выступил с интересным докладом о том, что за последние годы в области диагностики и лечении эпилепсии отмечены значимые достижения. В 70% больных достигнут полный или частичный контроль над припадками. Приводились материалы двадцатилетней работы противоэпилептического центра (ХОКБ), анализировались схемы лечения антиконвульсантами, приводились цифры себестоимости лечения за месяц, за год в сравнении с доходами семьи. Было внесено предложение в резолюцию съезда о принятии закона об обеспечении лечения антиконвульсантами за государственный счет.
          Во время конференции также обсуждались вопросы, связанные с психиатрическими, неврологическими, медико-психологическими и реабилитационными аспектами эпилепсии и пароксизмальных состояний. Специалисты отметили необходимость скорейшей разработки и внедрения в учреждениях здравоохранения локальных протоколов оказания медицинской помощи больным эпилепсией на основе Унифицированных клинических протоколов.
         
      15 сентября 2015 года главный детский невролог ДОЗ Херсонской облгосадминистрации А.Л.Горб и зав.отделением неврологии раннего возраста Херсонской детской областной клинической больницы С.А.Смирнова приняли участие научно-практическом семинаре: «Метод динамической проприоцептивной коррекции (ДПК) с применением рефлекторно-нагрузочного устройства «Гравистат» в реабилитации больных детским церебральным параличем», который проводился в конференцзале детской ортопедии и реабилитации г. Николаева на базе Государственного комплекса социальной реабилитации детей–инвалидов. Семинар проводился с участием ведущих специалистов по детской неврологии, ортопедии, реабилитации, а также председателей консультативно–врачебных комиссий Николаевской, Херсонской и Одесской областей.
          Выступил В.Ю.Мартынюк - главный детский невролог Украины, директор Украинского медицинского центра реабилитации детей с органическими поражениями нервной системы МЗ Украины с докладом «Церебральный паралич – современные аспекты диагностики и реабилитации». С методом динамической проприоцептивной коррекции (теоретические и практические занятия) специалистов ознакомили: специалист ООО « Научно-производственного центра «Альма», к.м.н., врач лечебной физкультуры С.В.Гаврилюк и специалист по физической реабилитации И.В.Зуйченко. Современные реабилитационные технологии активно внедряются в процесс оказания помощи детям с особенными потребностями. Акценты были расставлены на внедрении устройств « Гравистат» для каждого ребенка со спастическими формами ДЦП. В связи с этим есть необходимость подготовки специалистов в каждой области, которые могли бы внедрить эту методику в современную жизнь ребенка.
         
      Департамент здравоохранения Херсонской областной государственной администрации, администрация КУ «Херсонская детская областная клиническая больница» ХОС и маленькие жители Херсонской области и г. Херсона выражают искреннюю благодарность Херсонской областной государственной администрации, Херсонскому городскому совету, компании «Данон», сети заправок «АЗК WOG», школьникам, студентам, жителям г. Херсона, которые приняли участие в ежегодном Национальном проекте «Пробег с верой в сердце», который состоялся 20 сентября 2015 года. В акции приняли участие 2600 херсонцев.

         По результатам акции собрано около 200 тыс.грн, за которые будет приобретено медицинское оборудование, крайне необходимое больным детям.

         
      23-24 сентября 2015 года в г.Днепропетровске прошли традиционные «Сидельниковские чтения» - XVII Всеукраинская научно-практическая конференция по актуальным вопросам педиатрии, посвященная памяти выдающегося педиатра В.М. Сидельникова.

         Специалисты нашей больницы с большим вниманием прослушали доклады и выступления ведущих учёных и педагогов: педиатров, инфекционистов, иммунологов, гастроэнтерологов, кардиологов. Было отмечено, что состояние здоровья детского населения Украины сегодня определяют такие процессы, как старение нации, коморбидность, нерациональный образ жизни, возрастающая антибиотикорезистентность. Много внимания в выступлениях было уделено рациональной антибиотикотерапии, профилактике нарушений и восстановлению нормального кишечного биоценоза, профилактической и лечебной вакцинации детей, лечению респираторных заболеваний, в том числе пневмонии, профилактике реализации атопического марша у детей раннего возраста.


         
      20.09.2015 года состоялась VI ежегодная благотворительная акция «Пробег с верой в сердце», инициатором которой по доброй традиции выступает Херсонская детская областная клиническая больница при поддержке спонсоров: компании «Данон», «Украинской биржи благотворительности», компании «WOG», «General Voice», благотворительного фонда «Открытые сердца Украины», Херсонского городского совета, и других участников.

         В этом году мероприятие собрало около 2600 участников и объединило общей целью людей разного возраста, как взрослых, так и детей - школьников общеобразовательных учебных заведений.

