І
title2015
укр | рус

Відділення для виходжування новонароджених, недоношених дітей

        Завідувач відділення – Бакіна Наталя Володимирівна , лікар-неонатолог вищої кваліфікаційної категорії, головний неонатолог Департаменту охорони здоров'я Херсонської облдержадміністрації.

        Як самостійне відділення було створено та розпочало свою роботу у 1993 році з введенням в експлуатацію спеціально побудованого на території лікарні неонатального корпусу. У 2008 році у складі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні відділення пройшло акредитацію на звання «Лікарня, доброзичлива до дитини», а у 2011 році це звання було підтверджено. Відділення для виходжування новонароджених, недоношених дітей входить до складу обласного неонатального Центру.

        Загальна характеристика відділення

        Відділення розташовано у корпусі для новонароджених та дітей раннього віку на I поверсі. Функціонує на 20 ліжок, має 5 двомісних палат та 9 одномісних боксів. З 1997 року працює за принципом «мати-дитя».

        У палатах та боксах централізоване підведення кисню. Відділення оснащене сучасним медичним обладнанням для діагностики та лікування маловагових та недоношених новонароджених дітей: кувезами для виходжування, лампами фототерапії та променистого тепла, шприцевими дозаторами для проведення інфузійної терапії, пульсоксиметрами, багатофункціональними та реанімаційно-хірургічними моніторами, апаратами «Білі–тест», глюкометрами.

        Щорічно тут проходять лікування близько 300 немовлят, третина від усіх госпіталізованих – це діти, переведені із відділення реанімації новонароджених.

        Основні напрямки діяльності

         У відділення госпіталізуються новонароджені недоношені діти усіх вагових категорій: за направленням лікарів- неонатологів, педіатрів пологового будинку, пологових відділень міста та області.

        Надається висококваліфікована спеціалізована допомога з наступною патологією:

  • синдром дихального розладу (дистрес) у новонародженого;
  • вроджена пневмонія;
  • гіпоксично-ішемічне ураження ЦНС;
  • затримка внутрішньоутробного розвитку різного ступеня тяжкості;
  • неонатальна жовтяниця;
  • бронхолегенева дисплазія;
  • внутрішньоутробні та ранні неонатальні інфекції;
  • внутрішньочерепні крововиливи;
  • вроджені вади розвитку, хромосомні аномалії, спадкові порушення обміну речовин ;
  • неонатальні ендокринні розлади та порушення.

        Для діагностики різних патологічних станів використовуються, поряд із загальноклінічними та біохімічними обстеженнями, дослідження імунітету, TORCH-інфекцій, хвороб обміну амінокислот, хромосомної, вродженої та спадкової патології. Також проводяться інструментальні та апаратні обстеження: нейросонографія, електроенцефалографія, спіральна комп’ютерна томографія, магнітно-резонансна томографія, доплер ЕХОКГ, доплер судин головного мозку, УЗД органів черевної порожнини, судин черевної порожнини, діафрагми, вилочкової залози, щитовидної залози.

        Усі діти оглядаються неврологом та офтальмологом, за необхідності іншими профільними спеціалістами. Також проводиться обстеження та лікування дітей, які залишилися без батьківського піклування.

        Після виписки дані про дітей з дуже малою масою тіла передаються до кабінету катамнезу обласної дитячої консультативної поліклініки для подальшого спостереження та надання необхідної лікувально – консультативної допомоги.

        Кадровий склад

        Бакіна Наталя Володимирівна - лікар-неонатолог вищої кваліфікаційної категорії.

        Скляр Аліна Олександрівна - лікар-неонатолог вищої кваліфікаційної категорії.

        Мендель Майя Анатоліївна - лікар-неонатолог вищої кваліфікаційної категорії.

        У відділенні працюють: 14 медичних сестер (3 мають вищу категорію, 4 – першу, 2 – другу, 5 – сертифікат спеціаліста), 21 працівник молодшого персоналу.

        Контактні телефони

        Завідувач відділення, ординаторська, старша медична сестра, сестринський пост - (0552) 43-94-85

На головну | Контакти

  © Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня. © Відділ АСУ 2007-2015 рр.
Powered by © Sergei Polskoi: svyaz@bdp.ks.ua ( PoSeV: pi-vo@mail.ru )