Педіатричне відділення №1

Image
Image

Про відділення

Відділення функціонує у складі лікарні з  1978 року, має 2 профілю ліжок: нефрологічні та кардіоревматологічні. Успіх колективу відділення забезпечує спадкоємність лікарських поколінь,  прагнення до  використання на практиці  наукових досягнень, взаємодія з профільними центрами в Україні та за її межами. Відділення як складова частина нефрологічного та  кардіоревматологічного  дитячих обласних Центрів займається не тільки діагностикою та  лікуванням  придбаних та спадкових хвороб, але й  активно вирішує питання організації  нефрологічної та  кардіоревма-тологічної допомоги дітям області, санітарної просвіти  населення.

Відділення розташоване у головному корпусі на третьому поверсі,  розраховано на 40 ліжок: 20 нефрологічних, 20 кардіоревма-тологічних.

У його складі: 9 палат, у т.ч. 2 боксовані, маніпуляційна, процедурна, ігрова кімнати.

Наші телефони: (0552) 49-14-52

Наші спеціалісти

Image

Черкашина О.М.

зав.відділення, лікар-нефролог дитячий вищої кваліфікаційної категорії, експерт Департаменту здоров'я за спеціальністю “Нефролог дитячий”

Image

Бадзян І.В.

лікар-кардіоревматолог дитячий вищої кваліфікаційної категорії, експерт Департаменту здоров'я за спеціальністю “Кардіоревматолог дитячий”

Image

Приймаченко О.Г.

лікар-нефролог дитячий вищої кваліфікаційної  категорії

Image

Ніколаєнко І.А.

лікар-кардіоревматолог дитячий вищої кваліфікаційної категорії

Image

Гордейчук О.М.

лікар-кардіоревматолог дитячий, спеціаліст

Середній та молодший медичний персонал

У відділенні працюють: 10 медичних сестер (3 мають вищу категорію, 5 – першу категорію, 2 – другу категорію), 9 молодших медичних сестер

Image
Image

Основні напрямки діяльності

  • Нефрологічний профіль – гострий  та  хронічний гломерулонефрит; гострий та хронічний тубулоінтерстиціальний нефрит; спадкові хвороби  сечової системи; дизметаболічні нефропатії, у т. ч. з формуванням сечокам’яної хвороби; нейрогенні розлади  сечовипускання,  ускладнені інфекцією сечових шляхів; вроджені  аномалії та вади розвитку сечової системи, ускладнені пієлонефритом; гостра та хронічна ниркова недостатність.
     
  • Кардіоревматологічний профіль – порушення серцевого ритму; запальні та  незапальні хвороби серця; вроджені вади серця (після корекції та без);  ревматологічні захворювання (системний червоний вовчак, системна та вогнищева склеродермія, системні васкуліти,  дерматоміозит); аутозапальні синдроми; артеріальні гіпертензії та гіпотензії; вегето-судинна  дисфункція; патологія опорно–рухового апарату неортопедичного профілю.
Image
Image

Дітям, які госпіталізовані у відділення, проводиться комплексне обстеження: ультразвукова діагностика серця та нирок на апаратах експертного класу з доплерографічним дослідженням, комп’ютерна та магнітно – резонансна томографія, екскреторна урографія та  цистографія, цистоскопія, пункційна нефробіопсія, добовий моніторинг артеріального тиску, холтеровське моніторування ЭКГ, кардіостатична проба з кардіоінтервалографією, велоергометрія, імунологічне та  и генетичне дослідження.

Лікування усіх категорій хворих здійснюється згідно  сучасним протоколам з використанням високотехнологічних, інтенсивних методів терапії, при необхідності проводиться замісна ниркова терапія. У лікуванні ревматологічних хворих використовується біологічна терапія.

Лікарі відділення тісно співпрацюють з профільними національними Центрами  України, у режимі реального часу виконуються телеконсультації дітей з вродженими вадами серця; при необхідності хірургічного  втручання хворі транспортуються у Центр.

Image
Image