         Замечательным примером в этом благородном деле было участие председателя Городского совета Николаенко Владимира Васильевича, главного врача Холодняк Инны Викторовны, заместителей главного врача, заведующих отделений, врачей, среднего и младшего медперсонала в спортивном забеге. Целью этой акции был сбор средств на приобретение оборудования для диагностики и лечения детей с врожденными пороками сердца. Каждый участник своим символическим взносом сделал шаг к спасению жизни наших детей.

         Теплая осенняя пора подарила всем участникам акции незабываемые впечатления и замечательное настроение.

         Выражаем искреннюю благодарность всем, кто принял участие в акции и оказал поддержку.

         Сбор средств продолжен до 28 сентября 2015 года.

         Благодарим за понимание и сочувствие к детской беде.

         
      15.09.2015 года в рамках проведения телемедицинских конференций «Украинская школа атопического дерматита» состоялось очередное занятие. В мероприятии вместе со специалистами других областей Украины участвовали и врачи больницы. Во время проведения телеконференции обсуждались актуальные вопросы о проведении вакцинации детей с аллергическими и другими заболеваниями кожи. Интересную и полезную информацию специалисты будут использовать в своей практической деятельности.

         
      09.09.2015 года специалисты Херсонской детской областной клинической больницы принимали участие в телемедицинской конференции в режиме он-лайн «Украинский опыт диагностики, лечения и мониторинга наследственных метаболических заболеваний в Украине», которая проводилась на базе НДСБ «Охматдит», д.м.н., членом-корреспондентом АМН Украины, профессором, зав. кафедры медицинской генетики, главным специалистом по медицинской генетике МОЗ Украины профессором Горовенко Н.Г.

         Поднимались актуальные вопросы по проведению скрининга новорожденных на ФКУ, адреногенитальный синдром, муковисцидоз, врожденный гипотиреоз, вопросы обеспечения питанием детей, больных на фенилкетонурию, а также возможности лабораторной диагностики метаболических болезней на базе метаболического Центра НДСБ «Охматдит».

         
      20.09.2015 в Херсоне в шестой раз пройдет благотворительный пробег «С верой в сердце».

         За 5 лет в акции приняли участие больше 10 тысяч горожан. Установлен рекорд Украины по одновременному исполнению Государственного Гимна. Собрано средств на сумму более 400 тысяч гривен. Приобретено самое необходимое оборудование, благодаря которому спасены сотни детских жизней.

         Приглашаем всех неравнодушных прийти 20 сентября в 13-00 на площадь Свободы в Херсоне и принять участие в благотворительной акции. У Вас есть шанс спасти жизнь ребенка.

         
      Пресс-релиз. ПРОФИЛАКТИКА ПОЛИОМИЕЛИТА НА УКРАИНЕ И В МИРЕ


         21 июня 2002 г. Украина в составе Европейского региона ВОЗ біла сертифицирована, как территория, свободная от циркуляции «дикого» полиовируса.

         До 2009 г. уровень охвата прививками от полиомиелита детей составлял 95%. На сегодня уровень охвата прививками от полиомиелита колеблется от 37 до 51%.

         В 2013 г. на Украине работала миссия экспертов Всемирной организации здравоохранения (ВОЗ) по изучению организации эпиднадзора за полиомиелитом на Украине и системой экспресс-оценки по острым вялим параличам (ОВП).

         По результатам работы миссии Украина была отнесена к странам с високим риском возникновения паралитических форм полиомиелита.

         Заседание Европейской региональной комиссии по сертификации ликвидации полиомиелита состоялось в июне 2015 г.

         СУЩЕСТВУЮЩАЯ УГРОЗА ПОЛИОМИЕЛИТА

 • По информации ВОЗ эпидемическая ситуація по полиомиелиту в мире неблагополучная. В 2014 году в мире имели место 359 случаев полиомиелита, в т.ч. 340 – в эндемичных по этому заболеванию странах: Пакистан, Афганистан, Нигерия, и 19 в неэндемичных странах: Сирия, Ирак, Камерун, Сомали, Экваториальная Гвинея.
 • С начала этого года по состоянию на 08.04.2015 г. в мире имели место 22 случая полиомиелита – все в эндемичных по этому заболеванию странах: 21 в Пакистане и 1 в Афганистане. По сравнению с аналогичным періодом пришлого года это количество уменшилось почти вдвое.

         Резервуар «дикого» вируса полиомиелита до сих пор существует, концентрируясь в 4-х странах – Афганистане, Индии, Нигерии и Пакистане. Именно отсюда и происходит распространение опасного заболевания.

         Никакого расслабления, пока не будут достигнуты цели по ликвидации «полио»!

