title2015
укр | рус

Нефрологічне відділення

          Завідувач відділення – Черкашина Ольга Михайлівна, лікар-нефролог вищої кваліфікаційної категорії, головний позаштатний дитячий нефролог Департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації.

          Загальна характеристика відділення

          Відділення функціонує у складі лікарні з 1978 року, має два профілі ліжок: нефрологічні та ревмокардіологічні. Успіх колективу відділення забезпечує наступність лікарських поколінь, прагнення до використання на практиці наукових досягнень, взаємодія з профільними НДІ в Україні та за її межами. Відділення як складова частина нефрологічного та кардіологічного дитячих обласних Центрів займається не тільки діагностикою та лікуванням набутих та спадкових захворювань, а й активно вирішує питання організації нефрологічної та кардіологічної допомоги дітям області, санітарної просвіти населення.

          Відділення розташовано у головному корпусі на третьому поверсі, розраховано на 50 ліжок: 25 нефрологічних, 25 кардіоревматологічних. У його складі 9 палат, у т. ч. 2 боксовані, маніпуляційна, процедурна, гральна кімната.

          Основні напрямки діяльності

          Надання висококваліфікованої стаціонарної допомоги дітям віком від 1місяця до 18 років, котрих госпіталізовано за направленням лікарів- нефрологів, кардіоревматологів обласної дитячої консультативної поліклініки та за екстреними показаннями із лікувальних закладів області.

          У відділення госпіталізуються діти з патологією.

          Нефрологічний профіль – гострий та хронічний гломерулонефрит; гострий та хронічний тубулоінтерстиціальний нефрит; спадкові захворювання нирок; дисметаболічні нефропатії, у т.ч. з формуванням сечокам’яної хвороби; нейрогенні розлади сечовипускання, ускладнені інфекцією сечових шляхів; вроджені аномалії та вади розвитку сечової системи, ускладнені пієлонефритом; гостра та хронічна ниркова недостатність.

          Кардіоревматологічний профіль – порушення серцевого ритму; запальні та незапальні хвороби серця; вроджені вади серця (кориговані та некориговані); усі ревматичні захворювання (системний червоний вовчак, системна та вогнищева склеродермія, системні васкуліти, ювенільний дерматоміозит); аутозапальні синдроми; артеріальні гіпертензії та гіпотензії; вегето-судинна дистонія з кардіальними проявами; патологія опорно–рухового апарату неортопедичного та нетравматологічного профілю.

          Дітям, госпіталізованим у відділення, проводиться комплексне обстеження: ультразвукова діагностика серця та нирок на апаратах експертного класу з доплерографічним дослідженням, комп’ютерна та магнітно–резонансна томографія, екскреторна урографія та цистографія, цистоскопія, пункційна нефробіопсія, добове моніторування артеріального тиску, холтерівське моніторування ЕКГ, кардіостатична проба з кардіоінтервалографією, велоергометрія, імунологічні та генетичні дослідження.

          Лікування усіх категорій хворих здійснюється згідно з сучасними протоколами з використанням високотехнологічних, інтенсивних методів терапії, за необхідності проводиться замісна ниркова терапія. У лікуванні ревматологічних хворих застосовується біологічна терапія.

          Лікарі відділення тісно співпрацюють з профільними національними Центрами, зокрема з НПМЦДКК МОЗ України, у режимі реального часу проводяться телеконсультації дітей з вродженими вадами серця; за необхідності виконання хірургічного втручання хворі транспортуються до Центру.

          Кадровий склад

          Черкашина Ольга Михайлівна - лікар-нефролог вищої кваліфікаційної категорії.

          Коротаєва Зінаїда Дмитрівна - лікар-нефролог вищої кваліфікаційної категорії.

          Примаченко Олена Георгіївна - лікар-нефролог вищої кваліфікаційної категорії.

          Козіна Таміла Василівна - лікар-кардіоревматолог вищої кваліфікаційної категорії.

          Бадзян Інна Василівна - лікар-кардіоревматолог вищої кваліфікаційної категорії.

          Ніколаєнко Інна Анатоліївна - лікар-кардіоревматолог, спеціаліст.

          У відділенні працюють 10 медичних сестер (2 мають вищу категорію, 5 – першу, категорію, 2 – другу категорію, 1 – сертифікат спеціаліста), 9 працівників молодшого персоналу, 1 вихователь.

          Контактні телефони

          Завідувач відділення, ординаторська, сестринський пост – (0552) 49-14-52

На главную | Контакты
  © Херсонская детская областная клиническая больница. © Отдел АСУ 2007-2015 рр.
Powered by © Sergei Polskoy: svyaz@bdp.ks.ua ( PoSeV )