title2015
укр | рус
         

    Шановні добродії!

Всеукраїнський благодійний фонд «Серце до серця» вже 15 років поспіль проводить благодійні акції з метою збору коштів на придбання медичного обладнання для дитячих обласних лікарень України. Цього року фонд «Серце до серця» організовує 16-у Всеукраїнську акцію «Серце до серця» під гаслом «Здорові немовлята!», яка розпочнеться 01 квітня та триватиме по 30 вересня 2021 року. Кошти збиратимуться з метою закупівлі неонатального медичного обладнання для дитячих лікарень України.

        Звертаємося до усіх небайдужих проявити милосердя та долучитися до цього суспільно-важливого благодійного проєкту.

Реквізити для благодійних внесків:

      1. АТ КБ «ПРИВАТБАНК» IBAN UA 17 305299 0000026008043604327
     ЄДРПОУ 34354227 Найменування платежу:
"Благодійний внесок для ________ назва області (міста)"

      2. ПАТ «Кредобанк» IBAN UA 39 325365 0000002600501306399
     ЄДРПОУ 34354227 Найменування платежу:
"Благодійний внесок для ________ назва області (міста)"

         
         

    У вашої дитини кашель…

         Кашель, особливо, тривалий – найчастіша сьогодні причина для звернення до дитячого пульмонолога. «Тривалим» зветься кашель, який продовжується більше 4-х тижнів.
         Кашель – це захисна реакція нашого організму для захисту дихальних шляхів від проникнення чужорідних частинок.
         Будь-яка нормальна людина повинна хоча б іноді кашляти. Організм таким чином очищує легені і бронхи від слизу, яка в них накопичується. При хворобах легень і дихальних шляхів кількість слизу збільшується, тому треба очищувати бронхи та нейтралізувати віруси та бактерії. А слиз, що накопичується (він називається мокротинням), організм видаляє за допомогою кашлю.

1

Причини кашлю

         Список хвороб, під час яких може мати місце симптом кашлю – це кілька сотен конкретних діагнозів. Ось деякі з них.

 • Гострі респіраторні захворювання верхніх дихальних шляхів – найчастіша причина кашлю (90% всіх випадків кашлю);
 • Хвороби дихальних шляхів та легень: ларингіти, бронхіти, пневмонії, наявність запалення та випоту у плевральній порожнині;
 • Патологія носоглотки – фарингіт, синусит, аденоїди;
 • Туберкульоз органів дихання;
 • Респіраторні алергози – бронхіальна астма, алергічний риніт;
 • Кашлюк;
 • Пухлини, які вражають будь-які відділи дихальних шляхів, легень, плеври, межистіння;
 • Хімічне подразнення бронхів (зокрема, запах фарби, бензину, активне і пасивне куріння);
 • Сторонні тіла дихальних шляхів;
 • Вроджені вади розвитку трахео-бронхіального дерева;
 • Зригування, аспірація їжі.

1

Звернути увагу!

 • Лікувати треба не симптом кашлю, а конкретну хворобу, яка призвела до нього.
 • У більшості випадків, поствірусний кашель лікування не потребує та зникає поступово самостійно.
 • Якщо кашель триває більше 4-х тижнів та не має тенденції до зменшення, необхідно пройти рентгенографію органів грудної клітки.
 • Пропущений туберкульоз або пухлина – набагато страшніше тієї мінімальної дози опромінювання, яку отримає дитина під час дослідження.
 • Протипоказань до рентгенографії легень не існує!

Загальні рекомендації батькам при кашлі у дитини

 • Важливо пам’ятати: сам по собі кашель, як явище, лікувати не потрібно. Кашель – наслідок, а не причина хвороби.
 • Не займайтеся самолікуванням!
 • Працівник аптеки не є тою фізичною/юридичною особою, якій належить рекомендувати ті або інші ліки від кашлю.
 • Ефективний вплив на відхаркування мокротиння навіть найсучаснішими препаратами неможливий без дотримання двох обов’язкових умов: режим чистого прохолодного повітря і достатня кількісти рідини.
 • Не використовуйте самостійно препарати для пригнічення кашльового рефлексу, тому що це може призвести до зниження ефективності очищення дихальних шляхів.
 • Не використовуйте рослинні відхаркувальні препарати у дітей, віком до 3-х років (є ризик «заболочування», тобто збільшення кількості мокротиння, яку маленька дитина не зможе відкашляти).

1


         

    В Україні зареєстрували вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19

        Вчора, 22 лютого 2021 року, Міністерство охорони здоров’я в Україні зареєструвало вакцину проти COVID-19 Oxford/AstraZeneca для екстреного медичного застосування.
        Вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca. Вакцину Oxford/AstraZeneca для екстреного застосування вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія.

1

        Вакцина, Oxford/AstraZeneca, що виробляється на потужностях Serum Institute (Індія) має локальну (торговельну) назву Covishield.
        Oxford/AstraZeneca (Covishield) подали на реєстрацію до Державного експертного центру Міністерства охорони здоров'я 15 лютого. В Україні діє закон, який спрощує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 та скорочує її до п’яти днів.
        Україна отримала інформацію від COVAX про постачання від 2,2 до 3,7 млн доз вакцин Oxford/AstraZeneca у І–ІІ кварталі 2021 року. Крім того, вакцина буде закуплена за державні кошти напряму у виробників.
        Україна також уклала додаткові прямі контракти на постачання вакцини від COVID-19, які розроблені за участю компаній AstraZeneca (Британія-Швеція) та NovaVax (США) і виробляються на потужностях Serum Institute (Індія).
        21 лютого 2021 року, Міністр охорони здоров’я Максим Степанов проконтролював відвантаження першої партії в 500 тис. вакцин AstraZeneca (CoviShield) з заводу-виробника в індійському місті Пуне.

        ДОВІДКОВО:

        Вакцина Oxford/AstraZeneca – це вакцина на платформі вірусного вектора без здатності до реплікації, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Для повної імунізації потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8 С.
         COVAX — це глобальна ініціатива, яка має на меті пришвидшити розробку та виробництво вакцин від COVID-19 і забезпечити ними країни з низьким та середнім доходом. COVAX постачає в країни тільки ті вакцини, які ВООЗ включила до реєстру засобів для використання в надзвичайних ситуаціях.


         

    5 лютого 2021 року до КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР надійшла благодійна допомога у вигляді антисептичного гелю для рук на спиртовій основі «Sarayn Gel SHI», що надає змогу забезпечити сталу роботу медичних працівників в умовах спалаху вірусу COVID-19.

        Висловлюємо щиру вдячність Бериславському районному в Херсонській області осередку Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» в особі голови Б.Проценка за надану благодійну допомогу.
        Бажаємо Вам та Вашому колективу міцного здоров’я та всіляких успіхів у подальших діяннях на благо здоров’я дітей та медичних працівників.
        З повагою, колектив закладу.

1


         
         

    Вже стало доброю традицією напередодні Дня Святого Миколая передавати до лікарні зроблені руками учнівських колективів херсонських шкіл в рамках конкурсу новорічні композиції благодійної акції «Діти - дітям». Ними прикрашають ігрові кімнати лікарні та створюють новорічний настрій для дітей.

        Адміністрація Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні щиро вдячна директору Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості Тавожнянському В.М. методисту Василенко Л.М. за проявлене милосердя. Зичимо Вам та очолюваному Вами колективу педагогів та учнів здоров’я, щастя, добра а також успіхів у справі благодійності.

1
1


         

    04 грудня 2020 року в Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні презентували сучасне холодильне обладнання для зберігання та транспортування імунобіологічних препаратів.

        Рік тому в Україні було затверджено Стратегію розвитку імунопрофілактики та захисту населення від інфекційних хвороб, яким можна запобігти шляхом проведення імунопрофілактики до 2022 року. Але без забезпечення холодового ланцюга ефективне впровадження стратегії є неможливим. Холодовий ланцюг – це технологія безперервного дотримання оптимальної холодної температури при зберіганні та транспортуванні біологічних препаратів, таких як вакцини, анатоксини, препарати крові. На даний час медичні заклади онащено побутовим холодильним обладнанням, яке не може забезпечити у повній мірі зберігання лікарських засобів, а особливо біологічних препаратів. Саме тому було запроваджено пілотний проєкт «Холодовий ланцюг», який реалізується Офісом Реформ Херсонської області, облдержадміністрацією за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
        У рамках реалізації проєкту для лікарні закуплено сучасні медичні холодильники (6 одиниць), 4 сумки холодильники для транспортування імунобіологічних препаратів та 15 реєстраторів температури.

1

1

         На врученні обладнання були присутні почесні гості - представники Національної служби здоров’я України в. о. голови НСЗУ Андрій Віленський, директор Південного міжрегіонального Департаменту НСЗУ Дмитро Самохвалов, голова технічної групи експертів з імунопрофілактики Федір Лапій, голова Офісу Реформ Херсонської області Максим Савченко, голова Херонської обласної ради Олександр Самойленко, директор Департаменту здоров’я Херсонської ОДА Віктор Короленко, вони ознайомилися з роботою лікарні та наголосили на важливість правильного зберігання та транспортування імунобіологічних препаратів для надання якісної та безпечної медичної допомоги пацієнтам.
        Директор закладу Інна Холодняк продемонструвала сучасне холодильне обладнання, яке вже встановлено у 4 відділеннях лікарні та підкреслила, що його наявність дозволить забезпечити ефективне зберігання біологічних препаратів та зменшити виникнення ускладнень при проведенні вакцинації і висловила сподівання, що проєкт «Холодовий ланцюг» реалізовуватиметься у нашій лікарні й надалі, аби сучасне холодильне обладнання з’явилося й в інших відділеннях закладу.

1

1

1


         

    Адміністрація та маленькі пацієнти закладу висловлюють щиру вдячність народним депутатам України Павлу Павлішу та Вікторії Вагнєр за сприяння у придбанні сучасного високотехнологічного ендоскопічного та рентгенологічного обладнання.

        Обладнання, яке було наявне у закладі, тривалий час експлуатувалося та морально і технічно застаріло. Введення в експлуатацію нового сучасного обладнання надасть змогу проводити якісну діагностику дітям, у тому числі і новонародженим.

1

1


         

    Якісну апаратуру нового покоління придбали для відділення функціональної діагностики.

        Нам дуже приємно висловити подяку адміністрації закладу, завдяки якій у відділенні функціональної діагностики з’явився подійний моніторинг ЕКГ.
        Така діагностична процедура, при якій проводиться запис ЕКГ у кризові моменти (при порушеннях серцевого ритму, при виникненні болю в ділянці серця тощо). Запис ЕКГ проводиться за допомогою невеличкого приладу, який пацієнт повинен завжди носити з собою. Ця подія виводить нашу кардіологію на новий рівень діагностики порушень серцевого ритму у наших пацієнтів.
        Ми з радістю допоможемо не тільки нашим маленьким хворим, а і пацієнтам різних вікових груп. Чекаємо на Вас!

1


         

    13.10.2020 року 19 молодих спеціалістів, а саме 6 лікарів та 13 медичних сестер приєдналися до дружньої робочої родини медиків Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні

        Посвята у професію - це одна із традицій Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні, яка щороку проходила по особливому святково та радісно. Це подія, яка запам’ятовується молодому фахівцю на все життя. Тому навіть у такий надскладний час, що сьогодні переживає не тільки Україна , але і весь світ у зв’язку з пандемією на COVID19, в особливому форматі при дотриманні усіх карантинних заходів адміністрація закладу привітала молодих фахівців.

11

        Директор закладу Холодняк Інна Вікторівна, заступник директора з медичної частини Бурдовіцин Віктор Степанович, заступник директора з медсестринства Марченко Ірина Анатоліївна побажали молодим фахівцям бути добрими, чуйними і уважними до своїх пацієнтів, привітними до колег по роботі, підвищувати рівень своєї професійної майстерності та стати кращими в обраній професії, продовжувати славні традиції Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні. А на згадку про цей хвилюючий і важливий момент в житті майбутніх професіоналів, вручили подарунки та квіти.
        Успіхів, молоді колеги!

1


         

    12 жовтня неврологічне відділення Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні відсвяткувало 60 років

         Що таке 60 років? Це майже 4 покоління дітей, від народження до 18 років, з якими працювали лікарі відділення. Це велика історія – від одного з перших неврологічних відділень на території України до провідних методик в лікуванні дитячої епілепсії та діагностики аутизму. Це розвиток міжнародних відносин під час першого Українсько-Баварського симпозіуму та 14 Міжрегіональних науково-практичних конференцій для фахівців півдня України.
        А ще – це люди, які роками розвивають відділення. Від засновників неврологічного напрямку на Херсонщині, лікаря Наума Давидовича Фогеля та першого дитячого невролога Валентини Василівни Авраменко. До лікарів, медичних сестер та молодшого медичного персоналу, які сьогодні виконують свої буденні, але такі важливі обов’язки під керівництвом завідуючого відділенням Анатолія Леонідовича Горба. Більшість з них присвятили допомозі дітям із неврологічними захворюваннями вже понад 20 років: вилікували тисячі дітей та виховали десятки молодих спеціалістів, які тепер працюють по всій країні.
        Саме наші працівники – це головне натхнення та рушійна сила розвитку відділення. Попереду ще багато звершень: відкрити Єдиний неврологічний центр та загалом змінювати формат неврології країни. Та в цей день ми впевнені, що здійсняться найамбітніші плани.
         З ювілеєм, відділення неврології. З вдячністю до кожного.

         

    Горб А.Л. "Історія неврологічної служби Херсонщини" Авраменко Валентина Василівна – перший дитячий невролог Херсонщини

         Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього

        Бути першим дитячим неврологом Херсонщини, першим завідувачем першого в області та одного із перших в Україні дитячого неврологічного відділення – дуже велика відповідальність. Відповідальність, як і любов до відділення, Валентина Василівна Авраменко пронесла через усе своє життя.

1

                Авраменко В.В. народилася 11.07.1925 року в м.Херсоні у родині службовців. У 1941 році родину було евакуйовано до м.Сталінград. Евакуація, яка повинна була зберегти людей від війни, відправила їх у саме пекло. Лише у 1944 році Валентина Василівна з родиною повертається до визволеного рідного міста. Медицину вивчала в Одеському медичному інституті. Навчання припало на тяжкі воєнні та повоєнні роки. Диплом отримала у 1949 році за спеціальністю «Лікувальна справа».
         Лікарська практика Валентини Василівни залежала від місця служби чоловіка (офіцера збройних сил) – педіатр у м.Калінін, завідувач пологового відділення у м.Харків. Лише у 1953 році Валентина Василівна з родиною знову повертається до м.Херсона, а з 1954 року розпочинає педіатричну практику в поліклініці №2 лікарні ім.Урицького (лікарня ім. О. та А. Тропіних). З 01.06.1956 року працює педіатром міської дитячої лікарні.
         На кінець 50-х років ХХ сторіччя на Херсонщині неврологічна служба продовжувала успішно розвиватися. Працювали неврологічні відділення у лікарні ім. О. і А. Тропіних (завідувач Н.П.Голгер), обласній лікарні (завідувач Н.Д. Фогель), у 1956 році відкрито відділення у міській лікарні (завідувач Амірханова Н.В).
         Необхідність розвитку спеціалізованої неврологічної допомоги дітям розуміли насамперед керівники охорони здоров’я – головний лікар дитячої лікарні Пареміна Р.О. та головний невролог Фогель Н.Д. Тому у липні 1957 року було прийнято рішення: у штатний розклад дитячої лікарні ввести ставку дитячого невролога. Посаду першого дитячого невролога було запропоновано Валентині Василівні Авраменко. І вона дала згоду, бо ще зі студентських років мріяла про неврологію.
         Наум Давидович Фогель проконсультував Валентину Василівну відносно функціональних обов’язків, можливих захворювань, пообіцяв всебічну підтримку та допомогу, а головний лікар Раїса Олексіївна Пареміна підписала наказ про призначення.
        Перший прийом дитячого невролога Авраменко В.В. було призначено на наступний день за адресою: м.Херсон, вул.Суворова, 42. Цей день і є днем народження дитячої неврології Херсонщини, а хрещеними батьками її були Раїса Олексіївна Пареміна та Наум Давидович Фогель.

11

                Хворих з кожним днем ставало більше, консультативну допомогу доводилося поєднувати зі стажуванням у неврологічному відділенні обласної лікарні під керівництвом Н.Д. Фогеля протягом 6 місяців. 16 березня 1958р. Валентина Василівна закінчила стажування та одержала свій перший «сертифікат» про спеціалізацію, який для неї був найголовнішим документом, яким вона дуже пишалася. Академічну первинну спеціалізацію з дитячої неврології Валентина Василівна одержала у 1960 році у м.Москві.

1


        Лише через три роки після відкриття неврологічного кабінету, у 1960 році було виділено перші п`ять неврологічних ліжок у хірургічному відділені (завідувач Ботько Михайло Іванович), згодом їх збільшено до десяти. Та потреба була значно більшою, іноді неврологічні хворі переважали над хірургічними. Час вимагав подальшого розвитку дитячої неврології. Це розуміли всі: і адміністрація лікарні, і медичне керівництво міста та області.
        12 жовтня 1960 року Херсонська міська рада депутатів прийняла рішення за №1573 «Про додаткове затвердження штатів та ліжок в установах охорони здоров`я», протокол №22. У ньому було зазначено, що з 16 жовтня 1960 року необхідно збільшити ліжковий фонд міської дитячої лікарні на 25 ліжок для відкриття неврологічного відділення із затвердженням штатів: лікарі – 3 ставки, середній медичний персонал – 12, молодший персонал – 10, адміністративно-господарський персонал – 3 ставки, а 30 жовтня 1960 року Валентина Василівна була призначена завідувачем новоствореного відділення.
        Приміщення, яке було виділено для відділення, було непристосованим, з пічним опаленням, потребувало перепланування під палати і капітального ремонту. Силами співробітників за допомогою суднобудівного заводу ім. Куйбишева ремонт було зроблено, і відділення прийняло перших хворих дітей. Воно мало у своєму складі фізіотерапевтичний кабінет, діти мали можливість одержувати лікування безпосередньо у відділенні. Резервом Валентини Василівни, за її відсутності, була невропатолог лікарні Рубіна Ніна Ісаківна.
        Потреба у неврологічній допомозі була високою, відділення працювало з перевантаженням, тому в 1963 році відділення було розширено до 40 ліжок. Крім Валентини Василівни тут працювали два ординатори: Станілевич Г.М. та Потоцька О.П., згодом к.м.н. Рябоконь О.В. (1947-2007рр.), з ним пов`язано впровадження новітніх діагностичних методик (ЕХОЕГ, ЕЕГ, РЕОЕГ, ЕМГ, рефлексотерапії).

1

        Неврологічне відділення для дітей на Херсонщині було відкрито одним із перших в Україні (у м.Луганську – 1970 р., м.Кіровограді – 1973 р., м.Тернополі – 1980р., м.Львові – 1983 р.).
        24 квітня 1964 року міську дитячу лікарню було реорганізовано в обласну дитячу лікарню. Функціональні обов’язки ординаторів було розширено – надання консультативної та ургентної допомоги у районах області, а Валентину Василівну призначено головним дитячим неврологом управління охорони здоров’я Херсонщини.
        Відсутність університетської клінічної бази компенсували постійні куратори дитячої неврології Фогель Наум Давидович та Бєлова Антоніна Миколаївна, завідувач дитячого відділення психіатричної лікарні.