         ОПЫТ

 • Таджикистан, 2010 г.: первый случай ввоза в страну «дикого» полиовируса в пределах Европейского региона с 2002 года;
 • больше 457 подтвержденных случаев как среди детей, так и среди взрослых;
 • распространение на Российскую Федерацию (14 случаев), Казахстан (1) и Туркменистан (3);
 • более 45 млн. доз моно- и тривалентной живой полиовакцины было доставлено в рамках мероприятий по иммунизации в ответ на вспышку полиомиелита в регионе;
 • были предприняты значительные усилия для ликвидации вспышки:
  • Национальные дни иммунизации: Казахстан (два раунда), Киргизстан (два раунда), Российская Федерация (два раунда), Таджикистан (6 раундов), Туркменистан (три раунда) и Узбекистан (5 раундов);
  • Субнациональные дни иммунизации (гашение очагов) продолжались во всех шести странах и в 2011 году.

         ВАКЦИНА ИПВ И ОПВ НА УКРАИНЕ – ГУМАНИТАРНАЯ ПОМОЩЬ

         На обращение МОЗ Украины к международным организациям по поводу возможности предоставления вакцины для проведения планових привичок детям, правительством Канады выделено 3 млн. канадских долларов, на которые ЮНИСЕФ закуплено у Санофи Пастер 1,1 млн. доз инактивированной вакцины против полиомиелита (ИПВ) и 3,7 млн. доз вакцины против полиомиелита оральной, живой (ОПВ).

         В Украине применяется комбинированная схема, которая предусматривает:

 • 2 мес. – ИПВ;
 • 4 мес. – ИПВ;
 • 6 мес., 18 мес., 6 лет, 14 лет – ОПВ.

         Вакцинация против полиовируса на Украине в рамках рутинной иммунизации гуманитарной вакциной начнется с сентября 2015 года.

         
      29.07.2015р. Пресс-конференция «Пробег «С верой в сердце»

         29 июля в Херсонской детской областной клинической больнице состоялся телемост с Научно-практическим медицинским центром детской кардиологии и кардиохирургии Министерства здравоохранения Украины. На этот раз телемост не был посвящен консультации пациента с болезнью сердца, как это было на протяжении 4-х лет. Администрация и сотрудники больницы приняли участие в пресс-конференции, посвященной подготовке к акции, которая в нашем городе состоится в шестой раз.

         Это благотворительный пробег «С верой в сердце». В пресс-конференции также приняли участие представители фирмы «Данон», компании «WOG», благотворительного фонда «Открытые сердца Украины».

         Заместитель главного врача Херсонской ДОКЛ Наталья Марченко:

         «Смертность детей от врожденного порока сердца в нашей области ниже, чем в целом по Украине. При этом Херсон не имеет собственной детской кардиохирургии, расстояние до ближайших кардиологических клиник наибольшее. Сохранять ежегодно жизни 15-20 детей, здоровье 50-70 детей только с пороками сердца возможно благодаря наличию оборудования, большинство из которого приобретено за счет благотворительных акций. За 5 лет на средства, собранные в Херсонских пробегах «С верой в сердце», приобретено большое количество оборудования, которое работает на всех, кто нуждается в неотложной помощи. Благодаря телемедицинскому оборудованию наши врачи имеют возможность доступа к современным технологиям диагностики и лечения.»

         Главный врач Научно-практического медицинского центра детской кардиологии и кардиохирургии Владимир Жовнир отметил, что телемост также обеспечен оборудованием, приобретенным на средства от пробега.

         Следующий благотворительный пробег «С верой в сердце» состоится в Херсоне в сентябре 2015 года.

         Приглашаем всех неравнодушных!

         
      11.06.2015р. Акція безоплатного донорства крові «Люди в білих халатах» у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні.

         Будь-якої миті у людей, незалежно від їх віку та походження, може виникнути потреба у переливанні крові за життєвими показаннями, і саме завдяки донорам медичні працівники мають змогу рятувати безліч життів. Потреба медичних закладів у компонентах і препаратах крові росте із року в рік, проте запаси крові набагато менші за потреби, оскільки донорство переживає не найкращі часи.

         Щоб привернути увагу до цієї проблеми, напередодні Всесвітнього дня донора за ініціативи Херсонського обласного центру служби крові 11.06.2015 року в Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні при активній підтримці колективу відбулася акція безоплатного донорства крові «Люди в білих халатах». Напередодні адміністрація лікарні звернулася до працівників закладу на власному прикладі показати суспільству, що кожен може послужити високій справі спасіння людського життя.

