Відділення для виходжування новонароджених недоношених дітей

Image

Про відділення

Відділення функціонує у складі лікарні з 1993 року на першому поверсі в окремому корпусі лікарні для новонароджених і було створено як ІІ етап виходжування передчасно народжених дітей. У складі відділення 16 ліжок. Працює 2 пости цілодобової ургентної неонатальної допомоги. У відділенні 9 одномісних боксів «мати-дитина», 3 двомісні палати, 2 одномісні палати підвищеної комфортності, маніпуляційний кабінет, процедурний кабінет, кімната відпочинку матерів.

Передчасно народжена дитина – це немовля народжене з гестаційним віком 22-37 тижнів та вагою від 500 до 2500г. Недоношена дитина вимагає пильної уваги, так як у процесі його виходжування нерідко виникає ряд проблем. Перш за все це відноситься до дітей, які народилися з масою тіла  менше 1500г («глибоконедоношені», з дуже низькою масою тіла) і особливо, менше 1000 г («екстремально недоношені», з екстремально низькою масою тіла). Тому народження такої дитини – це стрес для батьків, які потребують не тільки якісного лікування їх малюків, але й психологічної підтримки.

Image
Image
Image

НАШІ СПЕЦІАЛІСТИ

Image

Бакіна Н.В.

зав.відділення, неонатолог вищої   кваліфікаційної категорії, експерт Департаменту здоров’я ХОР за напрямком «Неонатологія»

Image

Мендель М.А.

неонатолог вищої  кваліфікаційної категорії

Image

Скляр А.О.

неонатолог вищої  кваліфікаційної категорії

У відділення працюють 10 медичних сестер (4 – мають вищу категорію, 2 – мають першу категорію), 16 працівників молодшого персоналу

Image

Основні напрямки діяльності

Щорічно в Херсонській області  народжується до 500 недоношених дітей і більше 300 з них потребує подальшої допомоги у виходжуванні та стабілізації стану  на базі нашого відділення.

На стаціонарне лікування госпіталізуються діти з пологових будинків міста та області та переводяться на лікування із реанімаційного відділення при стабілізації стану. Патології з якими працюють у нашому відділенні:

  • Діти з низькою масою тіла та  екстремально низькою масою тіла при народженні
  • Сепсис новонародженого, некротичний ентероколіт
  • Жовтяниця пов’язана з передчасним народженням
  • Гемолітична хвороба новонародженого по системі АВО та  Rh ізоімунізація
  • Бронхолегенева дисплазія, ретинопатія недоношених
  • Анемія недоношених, респіраторний дистрес синдром
  • Вроджена пневмонія, вроджені вади розвитку
  • Хвороби обміну, генетичні захворювання новонароджених
Image
Image

Наше відділення забезпечене необхідним сучасним діагностичним та лікувальним обладнанням для здійснення якісного контролю за станом та розвитком немовлят:

 

Кювези та відкриті реанімаційні системи

Image
Image

Оснащеність відділення

У відділенні постійно проводиться спостереження немовлят іншими сумісними спеціалістами: кардіолог, генетик, офтальмолог, аудіо логічний скринінг слуху, УЗД дослідження: НСГ, УЗД ОБП, ДОППЛЕР ЕхоКГ, ЕКГ, невролог, нейрохірург, хірург.

Image
Image
Image

Шприцеві насоси та монітори цілодобового спостереження

Image
Image
Image

Наше відділення має великий та позитивний досвід співпраці з провідними центрами дитячої кардіології та кардіохірургії м. Києва, куди вже в перші години життя транспортуються немовлята з вродженою патологією серцево-судинної системи

Image
Image