1

         Бєлова Антоніна Миколаївна, 1919 року народження, закінчила Астраханський медичний інститут у 1941 році, з 1941по 1945 рік – у діючій армії. У 1949р. пройшла спеціалізацію з дитячої психіатрії у ЦІУЛ, м. Москва. З 1956 по 1983 рік працювала завідувачем дитячого відділення Херсонської обласної лікарні. Один з найкращих психіатрів того часу, автор численних наукових публікацій. Має багато державних нагород.
        Авраменко В.В. дуже цінувала допомогу Фогеля Н.Д та Бєлової А.М. тому що це була безкорислива лікарська співпраця, мета якої – якість неврологічної допомоги дітям.
        У квітні 1978 року обласну дитячу лікарю було переведено до нового приміщення за адресою: Українська, 81, будівництво якого було щойно завершено. Неврологічному відділенню було виділено приміщення, призначене для рентгенодіагностики. Як і 18 років тому, співробітники під керівництвом Валентини Василівни почали перепланування та облаштування відділення, яке продовжувалося протягом декількох років.

1

        Валентина Василівна працювала завідувачем відділення 28 років, до 1988 року, а потім ординатором відділення до 1996 року, присвятивши обласній дитячій лікарні 40 років своєї праці. До останнього дня свого життя жила відділенням, радіючи його успіхам, підтримуючи співробітників у особистому житті.
        Особисте враження: успішність кожного проекту залежить від особистостей, які долучаються до його виконання. Стратегічне мислення головного лікаря Пареміної Р.О. та головного невролога області Фогеля Н.Д., поєднані з особистою організованістю та відповідальністю Валентини Василівни Авраменко, забезпечили не тільки створення одного з перших дитячих неврологічних відділень в Україні, а й успішну його роботу протягом майже 60 років.

         А ще …все це породжує любов, повагу і гордість до нашої землі, до нашої Херсонщини.

         Від неврологічної спільноти Херсонщини, особисто від себе хочу висловити вдячність за наданий сімейний архівний матеріал доньці Валентини Василівни Людмилі Георгіївні.

         

    60 років дитячій неврології Херсонщини

         Неврологічній службі Херсонщини 93 роки, заснована у 1927 році, коли було відкрито перше неврологічне відділення в області (перший завідувач Гінзбург І.Д.). Через 33 роки було засновано дитячу неврологічну службу, 12 жовтня 1960 року відкрито перше неврологічне відділення для дітей, одне із перших на Україні (перша завідувачка Авраменко В.В.).
        Бути першим – це надзвичайно відповідально. Відповідальність, яка передавалася від покоління до покоління, забезпечила гідне місце дитячій неврологічній службі не тільки на Херсонщині, а й в Україні.
        60 років – це майже 4 покоління, від народження до 18 років. Це сотні тисяч амбулаторно пролікованих дітей, десятки тисяч пролікованих у відділеннях, тисячі врятованих тяжкохворих. Я дуже вдячний долі за дитячу неврологію, за професійний спадок, який залишили Гінзбург І.Д., Фогель Н.Д., Андрющенко Ю.А., Авраменко В.В. Безмежно вдячний головним дитячим неврологам МОЗ Гершман Р.Н., Перфілову О.П., Мартинюку В.Ю., президенту асоціації дитячих неврологів України Кириловій Л.Г., професорам Євтушенку С.К. (м.Донецьк), Підкоритову В.С., Танцурі Л.М.(м.Харків), Кушніру Г.М. (АР Крим), Горанському Ю.І., Стоянову О.І. (м.Одеса), доцентам Марцинковському І.А. (м.Київ), Сухоносовій О.Ю. (м.Харків), Шестовій О.П.(м.Донецьк), Сойко В.В., Клінкову В.М., Убийкінь А.А. (АР Крим) та практичним дитячим неврологам багатьох регіонів України за багаторічну співпрацю. Завдяки нашій співпраці було проведено І Українсько-Баварський симпозіум, 14 Міжрегіональних науково-практичних конференцій і безліч курсів тематичного удосконалення, семінарів, консультацій та інших заходів. За роки співпраці разом ми виховали декілька поколінь дитячих неврологів, котрі успішно працюють у різних куточках України, а для мене особисто дитяча неврологія стала сенсом усього мого життя.
         Я дуже вдячний усім дитячим неврологам Херсонщини за фахову відданість, за професіоналізм. Це ви, дорогі мої колеги, незважаючи на завантаженість на прийомах у поліклініці, знаходили час готувати тези для публікації у матеріалах Міжрегіональних конференцій, брали участь у підготовці конференцій, не рахуючись з часом та особистим життям. Ми з вами провели їх 14!!! Це ми з вами впровадили сучасні протоколи лікування епілепсій, розсіяного склерозу, міастенії та інших захворювань нервової системи, завдяки яких дали шанс на повноцінне життя багатьом хворим. Це ми з вами одні з перших в Україні підняли питання дитячого аутизму і відпрацьовуємо систему діагностики та реабілітації.
         Безмежно вдячний медичним сестрам та молодшому персоналу неврологічних відділень за відданість відділенням, професіоналізм та людяність. Це завдяки вам діти з надтяжкими захворюваннями нервової системи поверталися до життя. Ви – найкращі!
         Я впевнений, що, незважаючи на численні переформатування та реформування системи охорони здоров’я, буде знайдено оптимальний формат подальшого розвитку дитячої неврології, який збереже доступність та якість допомоги дітям Херсонщини.

         З Днем народження дитячої неврології Херсонщини всіх вас, дорогі мої колеги !!!

         « А ще … все це породжує любов, повагу і гордість до нашої землі, до нашої Херсонщини»

         З повагою та вдячністю до кожного із вас, Анатолій Горб

         

    «Prime pediatrics – 2020» - найбільш потужна подія педіатричного руху, вперше в режимі он-лайн.

         В умовах COVID-19 трансформується освіта лікарів, ми отримуємо новий досвід он-лайн спілкування.
        З 04.09.2020 по 06.09.2020 відбувся Конгрес Української Академії педіатричних спеціальностей.
        3 дні насиченої праці! Більш 30 годин екранного часу.
         Українська педіатрія інтегрується у Європейську педіатричну спільноту.
         Кращі Європейські спікери та провідні українські фахівці ділились своїм досвідом роботи та своїм новим поглядом на педіатрію.
         Президент Конгресу д. мед. Н., професор, декан педіатричного факультету Національної медичної академії післядипломної освіти ім.. П.Л. Шупика, голова правління ГС «Українська Академія педіатричних спеціальностей» Марина Маменко.
         Лікарі нашого закладу активно долучалися до навчання. На Конгресі підіймались найбільш актуальні питання – нова місія педіатра в суспільстві, адвокація прав дитини, невідкладна допомога у педіатрії, передчасно народжені діти та особливості їх спостереження, педіатрична онкологія, хвороба кишечника та дитячі інфекції, вакцинація дітей в умовах COVID-19, питання дитячої кардіології та ревматології та багато інших цікавих тем.
         Робота Конгресу була досить цікавою, конструктивною та плідною. Лікарі-педіатри нашого закладу мали можливість ознайомиться з поглядом Європейських педіатрів на сучасну педіатрію. Наша педіатрична команда ДОКЛ, як завжди на сучасному, професійному рівні. Все буде добре! Все буде ПЕДІАТРІЯ!

         

    1 вересня усі навчальні заклади м. Херсона та області гостинно відчинили свої двері першокласникам та всім своїм учням.

        Дітей, які вперше переступили пороги шкіл, запрошує до своїх володінь цікава Країна знань, яка навчить їх розуміти життя і пізнавати навколишній світ. Але, на жаль, є дітки, які у цей святковий день змушені залишатися у лікарні. Для ефективного лікування дітей, котрі хворіють, а отже, й не відзначаються оптимістичним настроєм, усе має значення: і гарний настрій лікарів, і оточення, і часті візити рідних та близьких.
        Колективно було вирішено, не залишати хворих діток за межами свята, з подарунками 1 вересня привітати школярів. Залучилися волонтери та спонсори, які придбали шкільне приладдя, інтерактивні ігри та цікаві книжки.
        Працівники відділень привітали наших пацієнтів маленьких та великих з Днем знань і побажали гарного настрою, скорішого одужання, якомога скоріше влитися у велику шкільну родину та здобувати якісну освіту.

11


         

    26 серпня 2020 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні стартувала «Школа супергероїв».

        Що таке «Школа супергероїв»? це – перший в Україні освітній проєкт для дітей, які перебувають у лікарнях. Це школа на базі медичного закладу, де діти можуть відвідувати уроки, надолужувати програму та складати іспити. Її створено для дітей, які тривалий час знаходяться поза звичайним життям – через лікування серйозних захворювань в умовах стаціонару.
        Це вже 5 школа мережі освітніх просторів в Україні. Відкриття якої стало можливим завдяки організаторам проєкту - засновниці мережі Шкіл Супергероїв Євгенії Смірнової і кураторці проєкту «Право на освіту» Наталії Мосейчук та активній підтримці Херсонської обласної ради, Департаменту здоров’я та Департаменту освіти Херсонської ОДА.
         Урочисте відкриття школи відбулося за участі голови обласної ради Юрія Гусєва, заступника голови обласної ради Оксани Рукавішнікової, директора Департаменту здоров’я Херсонської ОДА Віктора Короленка, директорки Департаменту освіти облдержадміністрації Ірини Дробиш, директора школи гуманітарної праці Артема Кияновського, директорки лікарні Інни Холодняк. Участь у відкритті “Школи супергероїв” взяли й організатор та куратор проєкту Євгенія Смірнова та Наталія Мосейчук, які через онлайн-зв'язок розповіли про важливість реалізації цього проєкту для батьків та діточок, котрі через довготривалі хвороби, позбавлені права отримувати якісну освіту.

11

        У рамках проєкту спеціально облаштований навчальний клас із яскравим ергономічним простором, сучасними технологіями та спеціальною методикою викладання, яка враховує режим лікування дітлахів. З 1-го вересня, маленькі пацієнти закладу, які через тривале лікування не можуть відвідувати освітні заклади, зможуть отримувати нові знання. У школі викладають математику, українську мову і літературу, біологію, основи здоров’я, англійську мову, інформатику, географію, історію тощо.
        Директорка лікарні Інна Холодняк зазначила, що таким діткам дуже потрібно відволікатися від переживань та повертатися до звичного життя: ходити до школи, обговорювати уроки, дізнаватися про нове та цікаве. Важливим завданням школи є надання учням суперсили для одужання. Маленьких пацієнтів навчатимуть педагоги, які працюють у Школі гуманітарної праці. Вони й раніше викладали дітям, які перебувають на тривалому лікуванні, але тепер маленьких пацієнтів навчатимуть у новому кабінеті.
        “Зараз педагоги, які навчають діточок, стали членами наших родин. Діти з радістю чекають на вчителів навіть тоді, коли їм боляче і вони не дуже хочуть навчатися”, - розповіла Інна Холодняк.
        Під час відкриття пройшли перші уроки для маленьких пацієнтів лікарні.
         Слова щирої вдячності організаторам та куратору проєкту за добру та потрібну ініціативу, депутатам Херсонської обласної ради, Департаментам та усім хто долучився до такого чудового проєкту.

11         

    Україна святкує 29 річницю своєї НЕЗАЛЕЖНОСТІ!

      Напередодні Дня Незалежності України, дотримуючись необхідних карантинних заходів, в актовій залі лікарні відбулися урочистості. Поздоровити з великим національним святом нашої державності завітала Оксана Рукавішнікова – заступник голови Херсонської обласної ради. Оксана Олександрівна подякувала колективу лікарні за благородну та нелегку працю, милосердя, відданість обраній професії, а також відзначила, що наполегливість, професіоналізм та праця кожного з нас робить нашу державу кращою. Подяками голови Херсонської обласної ради були відзначені трудові колективи за значні здобутки у професійній діяльності.
        Директор закладу Інна Вікторівна Холодняк привітала усіх працівників з найбільшим державним святом та побажала міцного здоров’я, щастя, добра, достатку, миру, щедрої долі, подальших успіхів в усіх справах і починаннях заради процвітання нашої незалежної України. Нехай серця наповнюються гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а плідна праця буде надійною запорукою щасливого майбутнього.

11         

    Шановні батьки! Готуйте дітей до школи, проведіть щеплення, захистіть своїх дітей!

      Сьогодні до нас завітав губернатор Херсонської ОДА Юрій Гусєв, щоб зробити щеплення своєму синові. Михайло Гусєв вже вакцинований та готовий до школи! А ваша дитина має всі щеплення?
        В 6 років необхідна ревакцинація проти коклюшу, дифтерії, правця, поліомієліту та проти кору, паротиту, краснухи.

11         

    РЕФРАКЦІЙНА ТЕРАПІЯ. НІЧНА КОРЕКЦІЯ ЗОРУ. НІЧНІ ЛІНЗИ

1

РЕФРАКЦІЙНА ТЕРАПІЯ РОГІВКИ (CRT)

Нічна корекція зору, або Рефракційна Терапія Рогівки (CRT) – найсучасніший вид контактної корекції короткозорості та далекозорості. Це спеціальні лінзи, які мають форму реверсної геометрії. Особлива конструкція цих лінз забезпечує після 6-8 годинного їх носіння 100% зір без будь-якої додаткової корекції на тривалий термін (24 і більше годин). Їх використовують вночі – уві сні. Після сну лінзи знімаються, при цьому досягається 100% зір на наступні 24 години (без додаткових окулярів і лінз).

Чим же обумовлений цей дивовижний ефект?

Лінзи мають дві відмінні за формою поверхні.

Зовнішня поверхня оптична – активно заломлює світло (як звичайні лінзи) і дає можливість отримати в них 100% зір. Внутрішня має складну поверхню, яка активно діє на профіль сльозової плівки. При цьому змінюється поверхневий рельєф рогівки та її заломлююча сила на точно необхідну величину.

1

Коли пацієнт знімає лінзу, ефект зміни оптичної сили рогівки зберігається, зображення фокусується на сітківці та людина добре бачить.

Результат дії нічної корекції (рефракційної терапії) близький по суті до лазерної корекції зору – зміна заломлюючої сили рогівки, з тією відмінністю, що ефект тимчасовий.

Таким чином, при рефракційній терапії, без лазерної корекції зору, Ви отримуєте той самий ефект – 100% зір на протязі 24 годин, і в лінзах, і без них. Тимчасовий ефект пояснюється постійним оновленням поверхневих клітин рогівки.

Нема такого моменту, коли б ви лишилися один на один зі своїм поганим зором, «беззбройним» перед своєю короткозорістю!

Нічна корекція зору за допомогою жорских контактних лінз (далі - ЖКЛ) пройшла тривалі клінічні спостереження і була сертифікована в 2002 році в США (FDA approval) і в країнах об’єднаної Європи (СЕ) як ефективний та безпечний метод корекції зору без вікових обмежень, починаючи з 6-річного віку.

Дуже важлива заслуга цих лінз в тому, що вони затримують розвиток короткозорості у дітей, повністю знімають спазм акомодації, розвивають резерви акомодації та розвивають зір.

Якщо у вашої дитини погіршується зір, то за допомогою рефракційної терапії ви зможете зупинити прогресію.

Чи підходить Вам нічна корекція (рефракційна терапія) – питання, яке в кожному конкретному випадку вирішується індивідуально, після повного обстеження.

Ефективність нічної корекції повністю залежить від правильності підбору лінз, від досвіду та знань лікаря.

ПІДБІР ЛІНЗ

Правильний підбір нічних лінз потребує попередньої спеціальної діагностики.

Кожен пацієнт, якому призначено CRT, проходить повне офтальмологічне обстеження, а також ряд додаткових обстежень на спеціальному обладнанні – діагностичній станції, яка дає можливість вивчити всі індивідуальні особливості рогівки.

Дітям додатково проводиться цілий комплекс обстежень та вимірювань анатомічних структур ока, для того, щоб можна було об’єктивно судити про динаміку розвитку короткозорості, стані м’язового апарату ока, тенденціях розвитку захворювання, а також в подальшому оцінювати ефективність рефракційної терапії (стабілізацію короткозорості, розвиток резервів акомодації, зняття та профілактику спазму фокусуючих м’язів ока, нормалізацію фізіологічної роботи ока).

Після того, як лікар отримає результати обстежень, будуть обговорені питання можливості та доцільності призначення вам рефракційної терапії.

Підбір лінз – заняття кропітке та займає багато часу. Пацієнту проводиться ряд тестів з лінзою, щоб оцінити правильність та адекватність підбору, а, значить прогнозувати ефективність її дії.

При підборі оцінюється три анатомічних параметра рогівки, для кожного з котрих пропонується чотири варіанти лінз. А це означає, що для кожного ока існує 12 теоретичних варіантів, з яких необхідно обрати оптимальний.

Ефективність роботи нічних лінз повністю залежить від коректності їх підбору та досвіду лікаря.

Після того, як лінзи будуть підібрані, наш персонал навчить Вас користуватись ними, вам будуть видані письмові рекомендації та всі необхідні додаткові приладдя для використання, зберігання та догляду за лінзами.

Лінзи мають річний термін використання.

ПОКАЗАННЯМИ ДО РЕФРАКЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ Є:

 • міопія від -0.5 до -6.5 Діоптрій;
 • далекозорість від +0.5 до +3.0 Діоптрій;
 • прогресування короткозорості, так як викликає ефект уповільнення короткозорості;
 • амбліопія (ліниве око) та акомодаційна косоокість при далекозорості, так як розвиває зір і оптимізує роботу м’язового апарату ока;
 • професії, пов’язані з неможливістю користування окулярами та денними лінзами (пілоти, висотники, водолази);
 • особи, які займаються контактними видами спорту, водними та швидкісними видами спорту;
 • контингент до 19-21 року;
 • ті, кому в силу будь-яких причин не можна зробити ЛАСІК.

ПРОТИПОКАЗАННЯ ДЛЯ РЕФРАКЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ:

 • будь-яка патологія рогівки (запалення, дистрофія);
 • запальні захворювання очей;
 • лагофтальм;
 • синдром сухого ока;
 • внутрішня патологія ока.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Ортокератологія – це метод тимчасової корекції рефракції за допомогою спеціальних лінз. Вперше ефект «формування» рогівки було виявлено в 40-х роках ХХ століття, в 60-ті роки цей ефект було вивчено та з’явився термін – ортокератологія.

В кінці 70-х років поява жорстких газопроникних матеріалів значно підвищила безпечність контактних лінз і дало поштовх більш швидкому розвитку новому методу корекції зору. Таким чином, історія методу нараховує більш ніж 40 років.

Механізм роботи лінзи зворотної геометрії засновано на принципі сферизації (Д.Маунтфорд) і відомий як теорія «тиску стиснутого шару».

За рахунок складної конфігурації внутрішньої поверхні лінзи створюються мікрокапілярні сили сльози, які індукують дозовану та передбачувану зміну поверхневого профілю рогівки. Зміна топографії передньої поверхні рогівки та її товщини дозволяє змінити заломлюючу силу рогівки на величину, що розраховується.

Геометрія внутрішньої – активної поверхні лінзи – складають «ноу-хау» компаній-виробників.

КОРЕКЦІЯ ЗОРУ У ДІТЕЙ

Нічні лінзи як метод корекції зору мають цілий ряд переваг для дітей. В якості альтернативи корекції короткозорості та далекозорості у дітей сучасна офтальмологія пропонує новий метод – рефракційної терапії нічними ЖКЛ.

Рефракційна терапія (ортокератологічні нічні лінзи) може дуже допомогти дітям.

1

Використання нічних лінз у дітей дозволяє вирішити дві задачі одночасно: оптичну – корекцію зору до 100% і лікувальну – стабілізувати рефракцію та зупинити прогресування короткозорості, зняти спазм акомодації та розвинути резерви акомодації (фокусуючої системи ока). У випадку корекції далекозорості знімається підвищена стомлюваність очей, розвивається зір за наявності амбліопії («лінивого ока»), усувається тенденція до косоокості.

Рефракційна терапія зупиняє розвиток короткозорості у дітей за рахунок ефективного та стійкого розвитку резервів акомодації та стабільної профілактики спазму акомодації.

Досі спроби боротися зі спазмом і розвивати резерви акомодації проводились за допомогою курсів апаратного лікування м’язів ока, періодичного проведення циклоплегій (розслаблення мускулатури ока шляхом закапування спеціальних очних крапель і призводить до розширення зіниць і погіршення зору зблизька на тривалий період часу). Ефект таких заходів тимчасовий, витрати часу та незручності – великі.