         Свою кров здали 44 медики. Охочих здійснити цей благородний вчинок було набагато більше, проте внаслідок медичних протипоказань (низький артеріальний тиск, низькі показники гемоглобіну тощо) частині учасників акції було відмовлено у заборі крові. Допомагати людям – щоденна робота медичних працівників, тому ми не могли стояти осторонь від такої благородної справи, як порятунок людського життя та долучилися до донорства.


         
      03.06.2015р. Міжнародний день захисту дітей організували та провели у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні, фахівець Осадча Марина Вікторівна та студенти факультетів філології та журналістики, дошкільної та початкової освіти, природознавства, здоров’я людини і туризму Херсонського державного університету.

         Волонтери СВЦ «Власний вибір» завітали до малечі не з порожніми руками, а з гостинцями та сюрпризами, конкурсами, загадками, танцями та іншими цікавими забавами.

         Діти з великим задоволенням брали участь у виготовленні та запуску паперових літаків, малювали на асфальті малюнки, пускали мильні бульбашки, змагалися в конкурсах та естафетах.

         Дякуємо Вам за прояв милосердя та турботу про наших маленьких пацієнтів, яким Ви подарували посмішку та радість.

         
      24-30.04.2015 ВСЕМИРНАЯ НЕДЕЛЯ ИММУНИЗАЦИИ 2015

      Иммунизация позволяет ежегодно предотвращать от 2 до 3 миллионов случаев смерти и защищать детей от самых опасных болезней, таких как дифтерия, столбняк, полиомиелит, корь и другие. В этом году Всемирная неделя иммунизации будет проведена во многих странах мира с 24 по 30 апреля под девизом «Ликвидировать пробелы в иммунизации». Кампания направлена на достижение 6 целей Глобального плана действий по вакцинам, принятого государствами-членами ВОЗ.


         
      Адміністрація дитячої обласної клінічної лікарні висловлює щиру подяку Немчонок Олександру Леонідовичу, керівнику естрадного ансамблю “Ф’южн” школи № 12 за проявлене милосердя. Вже на протязі тривалого часу нас об’єднують добрі спільні справи.

      Сподіваємося на подальшу співпрацю та продовження роботи в проведенні благодійних концертів для дітей нашої лікарні.

      Дітям концерт дуже сподобався, вони були дуже задоволені, щиро вдячні та побажали учасникам подальших успіхів у опануванні вершин майстерності.

         
2 АПРЕЛЯ - ВСЕМИРНЫЙ ДЕНЬ РАСПРОСТРАНЕНИЯ ИНФОРМАЦИИ О ПРОБЛЕМЕ АУТИЗМА.

      Аутизм — это постоянное нарушение развития, которое проявляется в течение первых трех лет жизни и является следствием неврологического расстройства, сказывающегося на функционировании мозга, которым страдают преимущественно дети во многих странах, независимо от пола, расовой принадлежности или социально-экономического положения, и которое характеризуется нарушениями способности к социальному общению, проблемами вербальной и невербальной коммуникации и ограниченными и повторяющимися типами поведения, интересами и занятиями.

      Численность детей, страдающих аутизмом, высока во всех регионах мира и имеет громадные последствия для детей, их семей, общин и обществ.

       Расстройства аутистического спектра и другие психические расстройства среди детей сопряжены со значительными экономическими трудностями для семей в связи с зачастую ограниченными ресурсами здравоохранения в развивающихся странах. Стигматизация и дискриминация, связанная с этими болезнями, также остаются основными препятствиями для их диагностирования и лечения. Отсутствие расстройств аутистического спектра и других психических расстройств среди детей в перечнях основных причин смерти привело к их длительному забвению как общественными деятелями, определяющими политику в развивающихся странах, так и донорами.

      Генеральная Ассамблея в своей резолюции 62/139 постановила объявить 2 апреля Всемирным днем распространения информации о проблеме аутизма, для того чтобы подчеркнуть необходимость помощи в том, что касается улучшения качества жизни людей с аутизмом.

      «Проведение Всемирного дня распространения информации о проблеме аутизма позволяет не только углубить ее понимание, но и призвать к принятию конкретных практических мер. Я настоятельно призываю всех тех, кому небезразлична эта проблема, оказать содействие достижению прогресса путем поддержки учебных программ, усилий по обеспечению возможностей трудоустройства и других мер, способствующих реализации нашего общего видения мира, в большей степени учитывающего интересы всех людей».

      Из послания Генерального секретаря ООН Пан Ги Муна         
25.03.2015р. в Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні, за ініціативою головного педіатра Карчевич Т.Є. та головного дитячого кардіоревматола Козіної Т.В. Департамента охорони здоров’я Херсонської ОДА, відбувся круглий стіл дитячих та дорослих лікарів ревматологів та офтальмологів. У ході зустрічі обговорювалися питання діагностики та лікування ювенільного ревматоїдного артриту і ювенільного увеїту. Спеціалісти поділилися досвідом сучасного лікування , обговорили проблеми забезпечення дороговартісними препаратами та питання прийнятності між дитячими та дорослими спеціалістами щодо подальшого спостереження пацієнтів з цією патологією.


