title2015
укр | рус
Відділення патології новонароджених дітей

        Завідувач відділення - Савченко Ірина Іванівна, лікар-неонатолог вищої кваліфікаційної категорії.

        У 1979 році на базі відділення для дітей грудного віку було виділено перші ліжка для новонароджених дітей, тоді ж і було організовано відділення для найменших за віком пацієнтів. У 1993 році відділення патології новонароджених було переведено у новий, спеціально побудований на території лікарні неонатальний корпус. У 2008 році відділення у складі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні пройшло акредитацію на звання «Лікарня, доброзичлива до дитини», а у 2011 році це звання було підтверджено. Відділення патології новонароджених дітей входить до складу Обласного неонатального центру.

     
     

        Загальна характеристика відділення

         Відділення патології новонароджених дітей на 30 ліжок розташовано у корпусі для новонароджених та дітей раннього віку на II поверсі, має 5 палат та 18 боксів. З 1997 року функціонує за принципом "мати-дитя", що створює можливість тісного спілкування матері та дитини, допомагає становленню повноцінного грудного вигодовування. У його складі також є процедурний та фізіотерапевтичний кабінети. У палатах та боксах централізоване підведення кисню. Відділення оснащене сучасним медичним обладнанням для діагностики та лікування новонароджених дітей: лампами фототерапії та променистого тепла, шприцевими дозаторами для проведення інфузійної терапії, пульсоксиметрами.

         Працює "гаряча лінія" з питань грудного вигодовування і догляду за немовлятами, консультації надаються за тел. (0552) 43-95-03.

        Основні напрямки діяльності

         У відділення госпіталізуються новонароджені доношені діти за направленням лікарів пологового будинку, пологових відділень міста та області, педіатрів амбулаторної мережі, лікарів загальної практики сімейної медицини, спеціалістів обласної дитячої консультативної поліклініки, за екстреними показаннями із приймального відділення.

         Надається висококваліфікована спеціалізована допомога новонародженим дітям з наступною патологією:

  • гіпоксичне та травматичне ураження ЦНС, периферичної нервової системи;
  • пологові травми;
  • гемолітична хвороба новонароджених, гіпербілірубінемії;
  • затримка внутрішньоутробного розвитку різної тяжкості;
  • внутрішньоутробні та ранні неонатальні інфекції;
  • вроджені вади розвитку, хромосомні аномалії, спадкові порушення обміну речовин;
  • ендокринна патологія новонароджених.

         Для діагностики різних патологічних станів використовуються, поряд із загальноклінічними та біохімічними обстеженнями, дослідження імунітету, TORCH-інфекцій, хвороб обміну амінокислот, хромосомної, вродженої та спадкової патології. Також проводяться інструментальні та апаратні обстеження: нейросонографія, електроенцефалографія, спіральна комп’ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія, Допплер ЕХОКГ, Допплер судин головного мозку, УЗД органів черевної порожнини, судин черевної порожнини, діафрагми, вилочкової залози, щитовидної залози, каріотипування.

         У відділенні також проводиться обстеження та лікування дітей, які залишилися без батьківського піклування.

        Кадровий склад

         Савченко Ірина Іванівна - лікар-неонатолог вищої кваліфікаційної категорії.

         Муратова Ірина Володимирівна - лікар-неонатолог вищої кваліфікаційної категорії.

         Кисельова Ольга Олександрівна - лікар-неонатолог вищої кваліфікаційної категорії.

         У відділенні працюють: 15 медичних сестер (6 мають вищу категорію, 5 – першу, 2 – другу, 2 – сертифікати спеціаліста), 16 молодшого персоналу.

        Контактні телефони

        Завідувач відділення, ординаторська, старша медична сестра, сестринський пост - (0552) 22-52-21


     
На головну | Контакти
  © Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня. © Відділ АСУ 2007-2015 рр.
Powered by © Sergei Polskoi: svyaz@bdp.ks.ua ( PoSeV: pi-vo@mail.ru )