Рефракційна терапія розвиває зір, знімає втомлюваність і м’язову напругу у дітей з далекозорістю. За рахунок повної та адекватної корекції усувається необхідність підвищеної напруги фокусуючих м’язів очей, високий зір протягом усього дня (і в лінзах і без них) дає можливість розвивати зір і перешкоджати розвитку стану «лінивого ока». Умови фізіологічної роботи м’язів ока усуває причини розвитку косоокості у дітей з далекозорістю.

Користування нічними лінзами приносить стабільний ефект.

Адже око дитини тренується не 10 хвилин на день, а протягом всього дня працює в правильному режимі. При цьому дитина веде свій нормальний активний спосіб життя, а не витрачає час на відвідування лікарень і апаратного лікування.

НІЧНІ ЛІНЗИ МАЮТЬ ЩЕ НИЗКУ ПЕРЕВАГ ДЛЯ ДІТЕЙ:

 • Рефракційна терапія (лінзи нічного носіння) позбавляє від всіх обмежень в період неспання, зв’язаних з носінням окулярів і звичайних контактних лінз.
 • Можна бігати, стрибати, плавати, терти очі та ін. Це дуже важливо саме для дітей, які звикли до активного способу життя, і не розуміють через свій вік, чим загрожує порушення правил носіння контактних лінз.
 • Діти, як правило, ночують вдома і знаходяться під контролем батьків, що гарантує своєчасне та правильне використання рефракційною терапією.
 • Якісні нічні ЖКЛ володіють 100% газопроникністю, так як виготовлені зі спеціального запатентованого матеріалу і тому не викликають кисневого голодування рогівки.
 • Знімаються психологічні дитячі проблеми, пов’язані з носінням окулярів.
 • Дітям та підліткам неможна робити лазерну корекцію зору до 18-20 років.

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ РЕФРАКЦІЙНОЇ ТЕРАПІЇ

КОМУ ПОКАЗАНА РЕФРАКЦІЙНА ТЕРАПІЯ (НІЧНА КОРЕКЦІЯ)?

Основне показання для нічної корекції – це прогресуюча короткозорість. Численні світові дослідження довели, що при використанні нічних лінз прогресія короткозорості значно сповільнюється, а в більшості випадків і зупиняється. Тому нічна корекція показана дітям з прогресуючою короткозорістю.

ДЛЯ КОГО ПІДХОДИТЬ РЕФРАКЦІЙНА ТЕРАПІЯ?

 • для короткозорих людей з короткозорістю до -6.0Д і астигматизмом до -3.5Д;
 • для зростаючої дитини та підлітка;
 • для людей активного способу життя;
 • для людей, що займаються спортом;
 • для людей, які бажають зняти окуляри, але НЕ бажають робити операцію;
 • для людей, які відчувають дискомфорт від носіння м’яких контактних лінз, сухість очей і алергічні реакції;
 • для тих, кому неможливо виконати лазерну корекцію.
  ЯК КОРИСТУВАТИСЯ ЛІНЗАМИ?

   https://www.youtube.com/watch?v=vA4XomXDOCw


         

    Комп’ютерний зоровий синдром у дітей

1

ВПЛИВ КОМП’ЮТЕРА. На сьогоднішній день складно знайти хоча би одного школяра, який не мав би доступу до комп’ютера. Однак широке розповсюдження комп’ютерної техніки і мобільних цифрових пристроїв викликало значне підвищення навантаження на зоровий аналізатор і погіршення зору.

З того часу, як в наше життя увійшли комп’ютерні технології, екран монітора та цифрового мобільного пристрою стали невід’ємною частиною в навчанні, на роботі та вдома, в транспорті і на відпочинку. Це значно полегшує життя, допомагає оперативно отримувати необхідну інформацію, швидше виконувати свої обов’язки, і спілкуватися з друзями, читати електронні книги і відпочивати, граючи в комп’ютерні ігри.

Тривале й безперервне перебування за комп’ютером шкодить центральній нервовій, кістково-м’язовій системам людини, а також зору, спричиняючи розвиток комп’ютерного зорового синдрому.


Комп`ютерний синдром супроводжується скаргами, які можна поділити на дві групи:

 • астенопічні скарги: зниження гостроти зору вдалину і зблизька, порушення акомодації, двоїння, швидке стомлювання під час читання, зміна форми та розмірів об’єктів, зміна кольорового сприйняття, порушення бінокулярного зору;
 • очні скарги: відчуття важкості, жару, пісок в очах, біль в під час руху очних яблук, почервоніння очних яблук, сльозотеча, світлобоязнь, відчуття втомлених очей.

Такі зміни відбуваються у тих дітей, які проводять за монітором 4-5 годин в день. Спочатку порушення носять тимчасовий характер, Але щоденні навантаження можуть призвести до розвитку рогівково-кон’юнктивального ксерозу. Ситуація погіршується в приміщенні з кондиціонованим повітрям.


Вплив монітора комп’ютера на орган зору:

 • Електромагнітні коливання низької частоти.
 • Інфрачервоне випромінювання і статична електрика приводить до дефіциту негативних аероіонів в повітрі.
 • Статична поза при тривалій роботі на комп’ютері порушує циркуляцію крові в вертебро- базилярних судинах.
 • У результаті безперервного руху за зображенням на екрані монітора скорочується кількість кліпань, підвищується випаровуваність слізної плівки, знижується її стабільність.
 • Війчасті м’язи постійно знаходяться в напруженому стані, що призводить до зорового стомлення (астенопія, спазм акомодації).

Як зберегти очі?

Важливо дотримання правил роботи за комп’ютером для дітей і підлітків, коли формування рефракції ще не завершилось, і надмірне навантаження може приводити до розвитку короткозорості.

Освітлення в кімнаті, в якій включений монітор, не повинно бути занадто яскравим, адже це призводить до підвищеного навантаження на орган зору.

Монітор краще встановити так, щоб вікно розташовувалося збоку, а світло не засліплювало очі, потрапляючи на екран. Монітор повинен бути оснащений антивідблисковим покриттям. Необхідно підібрати рівень яскравості, найбільш комфортний для читання та перегляду відео.

Положення тіла при роботі за монітором має бути комфортним і забезпечувати відстань від очей до екрана в межах 50-70 сантиметрів, а центр екрана знаходитись на 10-20 градусів нижче рівня очей.

Діти молодшого віку не повинні перебувати за комп’ютером більше 20-30 хвилин на добу, а школярі – не більше 2-3 годин за умови обов’язкового відпочинку через кожних 20-30 хвилин з переводом погляду на віддалені об’єкти і досить частим кліпанням для запобігання синдрому сухого ока.


         
         

    4 червня 2020 року вперше на Херсонщині спеціалісти Інституту серця МОЗ України за участі та всебічної підтримки місцевих колег провели операції на відкритому серці дітям з використанням апарату штучного кровообігу. Пацієнтами стали 4-річний хлопчик-вихованець обласного будинку дитини та 9-річна дівчинка з Миколаївської області, яка була прооперована за направленням

        Інститут серця Міністерства охорони здоров’я України вже давно тісно співпрацює з Херсонською дитячою обласною клінічною лікарнею у питанні проведення операцій дітям з вродженими вадами серця. Проте, раніше київські фахівці, які відвідують нашу лікарню кожні півроку, лише обстежували дітей відповідної категорії та відбирали для подальшого оперування до Києва. Щороку реаномобілем до Інституту серця транспортується від 10 до 15 діток. А вже навесні цього року виникла ідея спробувати провести такі операції у місті Херсоні, адже в обласній клінічній лікарні є апарат штучного кровообігу та наркозна станція. Оперовані пацієнти - це діти, яких неодноразово консультували фахівці Інституту серця, але через карантин планову госпіталізацію та операцію було відтерміновано.
        Операції були проведені на базі відділення серцево-судинної хірургії Херсонської обласної клінічної лікарні. Керував процесом завідувач відділення дитячої хірургії Інституту серця МОЗ України Василь Карпенко за активної участі завідувача хірургічного відділення для дітей раннього віку Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні Андрія Чернова та лікарів-хірургів Херсонської обласної клінічної лікарні.
         Операції пройшли успішно, прооперовані дітки переведені для подальшої реабілітації до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні, їх стан задовільний.
        Саме цій знаковій події була присвячена прес-конференція, яка відбулася 05 червня 2020 року в актовій залі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні. В конференції брали участь фахівці Інституту серця, фахівці лікарні та заступник голови Херсонської обласної ради Оксана Рукавішнікова, яка від усього депутатського корпусу висловила слова подяки команді-професіоналів, які прооперували діток з вадами серця та пообіцяла й надалі проводити роботу щодо зміцнення матеріальної бази дитячої обласної лікарні, оснастити усім необхідним, щоб в подальшому оперативні втручання проводилися саме в дитячій обласній лікарні.
        Зі своєї сторони, лікар-кардіолог вищої категорії – завідувач відділення хірургічного лікування вроджених вад серця Інституту серця МОЗ України Василь Карпенко відзначив високий професіоналізм херсонських лікарів та їх прагнення до самовдосконалення та прогресу в розвитку медицини.

11         

    Матеріали до акції «2020 – Рік медсестринства в Україні»

        Всеукраїнський конкурс МОЗ України серед медичних сестер та медичних братів «2020 лідери змінюють світ»

         https://best.medsprava.com.ua

        Відео до Міжнародного дня медсестринства 2020 «Я – медична сестра»

         https://www.youtube.com/watch?v=J1nDxQuRyf0

        Стаття директора ДУ «Центр розвитку медсестринства МОЗ Украіни» Катерини Балабанової «Як розвиток медсестринства допоможе зробити мед послуги доступнішими»

         https://life.pravda.com.ua/columns/2020/05/25/241107/

        Телеграм-канал ДУ «Центр розвитку медсестринства МОЗ Украіни»

         https://t.me/nursingUA

1


         
         
         

             20-26 квітня ЄРБ ВОЗ проводить щорічний Європейський Тиждень Імунізації. Дивізії кампанії - Попередь. Захисти. Зроби щеплення!

Україна доєднується #ПідтримайУкраінськийТижденьІмунізації


       Після того як 2020 рік був оголошений Роком медсестри та акушерки, ЄРБ ВОЗ використовує можливість щоб завдячити медсестрам та акушеркам за допомогу в підтримці імунізації.

11

11         

       Міністр охорони здоров'я Максим Степанов: “Ми не можемо втручатись у справи церкви, але можемо просити вас залишатись вдома, навіть на Великдень”


       Шановні українці!

       Залишилось кілька днів до святкування Великодня.

       Я розумію, що для багатьох це довгоочікуваний день. Навіть під час карантину це залишається незмінним. Зі свого боку Уряд забезпечив просту доставку через Укрпошту вже освячених Великодніх пасок. Влада домовилась про онлайн- та телевізійну трансляцію церковних служінь. Ми не можемо втручатись у справи церкви, але можемо просити вас залишатись вдома, навіть у свято.

       Ми змушені на деякий час бути роз’єднаними фізично, але не духовно. Молитва, родина, любов до близьких, віра — те, чого ніхто й ніщо не може позбавити.

       На момент запису цього відео нам відомо, що через коронавірус в Україні 1248 проведуть це свято у лікарні, а 98 уже ніколи не зможуть відсвяткувати Великдень. Я знаю, що якими б різними ми не були, у нас всіх є одне спільне бажання — щоб ці цифри скоріше почали зменшуватись. Та ми можемо зробити це тільки разом.

       Просто залишайтеся вдома. Не тому що МОЗ рекомендує чи лікарі просять, а заради себе, заради своїх близьких і найрідніших.

       Бережіть себе та будьте здорові!

        https://www.facebook.com/moz.ukr/videos/539432856576917/


   

         

       Школа Супергероїв
            #ПідтримуюЛікарів

       Бо щодня ви несете почесну варту життя наших супергероїв. Ви знаєте, як зробити укол безболісним та як важливо дати дітям шанс на освіту в лікарні. Ви тримаєте температуру малих карапузів на заповітних 36,6 та водночас тримаєте їх надії у своїх руках.

       Час подякувати вам за те, що ви працюєте понаднормово, за те, що змагаєтеся з супротивником, якого неможливо побачити. Ви реальні супергерої з даром зцілювання не лише тіла. Будьте певні, ми підставимо вам свої плечі.

        https://www.facebook.com/superheroes.school/posts/2004455419687616

      #stopкоронавірус  #covid19

1         

             Шановні пацієнти КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР та мешканці області!

       Повторно звертаюся до Вас з проханням з розумінням прийняти ситуацію з тимчасовим переміщенням хворих до інших відділень.

       У Херсонській області, як і в цілому по Україні зростає кількість хворих на короновірусну інфекцію. КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР вживає заходи щодо недопущення розповсюдження короновірусної інфекції серед пацієнтів закладу.

       У лікарні не проводяться планові оперативні втручання, планові госпіталізації. Роботу лікарні переведено в режим карантину, заборонено відвідування пацієнтів, посилено протиепідемічні заходи.

       В той же час лікарня залишається єдиним закладом в області, який надає невідкладну допомогу дітям до 18 років. Цілодобово працює дитячий травматологічний пункт, до приймального відділення за консультативною допомогою звертаються хворі з проявами гострих респіраторних інфекцій. За показами здійснюється госпіталізація та консультація дітей з усіх районів області. Щоденно реєструється до 100-150 звернень за медичною допомогою. З метою недопущення заносу короновірусної інфекції до лікарні, за показами дітям проводиться обстеження на короновірусну інфекцію експрес-тестами та ПЛР.

       Слід зазначити, що у лікарні отримують лікування діти з складною соматичною патологією: цукровий діабет, вроджені вади розвитку, захворювання нервової, сечостатевої, серцево-судинної систем, онкогематологічної патологією.

       В той же час обласна інфекційна лікарня ім. Г.І. Горбачевського, яка є опорним закладом по наданню медичної допомоги хворим з короновірусною інфекцією, не має можливості приймати дітей з тяжкими проявами інфекційних хвороб (окрім короновірусної інфекції). Хворі діти, які будуть потребувати вказаної медичної допомоги (окрім короновірусної інфекції) будуть госпіталізовані до КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР. Інший заклад, де наявні дитячі фахівці та дитяча реанімація в області відсутній.

       З метою зменшення вірогідності інфікування дітей із складною патологією у закладі прийнято рішення тимчасово перемістити хворих без гострих інфекційних захворювань до неонатального корпусу лікарні (неврологічного для дітей з ураженням ЦНС та порушенням опорно-рухової системи, гематологічного відділень), хворих з педіатричного відділення №1 до педіатричного відділення № 2, а всі відділення, які надають медичну допомогу дітям при гострих респіраторних інфекціях до корпусу дітей старшого віку (педіатричне відділення для лікування дітей грудного віку, педіатричне відділення для лікування дітей з ГРІ).

       Переміщення дітей до інших відділень є тимчасовим та проведено з метою збереження життя та здоров'я дітей.

       Для дітей, які мають складну супутню патологію зараження короновірусною інфекцією може мати дуже серйозні наслідки!

       Адміністрація та колектив закладу прикладе всіх зусиль для забезпечення надання якісної медичної допомоги дітям та забезпечення заходів безпеки для пацієнтів.

       Сподіваємося на порозуміння!

       Колектив закладу всім бажає міцного здоров'я!       Директор та адміністрація закладу.

         

             Шановні батьки та відвідувачі!

       В умовах росту кількості осіб, які захворіли на короновірусну інфекцію, серед них і діти, адміністрація КНП «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР вживає заходів щодо недопущення розповсюдження короновірусної інфекції серед пацієнтів закладу.

       Тому, з метою зменшення вірогідності інфікування дітей із складною патологією прийнято рішення тимчасово перемістити хворих з тяжкою соматичною патологією до неонатального корпусу лікарні, а всі відділення, які надають медичну допомогу дітям при гострих респіраторних інфекціях до корпусу дітей старшого віку.

       Вказані заходи є тимчасові та проведені з метою збереження життя та здоров'я дітей, а також батьків, які знаходяться по догляду за своїми дітьми.

       Адміністрація та колектив закладу прикладе всіх зусиль для забезпечення надання якісної медичної допомоги дітям та забезпечення заходів безпеки для пацієнтів.       З повагою,
       Директор        Інна ХОЛОДНЯК

         

    Від імені адміністрації та колективу лікарні, пацієнтів і їх батьків висловлюємо щирі слова вдячності заступнику голови Херсонської обласної ради Рукавішніковій Оксані Олександрівні, депутатам Херсонської обласної ради Гаркуші Георгію Івановичу та Рожкову Юрію Геннадійовичу за надану благодійну допомогу у боротьбі з COVID-19.

         Дезінфікуючі засоби та грошова допомога будуть е використані для придбання засобів індивідуального захисту та додатково дезінфікуючих засобів з метою проведення заходів щодо недопущення розповсюдження захворювань, спричинених спалахом гострої респіраторної хвороби COVID-19.

         

             УВАГА!

         Шановні батьки наших пацієнтів та колеги!

       На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2020 року №215 “Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” на період карантину 23 березня і до нормалізації епідситуації в області дитяча обласна консультативна поліклініка  припиняє плановий прийом пацієнтів.

       Прийом складних хворих з приводу погіршення стану лікарями консультативної поліклініки буде здійснюватись лише при наявності направлення сімейного лікаря/педіатра та довідки про епідоточення.

       Якщо вам необхідно отримати інформацію щодо надання медичної допомоги дітям в консультативній поліклініці, просимо звертатись за телефоном реєстратури (0552)-26-36-27.

       Сподіваємося на Ваше розуміння та підтримку в ситуації, що склалася.

       У зв’язку з швидким розповсюдженням COVID-19 у світі та обмежувальними заходами на території України, звертаємо Вашу увагу на необхідність дотримання стандартних заходів гігієни (миття рук, гігієна кашлю, провітрювання приміщень, уникання контактів, домашній режим для дітей та людей старшого віку).

       Бажаємо всім міцного здоров'я.
Із питаннями щодо коронавірусу звертайтесь на Урядову гарячу лінію 1545

Всю необхідну інформацію можна знайти на ресурсах, що вказані нижче.

Офіційний вебсайт Міністерства охорони здоров'я України:   http://www.moz.gov.ua/

Офіційна сторінка Міністерства охорони здоров'я України в Facebook:   https://www.facebook.com/moz.ukr/

Офіційні телеграм канали:

Міністерства охорони здоров'я України (@mozofficial,   https://t.me/mozofficial )

Коронавірус_інфо (@COVID19_Ukraine, https://t.me/COVID19_Ukraine )

Чат бот:   https://t.me/COVID19_Ukraine_Bot

Відповіді на основні запитання про COVID-19:   http://covid19.com.ua

          Рекомендації для громадян щодо коронавірусу COVID-19

1

         

    27.12.2019р. Адміністрація Комунального некомерційного підприємства «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради оголошує подяку директору Херсонського Центру позашкільної роботи Свинаренко Ірині Павлівні, керівнику волонтерського клубу «Лідер» Адвокатовій Світлані Іванівні, керівнику театру-студії «Сувенір» Моргуновій Ганні Йосипівні, члену координаційної ради дорослих, волонтеру секції милосердя Крейзі Тетяні Віталіївні за проведення чудового Новорічного свята з Дідом Морозом, Снігуронькою, казковими героями та чудовими подарунками. На святі діти розповідали новорічні віршики, відгадували загадки, брали активну участь в конкурсах та розвагах.

        Бажаємо Вам і очолюваному Вами колективу подальших успіхів в опануванні вершин майстерності, щастя, здоров’я, успіхів у Новому році.