         25.02.2015р. у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні діти, котрі перебувають на лікуванні, взяли участь у конкурсі малюнків і плакатів
на тему: «Наша країна - Україна», «Миру – так! Тероризму та війні – ні!»25.02.2015р. За підтримки громадського медичного представника в Україні UCB PHARMA GmbH Сіщук Олени Володимирівни у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні для діток, хворих на епілепсію, було проведено благодійний концерт. Діти отримали подарунки та були дуже задоволені спілкуванням з клоуном та чарівницею мильних бульбашок.
    Щиро дякуємо організаторам, котрі привертають увагу суспільства до проблем хворих та допомагають їм стати щасливими.
22.01.2015р. З метою поліпшення якості підготовки спеціалістів із сімейної медицини та відповідно до методичного плану навчання лікарів загальної практики сімейної медицини, зокрема з питань організації та надання медичної допомоги дітям, на базі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні проводиться навчання 30-ти лікарів-інтернів ЗПСМ.
Впродовж 3-ох тижнів головні дитячі фахівці Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, завідувачі відділень читають лекції з актуальних питань педіатрії, невідкладної допомоги дітям тощо, в навчальному процесі широко використовується мультимедійна апаратура. До обов’язкового циклу входить і практична робота – ознайомлення з організацією та роботою спеціалізованих відділень дитячої обласної клінічної лікарні, обходи із лікарями, обговорення складних діагностичних випадків. Така форма навчання суттєво покращує якість навчання, розвиває клінічне мислення, сприяє вивченню і засвоєнню протоколів надання медичної допомоги дітям.

Насос інфузійний     З ініціативи губернатора та Рішення сесії обласної ради від 19.12.2014 року дитячій обласній клінічній лікарні було виділено 675 тис.грн. для придбання медичної апаратури, асигнування на яку не виділялись більш ніж 10 років. Придбані так необхідні інфузомат на шприцові насоси (одно- та двоканальні) для проведення інфузійної терапії у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії, у відділенні гематології, у відділенні  для виходжування недоношених новонароджених та патології новонароджених дітей, для відділення хірургії для новонароджених та недоношених дітей, для ендокринологічного та нефрологічного відділень; придбано 3 лампи фототерапії для лікування жовтяниць у новонароджених, неонатальний столик для проведення інтенсивної терапії новонародженим дітям. Для оперативного лікування вроджених вад розвитку у новонароджених, для проведення нейрохірургічних операцій дітям раннього віку, придбано 2 налобні оптичні збільшуючі системи, які дозволяють підвищити якість втручань, що проводяться.
     Для надання екстреної медичної допомоги дітям з обструктивними синдромами, стенозуючими ларинготрахеїтами у приймальне, пульмонологічне відділення та відділення для дітей раннього віку придбано інгалятори OMRON, у фізіотерапевтичне відділення – ультразвуковий інгалятор.
     Для розширення діагностичних можливостей лабораторного відділення, заміни застарілого обладнання, придбано гематологічний та біохімічний аналізатори та мікроскоп.
     Для централізованого стерилізаційного відділення та двох рентген-кабінетів придбано автоклав та 2 установки для обробки рентгенограм.

     Колектив дитячої обласної клінічної лікарні від щирого серця дякує ПУТІЛОВУ Андрію Станіславовичу та депутатам обласної Ради за надану допомогу.
Фототерапевтична лампа
Фототерапевтична лампа
Шприцевий насос
Шприцевий насос
23.12.2014р. у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні для хворих діток було проведено Новорічне свято з Дідом Морозом, Снігуронькою та казковими героями. Творчі виступи, конкурси, розважальні номери, створили неймовірно теплу та зворушливу атмосферу для наших пацієнтів. Діти, в свою чергу, проявили таланти, розповідали новорічні віршики, співали пісні, відгадували загадки. Було дуже приємно спостерігати за їх усмішками. Величезна подяка Центру позашкільної роботи, яку очолює Свинаренко Ірина Павлівна, театру студії «Сувенір», керівнику Моргуновій Ганні Йосипівні та волонтерському клубу «Лідер», його керівнику Адвокатовій Світлані Іванівні, за чудову організацію Новорічного свята, чуйне серце та турботу про наших маленьких пацієнтів. Ваші колективи привезли нам краплину своєї душі, подарували радість своїм щирим мистецтвом.
16.12.2014р. До дня святого Миколая у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбувся благодійний концерт для хворих дітей. Свято дуже сподобалося нашим маленьким пацієнтам, було незабутнім та яскравим, із сюрпризами та подарунками. Від імені адміністрації та усього колективу лікарні висловлюємо щиру подяку керівникам волонтерського центру «Власний вибір» Херсонського державного університету Осадчій Марині Вікторівні, Форостяну Анатолію Федоровичу, студентам волонтерського центру за увагу, доброзичливість та тепло. І головне, що роблять вони це за покликом своєї душі та серця.