1
1
1


         

    Сьогодні, 19.12.2019 року, у лікарні відбулася знакова подія, а саме було підписано тристоронній договір про співпрацю між Громадською організацією «Маленьке серце з мистецтвом», Комунальним некомерційним підприємством «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради та навчально-виховним комплексом «Школа гуманітарної праці» Херсонської обласної ради щодо участі у соціально-освітньому проєкті «Школа супергероїв». Головною метою Проєкту є створення освітніх просторів на базі обласних лікувальних закладів та надання у них освітніх послуг, розвитку творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку дітей, котрі перебувають на довготривалому лікуванні.

        Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня активно підтримала ініціативу та долучилася до соціально- освітнього проєкту, надала приміщення (на 3-му поверсі головного корпусу у гематологічному відділенні), яке відповідає вимогам Проєкту. У свою чергу Громадською організацією «Маленьке серце з мистецтвом», розроблено проєкт, відповідно до якого розрахована проєктно-кошторисна документація, вартість ремонтно-будівельних робіт та направлено запит до обласного бюджету на 2020рік. Фахівці Школи гуманітарної праці зобов’язалися надавати освітні послуги.

11

        Проєкт «Школа супергероїв» створено для діток, які тривалий час знаходяться поза звичайним життям – через лікування серйозних захворювань в умовах стаціонару. Сподіваємося, що навчання дозволить нашим пацієнтам відволіктися від хвороби, швидше адаптуватися після одужання та надасть можливість не випадати з освітнього процесу, а, отже, безболісно повернутися до навчання у своїх звичних школах вдома.


         
    19 грудня – чарівний день, якого чекають діти на всій планеті, день, коли трапляються маленькі дива. Саме в цей день до обласної дитячої лікарні завітали учні школи мистецтв № 1. Вони прийшли зі своїми подарунками – музичними привітаннями.

        В прекрасній залі для багатьох маленьких пацієнтів, їх батьків та медичного персоналу пролунає чудова музика на різних музичних інструментах.

1 1 1

        Ця яскрава подія стала справжнім святом для всіх присутніх діток в такий не простий для них час – час випробувань.
        Ми всі бажаємо їм скорішого одужання.

11

    
         
    «Питання дитячої неврології та реабілітації дітей з органічним ураженням ЦНС» - саме цій темі була присвячена ХІV Міжрегіональна науково-практична конференція, яка відбулася 5 грудня 2019 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні.

        З доповідями виступили:
 • Кирилова Л.Г. – доктор медичних наук, науковий керівник відділення психоневрології для дітей перших 3-х років життя з перинатальним ураженням нервової системи, ДУ «ІПАГ НАМН України», Київ, президент Асоціації дитячих неврологів України.
 • Горанський Ю.І. - доктор медичних наук кафедри нейрохірургії та неврології Одеського національного медичного університету, головний невролог ДОЗ Одеської облдержадміністрації;
 • Горб А.Л. – заслужений лікар України, лікар-невролог дитячий вищої категорії, експерт ДОЗ Херсонської облдержадміністрації з дитячої неврології, віце-президент Асоціації дитячих неврологів України;
 • Яковлева С.В. – доктор педагогічних наук, завідувач кафедри корекційної освіти ХДУ.

1 1 1

        У конференції взяли участь лікарі-педіатри, неврологи, психіатри. Програма конференції була досить насиченою, а робота, як завжди, цікавою, конструктивною та плідною. У ході конференції слухачам було представлено чудовий матеріал Горба А.Л, який бере участь у відтворенні історії неврології півдня України. Анатолій Леонідович зауважив, що історія неврології - це лише частина медицини Херсонщини з історією за майже 250 років. У презентації було зроблено акцент на історичних особистостях, які формували «генетичний код» медицини Херсонщини та своєю чесністю, відданістю неврології заклали не тільки фундамент неврологічної служби, а й забезпечили її академічність та науковість, це Дрознес М.Я., Гінзбург І.Д., Фогель Н.Д., Голгер Н.П., Андрющенко Ю.А., Авраменко В.В.
        Підіймалися актуальні питання аутизму та розладів аутистичного спектру у дітей, особливостей епілепсії у дівчат та розвиток, проблемні питання діагностики і менеджменту церебрального паралічу в Україні.

11

    
         
    02.12.2019р. в рамках проєкту «Пілотне впровадження системи ДСГ в Україні» в Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбувся моніторинговий візит консультанта проєкту Дорохіної Анни Миколаївни. Мета - оцінка процесу кодування та надання підтримки і порад у вирішенні складнощів під час кодування та навчання персоналу.

        Наприкінці 2018 року лікарню було включено до пілотного проєкту щодо впровадження ДСГ системи на основі Австралійських ДСГ, а з 01.07.2019 року лікарі розпочали клінічне кодування стаціонарних випадків за системою ДСГ. До програми візиту входили зустрічі як з керівництвом закладу, де піднімалися конкретні проблеми щодо впровадження системи УДСГ, так і зустріч із персоналом, залученим до внесення даних та кодування УДСГ.
        Надзвичайно цікавим та корисним був тренінг - заняття з лікарями. Під час презентації Анна Миколаївна стисло нагадала основні стандарти кодування УДСГ та представила наявний результат кодування. А потім відповідала на запитання, яких було чимало. Робота була конструктивною та плідною.
        Дуже дякуємо Анні Миколаївні за практичну допомогу.

11


         
    Наприкінці листопада завершилося підведення підсумків конкурсу з благоустрою ділянок території лікарні, який проводився у 4 етапи. Перше місце розділили 2 відділення: педіатричне відділення для лікування хворих з ГРІ та гастроентерологічне відділення. Друге місце – приймальне відділення неонатального корпусу, на третьому місці – гематологічне відділення.

11

11

         У номінаціях: «Прорив року» - відділення ЦСВ, неврологічне, пральня; «Завжди в лідерах» - незмінно фізіотерапевтичне відділення.
        В актовій залі зібралися колективи усіх відділень лікарні. Після відеодемонстрації художньо-естетичного оформлення ділянок, директор закладу Холодняк Інна Вікторівна подякувала колективам за активну участь у роботі щодо поліпшення благоустрою лікарні, створення атмосфери затишку та позитивного настрою нашим маленьким пацієнтам. Інна Вікторівна привітала переможців, вручила грамоти, солодощі та подарунки, побажала подальших творчих успіхів та нових ідей.

11


         
    У Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні поповнення - 20 молодих медиків, серед них 4 лікарі та 16 медичних сестер приєдналися до великої та дружньої медичної родини дитячої обласної лікарні.

        З цієї нагоди 29 листопада відбулося святкування, яке вже стало доброю традицією і щороку проходить особливо святково та радісно. Урочистості проходили в актовій залі, де зібралися колективи усіх відділень та структурних підрозділів лікарні, вони квітами та оплесками привітали молодих медиків. Ведучі заходу підготували святкову програму, з піснями та комічними постановками.
        З привітанням до молодих фахівців звернулася директор Інна Вікторівна Холодняк та зазначила про важливість найгуманнішої професії – медика, її складність у педіатрії, акцентувала увагу, що ця професія не сприймає випадкових людей, адже це покликання. Нагадала, що кожний молодий фахівець вже мав можливість попрацювати на своєму робочому місці, а отже відчув міру відповідальності та важливості свого внеску. Тож Інна Вікторівна побажала приєднатися до дружньої команди працівників дитячої лікарні, стати добрими й гарними колегами, чуйними й уважними до своїх пацієнтів, постійно підвищувати рівень своєї професійної майстерності й продовжувати славні традиції Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні.

11

        В урочисту мить посвяти – прийняття молодих спеціалістів до закладу -юні медики зачитали клятву Гіппократа, а директор Інна Вікторівна Холодняк передала молоді перший трудовий хліб. З нагоди посвяти молоді медики отримають у подарунок білі халати.
        Ще раз вітаємо молодих медиків та бажаємо творчої наснаги, наполегливості та успіхів!

11


         
    05 грудня 2019 року , в актовій залі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні відбудеться ХIV Міжрегіональна науково-практична конференція "Актуальні питання дитячої неврології та реабілітації дітей з органічним ураженням ЦНС"

1


        ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ
 • 10-00 – Початок конференції

 • 10-05 - 10-15 – Вітання учасників конференції. Привітання Короленко В.М., начальника ДОЗ Херсонської облдержадміністрації

 • 10-15 - 10-30 – Відкриття конференції. Вступне слово Холодняк І.В., директора КНП «Херсонська обласна дитяча клінічна лікарня" Херсонської обласної ради.

 • 10-30 - 10-50 – «Неврологія Херсонщини, деякі сторінки історії». Доповідач: Горб А.Л., м. Херсон

 • 10-50 - 11-30 – «Розлади аутистичного спектру у структурі орфанних захворювань :теоретичні аспекти та клінічні спостереження». Доповідач: Кирилова Л.Г., Мірошников О.О., Київ

 • 11-30 - 12-00 – «Епілепсія у дівчат». Доповідач: Горанський Ю.І., Одеса

 • 12-00 - 12-30 – «Вплив протиепілептичної терапії на когнітивні функції та розвиток». Доповідач: Марценковський І.А., Київ

 • 12-30 - 13-00 – Кава-брейк

 • 13-00 - 13-30 – «Клінічний випадок сімейного варіанту метаболічної міопатії». Доповідач: Бусова В.С., ДУ "Український НДІ медреабілітації МОЗ України", Одеса

 • 13-30 - 14-00 – «Проблемні питання діагностики і менеджменту церебрального паралічу в Україні». Доповідач: Мартиненко Я., Козій З., Медичний центр «INNOVO», Львів.

 • 14-00 - 14-30 – «Значення нейрофізіологічного підходу при психологічному супроводі дітей з психофізичними порушеннями». Доповідач: Яковлєва С.Д., Херсонський державний університет

 • 14-30 - 14-40 – «Деякі клініко-параклінічні особливості у дітей з порушенням когнітивного розвитку». Доповідач: Горб А.Л., Херсон

 • 14-40 - 15-00 - Закриття конференції. Доповідач: Горб А.Л., Херсон

 • 14-40 - 15-00 - Дискусія

         
    29 листопада 2019 року до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітали колективи Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості з концертом.

        Вихованці театрального колективу «АртКлас», керівник Світлана Біневська, народний ансамбль танцю «Райдуга», керівник Олена Добровольська, солістки вокального ансамблю «Мелодія» Шинкарук Віолетта та Юдицька Анастасія з піснями «Хай радіють усі», «Як я люблю тебе» і Павло Фільєв з українським гумором.
        Адміністрація лікарні, вихователі, пацієнти дуже вдячні організаторам за чудовий концерт.

11

11


         
    Матеріали всесвітньої інформаційної кампанії "16 днів проти насильства"
25 листопада - 10 грудня 2019


        Україна приєдналася до акції «16 днів проти насильства» 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.
        У цей шістнадцятиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби зі СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.
        Цього року Міністерство соціальної політики у співпраці з UNFPA Україна у рамках програми «Комплексний підхід до вирішення проблеми насильства щодо жінок та дівчат в Україні», яка реалізується за підтримки урядів Великої Британії, Канади та Естонії, розпочинає нову хвилю кампанії «Розірви коло». Ціль кампанії: підвищити нетерпимість суспільства до домашнього та гендерно-зумовленого насильства.
        Інформаційна кампанія «Розірви коло» закликає усе суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах.

1

 

Не дрібниці у стосунках №1 (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Не дрібниці у стосунках №2 (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Не дрібниці у стосунках №3 (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Не дрібниці у стосунках №4 (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Сексуальне насильство у шлюбі (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Б’є - не значить любить (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Домашнє насильство у багатих сім’ях (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Заборона працювати - не піклування (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Розірви коло насильства (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

Кожна п'ята українка страждає віддомашнього насильства (ЗАВАНТАЖИТИ В ФОРМАТІ MP4)

              
         
         
    18 жовтня 2019 року , перед початком пленарного засідання чергової сесії Херсонської обласної ради відбулося урочисте нагородження наших лікарів, які у позаминулому місяці здійснили справжнє диво.
        11 серпня, відпочиваючи з батьками на річці 15 річний хлопчик отримав жахливу травму: у результат удару всі нервово-судинні сплетіння правої руки були розірвані, кістки переламані, а сама рука трималася буквально на шматку шкіри. Проте навіть у недільний день лікарі нашої лікарні спрацювали оперативно й встигли запросити на допомогу колег з інших медичних закладів. Операція тривала 6 годин і руку хлопчика було збережено.
        Від усіх херсонців та жителів нашої області Владислав Мангер подякував лікарям за прекрасну і своєчасну допомогу та відзначив їх почесними відзнаками Херсонської обласної ради.
        Так за сумлінну працю, професіоналізм, медичну допомогу дитячому населенню Херсонщини Почесною грамотою обласної ради нагороджено:
 • Гаркушу Володимира Анатолійовича – завідувача травматологічного відділення КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради;
 • Гордубея Євгенія Юрійовича – завідувача відділення хірургії судин КНП «Херсонська міська клінічна лікарня ім.. Є.Є. Карабелеша»;
 • Спіріна Юрія Сергійовича – завідувача відділення серцево-судинної хірургії Херсонської обласної клінічної лікарні;
 • Фурмана Олександра Анатолійовича – лікаря-анестезіолога дитячого відділення анестезіології з палатами інтенсивної терапії КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради;
 • Загайкана Миколу Володимировича – лікаря-ортопеда-травматолога дитячого травматологічного відділення КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради.

11

11


         
    Дифтерія – гостре інфекційне захворювання з переважно повітряно-крапельним шляхом передачі, також може передаватися контактно-побутовим шляхом.

1

       Джерело інфекції - хвора людина або бактеріоносії штаму дифтерійної палички. Захворіти можливо через 2-10 діб після контакту. Найбільш уразливі діти у віці 3-7 років, а також дорослі, які не мають щеплення. Дифтерія розвівається при попаданні дифтерійної палички на слизову оболонку верхній дихальних шляхів, кон’юнктиву очей, раньову поверхню шкіри або статеві органи. При цьому утворюються характерні нальоти у вигляді тонкої сітки, які швидко перетворюється на щільні фіброзні плівки від біло-сірого до чорного кольору. Збудник дифтерії виробляє токсин, що приводить до ураження нирок, надниркової залози, сердцево-судиної та нервової систем.
        Захворювання починається гостро з підвищення температури, симптомів загальної інтоксикації (головний біль, кволість, зниження апетиту, блідість шкірних покровів, тахікардія), появи на мигдаликах щільних, блискучих плівок, дискомфорт при ковтанні. Дихання через рот утруднено, голос стає з носовим відтінком - «гугнявим».
        При дифтерії носу притаманні серозно-сукровичні виділення, у преддвір’ях носу з’являються мацерація, кірки, у носових ходах - плівки, ерозії або виразки. При відсутності адекватного лікування розвівається дифтерія гортані, наростають симптоми інтоксикації, з’являється грубий «лаючий» кашель, наростає осиплість голосу. Порушується свідомість, з’являються судоми, настає смерть від задухи. Рідкісні локалізації очей, шкіри, пупкової ранки, статевих органів на даний час В Україні не реєструються.
        Захиститись від цього небезпечного захворювання можливо тільки за допомогою вакцинації: діти отримують вакцинацію триразово у 2,4,6 місяців, перша ревакцинація у 1,5 роки, друга у 6 років, третя у 16 років. Дорослі вакцинуються у 26 років і далі кожні 10 років. У разі відсутності щеплень або щеплень поза термінами календаря щеплень, вакцинацію можливо починати в любому віці, терміни та кратність визначає ваш лікар.
        В Україні зареєстровані перші випадки цього небезпечного захворювання. Не зволікайте з вакцинацією проти дифтерії. Негайно зверніться до свого лікаря за місцем проживання та безкоштовно отримайте рятівне щеплення! Бажаємо здоров’я!


        Лікар-епідеміолог Авілова Н.І.
         
    23.08.2019 г. співробітники Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні на чолі з головним лікарем Холодняк І.В. прийняли участь в урочистій церемонії підняття Державного Прапора України з нагоди відзначення Дня Державного Прапора, яка відбулася біля Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім.О.Гончара.

11

         
         
         

    19 червня 2019 року в актовій залі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні відбулася знакова подія: передача благодійної допомоги - медичного обладнання на суму 139 тис. грн для догляду та лікування передчасно новонароджених дітей в рамках соціального проекту «Orange Days» Лінії магазинів EVA. В урочистій події брали участь Холодняк Інна Вікторівна - головний лікар закладу, Олександра Гнатик - керівниця PR-відділу Лінії магазинів EVA, Тетяна Ростовська - представниця Благодійного фонду «Коло», Бакіна Наталія Володимирівна - експерт Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації за напрямком «Неонатологія», завідувач відділення для виходжування новонароджених, недоношених дітей; лікарі та медичні сестри лікарні, матері, дітки котрих лікуються у відділенні для виходжування новонароджених, недоношених дітей.


1

     Організатори розповіли, що проект був започаткований у 2015 році Лінією магазинів EVA для допомоги передчасно народженим малюкам України. Тричі на рік українці з усіх куточків країни купують в мережі магазинів товари з помаранчевими цінниками, тим самим роблячи свій внесок у закупку спеціалізованого обладнання.
     За 4 роки існування проекту було зібрано 1,2 млн гривень та надано допомогу 11 дитячим лікарням та перинатальним центрам України. Нині учасниками акції було зібрано суму, на яку придбано для відділення для виходжування новонароджених, недоношених дітей фотометричний аналізатор гіпербілірубінемії, двоканальний шприцевий дозатор, шприцевий насос та 2 портативні монітори пацієнта. Ця допомога є досить суттєвою та вкрай необхідною.
     Щорічно в Херсонській області народжується близько 500 передчасно народжених немовлят, а це близько 7% від народжених в області, з них 300-350 немовлят проходять лікування у неонатальних відділеннях лікарні. Їх виходжування та лікування є тривалим і високовартісним, потребує як медикаментозного забезпечення, так і наявності високотехнологічного сучасного медичного обладнання, якого у лікарні недостатньо, а наявне матеріально застаріле.
     Після передачі обладнання завідувач відділення для виходжування новонароджених, недоношених дітей Бакіна Н.В. прочитала лекцію мамам про правильний догляд за передчасно народженими дітьми удома та важливість їх вакцинації.
     Щиро вдячні організаторам проекту «Orange Days» Лінії магазинів EVA, та усім учасникам, котрі долучилися до акції, за розуміння важливості проблеми, підтримку, співчуття та особистий внесок у порятунок дитячих життів.

1 1 1

                
         

1


     Вітаємо Вас з професійним святом – Днем медичного працівника!

     Прийміть щирі слова вдячності за вашу благородну працю, талант та майстерність, вірність своїй професії. Бажаємо Вам міцного здоров’я, творчої наснаги та вдачі, щастя та благополуччя! Нехай збуваються ваші кращі задуми, а людська повага буде подякою за плідну роботу, чуйність та вміння творити добро!

    


     Адміністрація та профспілковий комітет лікарні
    
           
         
    19 червня об 11:00 в актовій залі лікарні відбудеться офіційна передача нового медичного обладнання для догляду за передчасно народженими дітьми Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні в рамках проекту «Orange Days» Лінії магазинів EVA.

    Після офіційної частини, об 11:35, завідуюча відділення передчасно народжених дітей та головний неонатолог Наталія Володимирівна Бакіна проведе освітній семінар для всіх бажаючих, в рамках якого детально розповість про:
1. Особливості догляду за передчасно народженими дітьми:
   a. Чому передчасно народженим дітям потрібен особливий догляд?
   b. Як правильно вигодовувати малюків та контролювати об’єм порції?
   c. Чому важливо підтримувати температурний баланс?
   d. Як правильно купати «поспішайок» та доглядати за їхньою шкірою?
2. Вакцинація передчасно народжених дітей:
   a. Чому шкідливість вакцинації для передчасно народжених дітей – це міф та чому важливо робити щеплення?
   b. Чим відрізняється календар щеплень для передчасно народжених дітей?
   c. Особливості основних щеплень: проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту тощо.
    