     21 вересня 2014 року у м. Херсоні за ініціативи головного дитячого кардіоревматолога Козіної Т.В. та при активній підтримці компанії «Данон-Україна», благодійного фонду «Відкриті серця», Української біржі благодійності, компанії мобільного зв’язку МТС та при активній підтримці Херсонської міської ради більше 2000 городян взяли участь у V щорічній благодійній акції «Пробіг із вірою в серці».
     Спільними зусиллями було зібрано 100063 грн. добровільні внески учасників, організатора та партнерів будуть використані на придбання моніторів для відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених  Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні.
     Колектив та адміністрація Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні висловлює щиру подяку організаторам, спонсорам, партнерам та  учасникам, а також усім небайдужим людям за допомогу та активну підтримку.
     З метою підвищення професійної підготовки лікарів, на виконання наказу МОЗ України від 21.11.2013 р. №255 – Адм. «Про проведення навчальних семінарів для лікарів з питань надання допомоги дорослому та дитячому населенню у 2014 році» - 14-15 травня 2014 року на базі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні було проведено навчальні науково-практичні семінари у форматі телемосту з провідними фахівцями закладів післядипломної освіти та співробітниками профільних кафедр вищих медичних навчальних закладів на теми:
 • «Проблемні питання педіатрії у практичній медицині»;
 • «Сучасні стратегії профілактики та лікування стоматологічних захворювань: світовий досвід та перспективи розвитку».

     У семінарі брали участь педіатри, лікарі загальної практики – сімейної медицини, неонатологи, інфекціоністи, гастроентерологи, підліткові терапевти, лікарі-інтерни, лікарі-стоматологи з усієї області. У форматі проведення вищезазначених семінарів здійснювалося дистанційне, безперервне навчання. Після закінчення лекцій та проведення тестування лекційного матеріалу, учасники отримали відповідні сертифікати.

Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні була надана гуманітарна допомога Фондом «Відкриті серця України» по оптоволоконному підключенню до мережі Internet. Це дозволить забезпечити лікарню широкополосним, високоякісним доступом до глобальної мережі, що в свою чергу надає можливість одномоментного підключення до декількох  відеоконференцій та поліпшити якість відеозв’язку.

 Щиро дякуємо за Вашу готовність покращити матеріально-технічну базу лікарн, це сприятиме як проведенню дистанційного навчання лікарів так і телеоконсультацій хворих в режимі онлайн.

Адміністрація та колектив ДОКЛ висловлює слова щирої подяки дитячій громадській організації «Дивосвіт», що на базі Центру дитячої та юнацької творчості м.Цурупинська та учням волонтерам шкіл Цюрупинського району за надану допомогу у придбанні дорого вартісного апарату «Фотометр МБА-540» для проведення клінічних та біохімічних досліджень крові. Дякуємо вам за підтримку, розуміння, високо цінуємо вашу допомогу. Ви безумовно заслуговуєте найщирішої та найглибшої вдячності.

 