Дата: 19 червня
Початок заходу: 11:00.
Початок освітнього семінару: 11:35
Адреса: м. Херсон, вул. Українська 81, актова зала (актова зала, 3 поверх Поліклініки)
Вхід вільний

11

         
    23 травня 2019 р. в актовій залі лікарні відбувся конкурс медичних сестер «Ми талановиті в усьому», присвячений Міжнародному дню медичної сестри.
    Як показує досвід, такі заходи не тільки підвищують престиж професії, але і розкривають художній потенціал та можливості наших медичних сестер. Конкурс проходив у творчому форматі поетапно, надзвичайно цікаво, та захоплююче.

11

            Перший етап – «Висока мода 2019 у КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР, в якому команди представили нові моделі сучасного спецодягу для медичних сестер. Модний одяг дуже практичний, економічний, представлений у єдиному екземплярі та виготовлений із виробів медичного призначення. У такому одязі і працювати зручно, і це сприяє скорішому одужанню наших маленьких пацієнтів.

11

      Другий етап – музично-театралізований «Заспокой малечу», в якому команди представляли гумористичні мініатюри. Третій етап – конкурс художньої майстерності, було представлено творчу виставку під назвою «Талановита людина – талановита у всьому».

11

       Свято-конкурс не залишило байдужим жодного з присутніх. В залі панували чудова атмосфера, яскраві емоції, позитивний настрій та гордість за наших дівчат, які підтвердили, що вони не тільки медичні сестри професіонали своєї справи, а ще й творчі та талановиті особистості.

11

                
         
    22 травня у місті Києві відбулася конференція “Безперервний професійний розвиток лікарів: можливості з Британським медичним журналом” за участі лікарів, експертів МОЗ України та Світового банку. Під час конференції директоркою із стратегічного розвитку BMJ Морган Кіндберг було представлено нову угоду щодо продовження дистанційного навчання та розвитку сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. Навчання за світовими стандартами лікування, результатами новітніх досліджень та наукових публікацій, а також допомога у прийнятті клінічних рішень - все це можна опанувати, не покидаючи домівки.
    Присутні лікарі обговорили переваги онлайн-навчання на платформі BMJ. Від Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні виступила Тройнякова Валентина Іванівна – заступник головного лікаря з медичної частини. Вона зазначила, що з 2017 року лікарі закладу мають можливість онлайн-навчання на платформі BMJ як складової розвитку безперервного навчання в Україні, адже це - основа якості надання медичних послуг.
     Доступ до онлайн-платформи дає можливість нашим лікарям опановувати викладені у доступній та структурованій формі сучасні медичні знання та протоколи, що базовані на доказовій медицині. На даний час 65 лікарів Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні залучено до цієї інноваційної форми навчання. Лікарів Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні визнано одними із найактивніших учасників навчального онлайн-ресурсу. А лікар-онколог дитячий закладу Ляшенко Сергій Юрійович став переможцем конкурсу «Британського медичного журналу» («BMJ») у номінації «Інфекційні захворювання» і 27-29 березня 2019 року у місті Глазго представляв інтереси України на Міжнародному форумі з якості та безпеки охорони здоров’я («Quality and Safety in Healthcare»).

11

                
         
    16 травня 2019 року у Палаці молоді та спорту відбулося урочисте святкування Міжнародного дня медичної сестри. Щирі вітання та безмежна вдячність лунали зі сцени представницям цієї найгуманнішої професії. Натомість у цьому році організатори святкування представили дещо інший формат, а саме обласний конкурс краси «Супермедсестра 2019». Адже наші медичні сестри не тільки прекрасні у професійному сенсі фахівці, але і чарівні, гарні жінки та дівчата. У конкурсі прийняли участь 15 медичних сестер із обласного та районних медичних закладів Херсонської області.
     У кожній номінації талановиті, милосердні та феєрично гарні дівчата, розкрили свої здібності та довели, що медичні сестри талановиті в усьому.
     Херсонську дитячу обласну клінічну лікарню представляла медична сестра приймального відділення для новонароджених та дітей раннього віку Махнюк Світлана. Дружніми оплесками учасницю підтримували колеги та друзі.
     Світлана отримала почесний титул «Міс елегантність». Вітаємо, пишаємося та бажаємо й надалі бути такою ж активною, чарівною, творчою особистістю.

111

                
         

1


     Шановні медичні сестри!

     Вітаємо Вас з професійним святом. У цей день хочеться сказати вам багато теплих і лагідних слів. Ви – рятівники дитячого життя! Бажаємо вам здоров’я, витримки, невичерпаного душевного потенціалу, яким ви щиро ділитеся зі своїми маленькими пацієнтами. Добра та щастя, миру та злагоди, добробуту та безхмарного неба вам і вашим родинам. Низький уклін вам за невтомну працю та щире і відкрите серце.

     Нехай наступний рік буде щедрим на безмежне натхнення, яскраві успіхи, приємний смак перемог та дарує процвітання, злагоду Вам, вашим сім’ям та друзям!     


     Адміністрація та профспілковий комітет лікарні
    
           
         
    З 06.05 по 12.05.2019 року в Україні проходить 5-й Глобальний Тиждень безпеки дорожнього руху ООН під гаслом «Лідерство в галузі безпеки дорожнього руху». Як підкреслює ВООЗ для підвищення безпеки дорожнього руху в країнах усього світу необхідне сильне керівництво. Освічені лікарі здатні бачити, які зміни необхідні для покращення ситуації в майбутньому та мобілізувати громадськість для їх досягнення. Боротьба з автотранспортним травматизмом належить до глобальних проблем сучасності і викликає тривогу медичної громадськості всього світу. Метою даного заходу є привернення уваги до надскладної ситуації з безпеки дорожнього руху в Україні, сприяння вихованню дорожньої культури серед населення та об’єднання зусиль суспільства задля зменшення кількості смертей і травм на дорозі, адже в Україні найбільша смертність на дорогах з поміж усіх європейських країн.
    07 травня 2019 року у рамках Тижня безпеки колектив Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні долучився до заходу та провів акцію «Безпека на дорозі – безпека життя». Працівники лікарні вийшли на акцію з плакатами та листівками, щоб привернути увагу до складної ситуації з безпеки дорожнього руху. Адже безпека на дорозі – це справа кожного, тож необхідно сумлінно дотримуватися правил дорожнього руху та бути прикладом для інших. Необхідно пам’ятати, що тільки спільними зусиллями і свідомим ставленням до вивчення та дотримання правил дорожнього руху можна досягти безаварійної ситуації на шляхах.
     Цей захід є одним із важливих завдань працівників охорони здоров’я, який проводиться щороку з метою запобігання своєрідної «війни на дорогах». Адже саме ті, хто бореться за життя і здоров’я людей, повинні намагатися попередити біду. Тому співробітники лікарні закликають як пішоходів, так і водіїв автотранспортних засобів дотримуватися правил дорожнього руху, дбати про безпеку на дорозі. Адже травми, спричинені транспортом, є найтяжчими, з найбільшим відсотком смертності, і лише спільні зусилля зможуть їх попередити.

11

         
    3 травня 2019 року вперше на Херсонщині відбувся благодійний марафон «Врятуємо життя разом!». Організатори благодійної акції – маленька, проте вже відома в Україні та за її межами співачка, переможниця всеукраїнських та міжнародних конкурсів 13 річна Ліза Волощенко та відомий меценат, лідер Громадської платформи «Добро переможе» Юрій Рожков.
     До заходу активно долучилися громадські діячі та відомі співаки, як регіональні, так і всеукраїнські, освітні заклади міста Херсона. Було зібрано майже 150 тис. грн. для онкохворих діток Херсонщини. Багато навчальних закладів відгукнулися на пропозицію зробити вироби своїми руками та продати на ярмарку у день благодійного концерту. Зокрема, під час Благодійного ярмарку вдалось виручити від реалізації дитячих поробок понад 46 тис. грн., які було передано мамам хворих діток, котрі зараз проходять лікування в гематологічному відділенні Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні. Також на сцені офіційно та урочисто, від імені усіх учасників благодійного музичного марафону, котрі придбали квитки, було передано головному лікарю Херсонської обласної клінічної лікарні Інні Вікторівні Холодняк обладнання для проведення медичних процедур хіміотерапії – 2 дозатори “Інфузомати”. .
     Щиро дякуємо усім учасникам Благодійного марафону “Врятуємо життя разом”! Ви дуже щирі, небайдужі та ДОБРІ ЛЮДИ! Дякуючи Вашим зусиллям та відкритим серцям, ми зможемо допомогти ще багатьом діткам.
    

1

                
         
    До Всесвітнього дня нирки в Україні
     Гасло цього року професійно-просвітницької кампанії, присвяченої Всесвітньому дню нирки (щорічно з 2006 р. більш ніж в 100 країнах світу стартує у березні): «Здорові нирки у всіх і всюди».

11

                    Двічі у березні в Києві та квітні в Ірпені нефрологи нашої лікарні мали змогу прийняти участь в науково-практичних конференціях і долучитись до обговорення актуальних питань нефрології. Багато уваги в доповідях та дискусіях було приділено ренопротекції у хронічних хворих; діагностиці та генетичному картуванню спадкових нефропатій; визначенню морфологічних маркерів прогнозування перебігу нефриту; корекції порушень обміну речовин у пацієнтів з хронічною хворобою нирок та покращенню їх нутриційного стану; важливості фізичної активності при різних захворюваннях сечової системи, метафілактики сечо-кам’яної хвороби. Отримана інформація, безумовно, дозволить розширити діагностичні та лікувальні можливості нашого нефрологічного центру.
    

1

        
           
         
    25 березня 2019 року до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітала Карпій Станіслава Зіновіївна, керівник гуртка Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості та провела майстер-класи з оригамі в нефрологічному та отоларінгологічному відділеннях. Діти з великим задоволенням виготовляли птахів з паперу, а потім їх розфарбовували різнокольоровими олівцями та слухали легенди про птахів – чому їх так назвали і за які заслуги.
    

11

                  
         
    14 березня 2019 року До Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні знову завітали давні знайомі – театральний колектив «АртКлас» та вокальний ансамбль «Мелодія» Херсонського центру дитячої та юнацької творчості з керівником Біневською Світланою Анатолііївною.
     Цього разу вони підготували для нас спектаклі «Одного разу в квітнику» та «Маленька Баба-Яга». Дуже гарно співали пісні дівчата з вокального ансамблю – «Скрипка плаче та страждає» та «Чарівна країна».
     Адміністрація, вихователі, діти дуже вдячні за чудовий виступ колективу.
    

11

    

11

    
           
         
   

1

                
         
    Українські лікарі продовжують долучатися до Навчальної ініціативи в сфері підвищення кваліфікації та професійної перепідготовки, яку Міністерство охорони здоров’я реалізовує за підтримки Британського медичного журналу (BMJ). У межах цієї освітньої ініціативи доступ до ресурсів «BMJ», окрім України, також отримали Грузія та Азербайджан. Відповідно до проекту, «BMJ» створив Український портал та відкрив необмежений доступ до своїх ресурсів.
   Завдяки цій співпраці працівники сфери охорони здоров’я мають можливість отримати доступ до доказових онлайн-інструментів та ресурсів для покращення рівня діагностики, лікування і заходів із захисту від інфекційних та неінфекційних захворювань. Кожен лікар, який прагне бути кращим, повинен навчатися та вдосконалюватися протягом усього свого лікарського життя. А дистанційна освіта, у тому числі і через навчання на платформі Британського медичного журналу, дає можливість здобувати нові знання у будь-який зручний час.
    Лікарі Херсонщини також долучилися до цієї ініціативи, Комунальний заклад «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» Херсонської обласної ради один з найбільш активних серед закладів України.
    Лікар-онколог нашої лікарні Ляшенко Сергій Юрійович став переможцем конкурсу «Британського медичного журналу» («BMJ») у номінації «Інфекційні захворювання» та удостоєний честі представляти інтереси країни на Міжнародному форумі з якості та безпеки охорони здоров’я, який відбудеться у Глазго 27-29 березня 2019 року («Quality and Safety in Healthcare»).
    Вітаємо з перемогою та пишаємося нашим лікарем! Бажаємо невичерпної життєвої енергії, сили, натхнення для подолання професійних висот.

11

       
         
    14 лютого 2019 року в актовій залі лікарні проведено медичну раду за підсумками діяльності 2018 року. З доповідями виступили головний лікар Холодняк І.В. та представник керівництва з якості Тройнякова В.І. У доповіді головного лікаря було представлено та наочно продемонстровано аналіз діяльності закладу за усіма підрозділами та наголошено, що минулий рік був досить складним та плідним на події. Було проведено значну роботу щодо зміцнення матеріально-технічної бази і науково- діагностичного потенціалу, поліпшення кадрового забезпечення, виконано основні показники діяльності. Разом з тим вказано на недоліки, причини та шляхи їх усунення.
     Продемонстровано події у житті лікарні за 2018 рік, а їх чимало: перехід на новий стандарт якості та отримання сертифікату якості ДСТУ ISO 9001:2015, включення до пілотного проекту щодо впровадження інфекційного контролю в медичних закладах, організація та проведення Благодійного забігу «Моє сонце не згасне» на підтримку онкохворих дітей, традиційний День донора у лікарні, участь і призові місця у фестивалі «Мистецька толока» та щорічній галузевій XII спартакіаді працівників охорони здоров’я, присвоєння почесного звання «Заслужений лікар України» заступнику головного лікаря з хірургічної роботи, лікарю дитячому анестезіологу Бурдовіцину Віктору Степановичу, презентація книги «Складна дитина» та 60-річний ювілей її автора – Горба Анатолія Леонідовича, заслуженого лікаря України, віце-президента Асоціації дитячих неврологів України, головного експерта ДОЗ облдержадміністрації за напрямком «Дитяча неврологія», завідувача неврологічного відділення Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні та багато інших цікавих подій.
     Представник керівництва з якості Тройнякова В.І, відмітила, що у закладі система управління якістю впроваджена та підтримується в робочому стані згідно з вимогами ДСТУ ISO 9001:2015, затверджено основні процеси, визначені ризики, розроблено план запобіжних дій. Головна ціль політики лікарні - це надання якісної медичної допомоги. Заплановані Цілі лікарні на 2018 рік виконано на 95,7%.У Критичному аналізі керівництва з якості проаналізовано діяльність лікарні за процесами та їх взаємодією, вказано на можливі ризики та зазначено запобіжні дії.
     Результатом впровадження системи, без сумнівів, є поліпшення виконавчої дисципліни та зворотнього зв’язку із замовниками, поліпшення якості задокументованої інформації її розуміння та застосування персоналом у практичній діяльності, розуміння необхідності виявлення та аналізування невідповідностей у повсякденній діяльності.
     Головний лікар Холодняк І.В. щиро подякувала колективу за плідну роботу, побажала успіхів та натхнення у подальшій праці та вручила подарунки лікарям, котрі відзначилися своєю активністю в індивідуальному навчанні, проявили активність у програмі ВМJ.

111

                
         
    17 січня 2019 року До Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітали аніматори із JUMP PARK – Супер Кіт, Леді Баг та Міні Маус з розважальною програмою. Казкові герої запрошували дітей із зали на різноманітні ігри і конкурси. Маленькі пацієнти з великим захопленням грали з м‘ячем, виконували завдання, розгадували загадки.
     Дуже вдячні казковим героям та чекаємо нових зустрічей.
    

11

                
         

1

    Шановні колеги!
Прийміть щирі вітання з наступаючим Новим 2019 роком
та Різдвом Христовим!

     У це казкове свято світ навколо стає яскравішим, очі світяться від захоплення, а в житті відбуваються приємні і незабутні пригоди. Так нехай примножаться казкові миті у вашому житті.

     Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і впевненість у майбутньому, міцне здоров'я, родинне щастя, достаток і благополуччя!

     Нехай наступний рік буде щедрим на безмежне натхнення, яскраві успіхи, приємний смак перемог та дарує процвітання, злагоду Вам, вашим сім’ям та друзям!

     З Новим роком, з новими починаннями й новими успіхами!     Адміністрація лікарні
    
         
    26 грудня 2018 року до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітали казкові герої з Дідом Морозом. Діти, в свою чергу, проявляли таланти, розповідали новорічні віршики, відгадували загадки, приймали активну участь в конкурсах.
     Адміністрація лікарні оголошує подяку директору Херсонського Центру позашкільної роботи Свинаренко Ірині Павлівні, Адвокатовій Світлані Іванівні – керівнику волонтерького центру «Лідер», Моргуновій Ганні Йосипівні - керівнику театру-студії «Сувенір» за проведення чудового Новорічного свята. Бажаємо Вам і очолюваному Вами колективу подальших успіхів в опануванні вершин майстерності, щастя, здоров’я, успіхів у Новому році.
    

11

                
         
    21 грудня 2018 року. Адміністрація Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні висловлює щиру подяку директору Херсонського центру дитячої та юнацької творчості Тавожнянському Валерію Михайловичу, методисту Василенко Ларисі Михайлівні, керівникам гуртків та їх учням за створені новорічні композиції, які прикрасили ігрові кімнати лікарні.
     Бажаємо Вам і очолюваному Вами колективу щастя, здоров’я, творчих успіхів.

11

                
         
    19 грудня 2018 року У День Святого Миколая до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітали студенти Херсонського базового медичного коледжу зі святковою виставою та подарунками.
     Казкові герої разом з дітками проводили ігри, вікторіни, водили хороводи, розповідали вірші, співали. Творчі виступи створили теплу та зворушливу атмосферу. Було дуже приємно спостерігати за піднесеним настроєм дітей та їх посмішками.
    Щиро дякуємо директору Ващук Миколі Сергійовичу, заступнику директора з виховної роботи Руденко Тетяні Іванівні, художнім керівникам Кузнецовій Олені Едуардівні, Слабчак Олені Іванівні, Кучерук Юрію Дмитровичу та студентам медичного коледжу за чудовий виступ.

    

11

    

11

                
         
    06 грудня 2018 року в Херсонській дитячій обласній клінічній лікарня відбулася урочиста та знаменна подія – посвята у професію молодих спеціалістів.
    Численна медична родина лікарні поповнилася 15 молодими спеціалістами, це лікарі та медичні сестри. У залі панувала особлива святкова атмосфера. Колектив лікарні зустрічав молодих спеціалістів дружніми оплесками та квітами.

11

     Ведуча свята привітала молодих медиків, демонструвалися слайди із життя лікарні та традиції закладу. Головний лікар Холодняк Інна Вікторівна вручила молодим працівникам перший трудовий хліб та звернулася із щирими словами вітання і побажаннями стати не тільки висококваліфікованими спеціалістами, але завжди бути добрими, чуйними і уважними до своїх пацієнтів, як великих, так і маленьких, продовжувати славні традиції Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні. Також із привітаннями та побажаннями виступив заступник головного лікаря з хірургічної роботи Бурдовіцин Віктор Степанович.
     Молоді фахівці прочитали Клятву Гіппократа та отримали подарунки - свій перший професійний одяг, пригощалися своїм першим трудовим хлібом. Ще раз вітаємо молодих спеціалістів та бажаємо натхнення, успіхів та професійного зростання у такій нелегкій, але святій справі!
   

11

                  У другій частині урочистої події завершилося підведення підсумків конкурсу з благоустрою ділянок території лікарні , який проводився у 4 етапи. Перше місце отримало відділення променевої діагностики, друге місце - педіатричне відділення для лікування хворих з ГРІ, третє місце – 2 хірургічні відділення (хірургічне та хірургічне для новонароджених, недоношених та дітей раннього віку).
          У номінації «Завжди в лідерах» відділення фізіотерпевтичне та отоларингологічне. Після відеодемонстрації художньо-естетичного оформлення ділянок головний лікар Холодняк Інна Вікторівна привітала переможців, вручила грамоти та подарунки, побажала подальшої творчої наснаги.