      14 вересня 2013 у м. Херсон за ініціативи головного дитячого кардіолога Козіної Т.В., компанії «Данон-Україна» та при активній підтримці Херсонської міської ради стартувала IV щорічна благодійна акція «Пробіг з вірою в серці». Незважаючи на несприятливі погодні умови – дощ та грозу, в акції прийняли участь близько 3 тис. мешканців м. Херсона. Спільними зусиллями учасників та організаторів проекту було зібрано 96 840 грн., на які буде придбано газовий аналізатор крові для відділень анестезіології та інтенсивної терапії, що дозволить покращити рівень та якість надання невідкладної допомоги новонародженим дітям. Колектив та адміністрація Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні висловлює щиру подяку компанії «Данон-Україна», Херсонській міській раді, спонсорам та партнерам, усім учасникам – діткам та їх батькам, а також усім небайдужим людям за допомогу та активну підтримку цієї благодійної ініціативи.
      29 листопада 2012 на базі Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні відбулася VII міжрегіональна науково-практична конференція «Раритетні захворювання в сучасній клінічній психоневрологічній практиці» за участі Кирилової Л.Г., д.м.н., наукового керівника відділення психоневрологii по вивченню захворювань та реабілітації нервової системи новонароджених та дітей раннього віку, ДУ «Інститут Педіатрії, Акушерства і Гінекології НАМН України», президента асоціації дитячих неврологів України; Кушніра Г.М., д.м.н., професора Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського, кафедри загальної неврології з курсом ФПО, АР Крим; Мельникова В.О., к.м.н., доцента Кримського державного медичного університету ім.. С.І. Георгієвського, кафедри психіатрії, наркології та психотерапії з курсом загальної та медичної психології, АР Крим; Горанського Ю.І., к.м.н. Одеського національного медичного університету, кафедри нейрохірургії та неврології, головного невролога УОЗ Одеської облдержадміністрації; Родрігес-Анії В.Л., лікаря психіатра-епілептолога МВЦ «Олімпія», АР Крим, м. Сімферополь; Бунчук М.М., головного позаштатного дитячого невролога МОЗ АР Крим; Годуна С.В., головного невролога УОЗ Херсонської облдержадміністрації; Набатова М.С., завідувача відділення реанімації та інтенсивної терапії Херсонської обласної інфекційної лікарні; Горба А.Л., заслуженого лікаря України, головного дитячого невролога УОЗ Херсонської облдержадміністрації. На конференції були присутні близько 180 фахівців з Херсонської, Одеської, Миколаївської областей та АР Крим, серед них неврологи дитячі та загальної практики, психіатри дитячі та загальної практики, медичні генетики, медичні та практичні психологи, логопеди, педіатри, лікарі загальної практики. Були представлені випадки раритетних захворювань з клінічної практики. Подібні конференції проводяться щорічно в рамках «Школи дитячого невролога» Херсонської філії асоціації дитячих неврологів України. Знання клініки, тактики лікування орфанних (раритетних, рідкісних) захворювань дозволить надавати своєчасну та кваліфіковану допомогу хворим, проводити медико-генетичне консультування родин з метою визначення особливостей наслідування та профілактики народження хворої дитини, користуватись сучасними лікувальними та реабілітаційними методиками. Хворий має отримувати максимум кваліфікованої допомоги та реабілітації за місцем його мешкання.

     КИЇВ, 29 березня 2012. Науково-практичному медичному центрі дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України Благодійна фундація "Відкриті серця України" презентувала результати базового етапу проекту створення в Україні національної телемедичної мережі. В ході презентації відбулась пряма відеоконференція між лікарями двох різних корпусів Центру у Києві та Херсонською обласною лікарнею, демонстрація роботи встановленого Фундацією спеціального мультимедійного обладнання і програмного забезпечення, що дозволить фахівцям Центру дистанційно консультувати пацієнтів з найвіддаленіших куточків України, а також обговорення перспектив використання відеоконференцзв'язку в медичній практиці. В презентації проекту одночасно взяли участь кардіологи з Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України у Києві та Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні. Особливістю проекту "Національна телемедична мережа", який започаткувала Благодійна фундація "Відкриті серця України", є спеціальне програмне забезпечення, яке встановлюється практично на будь-який комп'ютер лікарні, забезпечує дуже високу якість сигналу навіть в умовах повільного з'єднання, вимагає порівняно невеликих грошових вливань та, на відміну від існуючих апаратних рішень, робить можливим впровадження сучасних телекомунікаційних технологій навіть для найвіддаленіших куточків України. В цілому, телемедицина дозволяє економити до 40% коштів у системі охорони здоров'я.

Заступник директора Державної установи "Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України" Надія Руденко, заступник голови правління ПАТ "Перший інвестиційний банк" Еліна Полонська, головний лікар Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні Людмила Лятецька. Під час презентації результатів базового етапу проекту створення в Україні національної телемедичної мережі, Київ, 29 березня 2012 року.

    
 29 березня 2012 року Благодійна фундація «Відкриті серця України» презентувала результати І етапу створення в Україні Національної телемедичної мережі.
У презентації роботи національної телемедичної мережі одночасно взяли участь кардіологи з Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України і Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні. Сеанс супроводжувався прямою відеотрансляцією із 2-х територіально віддалених корпусів Центру в Києві та Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні.
За задумом організаторів акції, Національна телемедична мережа об’єднає медичні заклади в 24 обласних центрах України, а потім і лікарні районного рівня. Це дозволить проводити повноцінні медичні консультації дистанційно, що в свою чергу, в 2-3 рази знизить ризик ускладнень у пацієнтів і в 5-6 разів підвищить їхні шанси на одужання

Благодійна акція «Пробіг з вірою в серці»