11

 

11

 

11

           
         
    05.12.2018 р. лікарі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні взяли участь у навчальному семінарі у форматі телемосту «Імплементація міжнародних протоколів у педіатричну практику», який проходив у ТК «Фрегат». Цей захід було проведено відповідно до вимог та стандартів Акредитаційної Ради з Безперервної Медичної Освіти «АССМЕ» у рамках співпраці Siyemi Learning та Групи компаній МедЕксперт. Також у семінарі брали участь педіатри, неонатологи та сімейні лікарі з усієї області.

     З доповідями виступили: д.м.н., професор кафедри педіатрії №2 НМАПО ім. П.Л. Шупика Бережний В.В., д.м.н. зав.кафедри дитячих і підліткових захворювань НМАПО ім.. П.Л. Шупика Бекетова Г.В., доктор мед. наук, заслужений лікар України, лауреат Державної премії України у галузі науки і техніки, заступник керівника Центру алергічних захворювань верхніх дихальних шляхів та вуха ДУ «Інституту отоларингології імені проф. О.С. Коломійченка НАМН України», міжнародний бізнес-тренер тренінгової компанії «ASK» Гогунська І.В., д.м.н., професор, керівник відділення проблем харчування та соматичних захворювань дітей раннього віку ДУ «ІПАГ ім. академіка О.М. Лук’янової НАМН України» Шадрін О.Г., д.м.н., професор, науковий керівник відділення дитячої психоневрології ДУ «ІПАГ ім.. академіка О.М. Лук’янової НАМН України» Кирилова Л.Г., д.м.н., професор зав., кафедри медичної паразитології та тропічних хвороб ХМАПО Бодня К.І., д.м.н., професор зав., кафедри педіатрії інституту післядипломної освіти НМУ ім.. О.О. Богомольця Марушко Ю.В., д.м.н., професор зав., кафедри дитячої інфекційних хвороб НМУ ім.. О.О. Богомольця Крамарьов С.О. Підіймалися актуальні питання щодо імплементації міжнародних стандартів антипіретичної терапії у дітей, лікування грипу та ГРВІ, гельмінтозів, труднощі діагностики та перспективи у лікуванні розладів аутистичного спектру у дітей раннього віку, аналізувалися помилки, які допускають лікарі,при вакцинації в Україні. Проводився майстер- клас з приводу ацетонемічних станів у дітей. Робота семінару була досить цікавою, конструктивною та плідною. Ціль навчання було досягнуто, а саме: краща орієнтація у проблематиці, представленій у лекціях, та підвищення компетенції лікарів.
    По закінченні семінару учасники телемосту отримали міжнародні та національні сертифікати.

1

1

                
         
    05.12.2018 р. у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша відбулася вистава «Оскар і Рожева пані». Актори Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру з Ірмою Вітовською в головній ролі і музикою «Океану Ельзи» розповіли нам історію хлопчика Оскара, який невиліковно хворий і проживає останні дні у пошуках відповідей у Бога на питання про сенс життя, любов і смерть. Посередником між Богом і людьми для Оскара стає Рожева пані – сестра милосердя. Щоб полегшити хлопчикові стан, вона пропонує йому зіграти у гру і уявити кожен прожитий день за 10 років. Так Оскар проживає дуже довге життя за 12 днів - аж 110 ілюзорних років Ця гра у «10 років за один день» на сцені перетворилася в метафору людського життя. Очима Оскара херсонці побачили його юність, перше кохання, подружнє життя, кризу середнього віку, старість і очікування близької смерті. У листах приречений малюк звертається до Бога, де розповідає про кожен свій день, що прожив, і просить у Бога милосердя, радості хоча б в останні дні життя та гармонії і любові у цілому світі.

    Сюжет вистави емоційно насичений, адже малюк Оскар – це голос мільйонів тяжкохворих дітей, які просять нас про милосердя та співчуття. Постановка має благодійний характер. Творці вистави прагнули привернути увагу до паліативної допомоги хворим, яких лікарі вже не в змозі врятувати. Дивовижна по гостроті відчуттів вистава з аншлагами пройшла у містах: Києві, Одесі, Львові, Харкові , а відтепер і у нас в Херсоні. Відкриті обличчя, гострі нестримні емоції і сльози глядачів, які перероджуються разом з маленьким Оскаром і знаходять силу життя.
    Щиро вдячні усім, хто залучився до цієї благодійної акції, прийшов на виставу та проявив солідарність до тяжкохворих дітей і допомагає здійснити їх мрію - мрію бути здоровими. Всі кошти зібрані під час вистави підуть на допомогу пацієнтам онкогематологічного відділення Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні.
    

1

                
         
    30 грудня 2018 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбулася прес-конференція, присвячена презентації благодійного театрального арт-проекту «Оскар і Рожева пані» ( за мотивами всесвітньо відомого роману Еріка Емманюеля Шмітта) у виконанні Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру. Вистава відбудеться 05.12. 2018р. на сцені Херсонського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша. Вистава психологічно тяжка, у сюжеті - відтворення монологів-звернень до Бога безнадійно хворого на онкологічне захворювання хлопчика Оскара. У своїх посланнях приречений малюк благає Всевишнього про милосердя, про радість хоча б в останні дні свого життя. Посередником поміж Богом та людьми для Оскара стає сестра милосердя - Рожева пані.
    Мета проекту: привернути увагу суспільства до проблеми доступності паліативної допомоги до невиліковних та тяжкохворих дітей та започаткувати суспільний рух з метою створення в українських містах дитячих Центрів паліативної допомоги. Усі зібрані кошти будуть направлені на забезпечення маленьких пацієнтів необхідними медичними препаратами.

1

     У прес-конференції взяли участь головний педіатр ДОЗ облдержадміністрації Карчевич Т.Є., головний лікар Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні Холодняк І.В., експерт ДОЗ облдержадміністрації з дитячої онкогематології Александрова Р.О., засновники благодійного фонду «Фарби життя» Боцман А., Пуделко Н.
     Учасники прес-конференції акцентували увагу, що онкогематологічне захворювання – це не тільки проблема батьків та лікарів, але і громадськості, оскільки лікування є надзвичайно дороговартісне і складне. Тому ми не повинні стояти осторонь, а повернутися обличчям до проблеми, адже на сьогодні онкогематологія – не вирок, і завдяки впровадженню нових протоколів лікування та нових препаратів її можливо зупинити. Купуючи квиток на виставу, ми не тільки долучаємося до благодійності, а й віддаємо частинку свого тепла заради порятунку хворих дітей.
     Запрошуємо усіх небайдужих відвідати виставу.

    

11

    

 

           
         
    22 листопада 2018 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбулася ХІІІ Міжрегіональна науково-практична конференція «Актуальні питання дитячої неврології» за участю ДУ «Інститут педіатрії, акушерства та гінекології Національної Академії медичних наук України» (м. Київ), ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології Національної Академії медичних наук України» (м. Харків), Одеського національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.
     У конференції взяли участь практичні лікарі-неврологи Херсонської, Одеської, Миколаївської, Івано-Франківської областей, лікарі-педіатри, магістри та випускники Херсонського державного педагогічного університету. З доповідями виступили: Кирилова Л.Г. – доктор медичних наук, науковий керівник відділення психоневрології для дітей перших 3-х років життя з перинатальним ураженням нервової системи, ДУ «ІПАГ НАМН України», президент Асоціації дитячих неврологів України; Горанський Ю.І. - доктор медичних наук кафедри нейрохірургії та неврології Одеського національного медичного університету, головний невролог ДОЗ Одеської облдержадміністрації. Горб А.Л. – заслужений лікар України, лікар-невролог дитячий вищої категорії, експерт ДОЗ Херсонської облдержадміністрації за напрямком «Дитяча неврологія», віце-президент Асоціації дитячих неврологів України.
     У ході конференції обговорювалися питання діагностики орфанних хвороб, порушення когнітивного розвитку, розлади аутистичного спектру у дітей та інші найбільш актуальні питання дитячої неврології. Робота конференції була як завжди цікавою, конструктивною та плідною.

    

11

                
         
    19 листопада 2018 року в актовій залі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні відбулася урочиста подія – презентація книги «Складна дитина». та 60-річний ювілей її автора – Горба Анатолія Леонідовича, заслуженого лікаря України, віце-президента Асоціації дитячих неврологів України, головного експерта ДОЗ облдержадміністрації за напрямком «Дитяча неврологія», завідувача неврологічного відділення Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні.
    «Складна дитина» - це не тільки інформаційний посібник для практичних лікарів, педіатрів, неврологів, які займаються наданням допомоги дітям із захворюванням нервової системи, а й особистий звіт практикуючого невролога з аналітичним розумом науковця, 35 років неврологічної практики, 30 із них у якості головного дитячого невролога Херсонської області. До книги увійшли статті та тези з питань організації допомоги дітям, а також клінічні спостереження. Ініційовані автором дослідження, присвячені питанням розповсюдженості мінімальних мозкових порушень, розладів аутистичного спектру, порушень мовленнєвого розвитку, епілепсії у дітей тощо, свідчать про їх високу актуальність та необхідність подібних досліджень.

1

     Автор книги розповів про нелегкий шлях професійного зростання і висловив безмежну вдячність головному лікарю, герою України, заслуженому лікарю України Л.В. Лятецькій, головному лікарю І.В. Холодняк., головному дитячому неврологу МОЗ України, к.м.н. В.Ю.Мартинюку, д.м.н., професору С.К. Євтушенку, президенту Асоціації дитячих неврологів України, д.м.н. Л.Г. Кириловій, головному дитячому психіатру МОЗ України І.А. Марцинковському, д.м.н. Ю.І. Горанському, які протягом багатьох років ділилися своїм досвідом і підтримували дитячу неврологічну службу Херсонщини та особисто автора.
     Від гостей, представників Департаменту охорони здоров’я, обласної галузевої профспілки, адміністрації лікарні, колег, друзів, рідних і вдячних пацієнтів лунали щирі вітання та побажання здоров’я і натхнення, подальших успіхів у науковій та практичній діяльності.
     Пишаємося колегою!

    

11

    

11

                
         
    23.11.2018 р. до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітало Лисеня Міроша у супроводі чарівних фей-казкарок Ольги Александрової та Інни Полонецької. Діти отримали у подарунок книжку, що створена цілим колективом чарівних фей. У цю книжку увійшли казки, що мають терапевтичний ефект та допомагають маленьким пацієнтам лікуватися швидше.

    Адміністрація, педколектив та пацієнти всіх відділень дякують гостям за подарунки і бажають колективу здоров’я, щастя, творчих успіхів в роботі.

    

11

                
         
    07/11/2018 р. Адміністрація Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні висловлює щиру подяку Громадській організації «Фестиваль «Кінокімерія» за підтримкою Українського культурного фонду в особі голови правління Максимова Євгена Івановича за демонстрацію мультфільмів «Микита Кожум’яка» та «Велика котяча втеча», під час перегляду яких діти отримали багато позитивних емоцій.

           
         
         
    30.10.2018 р. Адміністрація Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні та маленькі пацієнти від всього серця дякують колективу Херсонського центру дитячої та юнацької творчості (директор Тавожнянський В.М.) за чудовий концерт.

    В концерті взяли участь:
 • народний хореографічний колектив «Райдуга», керівник Добровольська О.В.,
 • театральний колектив «Арт-клас», «Варіації на тему Ліни Костенко», керівник Біневська С.А.,
 • театральний колектив «Ідея» з виставами «Офелія і театр тіней», «Тук-тук! Хто там?», керівник Вовк В.А.

    Бажаємо Вашому колективу здоров’я, щастя, творчих успіхів!

    

11

    

11

           
         
    08-09 вересня 2018 року вкотре відбулася щорічна галузева XII спартакіада працівників охорони здоров’я за підтримки обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я та обласного спортивного товариства «Спартак», яка проходила на березі моря у смт Лазурне Скадовського району. У змаганнях брали участь медичні працівники з усієї області, загалом змагалися команди з 34 закладів охорони здоров’я Херсонщини. Про надзвичайну популярність цього спортивного свята свідчить те, що у першій спартакіаді 2006 року брали участь у змаганнях лише 11 команд.
    Як завжди, яскравою та урочистою була церемонія відкриття. Привітання з початком змагань і побажання перемог пролунали від директора ДОЗ облдержадміністрації Короленка Віктора Миколайовича. Очолювали нашу команду медиків головний лікар Інна Вікторівна Холодняк та голова профспілкового комітету Олександр Григорович Брюхно. Учасники команди дитячої обласної клінічної лікарні брали участь у наступних змаганнях: міні-футбол, пляжний волейбол, настільний теніс, легка атлетика, шахи, шашки, та довели на власному прикладі, що фізкультура і спорт - запорука міцного здоров’я. Протягом двох днів точилася напружена спортивна боротьба спортсменів–медиків, в результаті якої ми здобули призові місця у пляжному волейболі (2 місце) та легкій атлетиці (3 місце). У міні-футболі наша команда посіла 5 місце. Такі змагання допомагають нашим працівникам не тільки зміцнити своє здоров’я, а й дарують яскраві враження та чудовий настрій.
    Крім того Департаментом охорони здоров’я та іншими командами було відзначено, що група підтримки дитячої обласної клінічної лікарні - найкраща та найдружніша. Вітаємо переможців та пишаємося ними!

    

11

    

11

                
         
   З початку 2018 року у лікарні проводилася значна робота щодо переходу на нову версію стандарту якості ДСТУ ISO 9001:2015, а липні місяці поточного року заклад успішно пройшов сертифікаційний аудит на відповідність надання медичних послуг вимогам нового стандарту. Цей стандарт ввів нові позиції для оцінювання системи управління: лідерство, знання організації, управління ризиками тощо.
     Зовнішні аудитори ДП «Черкасистандартметрологія» оцінили якість та безпечність організації роботи у відділеннях, по всім ключовим направленням підтвердили надання якісних медичних послуг нашим пацієнтам. Було також відмічено, що в процес створення безпечних та комфортних умов перебування для пацієнтів залучені усі працівники закладу від головного лікаря до технічного працівника. Висновки аудиторів підтверджують той факт, що робота щодо якості та створенню безпечних умов, яка проводиться навіть в умовах обмежених резервів дає позитивні результати.
    Визнання відповідності якості надання медичної допомоги міжнародним стандартам - заслуга усього колективу лікарні, але потрібно відмітити, що високий статус потрібно підтверджувати постійно, наглядовий аудит в лікарні буде проводитися щорічно.
    

1

         
   Нове обладнання для дитячої обласної лікарні
     3 липня 2018 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні за участі голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера та директора Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Віктора Короленка відбулося урочисте вручення нового обладнання, закупленого за кошти обласного бюджету. Відтепер надсучасні апарати штучної вентиляції легень та ультразвукового дослідження працюватимуть у реанімаційному відділенні закладу і допомагатимуть рятувати життя маленьких пацієнтів.
    Досі у відділенні реанімації працювали апарати ШВЛ 2008-2009 року випуску, які вже технічно застарілі і не можуть забезпечити адекватну дихальну підтримку хворим дітям. Новий апарат ШВЛ – найсучасніший у цьому відділенні, універсальний для дітей різних вікових категорій. Наразі новий УЗД апарат вирішив величезну проблему – неможливість обстеження дітей, що знаходяться в реанімаційному відділенні і на штучній вентиляції легень. Він компактний і легко транспортується, тому застосовуватиметься як у реанімації для недоношених і новонароджених, так і в реанімації для старших діток.
    «На закупівлю цих двох апаратів в обласному бюджеті було передбачено більше ніж 2 млн. грн. Ми хочемо наповнити наші лікарні обладнанням, яке буде діагностувати і лікувати людей. Це пріоритетне завдання обласної ради», - наголосив голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер.
    Про важливість кадрового забезпечення говорив директор Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Віктор Короленко: «Це обладнання найсучасніше на сьогодні, такі апарати працюють в Європі, в Києві. Наше основне завдання – забезпечити сервісне обслуговування цього обладнання, а також його ефективне використання для встановлення стану здоров’я дитини, а це може зробити виключно лікар і або змінити лікування, або призначити щось інше».
    Головний лікар дитячої обласної лікарні Інна Холодняк щиро дякувала обласній раді, депутатському корпусу обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров’я за допомогу закладу протягом останніх років: «У нас відремонтовано покрівлю, закуплено сучасні реанімобілі, апарати ШВЛ. Це значний внесок у покращення якості надання медичної допомоги».
    

11

               
         
   14 червня 2018 року на базі КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР відбулася заключна науково-практична конференція 2017-2018 року для лікарів Херсонщини «Актуальні питання педіатричної практики», яку організувала та провела кафедра педіатрії №3 з післядипломною підготовкою Одеського національного медичного університету.

     З доповідями та презентаціями виступили: завідувач кафедри д.мед.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України Зубаренко Олександр Всеволодович, к.мед.н., доцент Горностаєва Наталя Юріївна, к.мед.н., доцент Кравченко Тетяна Юріївна, к.мед.н., доцент Васильченко Лілія Вікторівна, к.мед.н., доцент Копійка Ганна Кузьмівна, ст. науковий співробітник Ковальов Олександр Степанович, аспіранти кафедри Лузан Валерія Вадимівна та Коваль Лариса Іванівна, а також асистенти кафедри - лікарі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні. У конференції взяли участь 102 спеціалісти з усієї області – лікарі-педіатри, лікарі-неонатологи та лікарі загальної практики сімейної медицини. Після закінчення конференції її учасники отримали сертифікати.
    Робота конференції була, як завжди, конструктивною та плідною, а доповіді - досить актуальними, цікавими, з висвітленням останніх досягнень медичної науки. Після закінчення відбулося жваве обговорення проблем сучасної педіатрії.
    Щиро вдячні доповідачам.
    

111

         
    Вітаємо з присвоєнням почесного звання «Заслужений лікар України»!

    За вагомий внесок в організацію охорони здоров’я дітей Херсонщини, високий професіоналізм, відданість справі медицини заступнику головного лікаря з хірургічної роботи, лікарю дитячому анестезіологу КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР Бурдовіцину Віктору Степановичу указом Президента України присвоєно почесне звання «Заслужений лікар України».
    Шановний Вікторе Степановичу! Щиро вітаємо Вас з професійним визнанням - високою державною нагородою. Прийміть наші слова подяки за Вашу наполегливу працю, щирість, чуйність, уважність, вимогливість до себе і підлеглих. За те, що Ви завжди знаходите час, щоб підтримати колег, порадити, допомогти.
    Щиро зичимо Вам, шановний Вікторе Степановичу, міцного здоров’я, подальших успіхів у збереженні здоров’я дітей, наснаги, а також здійснення усіх ваших надій та планів. Нехай завжди у вашій оселі буде достаток і злагода, у справах - мудрість і натхнення, у серці – тепло від людської вдячності.

111

              
         
   26 травня 2018 року у місті Олешки на базі клубу «Grand Prix» відбувся фестиваль «Мистецька толока», організований Херсонським обласним Центром народної творчості.
     Місією фестивалю стало впровадження сучасних форм проведення дозвілля на основі національних українських традицій і звичаїв. Родзинкою цього заходу став кулінарний фестиваль найсмачнішої та найкориснішої страви української кухні «ТАВРІЯ БОРЩ». Це був відкритий конкурс-змагання з приготування борщу як для любителів, так і для професіоналів кулінарного мистецтва, після чого проводилася дегустація. Присутні мали можливість не тільки скуштувати цю унікальну автентичну страву, але і відчути буття і сучасність традиції, ставлення до основи національної кухні, що символізує смак, здоров’я, добробут, домашній затишок, родину.
    Під девізом «Мінздрав пропонує борщ дитячої обласної клінічної лікарні - корисний для здоров’я» команда Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні на чолі з головним лікарем Інною Вікторівною Холодняк проводила презентацію свого борщу під назвою «Горщик здоров’я». Наш борщ вдався на славу !
    Крім того, під час фестивалю Благодійною організацією «Фонд громади міста Херсон «Захист» проводилася Благодійна акція, в результаті якої благодійна скринька лікарні поповнилася коштами на придбання медичного обладнання для гематологічного відділення.
    Колектив лікарні та шеф-кухар Оксана Нешпіль були нагороджені дипломами за участь у фестивалі та в номінації «За активну творчу позицію». Гості фестивалю та учасники отримали заряд позитивних емоцій та чудовий святковий настрій.
    

11

11

               
         
   25 травня 2018 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбувся День донора. 30 медичних працівників закладу, які відповідали необхідним медичним вимогам, виявили бажання здати кров. День донора у лікарні вже став традиційним. Багато хто став постійним донором і завжди долучається до такого заходу. Таким чином обласна «скарбниця крові» поповнюється і зусиллям наших медиків. А це гарантія того, що ще кілька людських, дитячих життів буде врятовано. Своїм вчинком у цій шляхетній справі медичні працівники лікарні подають приклад гуманності та милосердя, стверджуючи загальнолюдські цінності. Ми щиро вдячні усім, хто відгукнувся на наш заклик.
    

11

               
         
   19 травня 2018 року за підтримки голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва, під егідою голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера відбувся Благодійний забіг «Моє сонце не згасне» на підтримку онкохворих дітей. Під час забігу було зібрано коштів на суму 31 197 грн, на яку буде закуплено медичне обладнання для лікування онкохворих дітей. Колектив лікарні, батьки й наші маленькі пацієнти щиро вдячні усім учасникам за допомогу та підтримку.
    

11

11

               
         
   12 травня - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

1 Дорогі медичні сестри!


У день професійного свята хочеться сказати Вам багато теплих і лагідних слів.
Ви – запорука дитячого здоров’я.
Ви – рятівники у найтяжчі хвилини маленького дитячого життя!
Низький уклін Вам за Вашу невтомну працю та щире і відкрите серце.
Завдяки Вашій турботі та професійній майстерності у батьків з’являється віра та надія на одужання дитини, і це найголовніше.
Від усієї душі бажаємо Вам здоров’я, щастя та безхмарного неба.
Нехай усе у Вас буде добре!


Зі святом Вас, дорогі медичні сестри!


         
   12.04.2018р. Адміністрація Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні висловлює щиру подяку Немчонок Олександру Леонідовичу - керівнику естрадного ансамблю «Ф’южн» школи №12 за проведений концерт для діток, які лікуються в нашій лікарні.
          Шановний Олександре Леонідовичу!
         Ви привезли нам маленьку краплину своєї душі, надію і віру в те, що наші дітки отримають якнайшвидше одужання. Бажаємо Вам і очолюваному Вами колективу подальших успіхів в опануванні вершин майстерності, хай спалахують у Вас яскравими зірочками все нові й нові таланти.

11

               
         
    Продовжуючи українську традицію весняного прибирання присадибних ділянок, озеленення територій, 05.04 2018 р. , саме напередодні Великодня, було організовано акцію «Чистий четвер» у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні.
    До заходу під керівництвом головного лікаря І.В.Холодняк активно долучилися медпрацівники з кожного структурного підрозділу. На чималому подвір’ї закладу лікарі, медсестри, молодші медсестри, технічні працівники висаджували кущі та квіти, обрізали дерева, перекопували грядки, підбілювали стовбури дерев та бордюри, упорядковували територію навколо лікарні.
    Чудовий весняний день, спільна праця, чистота створили у всіх піднесений настрій, викликали багато позитивних вражень та емоцій і не залишили сумнівів, що наша лікарня найкраща. Щиро дякуємо всім, хто взяв участь в акції.

111

         
   4 січня 2018 року до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітали з новорічною програмою, цікавими іграми, конкурсами, загадками, Дідом Морозом, Снігуронькою, казковими героями та подарунками керівники Центру позашкільної роботи Моргунова Ганна Йосипівна зі своїм театром-студією «Сувенір», Адвокатова Світлана Іванівна з учасниками волонтерського клубу «Лідер».
          Щиро дякуємо директору Свинаренко Ірині Павлівні, керівникам гуртків та їх вихованцям за проведену на високому професійному рівні розважальну програму. Бажаємо Вам і Вашому колективу щастя, здоров’я, успіхів у Новому році.

11

11

               
         
   20 грудня 2017 року, до Дня Святого Миколая, театральний колектив Херсонського центру дитячої та юнацької творчості «АртКлас», керівник Біневська Світлана Анатоліївна, порадував дітей, які лікуються у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні, виставою «Миколай крокує по землі» та демонстрацією мультфільму про добрі справи Святого Миколая. У перервах між діями вистави з дітьми проводилися цікаві ігри та конкурс загадок.

11

          Адміністрація дитячої обласної клінічної лікарні висловлює щиру подяку директорові Херсонського центру дитячої і юнацької творчості Тавожнянському Валерію Михайловичу, керівнику театрального колективу «АртКлас» Біневській Світлані Анатоліївні, а також дітям, задіяним у виставі, за цікаву та пізнавальну святкову програму.

11

               
         
   18 грудня 2017 року до Дня Святого Миколая, Нового Року та Різдвяних свят хворим дітям дитячої обласної клінічної лікарні були подаровані яскраві новорічні композиції, які створені вмілими руками учнів херсонських шкіл на конкурс «Букет замість ялинки». Діти за замилуванням їх розглядали, фотографувалися на їх фоні та раділи наступаючим святам.
          Адміністрація дитячої обласної клінічної лікарні висловлює щиру подяку директорові Херсонського центру дитячої і юнацької творчості Тавожнянському Валерію Михайловичу і всьому колективу, а також всім учням, руками яких були створені новорічні композиції, за доставлену радість дітям, які вимушені проводити свята на лікарняному ліжку.

11

11

               
   З 2009 року у світі відзначають Міжнародний день недоношених дітей, запроваджений 17 листопада за ініціативи Європейського фонду догляду за новонародженими дітьми. День білих пелюсток- називають його у всьому світі, підкреслюючи особливу тендітність та незахищеність дітей, які народилися раніше строку.
     Як відомо, всі новонароджені діти вразливі, та передчасно народжені - особливо. Складність роботи з цими дітками полягає у тому, що більшість із них мають супутні проблеми зі здоров’ям. Як правило, порушення дихальних функцій - синдром дихальних розладів, асфіксії різної тяжкості. А недоношені з екстремально низькою масою тіла належать до групи найвищого ризику щодо формування органічної патології у вигляді церебрального паралічу, сліпоти, глухоти, затримки ментального розвитку, розладів аутистичного спектра, соціемоційних проблем, а також постнеонатальної смертності. Виходжування недоношених і лікування досить тривале та дороговартісне і потребує належного технічного оснащення відділень для передчасно народжених малюків. Для цього необхідні серйозні матеріальні затрати на складне електронне обладнання (інкубатори, монітори, пульсоксиметри тощо), яке дозволяє не тільки створити для дитини умови, наближені до внутрішньоутробних, але й виконує частину ще не сформованих функцій організму: допомагає дитині дихати, отримувати харчування, контролювати частоту серцевих скорочень, підтримувати нормальну температуру тіла. Навіть після виписки такі дітки потребують тривалої реабілітації та медичного супроводу, головне - фахово стежити за їх розвитком.

11

     Відділення для виходжування новонароджених недоношених дітей Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні було створено та розпочало свою роботу як самостійне у 1993 році. Розташоване у корпусі для новонароджених та дітей раннього віку, функціонує на 20 ліжок та працює за принципом «Мати – дитина». У відділенні працюють лікарі-неонатологи вищої категорії: Бакіна Наталія Володимирівна – завідувач відділення, головний позаштатний неонатолог ДОЗ облдержадміністрації, Скляр Аліна Олександрівна, Мендель Майя Анатоліївна. Щорічно тут виходжують та лікують близько 300 недоношених немовлят, третина від усіх госпіталізованих - це діти, переведені із відділення реанімації новонароджених. Серед госпіталізованих у відділення до 5 % - глибоко недоношені діти. Після виписки зі стаціонару недоношених малюків, котрі народилися з малою та надзвичайно малою масою тіла, ставлять на облік у кабінеті катамнестичного спостереження, який функціонує у консультативній дитячій поліклініці з 2010 року. Педіатром кабінету ведеться картотека та проводиться моніторинг стану здоров’я недоношених дітей. Це дозволяє своєчасно виявляти відхилення в сенсорному, моторному, когнітивному та соціоемоційному розвитку, застосовувати методи ранньої реабілітації та знизити рівень інвалідизації глибоко недоношених дітей. Щорічно кабінет відвідують близько 400 діток.
     У лікарні таке свято відзначають вперше, однак кажуть, що святкуватимуть його щорічно. Відділення для виходжування новонароджених недоношених дітей прикрашене квітами та повітряними кульками. Виготовлений стенд із фотографіями діток, які тут виходжувалися та лікувалися, це дівчатка та хлопчики - трійнята, дітки до 1000 гр.

      «Недоношеність - це не вирок, це діти, яких треба виходжувати і боротися за їх життя та здоров’я. Ми працюємо не тільки для того, щоб дітки вижили, нас турбує якість їх життя. Кожна успішна історія та здорова недоношена дитина - це результат невтомної праці лікарів, використання передових технологій та сучасного обладнання», – розповідає завідувач відділення Бакіна Наталія Володимирівна. 1

1      «Народження недоношеної дитини – це серйозний стрес для батьків, котрі потребують не тільки якісного лікування їх малюків і матеріальної підтримки, але і психологічної допомоги. До народження дитини потрібно готуватися. Різні інфекції, вживання спиртного, куріння можуть відобразитися на здоров’ї дитини. Отже, варто пам’ятати, що здоров’я доношеної здорової дитини залежить від здоров’я майбутніх батьків», - зауважила головний лікар Холодняк Інна Вікторівна.
               
         
   14 листопада 2017 року до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітали вихованці Херсонського центру дитячої та юнацької творчості з піснями та міні-виставами:
 • «Не буду просити пробачення» (театр «АртКлас», керівник Біневська С.А.),
 • «Офелія. Театр тіней» (театр «Ідея», керівник Вовк. В.А.).
          Висловлюємо подяку керівництву та колективу Центра за проведення благодійного заходу, що надало дітям чудовий настрій та позитивні емоції.

11

               
         
   26 жовтня поточного року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбулося урочисте вручення високовартісного (на суму 1,2 млн.грн) сучасного лабораторного обладнання – автоматизованих біохімічного та гематологічного аналізаторів.

1 1

     Кошти були зібрані під час проведення благодійної акції «Допомагати просто». Придбане обладнання дасть змогу проводити обстеження дітей відповідно до Європейських стандартів. Це вже третя благодійна акція, яка проводиться адміністрацією Приватбанку.

1

               Щиро вдячні клієнтам та Адміністрації Приватбанку за надану допомогу.
         
         
   V з'їзд нефрологів України проходив 21-22 вересня у Вінниці.
     231 делегат, з них 70 дитячих нефрологів; 7 пленарних засідань; 49 доповідей; симпозіум молодих учених. Основні напрями роботи з'їзду:
 • Організаційні питання асоціації нефрологів України. Проведені:

  • звіт; вибори нового складу правління,
  • злиття з асоціацією фахівців з трансплантації нирки.
 • Затвердження нових редакцій класифікацій ниркової патології: клінічних і морфологічних;
 • Обговорення фундаментальних проблем нефрології;
 • Відпрацювання протоколу та моніторингу пацієнтів із хронічною нирковою недостатністю;
 • Обмін досвідом з Білоруссю щодо організації трансплантації нирки у дітей і дорослих пацієнтів.

1

         
   Вересень нинішнього став «урожайним» на нефрологічні форуми
     Дві значні події:
 • міжнародна конференція «REENA 2017. Клінічний випадок у нефрологічній практиці» під патронатом Європейської асоціації дитячих нефрологів,
 • V з'їзд нефрологів України.
          Нефрологи лікарні стали активними учасниками цих важливих злетів фахівців, задіяних в організації і наданні допомоги хворим нефрологічного профілю в нашій країні.
     Перший форум відбувся 15 вересня в Ірпені під Києвом. Перший форум відбувся 15 вересня в Ірпені під Києвом. У його програмі багато уваги було приділено найбільш частим причинам ХХН (хронічній хворобі нирок) у дітей, поширеність якої складає 40-50 випадків на 1 млн. дитячого населення і етіологічна структура принципово відрізняється від такої у дорослих; визначенню загальних підходів до лікування.
     Відмічено, що до 60% ХХН у дітей складають структурні аномалії, об'єднані поняттям CACUT-синдрому і 20%-гломерулярні хвороби. Рання їх діагностика, комплексна терапія з включенням препаратів моноклональних антитіл, своєчасна хірургічна корекція дозволяють подовжувати компенсований функціональний стан нирок і пролонгувати додіалізний період хронічної ниркової недостатності.

1   1

         
   Вересень нинішнього став «урожайним» на нефрологічні форуми.
     У складі учасників з 21 регіону України Херсонщину представляла медична сестра хірургічного відділення КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР Стадник Олена – переможець обласного фахового змагання «Краща медична сестра 2017 року».
     Протягом 2-х днів учасниці конкурсу проходили онлайн-тестування, складали іспит на перевірку якості гігієнічної обробки рук, демонстрували професійну майстерність у виконанні практичних навичок з терапії, хірургії, педіатрії. Змагання проводилося на базі Запорізького медичного базового коледжу, де знання та майстерність конкурсанток оцінювало професійне журі.
     Стадник Олена гідно захищала честь медичних закладів Херсонщини та довела, що відмінно володіє теоретичними знаннями та професійною практичною підготовкою. За результатами XІ-го Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-Професіонал» Олена Стадник зайняла почесне ІІ місце та була нагороджена Дипломом Міністерства охорони здоров’я України «Переможець».
    Вітаємо Стадник Олену з перемогою!
     Бажаємо невичерпного джерела енергії, сили, наснаги для подолання нових професійних висот!


1 1 1

         
   09-10.09.2017 р. XI ОБЛАСНА СПАРТАКІАДА ПРАЦІВНИКІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
       Спортивна команда медиків КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР прийняла активну участь у змаганнях XI обласної Спартакіади працівників охорони здоров’я, яка проходила 9-10 вересня 2017 року у смт. Лазурне на базі дитячого оздоровчого табору «Парус».
       Спартакіаду було організовано Департаментом охорони здоров’я, управлінням молоді та спорту Херсонської міської ради, обласною організацією профспілки працівників охорони здоров’я за активної підтримки обласної організації фізкультурно–спортивного товариства «Спартак». Традиційно спортивний захід об’єднав колективи районних лікарень, обласних та міських та медичних установ, зібравши 34 команди з усієї області. Організатори доклали максимум зусиль, щоб змагання відбулися на високому рівні, цікаво та запам’яталися.
       На урочистій церемонії відкриття учасників Спартакіади привітали директор Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Короленко Віктор Миколайович, голова обласної міжгалузевої ради профспілок Лазник Петро Іванович, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я Гайдученко Микола Іванович.
       Підтримати нашу команду приїхали головний лікар дитячої обласної клінічної лікарні Холодняк Інна Вікторівна та вболівальники – працівники лікарні.
       Протягом двох днів йшла напружена спортивна боротьба. Змагання проводилося за п’ятьма видами спорту: легка атлетика, міні-футбол, настільний теніс, шахи, шашки. Крім заслужених спортивних нагород, всі учасники та вболівальники Спартакіади отримали позитивні емоції, потужний заряд бадьорості, енергії та здоров’я.
       Ці традиційні змагання дають нам можливість не тільки відволікатися від щоденної виснажливої складної роботи, але і на власному прикладі популяризують здоровий спосіб життя та згуртовують колектив.

1  1

 

         
   26.06.2017 року ПОДЯКА ЗА СПІВПРАЦЮ.
      За плідну співпрацю, активну підтримку та пропагування культури донорства в Херсонській області КУ «Херсонський обласний центр служби крові» ХОР висловлює щиру подяку колективу Херсонської обласної клінічної лікарні.

1

         
   20.06.2017 р. Роботу трудового колективу лікарні відзначено подякою від обласної ради.
      20 червня 2017 року з нагоди професійного свята - Дня медичного працівника в актовій залі лікарні відбулися урочисті збори за участю голови Херсонської обласної ради Мангера Владислава Миколайовича. На честь медичних працівників прозвучали теплі слова вдячності за таку нелегку працю, щирі серця та тисячі врятованих дитячих життів.
      Голова Херсонської обласної ради відзначив, що колектив Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні серед найкращих медиків Херсонського регіону і вручив Подяку трудовому колективу лікарні за багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у справу охорони здоров’я населення області, високий професіоналізм, відданість справі, активну громадську позицію та з нагоди відзначення Дня медичного працівника. Побажав усім присутнім міцного здоров’я, миру, злагоди та благополуччя.

1

         
   16.06.2017 р. ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ НА КРАЩЕ ОФОРМЛЕННЯ ДІЛЯНОК
    З метою поліпшення художньо-естетичного стану та благоустрою території у лікарні другий рік поспіль проводиться конкурс на краще оформлення ділянок, закріплених за підрозділами.
    У конкурсі брали активну участь усі відділення, які підійшли до справи творчо та з неабиякою фантазією. 16.06.2017 року відбулося підведення підсумків І етапу конкурсу, переможцями якого стали:
 • І місце – фізіотерапевтичне відділення;

  1   1

 • ІІ місце – отоларингологічне відділення;

  1

 • ІІІ місце – приймальне, діагностичне та нефрологічне відділення.

  1

    Остаточне підведення підсумків конкурсу та нагородження переможців відбудеться у вересні місяці.
         
   08.06.2017 р. на базі КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР відбулася заключна науково-практична конференція 2016-2017 навчального року для лікарів Херсонщини, що була проведена кафедрою педіатрії №3 з післядипломною підготовкою Одеського національного медичного університету. У роботі конференції взяли участь близько 100 лікарів Херсонської області, серед учасників конференції було чимало лікарів-інтернів. На відкритті заходу з привітальною промовою, словами вдячності колективу кафедри та побажанням подальшої співпраці виступили Карчевич Тетяна Євгенівна - головний педіатр ДОЗ облдержадміністрації, Холодняк Інна Вікторівна - головний лікар Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні.
    Науковий потенціал кафедри був представлений професорсько-викладацьким складом кафедри: Зубаренком Олександром Всеволодовичем – д.мед.н., професором, заслуженим діячем науки і техніки України, Кравченко Тетяною Юріївною - к.мед.н., доцентом, Васильченко Лілією Вікторівною - к.мед.н., доцентом, Горностаєвою Наталією Юріївною - к.мед.н., доцентом, Копійкою Ганною Кузьмівною - к.мед.н., доцентом. Учасники конференції прослухали 21 доповідь з проблемних питань педіатрії, 3 з яких представили лкарі - співробітники лікарні. Конференція була досить об’ємною, змістовною та плодотворною. По завершенні відбулося жваве обговорення доповідей. Учасники конференції отримали відповіді на всі хвилюючі їх питання.

1 11

         
   29.05.2017 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбувся чудовий концерт, який допомогла організувати Біневська Світлана Анатоліївна – керівник Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості. У концерті взяли участь колективи цього центру, а саме: вокальна студія «Унісон» (керівник Усатюк Галина) та народний художній колектив «Райдуга» (керівники Добровольська Олена та Саланська Ольга).
      Висловлюємо щиру подяку за проведену розважальну програму, яка допомогла дітям отримати позитивні емоції під час перебування у лікарні.

11
11

         
   У 2016 році в Україні був започаткований та стартував Міжнародний проект «Я - Українка» - розповідь про берегинь роду, миру, злагоди і гармонії на рідній землі. Проект зібрав понад 120 історій про жінок, які поєднали наполегливу працю і любов до України для її блага та розквіту. Жінок, які невтомною працею возвеличують державу, множать здобутки, зачаровують своєю вдачею, вражають шляхетністю та милосердям. Проект дав можливість розповісти про особистий внесок кожної жінки задля звеличення рідного краю. Заключна частина Міжнародного проекту відбулася 18 травня 2017 року у Будинку офіційних прийомів Уряду м.Київ за участі представників Адміністрації Президента, народних депутатів, органів влади та місцевого самоврядування, громадських організацій. На урочистому засіданні учасницям проекту було присвоєне народне звання «Берегиня України», вручено орден Подяки «За особистий внесок у розвиток України та вірність нації», а також Книгу Пошани «Я - Українка».
    Щиро вітаємо головного лікаря Інну Вікторівну Холодняк - учасницю проекту «Я - Українка» з громадською відзнакою. Бажаємо наснаги на нові звершення. Хай ні на мить не залишають Вас оптимізм, удача, любов рідних людей. Щастя і здоров’я на довгі роки! Ми пишаємося Вами!
      Ваш колектив.