2 1 3
     25 вересня 2010 року у м. Херсоні за ініціативи компанії «Данон» та спільно з Благодійним фондом Устима Мальцева пройшла благодійна акція «Пробіг з вірою в серці».
     Мета акції  - збір коштів на придбання обладнання для дитячої кардіологічної служби Херсонської області.
     Близько 4 тис. херсонців дорослих та дітей, а також вихованці Цюрупинської школи – інтернату для дітей  - інвалідів, вчителі з учнями, представники влади і просто сім’ї взяли участь в акції. Разом з батьками активними учасниками заходу були понад 100 дітей, які були прооперовані з приводу вродженої вади серця. Найменшій учасниці акції 6 міс., у серпні цього року дівчинка прооперована у м. Києві.
     Старт відбувся з площі Свободи, а на набережній учасників пробігу зустріли з поздоровленнями та подарунками.
     Головний дитячий кардіолог УОЗ Козіна Таміла Васильовна звернулася до всіх учасників пробігу зі словами подяки та підкреслила значимість цього проекту.
     За результатами заходу було зібрано 70 тис. гривень, які будуть направлені на придбання спеціального обладнання для проведення телемедичних консультацій. Маленькі пацієнти матимуть можливість своєчасно отримати консультативну допомогу провідних фахівців НПМЦКК МОЗ України з використанням сучасних телекомунікаційних технологій. 

на початок стоінки

У дитячій обласній клінічній лікарні відкрито
Центр надання допомоги новонародженим «Колиски надії»

1   1   2   3   5
     07 липня 2010 року на базі Обласної дитячої клінічної лікарні в рамках програми Фонду Віктора Пінчука було відкрито Центр надання допомоги новонародженим «Колиски надії». В урочистостях з цієї нагоди взяли участь заступник міністра охорони здоров’я України Раїса Мостовенко, головний неонатолог МОЗ України Єлизавета Шунько, віце-президент Фонду Віктора Пінчука Валерій Вакарюк, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Короленко В.М.,  представники місцевої влади.
     Для оснащення відділення анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених дітей Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні  було прередано апарати для інвазивної та неінвазивної штучної вентиляції легенів, інкубатори для виходжування новонароджених, відкритий реанімаційний комплекс, моніторингову апаратуру, яка дозволяє контролювати життєво важливі функції пацієнтів, сучасні лазерні лампи для фототерапії, інфузійні насоси, комп’ютерну станцію та інше обладнання. Всього на суму 1 млн. 279 тис. 370 грн.
     Відділення лікарні у складі багатопрофільного неонатального центру надає не тільки висококваліфіковану екстрену медичну допомогу, а й забезпечує анестезіологічну та інтенсивну терапію під час найскладніших оперативних втручань новонародженим дітям з перших годин життя, які потребують хірургічної корекції при вроджених вадах розвитку, при ускладнені інших тяжких захворювань. Допомога Фонду Віктора Пінчука щодо дооснащення нашого центру сучасною, високоякісною, надійною апаратурою просто неоціненна, - зауважила  головний лікар Лятецька Людмила Володимирівна. Обладнання, придбане для Херсонського центру «Колиски надії», не лише створить додаткові місця у відділеннях, але й надасть більш широкі професійні можливості фахівцям неонатального центру для надання невідкладної допомоги малюкам, дозволить покращити виживаємість глибоко недоношених новонароджених дітей та якість їх подальшого життя.

на початок стоінки

     16.10.08 Выражаем огромнейшую благодарность жителям г.Херсона и области, в частности Танскому С.С и Путиловой А.С., которые оказали посильную материальную помощь в лечении Войло Маргариты (1 год 6 мес.). Девочка пострадала во сне в результате пожара, поступила в состоянии сильного ожогового шока в тяжелом состоянии. У нее поражено пламенем 30% кожного покрова, ожог III степени. На данный момент она находится в отделении анестезиологии и интенсивной терапии (заведующий отделением - Букин Александр Февралинович).

Ежедневно в отделения реанимации детской обласной клинической больницы поступают дети, часто сироты, в тяжелом состоянии, пострадавшие в ДТП, с ожоговой травмой, отравлениями, тяжелыми болезнями. Все они ждут помощи от сограждан

на початок стоінки

     

28.12.07 губернатор області Силенков Б.В. вручив 3 апарати штучного вентилювання легень для відділення реанімації новонароджених а в січні 2008 року їч зроблене встановлення та налаштування

на початок стоінки

16.08.07 Дитячу обласну клінічну лікарню відвідала Голова Наглядової Ради Міжнародного благодійного Фонду "Україна 3000" Катерина Ющенко.
3

2

 

 

 

 

Вона вручила відділенню виходжування недоношених дітей 2 Інкубатори для новонароджених типу BLF-2001 us1
а також іграшки для дітей неонатального корпусу
4 5
  © Херсонская детская областная клиническая больница. Отдел АСУ 2007-2015 гг.   webmaster Sergei Polskoi: svyaz@bdp.ks.ua ( PoSeV )