1 11

         
   12 травня - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

1 Дорогі медичні сестри!

У день професійного свята хочеться сказати Вам багато теплих і лагідних слів.
Ви – запорука дитячого здоров’я.
Ви – рятівники у найтяжчі хвилини маленького дитячого життя!
Низький уклін Вам за Вашу невтомну працю та щире і відкрите серце.
Завдяки Вашій турботі і професійній майстерності у батьків з’являється віра та надія на одужання дитини, і це найголовніше.


Від усієї душі бажаємо Вам здоров’я, щастя та безхмарного неба.
Нехай усе у Вас буде добре!

         
   З 8 по 14 травня 2017 року на території Херсонської області, а також по всій території України триватиме Тиждень безпеки дорожнього руху. Цього року він пройде під гаслом «Збав швидкість - збережи життя». Основна мета проведення Тижня безпеки - привернення уваги органів державної влади та громадського суспільства до «тихої епідемії» смертності та травматизму в результаті дорожньо-транспортних пригод на дорогах, об’єднання зусиль у сфері безпеки та вжиття реальних та дієвих заходів для підвищення рівня безпеки дорожнього руху. Дорожньо-транспортні пригоди є першою за поширеністю причиною смертності молоді у віці від 15 до 24 років і другою – серед дітей у віці від 5 до 14 років.
    10.05.2017 року у рамках Тижня безпеки дорожнього руху працівники Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні вийшли на акцію з плакатами та листівками, щоб привернути увагу до складної ситуації з безпеки дорожнього руху. Адже безпека на дорозі – це справа кожного, тож необхідно сумлінно дотримуватися правил дорожнього руху та бути прикладом для інших. Необхідно пам’ятати, що тільки спільними зусиллями і свідомим ставленням до вивчення та дотримання правил дорожнього руху можна досягти безаварійної ситуації на шляхах.

1 1

         
   27-28 квітня 2017 року у м. Києві відбувся ІІІ Всеукраїнський з’їзд дитячих кардіологів України з міжнародною участю. У з’їзді також взяли участь дитячі кардіоревматологи міста Херсона. На сесії «Доктор Хаус» була представлена доповідь Козіної Т.В - головного дитячого кардіоревматолога Департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації «Клінічний випадок гемангіоми міжшлуночкової перегородки у дитини». Доповідь викликала жваву дискусію. Колеги з України та Польщі надали свої поради щодо подальшого ведення таких пацієнтів.

1

         
   27 квітня 2017 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбулася благодійна акція по здачі крові, присвячена Всесвітньому дню донора. В акції взяли участь 33 працівники лікарні: лікарі, лікарі-інтерни, медичні сестри та молодші медичні працівники. Забір крові здійснювала виїзна бригада медиків Херсонського обласного центру служби крові. Було здано понад 14 літрів крові. Вкотре працівники лікарні на власному прикладі показують суспільству, що кожен може допомогти врятувати людське життя, може подарувати, ще один день народження, ще одну ніч під зірками, ще одне побачення, ще одну хвилину сміху, ще одну розмову, ще один шанс….
      Щиро дякуємо усім медичним працівникам, які взяли участь у цьому заході.

111

         
   СУЯ КЗ «Херсонська дитяча обласна клінічна лікарня» ХОР: Наглядовий аудит пройдено успішно.
      25 квітня 2017 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні було проведено наглядовий аудит системи управління якістю. Аудитори зробили об’єктивний аналіз результативності функціонування системи управління якістю: перевірили відповідність впровадженої системи вимогам стандарту ISO 9001:2009, а також внутрішнім вимогам, викладеним у настанові з якості, документованих методиках виконання процесів, інструкціях тощо. Аудит пройшов у доброзичливій атмосфері і дав підстави для подальшого розвитку та удосконалення системи управління якістю. Аудиторська група ДП «Черкаський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» дала позитивну оцінку та прийняла обґрунтоване рішення щодо подовження терміну дії сертифікату якості, виданого у 2016 році.
      Вітаємо колектив з черговим підтвердженням високого рівня діяльності закладу.
         
   24-30 апреля 2017 года проводится Европейская неделя иммунизации.
       

       Европейский план действий в отношении вакцин является дорожной картой на пути к будущему, в котором все люди будут свободны от бремени управляемых инфекций.

     Целью Европейской недели иммунизации 2017 г. является повышение осведомленности о важности иммунизации на протяжении всей жизни для формирования и поддержания популяционного иммунитета во всех сообществах по всему Региону.

Вакцины действуют.


Вакцинация защищает здоровье на всех этапах жизни.

      Основные послания № 1 - Иммунизация детей
 • Каждый ребенок имеет право на равную возможность здоровой жизни, а вакцинация является одним из первых важнейших этапов в достижении этой цели.
 • Дети до 5 лет подвергаются особому риску развития серьезных осложнений или даже смерти от управляемых инфекций. Вакцины, вводимые в соответствии с календарем прививок каждой страны, обеспечивают надежную защиту для детей, когда они наиболее нуждаются в этом.
 • Предотвращая дальнейшее распространение болезней, привитые дети помогают оградить от инфекции окружающих их людей. К ним относятся младшие братья и сестры, которые еще слишком малы, чтобы получать прививки, одноклассники со специальными нуждами здоровья, а также бабушки и дедушки.
 • Иммунизация детей против гепатита В на первом году жизни и против вируса папилломы человека (ВПЧ) в пред- подростковом возрасте поможет защитить их от некоторых форм рака и генитальных бородавок в более поздних периодах жизни.
 • Иммунизация детей против патогенов, которые могут вызывать пневмонию, в том числе против гриппа и пневмококковой инфекции, помогает сократить использование антибиотиков, что снижает угрозу формирования устойчивости к противомикробным препаратам.
 • Дикий полиовирус остается эндемичным лишь в трех странах мира. Глобальная ликвидация заболевания - в пределах досягаемости, но это потребует бдительности и поддержания повсеместного высокого уровня охвата иммунизацией для гарантии того, что вирус нигде более не сможет распространяться.
      Основные послания № 2 - Иммунизация подростков
 • Вакцинация важна не только для детей. Ревакцинация и вакцинация против ВПЧ необходима в подростковом возрасте для защиты детей в долгосрочной перспективе.
 • Иммунитет к дифтерии, столбняку и коклюшу может со временем ослабевать, поэтому чтобы оставаться защищенным ревакцинация комбинированной вакциной против коклюша, дифтерии и столбняка необходима в подростковом, а потом и в зрелом возрасте.
 • Ранний подростковый возраст (9-13 лет) предпочтителен для проведения вакцинации против вируса папилломы человека (ВПЧ), что помогает защитить от рака шейки матки, ануса, вульвы, влагалища и пениса. ВПЧ – очень распространенный вирус, передаваемый половым путем, а рак шейки матки стал основной причиной смерти у женщин. Вакцинация, которую предпочтительнее проводить до начала половой активности человека, является первым важным шагом в комплексной профилактике и борьбе с раком шейки матки.
 • Подростковый возраст – это также время для «иммунизации вдогонку» вакцинами от болезней, опасных в любом возрасте, в том числе кори, краснухи, столбняка, дифтерии и менингита. Девушки должны быть особенно осведомлены об опасности краснухи для плода и обязательно сделать прививку от краснухи до наступления беременности.
      Основные послания № 3 - Иммунизация взрослых
 • Вакцины обеспечивают защиту в любом возрасте. Своевременная и полная вакцинация защищает вас и окружающих людей от серьезных и потенциально смертельных заболеваний.
 • Многие люди восприимчивы к кори и другим управляемым инфекциям, не осознавая этого. В последние годы плановые календари прививок были значительно расширены, и многие из сегодняшних взрослых не были привиты современными вакцинами в молодом возрасте.
 • Со временем защита, обеспечиваемая некоторыми вакцинами, ослабевает. Для обеспечения пожизненной защиты необходима ревакцинация против дифтерии и столбняка во зрелом возрасте.
 • Некоторые виды вакцин рекомендованы определенным группам риска в силу возраста, профессии, образа жизни или состояния здоровья. Имеется в виду вакцинация беременных женщин против гриппа, коклюша и столбняка, вакцинация пожилых людей против гриппа и, в некоторых странах, против опоясывающего лишая, а также вакцинация против гепатита В и менингококковой инфекции для медицинских работников, подверженных риску заражения.
 • Здоровые взрослые, заразившиеся управляемыми инфекциями, могут передавать их другим восприимчивым лицам с высоким риском серьезных осложнений (дети до года, лица с иммунодефицитами, а также пожилые старше 65 лет).
 • Если вы не получили все прививки, предусмотренные действующим календарем прививок вашей страны, или не уверены в своем прививочном статусе, обратитесь к своему врачу за советом относительно необходимых вам вакцин.
      Основные послания № 4 - Иммунизация медработников
 • Привитые медработники защищают себя и своих пациентов от управляемых инфекций.
 • Медработники подвержены особому риску заражения инфекционными заболеваниями, а также передачи их своим пациентам. ВОЗ рекомендует, чтобы медработники:  
  • были полностью привиты против кори, краснухи, полиомиелита и ветряной оспы;
  • получали ежегодную прививку против сезонного гриппа;
  • получали ревакцинацию против дифтерии каждые 10 лет;
  • были привиты против гепатита В и менингококка при наличии риска заражения.
   
 • Будучи своевременно и полностью привитыми, медработники демонстрируют своим пациентам важность вакцинации.
 • Отношение медработников к вакцинации оказывает сильное влияние на пациента / родителя при принятии решений. Врачи, медсестры и акушерки играют важную роль в советах пациентам относительно необходимости вакцинации.

         
   09-10 марта 2017 года нефрологи ДОКБ приняли участие в ежегодном форуме, посвященном международной кампании «Всемирный день почки». Кампания нынешнего года года проходит под лозунгом «Почки и ожирение». Ожирение статистически достоверно уменьшает продолжительность жизни.
      По данным ВОЗ 2015г. 42 млн детей до 5 лет имеет ожирение и избыточную массу. Избыточная масса является триггером запуска поражения почек, которое выражается в развитии клубочковой гиперфильтрации и эндотелиальной дисфункции. Что в конечном итоге приводит к сегментарно-фокальному нефросклерозу.
      У пациентов хронической болезнью почек ожирение увеличивает кардиоваскулярные риски; ускоряет прогрессирование хронической почечной недостаточности. Вот почему важно использовать весь арсенал методов коррекции избытка жировой ткани: диету, активный образ жизни, ренопротекцию, управление и ликвидацию артериальной гипертензии и метаболических нарушений.

1 1

         
   14 березня 2017 року у конференц-залі Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні відбудеться науково-практичний семінар-нарада "Первазивні порушення розвитку в дитячому віці". Початок об 11-00.
      ДОПОВІДАЧІ:
      Горб Анатолій Леонідович, головний позаштатний дитячий невролог ДОЗ Херсонської облдержадміністрації, заслужений лікар України - "Розлади аутистичного спектру: актуальні питання розповсюдженості та діагностики ",
      Марценковський Ігор Анатолійович, к.м.н., зав. відділом психічних розладів дітей та підлітків Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, Київ, головний позаштатний дитячий психіатр МОЗ України - "Розлади аутистичного спектру: рання діагностика, терапія, коморбідність первазивних порушень розвитку із епілепсією, РДУГ, афективними, тривожними та поведінковими розладами: подвійна діагностика та терапевтичні стратегії ".

        Шановні та дорогі жінки!

                                З нагоди Вашого свята Міжнародного жіночого дня 8 Березня прийміть найщиріші вітання від колективу Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні з побажаннями вічної молодості та нев’янучої краси, міцного здоров’я, сімейного щастя та щирого кохання!
                Хай перші весняні промені принесуть Вам сонячне тепло, добробут та надію на краще. Нехай цей день буде для Вас повним щасливих посмішок та приємних турбот!

З повагою, колектив ХОДКЛ
         

   01 березня 2017 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбулася підсумкова медична Рада на тему: «Підсумки роботи лікарні у 2016 році та завдання на 2017 рік».
      У роботі взяли участь заступник начальника управління - начальник відділу розвитку та контролю якості медичної допомоги населенню, акредитації управління лікувально-профілактичної допомоги населенню, медичних кадрів та звернень громадян Департаменту охорони здоров’я Н.В. Шахман, адміністрація та працівники лікарні, голова профспілкового комітету.
      З доповідями виступили: головний лікар Холодняк І.В., представник керівництва з якості, заступник головного лікаря з медичної частини Тройнякова В.І., заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Марченко Н.М. Головний лікар проаналізувала основні показники діяльності закладу, зазначила, що 2016 рік був досить результативним, зокрема впроваджено систему управління якістю у відповідності до вимог ДСТУ 9001:2009, проведено зовнішній аудит та отримано сертифікат ISO, підтверджено звання «Лікарня, доброзичлива до дитини», підтверджено вищу акредитаційну категорію. Інна Вікторівна зазначила пріоритетні напрямки та вказала на проблеми, що потребують вирішення у 2017 році.
      Заступник головного лікаря з медичної частини Тройнякова В.І довела до відома присутніх Критичний аналіз керівництва з якості, де охарактеризувала впроваджену систему управління якістю відповідно до вимог ДСТУ 9001:2009, оцінила можливості поліпшення та визначила потреби у змінах СУЯ, у тому числі політики та цілей у сфері якості.
      Заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Марченко Н.М. доповіла про організацію, можливості, рівень та якість надання поліклінічної консультативної допомоги дитячому населенню області.
      Із заключним словом до присутніх звернулася заступник начальника управління - начальник відділу розвитку та контролю якості медичної допомоги населенню, акредитації управління лікувально-профілактичної допомоги населенню, медичних кадрів та звернень громадян Департаменту охорони здоров’я Н.В. Шахман і подякувала колективу за плідну роботу, побажала успіхів та натхнення у подальшій праці.

  Основні завдання, які стоять перед колективом лікарні на 2017 рік:
 • забезпечення в повному обсязі висококваліфікованою стаціонарною і поліклінічною медичною допомогою дитячого населення області віком від 0 до 18 років;
 • підвищення задоволеності пацієнта якістю надання медичної допомоги;
 • вживання ефективних заходів щодо зниження показників летальності;
 • апробація та впровадження у практику роботи сучасних методів і засобів діагностики та лікування хворих дітей;
 • успішне проведення наглядового аудиту за сертифікованою системою управління якістю;
 • вивчення, узагальнення і поширення досвіду роботи кращих лікувально-профілактичних закладів.
         
   16 січня 2017 року у Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбулася урочиста церемонія вручення компанією «Данон» в Україні спільно з партнерами медичного обладнання (ультразвукового апарату), яке було відремонтоване за рахунок коштів від благодійної акції «Пробіг з вірою в серці». Вже сьомий рік поспіль Пробіг підтримує лікарню, допомагає забезпечити надання якісної та своєчасної допомоги маленьким пацієнтам. За ці роки завдяки усім учасникам покращилися технічні можливості обстеження, лікування та реанімації дітей з вадами серця Це чудовий приклад соціально відповідального бізнесу та усіх небайдужих людей заради спасіння дитячого життя.
      Почесні гості: голова міської ради Миколаєнко В.В., директор заводу «Данон-Дніпро» Михайло Юзва, заступник директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Бондарева Л.В., під час передачі обладнання виступили з побажаннями успіхів у діагностиці та лікуванні. Ми щиро вдячні усім, хто прийняв участь та залучився до цієї благородної, доброї справи.

1 11

         
   19 грудня 2016 року до дитячої обласної клінічної лікарні завітав дитячий театр Херсонського Центру дитячої та юнацької творчості «АртКлас» (учні шкіл ЗОШ №5 та № 46) з керівником Біневською Світланою Анатоліївною та провів благодійний захід «Святий Миколай крокує до нас» в рамках благодійної акції «Чужих дітей не буває». Адміністрація лікарні дякує за прояв милосердя та турботи про наших маленьких пацієнтів.

111

         
      05 січня 2017 року до Херсонської дитячої обласної клінічної лікарні завітали актори з чудовою новорічною виставою та подарунками. Діти, в свою чергу, проявили таланти, розповідали новорічні віршики, відгадували загадки, приймали активну участь в конкурсах. Свято дуже сподобалося нашим маленьким пацієнтам.

1 1 1

                Адміністрація та колектив вихователів висловлюють щиру подяку керівнику бібліотеки-філії №5 (для дітей) Херсонської ЦБС Пугачовій Людмилі Миколаївні та громадському спонсору просвітницького Фонду «Міжнародне партнерство», який очолює Тугаріна Ірина Віталіївна. Бажаємо Вам і Вашому колективу здоров’я та подальших успіхів у вихованні молоді.

11

         
      04 січня 2017 року в Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні відбулося Новорічне свято з Дідом Морозом, Снігуронькою та казковими героями. Завдяки керівникам Херсонського центру позашкільної роботи Моргуновій Ганні Йосипівні, Адвокатовій Світлані Іванівні, театру-студії «Сувенір» та волонтерському центру «Лідер» було проведено творчі виступи, конкурси, розважальні номери із сюрпризами та подарунками.
        Щиро дякуємо за чудовий виступ. Бажаємо Вам і очолюваному Вами колективу подальших успіхів в опануванні вершин майстерності, здоров’я, щастя, творчих успіхів.

1 1 1

         
      19 грудня 2016 року до Дня Святого Миколая в гематологічному відділенні Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні було проведено свято з врученням подарунків хворим дітям, а для актової зали та фойе лікарні і поліклініки було придбано ялинки.
        Адміністрація лікарні щиро дякує Тарас Метал (ТОВ «Вікона 8») за привітання, розуміння, душевне ставлення. Ваша благодійна допомога рятує життя наших маленьких пацієнтів. Ваш приклад укріплює в нас віру в непереможність добра. Бажаємо здоров’я, людськго щастя і радості!

1 1

         
  21 грудня 2016 р. до Херсонської обласної клінічної лікарні завітали студенти волонтерського центру «Власний вибір» з Югай Оленою Валеріївною.
         Вже не один рік студенти 111 групи факультету культури і мистецтва приїздять до наших діток зі Святим Миколаєм та новорічною казкою. Дивлячись на новорічне дійство героїв, наші дітки отримують позитивні емоції, які допомагають їм швидше одужати.
         Шановні наші друзі! Щиро вам вдячні за святковий новорічний настрій. Бажаємо Вашому колективу здоров’я, щастя, творчих успіхів. Нехай Ваша благородна праця примножує добро на Землі!

1 11

    
         
      20 грудня 2016 року Адміністрація дитячої обласної клінічної лікарні висловлює щиру подяку директору Херсонського центру дитячої та юнацької творчості Тавожнянському Валерію Михайловичу та методистам Коваленко Інні Володимирівні, Василенко Ларисі Михайлівні, Козуб Наталії Марківні за роботи, зроблені вмілими руками учнів шкіл «Букет замість ялинки».
         Яскраві новорічні композиції прикрасили ігрові кімнати лікарні. Діти задивлялися на новорічні поробки, залюбки фотографувалися на їх фоні, тішилися наступаючими святами.

1 1

АРХІВ НОВИН у розробці

 

 

 

     

     

    
 

     
     

>
           

     

     

 

 

 

 

 

 

   
 
   
  © Херсонская детская областная клиническая больница. Отдел АСУ 2007-2015 гг.   webmaster Sergei Polskoi: svyaz@bdp.ks.ua ( PoSeV )